مشاوره و ارزیابی رایگان!

چرا خرید ملک در مجارستان؟ (2022)

    🔸 صوت مقاله 🔸 میتونید به جای خوندن مقاله، فایل صوتی اون رو گوش بدید 🧡     مجارستان یکی از پُررونق ترین و بهترین کشورهای پیشرفته حوزه اروپای مرکزی و شرقی است. خرید ملک در مجارستان طی سالهای اخیر بسیار‌ راحت شده…


خرید ملک در مجارستان

 

 

🔸 صوت مقاله 🔸

میتونید به جای خوندن مقاله، فایل صوتی اون رو گوش بدید 🧡

 

 

مجارستان یکی از پُررونق ترین و بهترین کشورهای پیشرفته حوزه اروپای مرکزی و شرقی است. خرید ملک در مجارستان طی سالهای اخیر بسیار‌ راحت شده است. متقاضیان خرید خانه در مجارستان می‌توانند هر ملکی که جزو خانه‌ های‌ شهر‌ و خارج از شهر‌ است را خریداری کنند. در ادامه مقاله با شرایط خرید‌ ملک در مجارستان، مراحل خرید‌ خانه‌ و اقامت با خرید ملک‌ در مجارستان می‌پردازیم.

بنابراین اگر قصد شما از مهاجرت دریافت تابعیت‌ و اقامت دائم مجارستان است حتما باید با شرایط‌ دریافت اقامت‌ از طریق خرید ملک در مجارستان آشنا شوید.

 

پیشنهاد میکنم این مطلب را بخوانید:مهاجرت به مجارستان

 

شرایط خرید‌ ملک در مجارستان

یکی از مهمترین شرایط‌ خرید ملک در مجارستان، دریافت مجوز است‌. این مجوز حتما باید از شهرداری دریافت شود و حدود 200 یورو خرج دارد.

شرایط‌ خرید‌ ملک توسط شهروندان کشور های اتحادیه‌ اروپا

مجارستان در سال 2004 به اتحادیه اروپا پیوست، از آن زمان تاکنون شهروندان اتحادیه‌ اروپا وضعیت آسان تری برای خرید‌ و فروش ملک در این کشور‌ دارند. شهرندان اتحادیه‌ اروپا برای ورود به این کشور‌ احتیاجی به دریافت ویزا‌ ندارند.اما مراحل خرید‌ خانه‌ در مجارستان برای شهروندان اتحادیه‌ اروپا و دیگر کشورها یکسان است.

 

پیشنهاد میکنم این مطلب را بخوانید: سرمایه گذاری بدون ریسک در مجارستان

 

شرایط‌ خرید ملک‌ توسط شهروندان خارج‌ از اتحادیه اروپا

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای ورود به مجارستان حتما باید ویزا‌ دریافت کنند. به عنوان متقاضی می‌توانید پیش از ورود‌ به مجارستان درخواست اقامت دهید. اگر قصد‌ دارید بیشتر از 90 روز در مجارستان بمانید باید اجازه اقامت دریافت کنید. این مرحله در سفارت‌ مجارستان قابل‌ انجام است‌. البته پس از ورود به مجارستان نیز می‌توانید برای دریافت اقامت اقدام‌ نمائید.

اگر قصد دارید پس از ورود به مجارستان برای دریافت‌ اقامت‌ اقدام‌ کنید باید این کار‌ را در مدت 30 روز‌ انجام دهید.
تمامی مجوزها برای مدت‌ 1 سال معتبر است و در نتیجه به شما فرصت برای دریافت کارت مالیات، تأمین اجتماعی‌ و مجوز خرید‌ ملک داده می‌شود.
علاوه بر این یک خریدار مجارستانی برای خرید در اولویت‌ قرار دارد، اگر هیچ‌ مجارستانی مایل‌ به خرید زمین نبود، شما می‌توانید آن را خریداری نمائید.

 

بیشتر بخوانید: مهاجرت بی چون و چرا به مجارستان

 

شرایط‌ دریافت اقامت‌ با توجه‌ به شرایط خرید ملک در مجارستان

اگر قصد شما از مهاجرت دریافت‌ اقامت‌ مجارستان با خرید‌ ملک‌ است، باید‌ بدانید که هر ملکی‌ با هر مبلغی نمی‌تواند به اقامت منجر شود.

حداقل‌ سرمایه اولیه برای خرید ملک‌ که منتهی به گرفتن اقامت مجارستان می‌شود، 200.000 یورو است.

به طور کلی می‌توان گفت‌ که دو روش اصلی برای گرفتن اقامت‌ با خرید‌ ملک‌ در مجارستان وجود دارد‌. این دو روش شامل خرید ملک مستقیم و خرید‌ ملک‌ شرکتی می‌باشد.

 

خرید ملک در مجارستان

 

دریافت اقامت از روش خرید ملک‌ مستقیم

در این روش برای خرید ملک به همراه هزینه های جانبی آن حتما باید بیشتر‌از‌ 200.000 یورو سرمایه داشته باشید. بعد از 5 سال اقامت‌ دائم می‌توانید برای تابعیت‌ مجارستان اقدام‌ نمائید.
در مجموع می‌توان گفت‌ که دریافت‌ پاسپورت مجارستان از این روش 8 سال طول می‌کشد.

دریافت‌ اقامت از روش خرید‌ ملک‌ شرکتی

در این راه با توجه‌ به اینکه شما تجارت و کسب و کاری در مجارستان دارید، می‌توانید یک ملک‌ را خریداری کرده و آن را اجاره دهید. با ثبت شرکت‌ با مسئولیت محدود قادر خواهید بود ملکی را خریداری کرده و آن را اجاره‌ دهید. این روش نسبتاً سریع‌ بوده و می‌تواند طی 2 تا 3 روز کاری انجام‌ گردد.

 

بیشتر بخوانید: از ایران تا مجارستان با یک گام

 

مراحل خرید ملک در مجارستان

طبق‌ قانون‌ مجارستان، خرید‌ ملک باید از طریق قرارداد خصوصی انجام گردد. این قرارداد حتما باید توسط وکیل‌ امضا شده‌ باشد‌. همه شهروندان غیر مجارستانی هم برای خرید ملک‌ به عنوان یک شخص حقیقی مکلف‌ به کسب تأییدیه از دفاتر اداری مربوطه می باشند.
متقاضیان خرید خانه در مجارستان حتما باید در مدت 2 تا 3 ماه مجوز دریافت کنند.

 

خرید ملک در مجارستان

 

مراحل‌ خریداری خانه در مجارستان

از املاک مختلف‌ بازدید کرده و از میان آن ها چند ملک را برای بررسی نهایی انتخاب‌ نمائید. پس از انتخاب‌ ملک می‌توانید با فروشنده مذاکره‌ نمائید. در این مرحله وکیل مهاجرتی می‌تواند در جلسه گفتگو روی قیمت و شرایط پرداخت شما را راهنمایی‌ کند.
پس از توافق، قراردادی با حضور طرفین و نماینده‌ دفتر املاک‌ نوشته میشود. پس از انعقاد قرارداد باید 10% از مبلغ توافق‌ شده را به عنوان ودیعه به فروشنده پرداخت نمائید.
شما به عنوان خریدار‌ در روز عقد قرارداد علاوه بر ودیعه‌ باید هزینه های وکیل‌ و نماینده دفتر املاک‌ را نیز پرداخت نمائید.
قرارداد خرید هم حتما باید حداکثر در مدت‌ 30 روز پس از امضا در اداره ثبت اسناد و املاک‌ مجارستان به ثبت‌ برسد. طی مدت 30 روز‌ بعد از انعقاد‌ قرارداد باید مابقی وجه را به حساب فروشنده منتقل‌ کنید.
به سبب زمان بر بودن مراحل دریافت‌ مجوز، فرآیند بسته شدن‌ ملک‌ حدود 60 تا 90 روز پس از امضای قرارداد طول می‌کشد.

خریدار بلافاصله پس از دریافت‌ اجازه خرید‌ از دفتر مدیریت باید فروشنده را مطلع‌ سازد. بسته شدن ملک‌ نیز در مدت یک هفته انجام خواهد شد.
پس از انتقال سند‌ باید مابقی مبلغ ملک‌ را به حساب فروشنده منتقل نمایید.
مهمترین مرحله از فرایند خرید‌ ملک، امضا کردن بیانیه اختتامیه است. این بیانیه ای است مبنی‌ بر اینکه قیمت‌ ملک به صورت کامل به فروشنده پرداخت شده و مالکیت‌ هم از فروشنده به خریدار منتقل شده‌ است‌.
ثبت نهایی مالکیت هم طی 6 ماه انجام‌ خواهد شد.
متقاضیان برای دریافت مجوز خرید‌ خانه در مجارستان حتما باید قرارداد را به دفتر اداری ارائه دهند. هنگامی که خرید‌ تأیید شد، وکیل‌ می‌تواند درخواست ثبت را به اداره ثبت زمین ارائه دهد‌. تکمیل‌ هر دو فرآیند حدود 30 روز طول میکشد.

 

چنانچه در مورد شرایط سرمایه گذاری و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما موارد دیگری در مورد خرید ملک در مجارستان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید.

 

5/5 - (18 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “چرا خرید ملک در مجارستان؟ (2022)”

 • مانی طاهری

  سلام وقت بخیر
  برای سرمایه گذاری بهتره در مجارستان خونه بخرم یا یونان؟

  • نیلوفر اکبری

   هر دو منجر به اقامت میشه با این تفاوت که با خرید ملک مجارستان بعد از ۳ سال اقامت دائم دریافت میکنید ولی با خرید ملک در یونان بعد از ۵ سال .
   برای اطلاعات بیشتر میتونید تماس بگیرین ۲۶۷۲۰۳۱۸

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823