مشاوره و ارزیابی رایگان!

راز سرمایه گذاری در مجارستان

کدامیک از موارد سرمایه گذاری در مجارستان به اخذ‌ اقامت‌ همیشگی منجر خواهد شد ؟ تمام متقاضیانی که برای سرمایه‌ گذاری در یک کشور‌ بیگانه اقدام‌ می‌کنند در واقع‌ هدفشان بدست‌آوردن اقامت دائم آن کشور‌ و تابعیت‌ است . برای سرمایه گذاری روش‌‌های‌ متفاوتی اعم…


راز سرمایه گذاری در مجارستان

کدامیک از موارد سرمایه گذاری در مجارستان به اخذ‌ اقامت‌ همیشگی منجر خواهد شد ؟

تمام متقاضیانی که برای سرمایه‌ گذاری در یک کشور‌ بیگانه اقدام‌ می‌کنند در واقع‌ هدفشان بدست‌آوردن اقامت دائم آن کشور‌ و تابعیت‌ است . برای سرمایه گذاری روش‌‌های‌ متفاوتی اعم از ثبت‌ کمپانی ، خرید ساختمان ، کارآفرینی ، خریداری اوراق قرضه دولتی و طرح خود‌ حمایتی وجود خواهد داشت ، اما تمام این روش‌ها در تمام کشور‌های‌ خارجی منتهی به دریافت اقامت دائم نمی‌شوند . بنابراین به عنوان یک سرمایه‌ گذار‌ الزاماً باید شرایط‌ و راه های مختلف را بررسی و ارزیابی کرده و سپس برای دریافت‌ ویزا‌ اقدام‌ کنید . ما در این مقاله‌ به طور‌ خاص به معرفی روش‌‌های‌ سرمایه‌ گذاری در مجارستان می‌پردازیم تا به راحتی بتوانید روشی متناسب با شرایط و حد سرمایه‌ خویش انتخاب‌ نمایید .

سرمایه گذاری در مجارستان

تمامی متقاضیانی که قصد بدست‌آوردن اقامت دائم کشور‌ مجارستان را دارند ، می‌توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری در مجارستان به این هدف دست یابند . به این دلیل تقاضاکننده پس از 5 سال می‌تواند اقامت‌ دائم و پس از 8 سال شهروندی یا تابعیت این کشور‌ را دریافت کند . لازم به یادآوری است که اقامت دائم مجارستان به شکل دوره‌ای و برای مدتی بی‌مرز صادر نشده و عملاً همیشگی یا تا پایان زندگی می باشد .

 

استاندارد‌های‌ سرمایه‌ گذاری در مجارستان

به عنوان یک سرمایه‌ گذار پیش از هر اقدامی باید کلیه جهات موضوع را در نظر‌ بگیرید . نظام‌ حقوقی مجارستان یکی از مهمترین استاندارد‌ها‌ و معیار‌های‌ سرمایه‌ گذاری در این کشور‌ شد . از دیگر معیار‌ها‌ و استاندارد‌های‌ سرمایه گذاری در مجارستان می‌توان به موردهای زیر اشاره‌ نمود :

.تجارت آزادانه با شرکت‌ها و کشور‌های‌ مختلف
.سرمایه‌ گذاری آزادانه‌ و بدون بی‌عدالتی میان شهروندان مجارستانی و خارجی‌
.هزینه‌های پایین‌ دولتی
.ریسک پایین سرمایه گذاری در مجارستان یا ارزش زیر مصادره‌ دارایی (حدود 2 درصد)
.نرخ‌ بسیار پایین‌ فسق اداری حدود 0 .05
در میان این استانداردها نرخ مصادره‌ اموال‌ نمایش دهنده ریسک پایین‌ سرمایه گذاری در مجارستان بوده است و از طرفی نرخ بسیار پایین فساد‌ اداری همچنین به شما اطمینان می‌دهدکه تفاوتی میان شما به عنوان یک نقد معبر خارجی و اهالی مجارستانی وجود نخواهد داشت . در نهایت قادر خواهید بود در بستری امن و به دور از هرگونه اضطراب سرمایه گذاری کنید .

 برای مشاوره ی رایگان  با ما باشید

 

راز سرمایه گذاری در مجارستان

مدارک مورد‌ نیاز برای سرمایه گذاری در مجارستان

همانطور که اشاره کردیم سرمایه گذاری در مجارستان به راه های مختلفی‌ شدنی است که در بقیه به روش مفصل‌ به آن‌ها خواهیم پرداخت . منتها گذشته از هر چیز‌ اجازه دهید به مهمترین مدرک‌های لازم‌ برای این کار‌ بپردازیم . به این دلیل به هر روشی که قصد سرمایه گذاری در مجارستان را دارید الزاماً باید مدارک زیر‌ را ارائه دهید (البته با توجه به روش سرمایه‌ گذاری شاید مدارک دیگری هم افزون شود.

پاسپورت معتبر‌

.ارائه اسناد عدم سوء پیشینه کیفری به زبان انگلیسی یا مجارستانی
.ارائه مدرک‌ها ضروری برای اثبات‌ تمکن‌ مالی مانند پرینت حساب‌ مربوط به بانک به زبان انگلیسی یا مجارستانی
.پرداخت مخارج درخواست ویزا
.فرم‌ تکمیل‌ شده استدعا ویزا
.پرداخت مبلغ اقلاً 15 هزار‌ یورو برای ثبت‌ کمپانی در مجارستان
.پرداخت مبلغ حداقل‌ 35 هزار‌ یورو به عنوان سرمایه نخستین کمپانی
.پرداخت مبلغ‌ حداقل 10 هزار یورو برای انجام امور جاری‌ کمپانی و سرمایه‌ در جریان آن

 

راز سرمایه گذاری در مجارستان

 

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

مجارستان یکی از مرزوبوم های چهارچوب اتحادیه اروپا و حوزه شینگن شد و در پاداش بدست‌آورد ویزا و سکنا این ملک مزایا وفور برای متقاضیان به همراه خواهد داشت . از جمله این مزایا می‌توان به مناسبت‌های پست استعاره نمود :

.امکان سفر‌ به تمامی کشورهای ناحیه اتحادیه اروپا و حوزه‌ شینگن بی نیاز به بدست‌آوردن ویزا
.مخارج های پایین زندگی در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی
.پشتیبانی از سرمایه‌‌ گذار‌ خارجی‌ توسط دولت و در نتیجه ریسک پایین‌ سرمایه گذاری در مجارستان
.شایسته دریافت‌ اقامت دائم مجارستان در کوتاهترین وقت ممکن
.عدم احتیاج به سکونت قدیم در مجارستان به منظور اجرای سرمایه گذاری در مجارستان
.عدم درخواست به کمپانی در مصاحبه‌ حضوری برای بدست‌آوردن ویزای سرمایه گذاری در مجارستان
.عدم وجود مشکلات برای سرمایه گذاران کشور‌های‌ گوناگون
.توانایی دریافت ماندن برای دختر و فرزندان پایین 18 سال متقاضی
.امکان دریافت ویزا‌ و اقامت‌ برای فرزندان بالای 18 سال در صورت پرداخت هزینه مازاد
.پایین‌ترین اندازه سرمایه اولیه‌ مورد نیاز‌ برای سرمایه‌ گذاری در مجارستان در میان‌ دیگر کشورهای اروپایی
.عدم تقاضا به عرضه گواهی‌ تندرستی برای سرمایه‌ گذاران خارجی‌
.عدم نیاز به شرکت در دوره‌ و طرح‌های آموزشی برای سرمایه‌ گذاران خارجی
.زندگی در یکی از کشور‌های‌ محدوده اتحادیه اروپا و حوزه‌ شینگن
.اخذ سکونت دائم مجارستان پس از 5 سال زندگی و پرداخت جزیه
.توانایی زندگی در یکی از کشورهای امن اروپا
.پایین بودن مالیات بر درآمد‌ و امکان‌ تصدی‌ شغل در کوتاهترین زمان میسر برای همراهان
.مالیات‌ کمتر‌از‌10 درصد
.امکان تجارت‌ با کشورهای متفاوت به عنوان یک سرمایه‌ گذار‌ و تاجر
.عدم مشکلات برای عزیمت های خارجی‌ به عنوان بازرگان
.شکل های راه های سرمایه گذاری در مجارستان
برای سرمایه‌ گذاری در کشور‌های‌ خارجی‌ روش‌های متعددی وجود دارد اما کل آن‌ها به اخذ‌ اقامت‌ دائم این کشورها منجر نمی‌شوند . بنابراین پیش از اقدام به دریافت ویزای سرمایه گذاری در مجارستان می بایست ابتدا تمامی این جوانب‌ را در نظر‌ بگیرید .

نقد گذاری در مجارستان از طریق مرقوم کمپانی

یکی از بهترین متد های سرمایه‌ گذاری در مجارستان ثبت‌ شرکت خواهد بود که پس از 5 سال متقاضی می‌تواند سکونت دائم این کشور‌ را دریافت‌ نماید . این کشور رشد‌ پولی خوبی داشته و نرخ‌ پایین‌ مالیات نیز زمینه مناسبی را برای سرمایه‌ گذاری در مجارستان از راه ثبت شرکت آماده کرده است‌ . نرخ‌ مالیات تنها 9 درصد می باشد و کسب و کار‌ کردن های پیروز مورد پشتیبانی دولت همچنین قرار می‌گیرند . انواع کمپانی هایی که می توانید در مجارستان ثبت‌ نمایید به شرح ذیل هستند :

.کمپانی با مسئولیت‌ محدود
.شرکت محدود‌ خصوصی
.کمپانی تک عضو
.کمپانی با همکاری محدود‌
.کمپانی با مشارکت همگانی
.به عنوان یک سرمایه‌ گذار‌ می توانید کمپانی وابسته را طی مدارج زیر درج نمایید :
.وکیل شما در مجارستان باید اسناد سازمانی را مهیا کند ،
.یک حساب بانکی در مجارستان افتتاح‌ نمایید ،
.شرکت خود را در وزارت‌خانه ثبت کشور‌ مجارستان مندرج کرده و آن‌گاه شناسنامه مالیاتی بدست‌آوردید،
.در دستگاه های دولتی چون اداره مالیات‌ ، اتاق تجارت ، اداره مربوط به‌مرکز بیمه بازنشستگی‌ و شهرداری ثبت‌ نام نمایید ،
.کارمندان خودشان را استخدام کرده و بعد اطلاعات آن‌ها را در اختیار‌ سازمان امور مالیاتی مجارستان قرار دهید .
به این ترتیب شما می‌توانید کمپانی خویش را ثبت کرده و آغاز به کار نمایید . پس از 5 سال سخت‌کوشی پیوسته و پرداخت به موقع عوارض همچنین می‌توانید اقدام‌ به اخذ ماندن دائم مجارستان کنید .

مدارک لازم برای ثبت کمپانی در مجارستان به شرح ذیل خواهد بود :

.عرضه مدارک شماره مربوط به بانک در مجارستان
.عرضه بیزنس پلن یا نقشه تجاری کمپانی
.عرضه رقم مالیاتی
.گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
.بیمه مسافرتی
.عرضه آدرس کمپانی برای لااقل یک سال
.سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
تا قبل از سال 2017 متقاضیان خارجی می‌توانستند از روش خرید اوراق بدهی دولتی ، اقامت دائم بدست‌آوردید. برای خرید این اوراق به دست‌کم 300 یورو سرمایه‌ احتیاج داشتید و به خاطر آن نیز می‌توانستید اجازه‌ اقامت 5 ساله بدست‌آوردید. اما از سال 2017 پس‌ازآن این شیوه فسخ می شود و دلیل آن هم موقعیت مالی و اقتصادی‌ مناسب مجارستان بوده‌ است‌ .

سرمایه گذاری در مجارستان از راه معامله ملک

متقاضیان در خیلی از کشورهای خارجی‌ می‌توانند با خرید‌ ملک یا یک زمین زراعتی ، به عنوان سرمایه گذار ویزا‌ بدست‌آوردن و پس‌ازآن برای بدست‌آوردن اقامت دائم اقدام‌ کنند . اما در موقعیت کشور‌ مجارستان به این صورت نخواهد بود و در نتیجه‌ شما با خرید ملک‌ در این کشور‌ نمی‌توانید اقدام‌ دائم را بدست‌آورید . به این ترتیب با خرید ملک ، تنها می‌توانید سکونت 2 تا 3 ساله را بدست‌آوردید . به این دلیل اگر هدفتان از سرمایه‌ گذاری در مجارستان اخذ سکونت می باشد زیباترین کار ثبت‌ کمپانی خواهد بود .

سرمایه‌ گذاری در مجارستان از روش طرح شخص حمایتی

در طرح شخص حمایتی ، تقاضاکننده باید ثابت‌ نماید که قدرت پرداخت هزینه‌های زندگی خویش وخانواده‌اش بدون‌ گرفتن هیچ گونه‌ کمک مالی از شخص ، سازمان یا نهادهای دولتی در کشور مجارستان را خواهد داشت . یکی از مهمترین شرایط این شیوه ، ارائه‌ مدارکی دال بر دارایی مالی خواستار است . به عنوان نمونه برای بازنشستگانی که قصد گرفتن اقامت از روش نمونه خویش حمایتی را دارند ، فرد باید ثابت‌ کند که دست‌کم 10 هزار‌ یورو نقد در بانک دارا است . ملزم به یادآوری است که این روش برای ایرانیان مقدور نیست و در عاقبت نمی‌توانید اقامت‌ دائم این کشور را از روش طرح خویش حمایتی دریافت کنید .

همانطور که در این قسمت مطالعه‌ کردید ، تنها رسم سرمایه‌ گذاری در مجارستان که به اخذ اقامت‌ دائم این کشور‌ مختوم خواهد شد ، ثبت شرکت شده . بدین‌لحاظ چنانچه تصمیم شما تابعیت‌ این کشور‌ شده است تنها از این روش‌ می‌توانید به آن دست یابید . ما در این مطلب به طور اختصاصی به شناخت و ارزیابی روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان پرداختیم و امیدواریم با اطلاعاتی‌ که کسب کردید به هدف خویش برسید چنانچه در مورد مدرک‌ها و وضعیت سرمایه‌ گذاری در این کشور سوالی دارید ، کارشناسان و وکلای خبره موسسه ی رهپویان عدالت می‌توانند راهنمای شما باشند . آیا شما برای اخذ اقامت‌ مجارستان ، شرایط‌ ثبت شرکت در این کشور را دارید ؟

صفر تا صد شرایط تحصیل در مجارستان:

دانشگاههای این ملک اکثراً رشتهای آموزشی را در همه مقاطع سنی با وضعیت بالا به دانشجویان داخلی و بین‌ المللی عرضه می کنند که با پیروی از فرآیند بولونیا توانسته اند در شاخه هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی معروفیت افزونی را نیز کسب نمایند .

فراگیری در مجارستان افزایش بر سیستم آموزشی دارای منظره‌ها خیره‌ کننده و زیبایی خواهد بود که زندگی را برای دانشجویان و جمع مهاجرین دلپذیر می سازد ، این مملکت با داشتن قدمت 600 ساله در امور آموزش پیوسته تلاش می نماید تا آخرین شیوه های آموزشی را به عمل گرفته و تا حد شدنی آموزش به صورت‌ رایگان‌ را برای تمامی شهروندان تا دوران متوسطه مهیا سازد .

از این رو با دقت به جایگاه علمی کشور‌ مجارستان کارشناسان شرکت مهاجرتی رهپویان عدالت به بازدید تمامی مقطع‌ها آموزشی در این کشور‌ پرداخته اند و شما عزیزان می توانید برای اطلاع از پروسه پذیرش در دانشگاه موردنظرتان و یا گرفتن ویزا با مشاورین موسسه در ارتباط باشید .

توجه داشته باشید ، اگر شرمایه گذاری در مجارستان را از راه های قانونی‌ مهاجرت به این کشور‌ می دانید ، برای اطلاعات تحصیلی در دیگر روشهای مهاجرتی حتماً مقاله مهاجرت به مجارستان را مطالعه نمایید

 

بیشتر بخوانید :تحصیل در مجارستان

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “راز سرمایه گذاری در مجارستان”

  • امید

    با سرمایه گذاری در مجارستان میشه اقامت دائم گرفت ؟

    • نیلوفر اکبری

      بله ابتدا به شما یک اقامت موقت ۳ ساله میدن و بعد تبدیل به دائم می‌شود . لطفا بفرمایین چند سالتونه تا بهترین روش بهتون پیشنهاد بشه ؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823