مشاوره و ارزیابی رایگان!

🟨 شرایط و چگونگی کار پس از تحصیل در آلمان 2023

  مهاجرت به آلمان تحصیل رایگان در آلمان به همراه کیفیت آموزشی بالا‌ و طیف‌ وسیعی از فرصت‌‌ها‌ برای پیشرفت‌ آموزشی ، این کشور را به مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است . علاوه‌بر این ، فرصت‌ کار در حین‌ تحصیل در آلمان و…


تحصیل در آلمان

 

مهاجرت به آلمان

تحصیل رایگان در آلمان به همراه کیفیت آموزشی بالا‌ و طیف‌ وسیعی از فرصت‌‌ها‌ برای پیشرفت‌ آموزشی ، این کشور را به مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است . علاوه‌بر این ، فرصت‌ کار در حین‌ تحصیل در آلمان و بعد از آن ، برای پوشش بخشی از مخارج مهاجرت به آلمان هم به محبوبیت این کشور افزوده است .

چنانچه می‌خواهید برای یافتن کار‌ بعد از تحصیل در آلمان بمانید ، می‌توانید‌ مجوز‌ اقامت‌ خودتان را تا ۱۸ ماه تمدید‌ بکنید . داشتن مهارت زبان آلمانی برای کار‌ در آلمان بسیار بااهمیت است ، چون بدون‌ آن تعداد مشاغل‌ برای شما محدود‌ خواهد بود . از این رو بهتر‌ است‌ در طول تحصیل‌ ، آموزش زبان آلمانی را در برنامه‌ خودتان بگنجانید .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: شغل مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

شرایط کار بعد از تحصیل در آلمان برای شهروندان اتحادیه‌ اروپا و خارج‌ از آن متفاوت‌ است و به‌صورت زیر‌ می باشد :

کار‌ بعد از تحصیل‌ در آلمان برای دانشجویان اتحادیه‌ اروپا

 

کار در آلمان

 

فارغ‌التحصیلانی که شهروند‌ یکی از کشورهای عضو‌ اتحادیه اروپا هستند ، می‌توانند به‌محض فارغ‌التحصیلی بدون نیاز به دریافت‌ مجوز کار ، در آلمان مشغول‌ به کار گردند . با یک شهروند اتحادیه‌ اروپا ، ازنظر دسترسی به بازار کار ، شرایط کاری و مزایای‌ اجتماعی‌ و مالیاتی مثل ساکنان آلمان رفتار خواهد شد .

 

کار‌ بعد از تحصیل در آلمان برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا

فارغ‌التحصیلانی که شهروند‌ کشور‌های‌ خارج از اتحادیه اروپا مثل ایران هستند‌ ، می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود در آلمان ، مجوز‌ اقامت خود‌ را تا ۱۸ ماه تمدید‌ کنند تا به دنبال‌ شغل مرتبط‌ با تحصیل خود‌ باشند . این ۱۸ ماه به‌محض تمام شدن امتحانات پایانی‌ شروع‌ می‌شود ، ازاین‌رو بهتر‌ است‌ زمانی که هنوز در دانشگاه هستید یا در ترم آخر‌ تحصیلی خود‌ ، به دنبال پیدا کردن کار باشید . به خاطر داشته باشید که در طول این ۱۸ ماه ، برای تأمین هزینه خود تا زمانی‌ که شغل‌ تمام‌وقت پیدا‌ کنید‌ ، می‌توانید‌ هر شغلی را انجام دهید و لزوماً نیازی نیست به رشته‌ تحصیلی‌ شما مربوط باشد‌ .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای جستجوی کار در آلمان

 

شما بایستی با ارائه‌ مدارک‌ زیر برای تمدید‌ مجوز‌ اقامت‌ در آلمان اقدام‌ نمائید :

• پاسپورت

• گواهی مدرک‌ دانشگاهی‌ یا مدرک‌ رسمی‌ از دانشگاه که تأیید می‌کند‌ تحصیلات خود‌ را با موفقیت‌ به اتمام رسانده‌اید .

• مدرکی که نشان بدهد بیمه درمانی دارید .

• اثبات‌ این موضوع که شما تمکن مالی مورد نیاز سفارت‌ آلمان را دارید .

• به‌محض اینکه شغلی را یافتید ، باید برای اجازه‌ اقامت آلمان یا کارت آبی اتحادیه‌ اروپا درخواست بدهید .

 

پیدا‌ کردن‌ شغل در آلمان

 

کار در آلمان

 

با توجه‌ به موقعیت‌ پیشرو آلمان در بزرگ‌ترین اقتصاد‌های‌ جهان ، فرصت‌‌های‌ کاری زیادی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی وجود دارد‌ و کارفرمایان دائماً به دنبال اشخاص ماهر هستند‌ . از این رو، بهترین کار این است‌ که زمانی که هنوز دانشجو هستید شروع‌ به پیدا کردن شغل کنید‌ تا ایده‌ای در مورد اینکه از کجا شروع کنید‌ ، به دنبال‌ چه چیزی باشید و چه گزینه‌هایی پیش‌ روی شما هست ، داشته باشید .

شما می‌توانید فرصت‌‌های‌ شغلی را در وب سایت های کاریابی در آلمان ، تابلو‌های‌ اعلانات دانشگاه‌ها یا حتی در وب‌سایت‌های شرکت‌ و رسانه‌های اجتماعی‌ پیدا‌ نمائید . اگر قصد‌ دارید در شرکت‌ خاصی‌ کارکنید ، می‌توانید‌ به شرکت‌ ایمیل بزنید و بپرسید که آیا موقعیت‌‌های‌ شغلی باز موجود است یا اینکه آیا آن‌ها قصد دارند در آینده شخصی را با تخصص شما استخدام کنند .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: دریافت ویزای کاری‌ آلمان بی چون و چرا

 

گرفتن بلوکارت برای کار در آلمان

کارت آبی یا بلوکارت ، سندی است که برای اجازه‌ اقامت‌ و کار در کشورهای اتحادیه‌ اروپا ، برای مدت‌ زمان ۴ سال یا کمتر ، با توجه به مدت‌ قرارداد کار‌ ، صادر می‌شود . اشخاص خارجی که دارای تحصیلات بالا یا مدرک‌ مشابه هستند‌ ، با حداقل‌ قرارداد‌ یک‌ساله کار‌ در آلمان می‌توانند واجد شرایط دریافت بلوکارت آلمان بشوند .

 

شرایط‌ دریافت‌ کارت‌ آبی آلمان

 

تحصیل در آلمان

 

برای گرفتن بلوکارت آلمان ، شرایط‌ ذیل باید رعایت‌ شود :

فرد‌ متقاضی بایستی فارغ‌التحصیل‌ یک دانشگاه معتبر‌ باشد که مدرک‌ این دانشگاه مورد‌ تائید کشور‌ آلمان باشد .

فرد متقاضی باید حداقل قرارداد کاری یک‌ساله خود در آلمان را ارائه‌ بدهد .

حقوق دریافتی فرد متقاضی‌ که با یک شرکت‌ آلمانی قرارداد کار‌ی دارد‌ ، حتما باید حداقل‌ ۵۶,۴۰۰ یورو در سال یا ۴۷۰۰ یورو در ماه باشد‌ . چنانچه فرد‌ ، فارغ‌التحصیل یکی از رشته‌هایی باشد‌ که کشور‌ آلمان به آن محتاج است مانند ریاضیات ، علوم‌ پایه‌ ، IT ، مهندسی ، پزشکی و… حقوق‌ دریافتی چنین‌ اشخاصی بایستی حداقل ۴۳,۹۹۲ یورو در سال یا ۳,۶۶۶ یورو در ماه باشد .

 

گرفتن اقامت‌ دائم و شهروندی آلمان

 

تحصیل در آلمان

 

دارنده کارت‌ آبی می‌تواند اجازه اقامت دائم را به دست آورد ، مشروط‌ بر اینکه یکی از شرایط زیر را داشته باشد :

• حداقل ۳۳ ماه در شغل مرتبط‌ با تحصیلات خود ، کار‌ کرده‌ باشد و بیمه تأمین اجتماعی‌ را پرداخت کرده باشد .

• حداقل با ۲۱ ماه کار‌ در شغل مرتبط با تحصیلات خود و پرداخت بیمه تأمین اجتماعی‌ ، تسلط‌ به زبان آلمانی در سطح‌ B1 باشد .

• ۸ سال بعد از اقامت دائم و زندگی در آلمان ، می‌توانید‌ برای شهروندی این کشور‌ درخواست بدهید .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: آشنایی کامل با شرایط کار در آلمان

 

یافتن کار‌ در آلمان بعد از بازگشت‌ به کشور‌ خود

چنانچه تحصیلات عالی‌ خود‌ را در آلمان به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی به اتمام رسانده‌اید و بعد از فارغ‌التحصیلی به کشور‌ خود برگشته‌اید ، همچنان می‌توانید در آلمان کار پیدا کنید . در این حالت ، برای پیدا‌ کردن‌ شغل در آلمان باید برای ویزای جستجوی کار‌ آلمان درخواست دهید که به شما اجازه‌ می‌دهد برای یک دوره‌ شش‌ماهه وارد آلمان بشوید و کار پیدا‌ کنید‌ .

با این حال ، در مقایسه با مجوز‌ اقامت تمدیدشده ، در طول ۶ ماه اقامت‌ در آلمان با ویزای جستجوی کار ، اجازه‌ کار ندارید تا وقتی که شغل‌ مرتبط با رشته‌ تحصیل‌ی خودتان را پیدا کرده و ویزای کار‌ آلمان را دریافت بکنید .

 

 

چنانچه در مورد کار در آلمان و تحصیل در آلمان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد کار در آلمان و تحصیل در آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (30 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823