مشاوره و ارزیابی رایگان!

معرفی دانشگاه سگد مجارستان 👨‍🎓👈( رتبه 1 دانشگاه های مجارستان)

 دانشگاه سگد مجارستان ، یکی از دانشگاه‌های برتر مجارستان می باشد که دارای رتبه‌ و رنکینگ بالای جهانی می باشد . برطبق رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS ، دانشگاه سگد بهترین دانشگاه مجارستان در سال ۲۰۲۱ بوده است .


دانشگاه سگد مجارستان

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

تحصیل‌ در دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان

   دانشگاه سگد مجارستان یک دانشگاه پیشرو تحقیقاتی‌ و دارای رتبه‌های برتر جهانی می باشد . دانشگاه سگد در شهر‌ سگد مجارستان قرار دارد . شهر سگد یکی از شهر‌های‌ بزرگ‌ مجارستان می باشد . آب و هوای خوشایند و مناسب ، به همراه رودخانه تیسا زیبایی‌‌های‌ شهر‌ سگد را چندبرابر کرده‌ است‌ . در این شهر‌ دانشجویان بین‌المللی بسیاری زندگی و تحصیل‌ می‌کنند .

 

استانداردهای بالای آموزشی و امکانات زیاد دانشگاه سگد ، سبب استقبال‌ متقاضیان بسیاری از سراسر کشور‌های‌ جهان از دانشگاه سگد مجارستان شده است . دانشگاه سگد یک مرکز‌ تحقیقاتی برتر‌ در مجارستان نیز‌ محسوب می شود.

 

بورسیه‌های تحصیلی‌ مجارستان و کمک هزینه‌ برای‌ همه دانشجویان در مقاطع‌ گوناگون تحصیلی‌ و برای‌ ملیت‌‌های‌ مختلف وجود دارد‌ . دانشجویان برای‌ تحصیل‌ در دانشگاه سگد نیز فرصت برخورداری از انواع‌ بورسیه و کمک‌ هزینه‌‌ها‌ را برای پوشش هزینه‌‌های‌ خود در اختیار‌ دارند . تعداد‌ دانشجویان دانشگاه سگد ۲۱۰۰۰ نفر می باشد که از این میان ، تعداد‌ دانشجویان بین‌ المللی تقریباً ۴۱۰۰ نفر از ۱۱۵ کشور‌ جهان می باشد .

 

رتبه‌ دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان در سال ۲۰۲۱ به‌ عنوان برترین دانشگاه مجارستان در رتبه‌بندی QS اعلام شد . دیگرر رتبه‌بندی‌های بین‌المللی دانشگاه سگد مجارستان اعم از رتبه‌بندی Times و رتبه‌بندی در رنکینگ جهانی شانگهای در جدول پایین نمایش داده شده است :

 

 

نام دانشگاه رتبه دانشگاه در مجارستان رتبه بندی در رنکینگ جهانی QS رتبه بندی در رنکینگ جهانی TIMES رتبه بندی در رنکینگ جهانی شانگهای
دانشگاه سگد ۱ ۵۵۱-۵۶۰ ۸۰۱-۱۰۰۰ ۶۰۱-۷۰۰

رتبه‌ دانشگاه سگد مجارستان

 

آزمون ورودی‌ دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان

آزمون‌ ورودی‌ دانشگاه سگد مجارستان نیز‌ مشابه دیگر دانشگاه‌ها شامل‌ ۲ مرحله کتبی و شفاهی می باشد که در ادامه به توضیح‌ مختصر‌ درباره نحوه برگزاری‌ این آزمون‌ می پردازیم :

 

آزمون‌ کتبی

 

این آزمون در بستر‌ آزمون‌ آنلاین دانشگاه Coospace اجرا می شود . آزمون‌ دارای محدودیت‌ زمانی‌ است . دانشجویان برای اتمام آن ۱۲۰ دقیقه فرصت خواهند داشت . هر آزمون‌ شامل سه بخش‌ می باشد : ۲۰ سؤال زیست‌شناسی چندگزینه‌ای ، ۲۰ سؤال شیمی چندگزینه‌ای و ۶۰ سؤال زبان انگلیسی چندگزینه‌ای .

 

آزمون‌ شفاهی

 

این آزمون به صورت مصاحبه یک استاد‌ از سمت دانشگاه و به وسیله برنامه زوم انجام می‌ شود و تقریباً ۲۰ دقیقه طول می کشد . از شما ۲ سؤال زیست‌شناسی و ۲ سؤال شیمی و ۲ سؤال زبان انگلیسی پرسیده خواهد شد . نتیجه آزمون شفاهی بعد از آزمون‌ کتبی اعلام خواهد شد .

 

دریافت بورسیه از دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان

   دانشگاه سگد مجارستان به همه دانشجویان در مقاطع‌ گوناگون و از کشور‌های‌ مختلف‌ ، کمک‌هزینه و بورسیه تحصیلی‌ اعطا می‌کند‌ . مهمترین بورسیه تحصیلی‌ این دانشگاه بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان می باشد . علاوه‌ بر بورسیه بالا ، می‌توان به برنامه‌های بورسیه کمک هزینه مالی وایس گرید و برنامه‌ کمک‌ هزینه تحصیلی دانشگاه برای‌ دانشجویان جوان مسیحی‌ و بورسیه تحصیلی‌ Diaspora مجارستان اشاره‌ کرد .

 

✅پذیرش %۱۰۰ در دانشگاه سملویس مجارستان فقط با ۴ شرط😃👌(Semmelweis University)

 

   البته کمک هزینه‌های دیگری هم وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی در مقاطع گوناگون می‌توانند از آن استفاده‌ نمایند .

   از جمله برنامه‌‌های‌ بورسیه دانشگاه می‌توان به برنامه اراسموس پلاس ، سیپوس و کمک‌ هزینه‌ دانشگاه سگد برای ورودی‌های جدید ، اشاره‌ نمود . دانشجویان بعد از شرکت در آزمون‌ ورودی دانشگاه سگد ، می‌توانند نسبت به تکمیل‌ فرم‌ در خواست‌ بورسیه از طریق سایت اقدام نموده و مدارک مورد درخواست را به منظور مجمع تصمیم‌گیری ارسال کنند . کمیسیون اعطای بورسیه بعد از بررسی سوابق متقاضی‌ و نمره‌ آزمون‌ ورودی‌ اقدام‌ به تصمیم‌گیری می کند.

 

حمایت‌های بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان به شرح ذیل می باشد :

 

مقطع کمک هزینه تحصیلی کمک هزینه خوابگاه کمک هزینه بیمه درمانی
کارشناسی ۱۲۰ یورو به ازای هر ماه ماهیانه حدود ۱۱۵ یورو حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال
کارشناسی ارشد ۱۲۰ یورو به ازای هر ماه ماهیانه حدود ۱۱۵ یورو حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال
دکترا دوره اول آموزش (۴ ترم) ماهیانه ۳۹۰ یورو
دوره دوم آموزش (۴ ترم) ماهیانه ۵۰۰ یورو
ماهیانه حدود ۱۱۵ یورو حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال

حمایت‌های بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان

 

امکانات دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان

   دانشگاه سگد مجارستان در مرکز شهر‌ سگد قرار دارد . دانشگاه دارای کمپ زمستانی و تابستانی‌ نمی باشد ولی در یک محوطه خیلی زیبا‌ و فوق‌العاده‌ قرار دارد . دانشگاه در مرکز‌ شهر‌ و در مجاورت‌ رودخانه‌ تیسا واقع شده است . دانشکده‌های مختلف‌ در پیرامون رودخانه‌ جای گرفته‌اند . مرکز‌ مطالعه و اطلاعات آتیلا جوزف که برنده‌ جایزه‌ برترین‌ معماری ساختمان‌ نیز‌ بوده‌ است‌ و جزء ۱۰ کتابخانه برتر زیبای جهان قرار گرفته است نیز در دانشگاه سگد مجارستان می باشد.

 

در اطراف‌ ساختمان‌ شیشه‌ای کتابخانه تعداد بسیاری ساختمان‌‌های‌ گوناگون در حال‌ ساخت‌ و ساز‌ هستند‌ .

 

   محوطه بزرگ و زیبای دانشگاه سگد مشابه یک پارک ، محیط آموزشی آرام و منحصربه‌فردی را برای‌ دانشجویان به وجود می‌آورد. دانشگاه سگد دارای تعدادی خوابگاه‌ با امکانات مناسب‌ برای اسکان‌ دانشجویان می باشد . دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای حدوداً ۴۰ یورو در ماه به اجاره خوابگاه‌ بپردازند .

 

کتابخانه آنلاین‌ دانشگاه سگد مجارستان

   دانشگاه سگد دارای یک مرکز‌ تحقیقاتی و کتابخانه آنلاین‌ می باشد . با ورود به این کتابخانه آنلاین‌ می‌توانید‌ انواع‌ کتب ، مقالات تحقیقاتی‌ ، آموزشی‌ و علمی در رشته‌‌های‌ گوناگون را جستجو‌ و دانلود نمائید‌ . کتابخانه دانشگاه سگد بیش از ۱۲۵۰۰۰۰ جلد‌ کتاب در زمینه‌ها و موضوعات‌ گوناگون علمی داشته و کتابخانه پزشکی دانشگاه حاوی ۱۳۸۰۰۰ جلد کتب و مجلات معتبر‌ پزشکی می باشد.

 

مرکز های درمانی دانشگاه سگد مجارستان

   این دانشگاه دارای تعدادی بیمارستان‌ و مرکز درمانی با ظرفیت‌ ۱۲۰۰ تخت می باشد . این مرکزها به عنوان مرکز بزرگ‌ منطقه‌ای در جنوب شرق مجارستان به ارائه خدمات‌ بهداشتی‌ به بیماران و دانشجویان می‌پردازند .

 

نتیجه گیری

دانشگاه سگد مجارستان

   دانشگاه سگد مجارستان ، یکی از دانشگاه‌های برتر مجارستان می باشد که دارای رتبه‌ و رنکینگ بالای جهانی می باشد . برطبق رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS ، دانشگاه سگد بهترین دانشگاه مجارستان در سال ۲۰۲۱ بوده است . این دانشگاه در سال ۱۵۸۱ میلادی تاسیس گشته و در شهر‌ سگد ، آفتابی‌ترین شهر‌ مجارستان قرار دارد . این شهر‌ ، بخاطر زندگی دانشجویی پر‌جنب و جوش‌ ، جشنواره‌های رنگارنگ و محیط امن‌ ، هرساله هزاران جوان‌ مشتاق به تحصیل‌ در خارج را به خود جذب‌ می نماید .

   مجارستان عضو‌ اتحادیه اروپا می باشد . این به این معنی می باشد که تحصیل‌ در مجارستان و دریافت مدرک‌ تحصیلی‌ از سوی برتر‌ین دانشگاه‌های این کشور ، می‌تواند پلی برای مهاجرت به خارج و زندگی در قلب اروپا باشد‌ . از این رو ، ما در این مقاله از رهپویان عدالت پرگاس به بررسی‌ دقیق دانشگاه سگد مجارستان پرداختیم .

 

درصورت تمایل‌ ، برای‌ بررسی شرایطتان و کسب اطلاعات‌ بیشتر با کارشناسان ما در رهپویان عدالت پرگاس تماس‌ حاصل‌ فرمائید .

 

🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد دانشگاه سگد مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

آیا تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان رایگان می باشد؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان باید شهریه پرداخت نمائید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت نمائید.

آیا تحصیل به زبان انگلیسی در مجارستان توصیه میشه؟

بله ، زیرا این کشور سابقه بسیاری در تدریس به زبان انگلیسی دارد و تقریباً اغلب جوانان و دانشجویان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

آیا امکان کار در زمان تحصیل در مجارستان وجود دارد؟

بله. دانشجویانی که در کشور مجارستان به تحصیل خواهند پرداخت می‌توانند برای تامین قسمتی از هزینه‌های زندگی دانشجویی مشغول کار دانشجویی شوند.

5/5 - (4 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

3 دیدگاه برای “معرفی دانشگاه سگد مجارستان 👨‍🎓👈( رتبه 1 دانشگاه های مجارستان)”

 • پدرام

  دانشگاه سگد چه بورسیه هایی رو در اختیار دانشجویان قرار میده؟

  • لیلا طلیمی

   سلام دوست عزیز در واقع اگر شما به زبان آلمانی بتونید در کشور مجارستان تحصیل کنید شامل اخذ بورسیه خواهید شد

  • لیلا طلیمی

   سلام دوست عزیز اگر به زبان آلمانی مسلط باشید میتونید از بورسیه تحصیلی استفاده کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823