مشاوره و ارزیابی رایگان!

همین حالا از دانشگاه دبرسن مجارستان پذیرش بگیر!🟡🔵( 2022)

دانشگاه دبرسن مجارستان دانشگاهی‌ بین‌المللی می باشد که در شهر دبرسن مجارستان می باشد . این دانشگاه دارای برنامه‌های آموزشی‌ مختلفی به زبان انگلیسی می باشد . رشته‌‌های‌ پزشکی‌ و هنر از جمله برنامه‌‌هایی‌ می باشند که به زبان انگلیسی ارائه‌ می‌شوند . دانشگاه بین‌المللی دبرسن مجارستان دانش آموختگان مشهوری را پرورش داده است‌ .


دانشگاه دبرسن مجارستان

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان

 

   دانشگاه دبرسن مجارستان دانشگاهی‌ بین‌المللی می باشد که در شهر دبرسن مجارستان می باشد . این دانشگاه دارای برنامه‌های آموزشی‌ مختلفی به زبان انگلیسی می باشد . رشته‌‌های‌ پزشکی‌ و هنر از جمله برنامه‌‌هایی‌ می باشند که به زبان انگلیسی ارائه‌ می‌شوند . دانشگاه بین‌المللی دبرسن مجارستان دانش آموختگان مشهوری را پرورش داده است‌ .

 

رتبه‌بندی دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان

   رتبه‌ بندی دانشگاه دبرسن مجارستان در رنکینگ‌های جهانی در جدول‌ ذیل نمایش داده شده‌ است .

 

نام دانشگاه رتبه دانشگاه در مجارستان رتبه‌بندی در رنکینگ جهانی QS رتبه بندی در رنکینگ جهانی TIMES رتبه بندی در رنکینگ جهانی شانگهای
دانشگاه دبرسن ۲ ۶۵۱-۷۰۰ ۸۰۱-۱۰۰۰ ۹۰۱

لیست رتبه‌بندی دانشگاه دبرسن مجارستان

دریافت بورسیه دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان

 

   دانشگاه دبرسن مجارستان ارائه‌ دهنده برنامه‌ کمک‌ هزینه و بورسیه برای متقاضیان به نام‌ بورسیه تحصیلی‌ Stipendium Hungaricum مجارستان می باشد . متقاضیانی که قصد اخذ پذیرش‌ دانشگاه به همراه بورسیه‌ های تحصیلی مجارستان را دارند ، نیاز به ارسال درخواست‌ پذیرش‌ و فرم آنلاین‌ اخذ‌ پذیرش‌ همانند دیگر متقاضیان نخواهند داشت.

   آن‌ها باید‌ نخست مدارک‌ خود را برای‌ دانشگاه ارسال نمایند تا مورد‌ بررسی‌ قرار گیرد . کمیته‌ بررسی کمک هزینه تحصیلی‌ دانشگاه دبرسن بعد از بررسی‌ مدارک متقاضیان ، نسبت‌ به تایید‌ و یا رد درخواست‌ آن‌ها اقدام خواهد کرد.

 

جدول‌ حمایت‌‌های‌ بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان به شرح‌ ذیل می باشد :

 

مقطع کمک هزینه تحصیلی کمک هزینه خوابگاه کمک هزینه بیمه درمانی
کارشناسی ۱۲۰ یورو به ازای هر ماه ماهیانه حدود ۱۱۵ یورو حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال
کارشناسی ارشد ۱۲۰ یورو به ازای هر ماه ماهیانه حدود ۱۱۵ یورو حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال
دکترا دوره اول آموزش (۴ ترم) ماهیانه ۳۹۰ یورو
دوره دوم آموزش (۴ ترم) ماهیانه ۵۰۰ یورو
ماهیانه حدود ۱۱۵ یورو حدود ۲۷۵ یورو به ازای هر سال

لیست حمایت‌های بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان

 

 

دیگر بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه دبرسن عبارتنداز: بورسیه تحصیلی برای جوانان مسیحی (SCYP)، بورسیه بین المللی UD، بورسیه جوایز مطالعات جهانی، بورسیه تحصیلی Diaspora مجارستان

 

امکانات دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان

 

   کتابخانه دانشگاه دبرسن به عنوان کتابخانه ملی مجارستان شناخته شده است . در این کتابخانه بیشتر از شش میلیون کتاب نگهداری‌ می‌شود . ساختمان مرکزی‌ دانشگاه یکی از بزرگترین ساختمان‌‌های‌ شهر‌ دبرسن می باشد که به سبک جذاب نئو باروک ساخته‌ شده‌ است‌ . در عین‌حال‌ دانشکده‌ علوم‌ نمادی از معماری مدرن می باشد.

 

زمین های تنیس و بسکتبال ، فوتبال ، استخر‌ و سالن‌های بدنسازی در داخل سایت‌های دانشگاه وجود خواهد داشت.

 

   تعداد بسیاری کافی‌ شاپ و رستوران‌‌های‌ متعدد در شهر‌ دبرسن وجود دارند که محل‌ تفریحات شبانه دانشجویان محسوب میشه . دانشگاه دبرسن دارای رستوران‌‌های‌ بسیاری می باشد که انواع‌ غذاهای گوناگون را برای‌ دانشجویان سرو‌ می‌کنند . تیم‌های دانشگاهی در مکان‌های مختلفی در مجارستان به فعالیت‌ می‌پردازند .

  مرکز‌ کنفرانس‌ فرهنگی دانشگاه با ۳۰۰۰ متر مربع‌ مساحت‌ ، مرکز‌ اجتماعات دانشگاه با ظرفیت‌ ۲۰۰۰ متر‌ مربع‌ و گنجایش ۲۰۰۰ نفر ، برج آب ، کلاب دانشگاه کازانهاز ، کلاب دانشگاه کلینیکا ، کلاب دانشگاه آبجکتوم و مرکز‌ بولینگ از جمله مکان‌هایی می باشند که محل تجمع‌ دانشجویان و اجرای برنامه‌‌های‌ گوناگون دانشجویی در دانشگاه دبرسن است .

 

هزینه‌ بیمه خدمات‌ درمانی در شهریه دانشجویان لحاظ شده بنابراین نیازی به پرداخت هزینه‌ بیمه بطور‌ جداگانه‌ نمی باشد . دانشجویان در صورت نیاز می توانند به بیمارستان‌ و مراکز درمانی دانشگاه مراجعه‌ نمایند و خدمات‌ پزشکی‌ مورد‌ نیاز خود را دریافت کنند .

 

مخارج تحصیل‌ در دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان

   هزینه‌ درخواست پذیرش‌ در دانشگاه دبرسن معادل‌ ۱۵۰ دلار آمریکا و هزینه‌ آزمون‌ ورودی‌ این دانشگاه برای تحصیل‌ به میزان ۳۵۰ دلار آمریکا می باشد . شهریه‌ دانشگاه دبرسن مجارستان در جدول‌ ذیل نمایش داده شده‌ است :

 

شهریه‌های رشته‌های پزشکی‌ دانشگاه دبرسن مجارستان

 

نام دانشگاه پزشکی دندانپزشکی داروسازی
دانشگاه دبرسن ۱۶۹۰۰ دلار آمریکا در سال ۱۷۵۰۰ دلار آمریکا به ازای هر سال ۸۰۰۰ دلار آمریکا به ازای هر سال

شهریه‌های رشته‌های پزشکی دانشگاه دبرسن مجارستان

 

رشته های تحصیلی دانشگاه پزشکی‌ دبرسن مجارستان و دوره های آن

دانشگاه دبرسن مجارستان

 

  دانشگاه پزشکی‌ دبرسن مجارستان (University of Debrecen) به طور کلی‌ دارای ۸ پردیس و ۱۴ دانشکده‌ در دبرسن کشور‌ مجارستان می باشد .

   دانشکده های دانشگاه پزشکی‌ دبرسن مجارستان عبارتند از دانشکده های داروسازی ، پزشکی‌ ، دندانپزشکی ، محیط‌ زیست‌ ، اقتصاد ، تجارت‌ ، علوم‌ انسانی ، مهندسی ، بهداشت‌ ، حقوق ، آموزش کودکان و بزرگسالان ، موسیقی ، انفورماتیک ، موسیقی ، علوم کشاورزی و غذایی . در ادامه نیز‌ تعدادی از رشته های دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان را مشاهده‌ خواهید کرد :

 

بیشتر بخوانید : پذیرش %۱۰۰ در دانشگاه سملویس مجارستان فقط با ۴ شرط(Semmelweis University)

 

رشته‌های‌ دانشگاه پزشکی‌ دبرسن مجارستان

💙مهندسی عمران‌

💛مهندسی برق

💙مهندسی کامپیوتر‌

💛مهندسی شیمی

💙پزشکی‌

💛پرستاری‌

💙داروسازی

💛دندانپزشکی

💙انفورماتیک تجارت

💛فیزیک

💙شیمی

💛بهداشت‌ عمومی

💙مددکاری‌ اجتماعی‌ در مراقبت‌های‌ بهداشتی

💛مدد‌کاری‌ اجتماعی‌ و اقتصاد اجتماعی‌

💙مدیریت مهندسی

💛حقوق‌ تجارت اروپا و بین الملل

💙توانبخشی پیچیده‌

💛انفورماتیک تجارت‌

💙زیست شناسی مولکولی

 

هزینه خوابگاه های دانشجویی مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان

   دانشگاه پزشکی‌ دبرسن مجارستان دارای تعداد زیادی خوابگاه مختص‌ دانشجویان رشته‌های‌ پزشکی‌ و همچنین‌ غیرپزشکی می باشد و گسترده‌ ترین آنها در آگوستا قرار دارد و دارای ۳۵۰ اتاق مجزا‌ همراه با امکانات سرویس‌ بهداشتی و حمام‌ آشپزخانه اختصاصی می باشند. این خوابگاه‌ در منطقه جنگلی محوطه دانشگاه قرار دارد که تقریباً حوالی دانشکده‌ پزشکی می باشد‌ .       همچنین خوابگاهی در منطقه کاشای مختص دانشجویان رشته‌هایی‌ مانند MBA ، کامپیوتر‌ ، بهداشت‌ و فیزیوتراپی قرار گرفته است‌ . دانشجویان برای اسکان‌ در خوابگاه های دانشگاه پزشکی‌ دبرسن مجارستان لازم‌ می باشد که مبلغ‌ 12 تا 35 هزار‌ فورینت مجارستان را بپردازند .

 

کار بعد از تحصیل در مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان

   از جمله شیوه هایی که می توان‌ به اقامت‌ دائم مجارستان بعد از تحصیل‌ در مجارستان دست یافت‌ ، کاریابی و تبدیل‌ ویزای تحصیلی‌ مجارستان به اقامت‌ کاری‌ می باشد .

   دانشجویانی که از دانشگاه ها از جمله دانشگاه پزشکی دبرسن مجارستان فارغ التحصیل می شوند‌ ، با داشتن جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرما‌ در این کشور و گرفتن تأییدیه اداره‌ کار و اداره‌ مهاجرت می توانند با اقامت کاری‌ در این کشور بمانند و بعد از ۸ سال برای اخذ‌ اقامت دائم و پس‌ازآن پاسپورت‌ و تابعیت‌ مجارستان اقدام نمایند .

 

نتیجه‌گیری‌

دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزش‌ عالی‌ در کشور‌ مجارستان می باشد. این دانشگاه در سال ۱۵۳۸ میلادی افتتاح شده است و نقش‌ کلیدی در آموزش و تدریس به زبان مجاری‌ و توسعه فرهنگ‌ مجارستان در منطقه داشته است‌ . دانشگاه دبرسن یکی از دانشگاه‌های برتر مجارستان به شمار می رود که از لحاظ رتبه‌بندی جهانی Qs رتبه پایین تر از ۱۰۰۰ را در بین بهترین‌ دانشگاه‌های دنیا دارد‌ .

   وجود دانشگاه‌های با کیفیت‌ و هزینه‌‌های‌ پایین زندگی در مجارستان باعث شده‌ تا تحصیل‌ در مجارستان به یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های افرادی که به‌دنبال‌ تحصیل در خارج می باشند تبدیل شود‌ . ما در این مقاله‌ از موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس به بررسی شرایط تحصیل‌ و پذیرش در دانشگاه دبرسن مجارستان پرداختیم . امیدواریم که با خواندن این مقاله پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کرده باشید .

   اگر همچنان سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش دیدگاه سوالات و نظرات خود را مطرح نمائید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان رهپویان عدالت پاسخ داده شود.

 

🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد دانشگاه دبرسن مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

آیا امکان کار در هنگام تحصیل در مجارستان وجود دارد؟

بله. دانشجویانی که در کشور مجارستان تحصیل می‌کنند می‌توانند برای تامین قسمتی از هزینه های زندگی دانشجویی مشغول به کار دانشجویی شوند.

آیا ارائه مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه دبرسن مجارستان الزامی می باشد؟

بله. ارائه مدرک تافل یا آیلتس برای پذیرش مورد نیاز می باشد.

آیا تحصیل هم زمان دو رشته در دانشگاه دبرسن مجارستان امکان پذیر است؟

خیر. امکان ثبت‌نام و دریافت پذیرش در دانشگاه دبرسن مجارستان تنها در یک رشته تا انتهای فارغ‌التحصیلی وجود دارد.

5/5 - (16 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

یک دیدگاه برای “همین حالا از دانشگاه دبرسن مجارستان پذیرش بگیر!🟡🔵( 2022)”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823