مشاوره و ارزیابی رایگان!

کار در کانادا 🤑برای ایرانیان 2022

کار در کانادا با گذشتن از محدودیت‌های ویروس کرونا؛ اخیرا دولت‌ کانادا اعلام‌ کرده است‌ که در تمامی بخش‌های این کشور‌ وجود دارد . این فرصت طلایی‌ مورد استقبال بی‌نظیر‌ ایرانیان قرار گرفته و سبب زیاد شدن تعداد پرونده‌های مهاجرت کاری‌ به کانادا شده است…


کار در کانادا

کار در کانادا

با گذشتن از محدودیت‌های ویروس کرونا؛ اخیرا دولت‌ کانادا اعلام‌ کرده است‌ که  بیشتر از 960 هزار‌ شغل‌ خالی‌ در تمامی بخش‌های این کشور‌ وجود دارد . این فرصت طلایی‌ مورد استقبال بی‌نظیر‌ ایرانیان قرار گرفته و سبب زیاد شدن تعداد پرونده‌های مهاجرت کاری‌ به کانادا شده است . برنامه‌‌های‌ مهاجرت کاری‌ کانادا مانند ویزا‌های‌ کاری‌ استرالیا خیلی متفاوت می باشد و طیف‌ فراوانی از مشاغل‌ را شامل خواهد شد . از این رو فرقی نمی‌کند که در کدامیک از زمینه‌‌های‌ کاری‌ مشغول به فعالیت‌ خواهید بود . پزشکی ، پرستاری ، مهندسی ، مدیریت و حتی مشاغلی مثل آرایشگری ، خیاطی‌ و کشاورزی‌ نیز تحت‌ شرایطی که در ادامه بیان‌ خواهیم کرد.

 

 

می‌توانند حداقل‌ در یکی از دسته‌‌های‌ مهاجرت کاری کشور کانادا قرار بگیرند . درحال حاضر بیشتر از ۱۶۶ هزار‌ ایرانی در کانادا زندگی می نمایند . چنانچه می‌خواهید‌ شما هم در سال‌های آینده جزو این افراد قرار بگیرید ، همین حالا و به رایگان‌ با موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت تماس بگیرید یا تنها در چند دقیقه فرم ارزیابی‌ مهاجرت کاری‌ را تکمیل‌ نمائید تا کارشناسان ما با شما ارتباط‌ بگیرند .

برای مهاجرت کاری‌ به کانادا چه شرایطی لازم خواهد بود ؟

✔دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی (فرانسوی برای استان کبک)✔داشتن مدرک‌ دانشگاهی‌ یا کالج‌
✔ارائه‌ سابقه‌ کاری مرتبط‌
✔ارائه‌ گواهی‌ عدم سوء‌ پیشینه‌
انجام‌ آزمایش مدیکال کانادا و دادن گواهی‌ سلامت
✔پیدا‌کردن‌ جاب آفر یا پیشنهاد کاری از طرف‌ کارفرمای کانادایی
✔داشتن تمکن‌ مالی موردنیاز ویزای کانادا برای پوشش‌ هزینه های خود
✔ارائه‌ مدارک‌ تای به سفارت‌
✔داشتن اقامت‌ موقت کانادا

 

کار در کانادا برای ایرانیان

 

نگاهی به شرایط کار در کانادا

کشور‌ کانادا بر پایه شاخص GDP ، دهمین اقتصاد‌ پرقدرت جهان محسوب‌ می گردد . نرخ‌ بیکاری این کشور‌ پس از بحران‌ کرونا در سال ۲۰۲۰ ، با کاهشی ۸ .۵ درصدی به عدد ۴.۹% در ژانویه ۲۰۲۲ رسیده است . کشور‌ کانادا در شمال کشور آمریکا قرار گرفته  و بزرگ‌ترین مرز‌ زمینی‌ جهان را با آن دارد .

این همسایگی سبب پیشرفت این کشور‌ در خیلی از زمینه‌‌ها‌ ، به ویژه زمینه‌های اقتصادی شده است . کشور کانادا دارای منابع‌ معدنی و طبیعی‌ غنی از جمله اورانیوم ، روی ، نیکل ، پتاسیم ، آزبست ، گوگرد ، کادمیوم و تیتانیوم خواهد بود . مورد دیگر این که کانادا تولیدکننده سنگ‌آهن ، زغال‌ سنگ ، نفت ، طلا ، مس ، نقره ، سرب و برخی آلیاژهاست .

 استاندارد کار تمام‌ وقت‌ در کانادا ، ۸ ساعت کار‌ در روز‌ و ۴۰ ساعت کار در هفته خواهد بود . 

کشور کانادا در سال ۲۰۲۱ به رکورد بیشتر از ۴۰۵ , ۰۰۰ اعطای اقامت دائم رسیده می باشد .

خیلی از مشاغلی که در زمان کرونا غیرفعال بودند ، مجدداً از سر گرفته خواهد شد و در حال حاضر ۹۶۰ , ۰۰۰ شغل‌ خالی‌ در تمامی بخش‌ها باقی‌ مانده‌ است .

کشور کانادا برای استقبال از ۴۳۱ , ۶۴۵ مقیم دائم در سال ۲۰۲۲ ، ۴۴۷ , ۰۵۵ مقیم دائم در سال ۲۰۲۳ و ۴۵۱ , ۰۰۰ مقیم دائم در سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی‌ کرده است .

مهاجران موجب نمو ۱۰۰ درصدی نیروی کار کانادا و افزایش ۸۰ درصدی جمعیت کانادا شده‌اند .

تا سال ۲۰۳۰ حدود ۵ میلیون کانادایی بازنشست خواهند شد و این امر نشانگر نیاز اقتصادی‌ کانادا به جذب بیشتر‌ مهاجران خواهد بود .

کانادا با قصد افزایش مهاجران فرانسوی زبان خارج‌ از کبک‌به‌ میزان ۴ .۴ درصد از کل مهاجران تا سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی‌ شده است.

 

شرایط‌ کار ایرانیان در کانادا

کار‌ در کانادا ، پس از تحصیل‌ در کانادا و ویزاهای انسان‌دوستانه این کشور‌ ، سومین مسیر پرطرفدار مهاجرت به کانادا و شرایط ایده آل کار در کانادا بین ایرانیان خواهد بود . طبق آخرین‌ گزارش‌ رصدخانه مهاجرت ایران ، در سال ۲۰۲۰ تعداد ایرانیان کانادا ۱۶۶ هزار‌ و ۲۹۴ نفر‌ ارزیابی گشته است . در سال ۱۴۰۰؛ متولدین کشور‌ ایران از نظر‌ جمعیت‌ ، دهمین گروه‌ مهاجران در کانادا خواهند بود . تعداد‌ ایرانیان در کانادا از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۲۰ همواره‌ صعودی می باشد ولی در سال‌های اخیر‌ نرخ رشد‌ آن با کاهش‌ روبرو شده است .

با وجود اینکه بیشترین‌ تعداد‌ ویزا‌های‌ موقت اعطا گشته به ایرانیان ، ویزا‌های‌ تحصیلی‌ کانادا خواهند بود ، اما‌ میل به مهاجرت کاری‌ به کانادا بین ایرانیان رشد چشمگیری داشته است .

 

 هم‌زمان با کاهش‌ نرخ رشد مهاجرت به کشور‌های‌ اروپایی و آمریکایی ، شاهد‌ افزایش ۳۲ درصدی مهاجرت به ترکیه خواهیم بود . شگفت آور است بدانید که ایرانیان در سال‌های اخیر ، نخستین گروه اتباع‌ خارجی با زیادترین اندازه معامله ملک در ترکیه بوده‌اند . 

انواع روشهای مهاجرت کاری به کانادا

برحسب آمار UNdata ، کشور کانادا با میانگین سنی ۴۱ .۱ سال ، کشوری نسبتا پیر‌ محسوب‌ خواهد شد . سالمندان در کانادا ، زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری نسبت به نسل قبلی خود دارند و هر ساله بر جمعیت آن‌ها افزوده خواهد شد . از این رو ، دولت کانادا سعی در جذب نیروی کار جوان با برنامه‌‌های‌ گوناگون و جوراجور مهاجرتی خواهد داشت .

 

 پیشنهاده بیشتر :بورسیه های تحصیلی آلمان + شرایط ویژه آن 

 

مدارک لازم برای ویزای گرفتن ویزای کار‌ کانادا

درصورتی‌که واجد‌ شرایط‌ اقدام‌ برای یکی از برنامه‌‌های‌ کاری کانادا خواهید بود ، آخرین‌ مرحله قبل‌ از مهاجرت به کشور کانادا ، مراجعه‌ به آدرس‌ سفارت‌ کانادا و گرفتن ویزای کار‌ کانادا خواهد بود . مدرک‌های همگانی موردنیاز سفارت کانادا برای صدور ویزای کار‌ عبارت‌ است از :

 

کار در کانادا برای ایرانیان

 

✔گذرنامه معتبر‌ با اعتبار بیشتر از ۶ ماه از تاریخ برنامه‌ریزی‌ شده ورود‌ به کانادا
✔دو عکس
✔گواهی‌نامه‌های صلاحیت‌ آموزشی‌
✔اثبات صلاحیت‌‌های‌ حرفه‌ای ، ازجمله تجربه‌ کار‌
✔اثبات‌ داشتن منابع مالی لازم برای تأمین هزینه‌ها در طول اقامت‌ در کانادا
✔معاینه پزشکی‌
✔هزینه درخواست برنامه

 یکی از مرحله‌های گرفتن ویزای کانادا در سفارت ، مصاحبه‌ با افسر کنسولگری کانادا می باشد . شما در مصاحبه‌ سفارت کانادا باید بتوانید نظر‌ مثبت مصاحبه‌ کننده را نسبت‌ به خودتان و آینده‌ کاری خود در کانادا جلب‌ نمایید . این کار‌ ریسک ریجکت ویزای شما را پایین خواهد آورد . 

 

میزان‌ درآمد‌ در کانادا

حداقل‌ درآمد‌ ساعتی در کانادا توسط نهاد‌های استانی این کشور‌ تعیین‌ می گردد . استاندارد‌ کار‌ در کانادا ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته خواهد بود . از این رو ، دست‌کم حقوق‌ ما‌هانه‌ به ازای ۱۶۰ ساعت کار‌ در ایالت نوناووت (بیشترین) ۲۵۶۰ دلار و در ایالت ساسکاچوان (کمترین) ۱۸۹۰ دلار خواهد بود .

میزان‌ حداقل‌ حقوق‌ در کدام یک از استان‌های گوناگون کانادا بیشتر‌ است ؟

متوسط‌ میزان درآمد‌ در کانادا برای برخی از مشاغل‌ رایج‌

میزان درآمد‌ در کانادا به عوامل مختلفی‌ همچون تحصیلات ، سابقه کار‌ ، جنسیت ، محل کار‌ و عنوان شغلی بستگی خواهد داشت .

 

کار در کانادا برای ایرانیان

نرخ‌ بیکاری در کانادا

کشور کانادا در سال‌های گذشته ، نرخ‌ بیکاری پایینی خواهد داشت . البته‌ رکود‌ اقتصادی ناشی‌ از گسترش ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ موجب افزایش‌ بی‌سابقه نرخ‌ بیکاری در این کشور‌ گردیده . به‌طوری که نرخ بیکاری کانادا از ۵ .۷% در سال ۲۰۱۹ به بیشتر از ۱۳% در سال ۲۰۲۰ رسید . نرخ بیکاری کشور کانادا الان و در سال ۲۰۲۲ ، با توجه به کاهش‌ همه‌گیری کرونا و تلاش برای برگشت به شرایط‌ پیش از پاندمی ، حدود ۴.۹% است.

 

 پیشنهاده ویژه : تحصیل در مجارستان و هزینه های آن 

مقدار مالیات بر درآمد‌ کانادا

افرادی که در کانادا کار‌ می‌کنند ، ملزم به پرداخت مالیات‌ بر درآمد خودشان می باشند . مالیات‌ در کانادا به دو شکل دریافت‌ می گردد . مالیات مربوط‌ به دولت‌ کانادا یا مالیات‌ فدرالی که از ۱۵ درصد تا ۳۳ درصد متغیر‌ خواهد بود و مالیات استانی که می‌تواند از ۴ درصد تا ۲۵ .۷۵ درصد متغیر‌ باشد . نرخ مالیات در کانادا به‌صورتی است که سبب کم شدن فاصله‌ طبقاتی در این کشور‌ می گردد . به این معنی‌ که مالیات‌ بر درآمد اشخاص در کانادا با توجه‌ به میزان‌ درآمد‌ آن‌ها تعیین‌ می گردد .

 بیشترین نرخ‌ مالیات‌ استانی مرتبط به ایالت کبک خواهد بود . مقامات‌ این استان در قبال دریافت مالیات بالا خدمات متنوعی نیز‌ ارائه‌ می گردد که در سایر‌ استان‌ها وجود نخواهد داشت . کمترین نرخ مالیات‌ استانی نیز مربوط به استان‌های نوناووت ، انتاریو ، بریتیش کلمبیا ، مناطق شمال غرب و یوکان خواهد بود . 

بهترین استانها برای کار در کانادا

انتاریو محبوب‌ ترین استان برای مهاجران کاری‌ در کانادا خواهد بود. تورنتو ، قشنگ ترین شهر انتاریو و البته بزرگترین شهر کانادا می باشد . انتاریو از اقتصادی‌ قوی دارا است و ۳۷% از تولید‌ ناخالص‌ داخلی‌ ملی را در دست خواهد داشت . این استان همچنین‌ محل‌ زندگی نزدیک به ۵۰% از کل کارمندان در بخش‌ فناوری پیشرفته‌ ، خدمات‌ مالی و سایر صنایع دانش‌بر خواهد بود .

استان بعدی‌ ، بریتیش کلمبیا خواهد بود . پس از انتاریو ، بریتیش کلمبیا مشهور ترین استان مقصد‌ برای مهاجران جدید‌ در سال ۲۰۲۱ بوده است . اقتصاد‌ بریتیش کلمبیا . بر صنایع مختلفی‌ استوار می باشد . عمده این صنایع تحت سلطه صنایع خدماتیمی باشند . سایر صنایع شامل کشاورزی‌ ، ساخت و ساز‌ ، فیلم و تلویزیون ، جنگلداری ، شیلات و آبزی پروری ، فناوری‌ پیشرفته‌ ، تولید‌ ، معدن ، و گردشگری است .

 

کار در کانادا برای ایرانیان

 

کبک سومین استان محبوب‌ برای کارکنان ماهری است که به زبان فرانسوی مسلط می باشند . اقتصاد کبک گوناگون می باشد و عمدتاً تحت‌ سلطه بخش‌های‌ تولیدی و خدماتی می باشد . کبک هم با رشد‌ در صنایعی از قبیل : آی تی ، الکترونیک و اپتیک -فوتونیک ، علوم‌ زیستی و بهداشتی‌ ، بازیهای ویدیویی ، خدمات‌ بیمه و مالی و هوش مصنوعی‌ توانسته است کارگران ماهر فراوانی را در سال اخیر به خود‌ جذب نمایید .

آخرین استان مناسب برای مهاجران کاری کانادا ، استان آلبرتا است . محبوبترین شهرهای مهاجران ، کلگری و ادمونتون ، در این استان قرار دارند . بزرگترین صنعت آلبرتا قسمت نفت و گاز خواهد بود و پس از آن صنایعی از قبیل کشاورزی ، جنگلداری ، آموزش ، گردشگری ، مالی و تولید‌ قرار دارند . آلبرتا هم مالیات کمتری در مقابل به دیگر نقاط کانادا خواهد داشت ، که آن را به بهترین استان کانادا برای مهاجرانی تبدیل‌ می نماید که به دنبال‌ هزینه های مقرون به صرفه‌ خواهند بود .

 

 پیشنهاده ویژه : تحصیل در مجارستان + شرایط و مدارک مورد نیاز 

دریافت‌ اقامت‌ کاری‌ کانادا

درصورتی‌که قصد‌ کار در یکی از کشورها و گرفتن پاسپورت و اقامت‌ دائم آن کشور‌ را خواهید داشت ، مزیت‌ کشور‌ کانادا نسبت‌ به باقی کشور‌ها‌ برای مهاجرت ، در سرعت دریافت اقامت‌ دائم است . به طور‌ معمول بین ۳ تا ۵ سال ، زمان‌ برای دریافت اقامت‌ دائم شما نیاز‌ می باشد . در برخی از موارد افرادی که با ویزای کار‌ کانادا ، وارد این کشور‌ می گردند ، از همان اوایل اقامت دائم برای همسر و فرزندان زیر‌ ۲۱ سال گرفتن می نمایند.

 

 

 برای مشاوره رایگان با مشاوران تخصصی موسسه ی رهپویان در ارتباط باشید. 
5/5 - (31 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823