مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (2 امتیاز)

بورسیه‌ تحصیلی آمریکا + دانشگاه های آن2023 👨‍🎓👩‍🎓

بورسیه‌ های تحصیلی آمریکا + دانشگاه های آن

بورسیه تحصیلی در آمریکا برای دانشجویان ایرانی

دانشجویی در آمریکا به عنوان کشوری فوق پیشرفته و غنی برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت آموزشی مورد‌ سوال‌ بوده‌ است . بورسیه تحصیلی در آمریکا برای دانشجویان ایرانی امکانی مناسب می باشد تا بتوانند با کاهش‌ هزینههای تحصیل‌ خود مهاجرتی معتبر داشته باشند . همه ساله دانشگاهها و کالج‌های‌ مختلف برای دانشجویان بین المللی ، کمک خرج های تحصیلی‌ و زندگی را در نظر‌ می گیرند .

بورسیه تحصیلی‌ در آمریکا می تواند به شکل جامع شامل‌ هزینه‌های‌ آموزشی و زندگی متقاضی ارائه شده و یا بخشی از هزینه تحصیلی‌ را پوشش دهد‌ .

در این مقاله ای که به وسیله مشاوران برتر موسسه رهپویان عدالت و با همراهی‌ وکلای عمده آمریکایی همچنین با استفاده از اطلاعات‌ موجود‌ در وب سایت های مهم ایالات متحده گردآوری‌ شده است‌ ، قصد داریم از دیدگاه های مختلف بورسیه تحصیلی در آمریکا و شیوه بورسیه شدن‌ در امریکا را مورد تحقیق قرار دهیم .

درصورتی‌که در خصوص فاند تحصیلی امریکا برای مقطع‌ها گوناگون سوال دارید قادر خواهید بود به سایتهای مختلف موسسه رهپویان عدالت رجوع نمایید .

همچنین امکان‌ گرفتن مشاوره‌های‌ تخصصی بصورت رایگان‌ برای شما عزیزان در هفت روز‌ هفته فراهم می باشد ، کافی‌ است با موسسه رهپویان عدالت تماس‌ حاصل نمایید‌ .

این مطلب را از دست ندهید : تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان+📚مزیت های آن

شرایط‌ بورسیه تحصیلی آمریکا

بورسیه‌ تحصیلی آمریکا + دانشگاه های آن

دریافت بورسیه تحصیلی در سرزمین های تاپ دنیا‌ بالاخص کشور توسعه‌یافته آمریکا برای متقاضیان تحصیل ، نوید‌بخش‌ آینده نورانی شغلی و کاری می باشد . از آنجایی که ایالات متحده آمریکا جزء یکی از پر هزینه‌ ترین شهر ها برای ادامه‌ تحصیل‌ است ، در نتیجه اخذ بورسیه آموزشی آمریکا موثرترین متد برای کاهش‌ مخارج ها می باشد .

کشور آمریکا جهت جذب‌ دانشجویان نخبه‌ و شایسته‌ که واجد شرایط‌ لازم‌ باشند ، بورسیههای متعددی را برای دانشجویان باهوش در نظر‌ می‌گیرد‌ . این فاند تحصیلی امریکا می تواند دارای تخفیفات در شهریه‌ و همینطور مخارج های زندگی دانشجویی باشد . بورسیه آموزشی آمریکا با توجه‌ به شاخه انتخابی ، دانشگاه فرد و شایستگی‌ تقاضاکننده می تواند شهریه‌ طول دوره‌ تحصیل ، هزینههای مرتبط به لوازم تحصیل‌ و کتابهای تحصیلی ، پول های مربوط‌ به اسکان دانشجویی و غیره را شامل شود .

بورسیه آموزشی آمریکا می تواند با دانشگاههای دولتی ، خصوصی ، مراکز‌ تحقیقاتی‌ برای مقطع‌ها مختلف بر‌اساس‌ شایستگی‌ ، قابلیت و یا نیاز‌ دانشجو در نظر‌ گرفته شود .

برای اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا باید به موردهای ذیل توجه نمایید؛

معدل‌ بالا‌ در مقاطع آموزشی پیشین

داشتن مدرک آموزشی از دانشگاه و یا مراکز‌ علمی معتبر

دانشگاه مورد‌نظر‌ بسته به شاخه تحصیلی از شما نمرات عالی حاصل‌ از سنجش های نظیر : ACT ، SAT ، GRE و یا GMAT درخواست‌ می نماید .

رزومه قوی ، داشتن اختراعات ، مقالات معتبر علمی در ژورنال‌های‌ مطرح بین المللی

شرکت‌ در مسابقه‌های بین‌ المللی و کسب امتیاز‌ یا رتبه

ارائه‌ اسناد مبنی‌ بر‌داشتن‌ مهارت و یا استعداد‌ ویژه

اثبات دانش زبان انگلیسی در سطح بالا

بیشتر بخوانید : تحصیل شاخه پرستاری در ایتالیا2023

اسکالرشیپ امریکا یعنی چه ؟

بورسیه‌ تحصیلی آمریکا + دانشگاه های آن

در جواب به این پرسش که اسکالرشیپ امریکا یعنی چه ؟ می توان‌ گفت اسکالرشیپ امریکا به معنای همان بورسیه تحصیلی این کشور‌ می باشد که نوعی کمک‌ مالی می باشد که توسط یک دانشگاه برای ادامه تحصیل به دانشجویی که در دانشگاههای آمریکا مشغول تحصیل می باشد‌ ، با هدف کاهش‌ هزینههای تحصیل و زندگی اعطا می گردد .

اسکالرشیپ امریکا بین 1 تا 100 درصد کل هزینههای تحصیل متفاوت‌ می باشد و ممکن است‌ شهریه‌ ، مخارج مسکن ، غذا ، بیمه و حتی هزینه‌های‌ مهاجرت را پوشش‌ می دهد . گاهی‌ اوقات‌ اسکالرشیپ امریکا یک چک یکباره است‌ و زمانی اسکالرشیپ امریکا مناسب تمدید هستند و در هر ترم یا سال تحصیلی هزینه آموزش و زندگی را برای دانشجویان امکان پذیر می کنند .

این اسکالرشیپ امریکا با وام‌های‌ دانشجویی تفاوت دارند برای‌اینکه احتیاجی به بازپرداخت ندارند .

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دبیرستان‌

بورسیه آموزشی آمریکا در مقطع‌ دبیرستان‌ نیز تعریف شده است و معمولا بر مبنا شایستگی تقاضاکننده ، نیاز‌ مالی خانواده در نظر‌ گرفته می شود‌ . در تعدادی پروگرام ها کمکهای مالی در قالب‌ جوایز گوناگون به دانش‌ آموزان اهدا‌ می گردد که رقابت برای گرفتن آن زیاد و معمولا مبالغ‌ بالایی را شامل‌ نمی شود .

درصورتی‌که بخواهیم مقایسه ای انجام‌ دهیم به طور‌ مثال‌ دانش‌اندوزی در آلمان حتی در آموزشگاهها همچنین از هزینه اندکی برخوردار شده و یا رایگان‌ است . اگر در شاخه ورزشی خاصی‌ مهارت زیاد دارید ، هنرپیشه هستید و یا نمرات بالایی‌ در دروس دوران‌ تحصیل خود دارید و ایضاً به عنوان شاگرد بین الملل سطح‌ زبان انگلیسی قوی دارید ، می توانید برای ستاندن بورسیه آموزشی در آمریکا بر اساس‌ مدرسه‌ خود‌ اقدام کنید .

این بورسیه می تواند برای مدارس دولتی یا حتی خصوصی‌ هم باشد‌ و توسط دولت‌ ، خیرین و ارگان‌های‌ متفاوتی تامین‌ می گردد . این بورسیهها می تواند دربردارنده پرداخت کامل‌ شهریه‌ مدرسه و هزینه خوابگاه دانش آموز باشد‌ و در موارد دیگر بصورت تخفیفات در شهریه‌ مدرسه‌ ، کمک خرج زندگی ارائه گردد .

چگونگی‌ دریافت بورسیه تحصیلی در آمریکا برای مقطع لیسانس

مقطع لیسانس در ایالات متحده آمریکا 4 سال می باشد و اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا برای متقاضیانی فراهم است که مدرک‌ دیپلم‌ با میانگین بالای 18 داشته باشند نیز نمره زبان انگلیسی بالا یعنی داشتن آیلتس 6 .5 و یا تافل 100 ، قبولی در برخی امتحان های مطرح دانشگاهی نظیر SAT و داشتن رزومه قوی از دیگر مواردی است که بایست به آن توجه نمایید . میزان‌ بورسیه آموزشی در آمریکا برای این مقطع متفاوت است .

در بسیاری از دانشگاهها پس از سپری‌ نمودن ترمهای اولیه‌ و عرضه رزومه آموزشی و علمی بالا‌ ، دانشجویان می توانند برای اخذ بورسیه آموزشی در آمریکا اقدام‌ کنند و یا میزان‌ تخفیفات دانشجویی خود‌ را افزایش دهند . الزاماً باید توجه داشته باشید شانس گرفتن بورسیه آموزشی در آمریکا برای مقطع‌های ارشد‌ و دکترا بیشتر است .

لازم به ذکر‌ است‌ برای گرفتن بورسیه آموزشی در آمریکا بهتر‌ است‌ گپ تحصیلی نداشته باشید تا احتمال دریافت بورسیه بیشتری‌ داشته باشید .

بورسیه تحصیلی در آمریکا برای مقطع‌ کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد‌ در آمریکا در اکثر موارد 1 تا 2 سال به طول می انجامد معمولا‌ بورسیه تحصیلی در آمریکا برای دوره‌ کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین‌ المللی که دوره کارشناسی خود‌ را در سرزمین آمریکا نگذرانده اند سخت تر است‌ . به جهت حجم‌ زیاد‌ تقاضا‌ ، گرفتن بورسیه آموزشی در آمریکا در این مقطع‌ کاری زمانبر و سخت می باشد‌ .

برای دریافت بورسیه آموزشی در آمریکا متقاضی‌ بایستی شرایط‌ ذیل را داشته باشد‌ :

مدرک‌ لیسانس ارزشمند با معدل بالای 16

داشتن توصیه‌ نامه‌ از اساتید معتبر‌

عرضه آیلتس 6 .5 به بالا‌ و یا تافل بیشتر‌از‌79

داشتن مدرک‌ GRE و GMAT بسته‌ به رشته

داشتن مقالات‌ معتبر‌ در مجلات بین المللی مانند ISI

همچنین‌ شما می توانید جهت گرفتن بورسیه آموزشی در آمریکا در دوره‌ کارشناسی ارشد خود‌ پس از سپری‌ نمودن ترم اول‌ آموزشی و داشتن رزومه قوی علمی از تخفیفات در شهریه‌ تحصیلی مستفیض شوید .

فاند آمریکا برای مقطع‌ دکترا

طول دوره‌ تحصیل‌ در مقطع PHD در ایالات متحده آمریکا بین‌ 4 تا 6 سال به طول می انجامد . حتماً در رشتههای متعدد طول دوره‌ متفاوت‌ است . مدارک مورد‌ نیاز جهت ستاندن فاند آمریکا برای مقطع دکترا شامل : رزومه علمی و تحقیقاتی قوی ، داشتن مقالات مهم جهانی ، مدرک آیلتس 7 تا 7 .5 ، توصیه‌ نامه‌ و انگیزه‌ نامه‌ قوی می باشد‌ تا شما بتوانید نظر‌ اساتید راهنمای خویش را جلب‌ نموده و فاند تحصیلی دریافت نمایید .

بیشترین‌ متقاضیان بورسیه تحصیلی در آمریکا در بیشتر موارد برای این دوره‌ اقدام می نمایند و بودجه بورسیهها هم دارای کمک‌های‌ دولتی ، سازمان‌ها‌ و مراکز تحقیقاتی‌ معتبر‌ تامین‌ می گردد . معمولا در دوره PHD سه نوع‌ کمک هزینه‌ آموزشی تعریف شده‌ است :

1 – فلوشیپ Fellowship

2 -دستیار‌ تحقیقاتی‌ RA Research Assistantship

3 -دستیار‌ تدریس TA Teaching Assistantship

انواع مرکز معاملات اوراق‌بهادار و سهام آموزشی آمریکا

بورسیه‌ تحصیلی آمریکا + دانشگاه های آن

موسسات خصوصی و دانشگاههای مختلفی مرکز معاملات اوراق‌بهادار و سهام آموزشی آمریکا را به دانشجویان بین‌ المللی عرضه می دهند . متقاضیان برای گرفتن بورسیه تحصیلی آمریکا باید شرایط گرفتن‌ بورسیه آموزشی آمریکا را داشته باشند . با توجه‌ به رقابتی بودن‌ فاند تحصیلی امریکا دریافتن بورسی بسیار‌ سخت است به‌ویژه بورسیه تحصیلی امریکا برای ایران بسیار‌ رقابتی تر و سختگیرانه تر می باشد و متقاضیان ایرانی برای دریافت بورسیه دانشگاههای امریکا باید رزومه ای قوی داشته باشند .

در زیر‌ به برخی از موسسات و دانشگاههای ارائه‌ دهنده بورسیه تحصیلی‌ اشاره‌ نموده ایم .

⭕بورسیه HUMPHREY
این بورسیه برای متخصصین بین‌ المللی می باشد که همه هزینههای آنها به مدت یک سال تامین می شود .

⭕بورسیه AMHERST
این کالج‌ به متقاضضیانی که وضعیت‌ مالی خوبی‌ ندارند بسته‌ به شرایط‌ متقاضی مرکز معاملات اوراق‌بهادار و سهام عرضه می دهد‌ .

⭕بورسیه COLUMBIA
کالج‌ کلمبیا به متقاضیان بین‌ المللی که برجسته می باشند ، کمک‌های‌ مالی اهدا‌ می نماید . این کالج حتی 15 الی 100 درصد شهریه‌ دانشگاه را به تقاضاکنندگان بورسیه که شرایط‌ لازم‌ را داشته باشند ، تخفیف‌ می دهد‌ .

⭕بورسیه COLBY -SAWYER
این کالج‌ بورسیههایی را به دانشجویان مستعد‌ بر اساس‌ توانایی و GPA ارائه می دهد . وجه بورسیه 20 هزار‌ الی 26 هزار‌ دلار در طول سال می باشد‌ .

⭕بورسیه CONCORDIA
این دانشگاه مبلغ‌ سالیانه ای در حدود 24 هزار‌ دلار به دانشجویان باهوش و نیازمند اهدا‌ می کند‌ .

⭕بورسیه WAGNER
دانشگاه نیویورک به تعداد محدودی از دانشجویان بین‌ المللی مستعد ، سالیانه مبلغ 25 هزار‌ دلار الی 47 هزار دلار بورسیه می دهد‌ .

معرفی‌ دانشگاههای خیلی خوب کشور‌ آمریکا

ایالات متحده آمریکا دانشگاههای خیلی معتبر و تراز اول‌ در سطح‌ جهان دارد . و اخذ پذیرش از این دانشگاهها به علت رنک بالای علمی آن ، بسیار پیچیده و گزینشی می‌باشد‌ . در طرح زیر فهرست دانشگاههای مهم آمریکا و رتبه بندی جهانی آن را مشاهده خواهید نمود .

رتبه کشوری نام دانشگاه ایالت رتبه جهانی
1 دانشگاه تکنولوژی ماساچوست کمبریج 1
2 دانشگاه هاروارد کمبریج 2
3 دانشگاه استنفورد استنفورد 3
4 دانشگاه برکلی برکلی 4
5 دانشگاه واشینگتن واشینگتن سیتل 6
6 دانشگاه کرنل ایتاکا 7
7 دانشگاه میشیگان میشیگان 9
8 دانشگاه کلمبیا نیویورک 10
9 دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس 11
13 دانشگاه تگزاس آستین

خرج های زندگی و آموزش در آمریکا

هزینههای زندگی در ایالات متحده آمریکا در ایالتهای متعدد آن متفاوت و بسیار متغیر باشد‌ . در دنباله به میانگینی از هزینههای زندگی در ایالات متحده آمریکا اشاره‌ می نماییم .

هزینه های زندگی در ایالات متحده آمریکا
2,000 دلار اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
1,000 دلار اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر
14 دلار غذا در رستوران ارزان قیمت
3.86 دلار 1 کیلوگرم برنج
2.27 دلار 12 عدد تخم مرغ
2 دلار آب معدنی
2.7 دلار کرایه تاکسی
8.45 دلار 1 کیلوگرم مرغ
11.4 دلار 1 کیلوگرم گوشت
5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/16
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823