مشاوره و ارزیابی رایگان!

اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مدارس مجارستان📕🟡+2023 مزایا و هزینه

دریافت پذیرش در تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی می باشد،  دانشگاه ها و مدارس مجارستان مانند دانشگاه بوداپست در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته‌اند. در صورت تمایل اطلاع از راه های تحصیل در مجارستان ، اقامت دائم…


اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مدارس مجارستان

دریافت پذیرش در تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی در این کشور به زبان انگلیسی می باشد،  دانشگاه ها و مدارس مجارستان مانند دانشگاه بوداپست در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته‌اند. در صورت تمایل اطلاع از راه های تحصیل در مجارستان ، اقامت دائم پس از تحصیل و همچنین هزینه تحصیل در مجارستان تا پایان این بخش ما را در موسسه ره پویان عدالت همراهی کنید😊

😊 مزایای تحصیل در مجارستان

مزایای تحصیل در مجارستان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث محبوبیت موسسات آموزشی عالی کشور مجارستان شده است، این است که این کشور عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است. دانشجویان با دریافت پذیرش تحصیلی موسسات آموزشی کشور مجارستان می‌توانند اقدام به دریافت اقامت دائم شنگن کنند.

مجوز های صادر شده از سفارت مجارستان برای دانشجویان بین المللی به آن‌ها این اجازه را می دهد بدون نیاز به هیچ مجوز و ویزای دیگری به سایر کشورهای اروپایی و حتی منطقه شنگن سفر کنند.

دریافت پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه‌های کشور مجارستان به نسبت دیگر موسسات آموزش عالی راحت تر می باشد. شرایط و مدارک مورد نیاز این موسسات بسیار آسان تر و همچنین دریافت ویزای تحصیلی مجارستان برای ایرانی‌ها راحتتر است. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید وقت مشاوره مهاجرت از سایت ره پویان عدالت رزرو نمایید.

هزینه خوابگاه  دانشجویی در بیشتر شهرهای مجارستان بسیار کمتر از اکثر کشورهای اروپای غربی و اسکاندیناوی است. علاوه بر این، بسیاری از برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی و یا آلمانی و فرانسوی هم تدریس می شود. به همین خاطر برای تحصیل در مجارستان الزامی به آموختن زبان مجاری وجود ندارد.

در تمامی نقاط دنیا دانش آموزان خارجی باید در مدارس بین‌المللی ادامه تحصیل دهند. در اغلب کشورها هزینه‌ی تحصیل در مدارس بین المللی در مقایسه با مجارستان بیشتر است. به گونه‌ای که شهریه‌ی تحصیل در مدارس عالیه اکثر کشورهای اروپایی رقم‌های بسیار بیشتری نسبت به مدارس بین‌المللی در مجارستان دریافت می کنند.

🤔 شرایط تحصیل در دانشگاه ها و مدارس مجارستان

شرایط تحصیل در دانشگاه ها و مدارس

با نگاهی به شرایط پذیرش تحصیلی موسسه‌های آموزشی کشور مجارستان می‌توان دریافت که حدود 90 درصد رشته‌های تحصیلی در کالج‌ها و دانشگاه‌های مجارستان به زبان انگلیسی هم تدریس می‌شود؛به همین دلیل، دریافت پذیرش تحصیلی از دوره‌های انگلیسی‌زبان نیاز به سطح مطلوبی از دانش زبان انگلیسی دارد.

پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی نیاز به مدرک آیلتس با نمره 6 دارد و برای پذیرش مقطع کارشناسی ارشد نیز به همین شکل میباشد. باید توجه کرد  که شرایط هر رشته و موسسه آموزشی منحصر به فرد است. پس ابتدا باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه و شرایط رشته منتخب را مطالعه کند.

در بعضی از دانشگاه های مجارستان مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی جهت بررسی شرایط دانشجو مبلغی به عنوان application fee دریافت می‌کنند که معمولا قابل استرداد نیست. برای اخذ پذیرش تحصیلی کالج‌ها و دانشگاه‌های موجود در کشور مجارستان ابتدا باید رشته و موسسه آموزش عالی مورد نظر بررسی شود، پس از مشخص شدن مدارک و شرایط موردنیاز آن نوبت به گردآوری، ترجمه و ارسال آن‌ها می‌رسد.

پیش از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی و ارسال مدارک باید به مهلت دانشگاه های مجارستان یا همان ددلاین معین شده برای پذیرش و ثبت‌نام توجه کرد.باید توجه داشت، بی‌توجهی به این نکته باعث به تعویق افتادن دوره تا یک سال می‌شود.دریافت ویزای مجارستان برای دوره‌های کوتاه مدت و همچنین  شرایط تحصیل در مدارس مجارستان را می‌توان از دیگر دلایل اخذ ویزای تحصیلی این کشور دانست که باعث شده امروزه درخواست کننده های تحصیل در خارج، مجارستان را به عنوان پلی برای مهاجرت به خارج و ورود به دیگر کشورهای اروپایی تلقی کنند.

🧐 شرایط تحصیل در مدارس مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان، برپایه قوانین کشور مجارستان است. به شرطی که افراد از سن ۳ تا ۶ سالگی در دوره پیش دبستانی و از سن ۶ تا ۱۶ سالگی در مدارس مجارستان و به‌صورت کاملا اجباری مشغول به تحصیل شوند. آموزش در دوره ابتدایی به مدت ۸ سال و در مقطع متوسطه به مدت ۴ سال زمان می برد.

دروس مقطع ابتدایی شامل آموزش زبان، ریاضیات، هنر، موسیقی، مطالعات محیطی، ادبیات، زیست‌شناسی، جغرافیا، تاریخ، شیمی و فیزیک می باشد. دوره متوسطه در مجارستان به دوره Gimnazium معروف است . در این مقطع تحصیلی برای ورود به دانشگاه‌های مجارستان فراهم شده است.

تسلط بر زبان انگلیسی در کشور مجارستان اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل سیستم آموزشی مجارستان هفته‌ای ۲۰ ساعت برای دانش‌آموزان، کلاس‌های زبان انگلیسی را تدریس می کند.

از جمله مدارس مهم کشور مجارستان عبارتند از:

 • مدرسه بین‌المللی بوداپست (International School of Budapest)
 • مدرسه اروپایی اتریش-مجارستان (The Austrian-Hungarian European School)
 • مدرسه فرانسوی بوداپست گوستاو ایفل (Gustave Eiffel French School of Budapest)
 • مدرسه بین المللی سک بوداپست (Sek Budapest International School)

🙄 شرایط تحصیل در مدارس بین‌المللی مجارستان

شرایط تحصیل در مدارس بین المللی

تحصیل در مدارس بین المللی بهترین راه تحصیلی برای دانش‌آموزان و به خصوص فرزندان اتباع خارجی محسوب می شود. البته شما در این مدارس می‌توانید شهروند مجارستانی را نیز ببینید، اما مدارس بین المللی معمولاً برای دانش‌آموزان بین المللی در مجارستان طراحی شده‌اند.

مدارس بین المللی مجارستان، استانداردهای همسانی برای تحصیل در سراسر جهان ارائه می‌دهند و حتی انتقال راحت بین مدارس را در فرانسه یا ویتنام فراهم می‌کنند. مدارس بین‌المللی مجارستان همچنین دارای مدرک ،با اعتبار بین‌المللی هستند. شهریه‌ها در مدارس بین‌المللی مجارستان بر اساس استانداردهای بومی پر هزینه می باشد، اما در کنار آن، استانداردهای بالای یادگیری را ارائه می‌دهند .

دوره‌های آموزشی دبیرستان‌های مجارستان به صورت دو زبانه برگزار می‌شود اما زبان اصلی آموزش انگلیسی است. به همین خاطر مدارک ارائه شده‌ این مدرسه‌ها در سراسر اروپا و آمریکای شمالی مثل کانادا مورد تایید هستند.

دانش آموزانی که یک دوره‌ی تحصیلی را در مجارستان طی کرده اند. با گذراندن دوره‌های a-level و فاندیشین می‌توانند در دانشگاه‌های انگلستان تحصیل کرده و دیپلم بین‌المللی(international Baccalaureate) را دریافت  کنند. این مدرک توسط مدرسه های مجارستان مورد قبول اغلب کشورهای پیشرفته می باشد.

دوره‌ دبیرستان در مجارستان چهار سال به طول می‌انجامد. در بیشتر مدرسه های مجارستان در پایان دوره‌ی تحصیل چهار ساله، آزمونی نهایی از دانش آموزان به عمل خواهد آمد. با گذراندن دوره زبان آلمانی در مجارستان نیز می‌توان در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کرده و در صورت موفقیت در آزمون، مدرک دیپلم بین‌المللی(IB) به دانش‌آموزان داده می شود.

👧 شرایط سنی تحصیل در مجارستان

شرایط سنی

با توجه به اینکه شرایط سنی مشخصی برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان اعلام نشده ، ولی برای بالا بردن شانس پذیرش و همچنین ویزا شدن بهتر است گپ تحصیلی بیش از 4 سال و کمتر از 7 سال نباشد. به همین خاطر بهترین سن برای پذیرش دوره کارشناسی تا 26 سال، کارشناسی ارشد تا 33 سال و دکتری تا 38 سال است.

اگر گپ تحصیلی (یا همان فاصله زمانی از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی تا زمان درخواست پذیرش تحصیلی) بیشتر از حد معمول باشد، می‌توان با ارائه سابقه کاری مرتبط با رشته مورد نظر، آن را پوشش داد. داشتن سابقه کاری قابل ارائه در مقاطع عالی می‌تواند تاثیر مثبتی در نتیجه درخواست داشته باشد.

📔 تحصیل در دبیرستان و هنرستان فنی حرفه ای

تحصیل در مدارس و هنرستان

تحصیل در دبیرستان‌های کشور مجارستان، دارای سطح ۲ و سطح ۳ می باشد که معادل نظام آموزشی ایران در مقطع دبیرستان است. این مقطع سنین ۱۶ تا ۱۸ سال را شامل می‌گردد. تعداد مدارس دو زبانه کشور مجارستان در مقطع دبیرستان بیشتر از مقطع ابتدایی می باشد.در این نوع مدارس، نیمی از دروس به زبان مجاری و نیمی از دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و دانش‌آموزان امتحانات نهایی خود را باید به زبان مجاری ارائه بدهند. مدارس و دبیرستان‌های مجارستان، بیشتر مناسب افرادی هستند که در کشور مجارستان اقامت می کنند.

این دوره برای دانش‌آموزان از سنین ۹ الی ۱۲ سال می باشد اما دانش‌آموزان سنین ۱۴ تا ۱۸ سال نیز به‌صورت اختیاری می‌توانند این دوره را طی کنند. علاوه‌بر دبیرستان‌ها، هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای با دوره‌های ۴ ساله (معادل ۳ سال طول دوره متوسطه و یک سال پیش‌دانشگاهی) و هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای با دوره‌های ۲ تا ۴ ساله پذیرای دانش‌آموزان هستند. 

🏩 مدارس ایرانی در مجارستان

تحصیل در مدارس ایرانی

دو مدرسه ایرانی در شهر بوداپست مجارستان وجود دارند که در ادامه به چگونگی ثبت‌نام وشرایط تحصیل در این مدارس می پردازیم:

دبستان ابتدایی سفارت ایران در بوداپست

یک دبستان ابتدایی با ۳ اتاق در سفارت ایران در شهر بوداپست هست که برای زوج‌های ایرانی که در مجارستان شاغل و یا مشغول به تحصیل می باشند، این امکان را فراهم می‌کند تا فرزندان خود را برای تحصیل در مقطع دبستان ثبت‌نام کنند.

هزینه تحصیل در این مدرسه طبق تعرفه اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش ایران معادل ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار است که نحوه تدریس و برگزاری امتحانات آخر هر سال در این مدرسه، تحت‌نظر وزارت آموزش و پرورش ایران است.مدرک اخذ شده از این مدرسه، مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران است. دانش‌آموزان بعد از اتمام دوره تحصیلی خود در این دبستان، موظف به تایید مدرک خود در وزارت آموزش و پرورش کشور مجارستان می باشند تا بتوانند در مقاطع تحصیلی بالاتر نیز در مجارستان تحصیل نمایند.

با دریافت پذیرش در دبستان ابتدایی سفارت ایران در بوداپست، اداره مهاجرت مجارستان به دانش‌آموزان ویزای تحصیلی ارائه نمی کند و دانش‌آموزان برای تحصیل در مقاطع بالاتر می‌توانند به مدارس بین‌المللی انگلیسی زبان در بوداپست مراجعه و ثبت‌نام کنند.

مدرسه خوارزمی بوداپست

مدرسه خوارزمی در بوداپست، در کلیه مقاطع تحصیلی در مجارستان، طبق نظام آموزشی ایران و به‌صورت حضوری و غیرحضوری ثبت‌نام کرده و شهریه مدرسه سفارت ایران درمجارستان طبق تعرفه آموزش و پرورش ایران هرساله مشخص می‌گردد.

🏫مدارس بین‌ المللی در مجارستان

مدارس بین المللی در مجارستان

از جمله مدارس مشهور بین‌المللی که در شهر بوداپست مجارستان واقع شده‌اند، می‌توان به سه مدرسه زیر اشاره نمود:

 مدرسه بین‌المللی آمریکایی در بوداپست (American International School of Budapest) این مدرسه بین‌المللی به صورت شبانه‌روزی و در کلیه مقاطع به دانش‌آموزان خدمات تحصیلی ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان قبل از ثبت‌نام باید در آزمون زبان انگلیسی و آزمون تعیین سطح این مدرسه شرکت کنند تا مقطع تحصیلی آن‌ها مشخص شود. هزینه تحصیل در این مدرسه، بسته به مقطع تحصیلی معادل ۱۲,۶۰۰ تا ۲۴,۷۰۰ دلار به‌صورت سالیانه است.

مدرسه بین‌المللی انگلیسی در بوداپست (the british international school Budapest)  مدرسه بین‌المللی در بوداپست واقع شده‌ و دارای امکانات آموزشی بالا و خوابگاه کامل برای دانش‌آموزان می باشد و دانش‌آموزان می‌بایست قبل از ثبت‌نام در آزمون زبان و تعیین سطح علمی خود در این مدرسه شرکت کنند. شهریه بسته به مقطع تحصیلی از ۱۲,۴۵۱ تا ۲۳,۶۷۵ دلار به‌صورت سالانه متفاوت است.

مدرسه بین‌المللی بی‌ام‌ای مجارستان (BME international School)

این مدرسه بین‌المللی وابسته به دانشگاه فنی مهندسی بوداپست می باشد و در نزدیکی همین دانشگاه واقع شده‌است. هزینه تحصیل در این مدرسه سالانه معادل ۵,۰۰۰ دلار آمریکا است. این مدرسه دارای امکانات خوابگاهی نیست و دانش‌آموزان برای تحصیل در این مدرسه باید خودشان خانه اجاره کنند.

آزمون زبان انگلیسی📖

اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف کشور مجارستان، وابسته به شرایط هر فرد متفاوت می باشد. کارشناسان با‌تجربه ره پویان عدالت، با بررسی دقیق شرایط و رزومه تحصیلیتان، می‌توانند بهترین انتخاب‌ها را به شما نشان دهند، علاوه‌بر این، در طول پروسه مهاجرت تحصیلی، از دریافت پذیرش تا اخذ ویزا و حتی پس از ورود به کشور مقصد، همراه شما هستند.

📆 ددلاین ثبت نام دانشگاه های مجارستان

ددلاین ثبت نام دانشگاه

پیش از ثبت درخواست پذیرش تحصیلی ابتدا شرایط ورود به دوره مورد نظر را در سایت رسمی موسسه‌های آموزشی کشور مجارستان مطالعه کرده و ددلاین درخواست و تاریخ دقیق ثبت‌نام دانشجویان بین المللی معمولاً موسسه با موسسه دیگر متفاوت می باشد، به همین دلیل برای اطلاع از ددلاین در ابتدا با دانشگاه مورد نظر تماس بگیرید.

 آخرین زمان ثبت درخواست پذیرش تحصیلی ترم فوریه، ماه نوامبر می باشد. برای شرکت در کلاس‌هایی که در ماه سپتامبر آغاز می‌شود، باید تا ماه فوریه جهت دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنید. 

📖 تحصیل  در دوره‌های زبان مجارستان

تحصیل دردوره های زبان

 کشور مجارستان، جزو کشورهای حوزه شنگن می باشد، اما پروسه زمان اخذ ویزای مجارستان، نسبت به سایر کشورهای اروپایی راحت ترشده است. به همین دلیل، این کشور می‌تواند راهی برای رسیدن به سایر کشورها باشد. تحصیل در کالج‌ زبان در مجارستان و دوره‌های زبان این کشور مانند دوره زبان آلمانی در مجارستان و دوره زبان انگلیسی در مجارستان این روزها طرفداران بیسار زیادی دارد.

نکته مهم این است که کالج‌های زبان در مجارستان، از نظر وزارت علوم این کشور و وزارت علوم و تحقیقات ایران معتبراند. دو نوع از دوره‌های زبان در مجارستان، جزو پرمخاطب‌ترین دوره‌ها به شمار می‌آیند که شامل دوره‌های زبان آلمانی و انگلیسی در این کشور هستند.

📝 تحصیل بدون مدرک زبان در مجارستان

تحصیل بدون زبان

کشور مجارستان به خاطر شرایط مناسب دریافت ویزا، قرارگرفتن در مرکز اروپا و هزینه‌های مقرون به صرفه مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی می باشد که می خواهند قبل از اقدام برای پذیرش در بهترین دانشگاه‌های جهان، دوره‌های زبان خود را در خارج از کشور بگذرانند.

تحصیل بدون مدرک زبان در مجارستان دو حالت دارد:

 • اخذ پذیرش در کالج‌های زبان مجارستان
 • اخذ پذیرش دوره‌ های پیش نیاز قبل از شروع رشته تحصیلی در دانشگاه‌های مجارستان

بسیاری از دانشجویان مهاجرت تحصیلی  مدرک زبان معتبر برای دریافت پذیرش تحصیلی ندارند و برخی دیگر تسلط کافی به زبان انگلیسی را ندارند، سیستم آموزش عالی این کشور برای حل این مشکل دوره های زبان انگلیسی را برای دانشجویان برگزار کرده تا دانشجو توانایی درک مفاهیم آموزشی را به دست آورد.

شرکت در این دوره‌ها نیاز به تسلط کافی به زبان انگلیسی در سطح آیلتس 5.5 را دارد، به همین دلیل برای تحصیل در کشور مجارستان باید مهارت مقدماتی مکالمه به زبان انگلیسی را داشت تا بتوان پذیرش تحصیلی را دریافت کرد.

برخی برنامه‌های تحصیلی دانشگاه های مجارستان به زبان‌های فرانسوی و آلمانی هم تدریس می شوند، دانشجویان باید مدرک زبان مربوطه، با نمره مورد نیاز پذیرش تحصیلی را ارائه دهند. در صورت پایین بودن سطح زبان دانشجو، متقاضی می‌تواند بعد از شرکت در دوره‌های زبان ، وارد دوره آکادمیک مقطع مورد نظر شود.

📘 تحصیل در مقطع کارشناسی مجارستان 

تحصیل در مقطع کارشناسی

دوره کارشناسی دانشگاه های مجارستان معمولا در 4 سال است و تعداد واحدهای آموزشی به رشته مورد نظر بستگی دارد. حضور در این مقطع محدودیتی برای مهاجرت تحصیلی ندارد و واجدین شرایط می‌توانند با دریافت پذیرش تحصیلی دوره جدیدی از زندگی خود را آغاز کنند.

در کل پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی نیاز به آخرین مدرک تحصیلی یعنی دیپلم 12 ساله دبیرستان به همراه ریز نمرات و مدرک زبان انگلیسی در سطح متوسط به بالا را دارد.دانشجویان دوره کارشناسی می‌توانند به مدت 24 ساعت در هفته مشغول به کارشده و اشتغال به کار در روزهای تعطیلات رسمی، تعطیلات آخر هفته یا پایان‌ترم سقف و محدودیتی ندارد.

📗 تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد مجارستان 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های مجارستان یک یا دو ساله تعیین شده ، همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم، یکی از شرایط پذیرش تحصیلی مقاطع عالی ارتباط رشته پیشین با برنامه تحصیلی مورد نظر است.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دوره کارشناسی ارشد در مجارستان عبارتند از:

 • ارائه فرم درخواست پذیرش
 • ارائه اسکن گذرنامه متقاضی
 • ارائه توصیه نامه از اساتید دوره کارشناسی
 • ارائه سوابق شغلی و رزومه کاری
 • ارائه گواهی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و به صورت ترجمه شده
 • ارائه گواهی مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات و به صورت ترجمه شده
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی (آیلتس۵.۵ – ۶.۵ یا تافل ‎ ۹۰ – ۷۰)

پذیرش برخی رشته‌های تحصیلی نیاز به ارسال نمونه‌کار عملی دارد، برای مثال رشته‌هایی مثل گرافیک، موسیقی، بازیگری، و … علاوه‌ بر مدارک گفته شده نیاز به ارسال فایل تصویری از نمونه‌کارها دارد. در برخی موارد دانشجویان در یک تماس تصویری آنلاین باید نمونه‌کارهای خود را ارائه دهند.

📚 تحصیل در مقطع دکتری مجارستان 

تحصیل در مقطع دکتری

 در دوره دکتری در دانشگاه های مجارستان بیشتر برنامه‌های تحصیلی دوره دکترا شامل 240 واحد تئوری است که در طول 4 سال فرا گرفته می‌شود. در پایان ترم چهارم آزمون جامع دکتری برگزار می‌شود. در صورت قبولی از این آزمون نوبت به انجام تحقیق و نوشتن مقاله می‌رسد که تقریبا 2 سال طول می‌کشد. نوشتن پایان‌نامه می تواند یک سال دیگر هم قابل تمدید باشد.

ارتباط رشته تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در دوره دکتری اهمیت بسیار زیادی دارد، در غیر این صورت پذیرش تحصیلی امکان‌پذیر نیست. متقاضیان تحصیل در مجارستان در مقاطع عالی موظف به ارائه مدرک فارغ‌التحصیلی از همان رشته برای ادامه تحصیل هستند.

تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان، شامل ۲ مرحله زیر است:

یک برنامه جامع آموزشی یک تا دو ساله که شامل تدریس، آزمایش و سمینار می باشد که این مرحله شامل ۱۲۰ واحد درسی است.

 یک دوره‌ ی دو تا سه‌ ساله، که فرآیند آن شامل پروژه تحقیقاتی دانشجو است که پروژه اصلی مقطع دکترا محسوب می‌شود.

دانشگاه اوتووش لوراند، دانشکده تجارت بین‌الملل، دانشگاه Szent István، دانشگاه عبودا، دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست، دانشگاه هنرهای زیبا مجارستان و دانشگاه اروپای مرکزی از بهترین دانشگاه های مجارستان برای تحصیل مقطع دکتری به شمار می آیند.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در مقطع دکتری در مجارستان :

 • ارائه مدرک ترجمه شده کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
 • ارائه انگیزه نامه شامل دلایل و علایق دانشجو برای تحصیل در مقطع دکترا
 • ارائه توصیه نامه کاری یا آکادمیک
 • ارائه مقالات علمی و پژوهشیارائه مدرک زبان مبنی بر تسلط دانشجو در زبان تحصیل دوره مورد نظر

🏫 دانشگاه های برتر مجارستان در سال ۲۰۲۳

نام دانشگاه رتبه دانشگاه در مجارستان رتبه بندی در رنکینگ جهانی QS
دانشگاه سگد ۱ ۵۵۱-۵۶۰
دانشگاه دبرسن ۲ ۶۵۱-۷۰۰
دانشگاه Eötvös Loránd مجارستان ۳ ۷۰۱-۷۵۰
دانشگاه پچ مجارستان ۴ ۷۰۱-۷۵۰
دانشگاه بوداپست مجارستان (BME) ۵ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه سنت ایستون ۶ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه
Széchenyi István
۷ ۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه میشکولتس مجارستان ۸ ۱۰۰۱-۱۲۰۰
دانشگاه کوروینوس مجارستان ۹ ۱۰۰۱-۱۲۰۰

💵 هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

در مقایسه با کشورهای اروپایی، هزینه‌های تحصیل در مجارستان بسیار مقرون به صرفه است. هزینه های تحصیل وایسته به دانشگاه انتخاب شده، و برنامه تحصیلی متفاوت می باشد. برای به دست آوردن اطلاعات کامل در مورد شهریه، باید به وب‌سایت موسسه آموزش عالی  مراجعه کنید.

بیشتر موسسات آموزشی پیش از ثبت نام و شروع دوره نیاز به پرداخت شهریه دارند. دانشجویان بین‌المللی که دارای شرایط  فوق هستند می‌توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی یا وام‌های دانشجویی با نرخ سود دلخواه‌ هزینه‌های زندگی و تحصیل را کاهش دهند.

برای درخواست باید زیر 40 سال سن داشته باشید و باید کارت اقامت دائم یا مهاجرت را داشته باشید. برای کمک به بازپرداخت وام، یک طرح بازپرداخت مبتنی بر درآمد در دسترس دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته می شود. در این طرح مبلغی که دانشجو پس از دوره تحصیل باید بازپرداخت کند، به میزان درآمد او وابسته است.

کارت اقامت دائم + مهاجرت😇

اکثر دانشگاههای مجارستان خوابگاه دارند که معمولاً ارزانترین و مناسب‌ترین گزینه برای اقامت می باشد که شرایط مطلوب و به صرفه بودن این خوابگاه‌ها، موجب بالا رفتن تقاضای اقامت تحصیلی از سوی دانشجویان بین‌المللی شده است. به‌همین جهت شاید شانس اجاره چنین مکان مناسبی کمی دشوار باشد.

کارشناسان مهاجرتی ره پویان عدالت، علاوه‌بر پروسه اخذ پذیرش در دانشگاه و اخذ ویزا، در یافتن محل اقامت مناسب، خرید سیم کارت، بیمه و سایر مواردی که در کشور مقصد به آن نیاز خواهید داشت نیز، به شما کمک می‌کنند و در کل مسیر همراه شما هستند و می توانید تمامی سوال های خود را از ما بپرسید.

بوداپست گران‌ترین شهر مجارستان است. معمولا دانشگاه محل تحصیل، به دانشجویان جهت یافتن مسکن دانشجویی مناسب کمک می‌کند. آگهی اجاره بیشتر آپارتمان‌ها نیز در روزنامه‌ها ذکر شده و داشتن دوستی که به زبان مجاری صحبت می‌کند، می‌تواند کمک خوبی برای یافتن مکانی مناسب برای شما باشد.

اگر در مجارستان آپارتمان اجاره می‌کنید، به خاطر داشته باشید که هنگام امضای قرارداد، ممکن است مبلغی به میزان دو ماه اجاره‌ به‌عنوان پول ودیعه، نقدا دریافت گردد. این مبلغ باید هنگام پایان قرارداد و تحویل آپارتمان ، البته به شرطی که آپارتمان سالم باشد به شما بازگردانده شود.

🆓 تحصیل رایگان در مجارستان

تحصیل رایگان

دانشجویان بین‌المللی مجارستان از مبدا کشورهای غیر اروپایی باید شهریه پرداخت کنند. این کشور برای کسب درآمد به دنبال تجهیز کردن موسسات آموزشی و ارتقا کیفیت آموزش است،بنابراین تحصیل رایگان در کشور مجارستان برای همه دانشجویان عملا غیرممکن می باشد.

با این حساب دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط می‌توانند با حضور در برنامه‌های کمک‌هزینه مالی هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را کاهش داده و این برنامه‌ها شامل نمره زبان انگلیسی و معدل کل بالا، شرایط سنی مناسب مقطع تحصیلی و همچنین ارائه رزومه برجسته می شود.درخواست بورسیه تحصیلی به صورت آنلاین صورت گرفته و پس از مطالعه و ارزیابی وضعیت تحصیلی متقاضی، در صورت واجد شرایط بودن جلسه مصاحبه غیر حضوری برگزار می‌شود. این برنامه‌ها بیشتر به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می گردد.

💸 بورسیه تحصیلی در مجارستان

بورسیه تحصیلی

تعدادی بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که تحصیل در مجارستان را انتخاب می‌کنند، داده می‌شود. به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، شما می‌توانید با درخواست یکی از بورس‌های تحصیلی موجود در مجارستان، هزینه‌های خود را کاهش دهید.

دو مورد از این بورسیه‌ ها عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان
 • کمک هزینه تحصیلی دانشگاه متروپولیتن

🙌 اخذ اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل

دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند با تغییر نوع اقامت خود از تحصیلی به سایر روش‌ها (کاری و کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت، ازدواج) مجوز خود را تمدید کرده و برای تغییر نوع ویزا باید پیش از انقضای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

دانشجویان موظف هستند پیش از اتمام اعتبار بیمه دانشجویی، ویزای دانشجویی، با ارائه تمکن مالی مناسب و همچنین اثبات تمدید اقامتگاه برای تغییر نوع اقامت اقدام فرمایند. زیرا بر اساس قوانین این کشور، پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان خارجی نمی‌توانند در خاک مجارستان اقامت داشته باشند و با پایان اعتبار ویزای دانشجویی مجبور به ترک کشور می شوند.

دانش‌آموختگان بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانند مجوز اقامت “تحصیل برای کار” را درخواست بدهند، این مجوز یافتن شغل یا چیدن مقدمات شروع فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت را به متقاضی داده و توجه داشته باشید که تنها 9 ماه فرصت دارید!!!

🙃 سوالات متداول:

🤔 آیا تحصیل در مجارستان به صورت رایگان است؟

خیر. تحصیل رایگان در مجارستان و در دانشگاه‌های این کشور امکان پذیر نیست و شما با دریافت بورسیه‌های تحصیلی می‌توانید هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهید.

🧐 چه نوع ویزایی برای متقاضیان تحصیل در مجارستان صادر می شود؟

متقاضیان تحصیل در مجارستان ویزای شینگن نوع D دریافت می‌کنند تا با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان مشغول به تحصیل گردند.

✅ آیا با تحصیل در مجارستان می‌توان از ویزای همراه این کشور بهره مند شد؟

بله. شما می‌توانید با اخذ ویزای همراه مجارستان در کنار خانواده خود زندگی کنید.

🔴 آیا همه هزینه‌های تحصیل در مجارستان برای دانشجویان به پول مجاری است؟

خیر. شما می‌توانید تمام هزینه‌های خود را به یورو پرداخت کنید.

📒 زبان تحصیل در مجارستان و دانشگاه‌های این کشور چیست؟

زبان تدریس در اکثر دانشگاه های کشور مجارستان به زبان انگلیسی است.

🟢 اصلی‌ترین شرط دریافت ویزا جهت تحصیل در مجارستان چیست؟

دریافت پذیرش تحصیلی معتبر از موسسات علمی و دانشگاهی کشور مجارستان اصلی‌ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی مجارستان است.

⭕ آیا برای اخذ بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی نیاز به مدرک آیلتس است؟

خیر. در این حالت نیازی به آیلتس نیست و فرد می تواند مدرک جایگزین را نیز ارائه دهد.

🤔 آیا شرط معدل جهت تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی وجود دارد؟

خیر. برای تحصیل کارشناسی در مجارستان شرط معدل و نمره برای ورود به دانشگاه تعیین نشده است، تنها شرط ورود به دانشگاه ارائه اخرین مدرک تحصیلی است.

🤓 آیا متقاضیان تحصیل در مجارستان تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار می‌گیرند؟

بله. بیمه دانشجویی معمولا تمامی خدمات درمانی را برای دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در مجارستان پوشش می دهد.

📚 برای تحصیل در مجارستان در مقطع دکترا نمره مدرک زبان آیلتس چقدر است؟

حداقل نمره آزمون آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان اخذ نمره ۶/۵ است.

5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1402/03/02
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

10 دیدگاه برای “اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مدارس مجارستان📕🟡+2023 مزایا و هزینه”

 • ترانه محبی

  هزینه های تحصیل در مجارستان به چه صورت هستش؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، در مقایسه با کشورهای اروپایی، هزینه‌های تحصیل در مجارستان بسیار مقرون به صرفه است. هزینه های تحصیل وایسته به دانشگاه انتخاب شده، و برنامه تحصیلی متفاوت می باشد. برای به دست آوردن اطلاعات کامل در مورد شهریه، باید به وب‌سایت موسسه آموزش عالی  مراجعه کنید.

   بیشتر موسسات آموزشی پیش از ثبت نام و شروع دوره نیاز به پرداخت شهریه دارند. دانشجویان بین‌المللی که دارای شرایط  فوق هستند می‌توانند با استفاده از بورسیه تحصیلی یا وام‌های دانشجویی با نرخ سود دلخواه‌ هزینه‌های زندگی و تحصیل را کاهش دهند.

   برای درخواست باید زیر 40 سال سن داشته باشید و باید کارت اقامت دائم یا مهاجرت را داشته باشید. برای کمک به بازپرداخت وام، یک طرح بازپرداخت مبتنی بر درآمد در دسترس دانشجویان بین‌المللی قرار گرفته می شود. در این طرح مبلغی که دانشجو پس از دوره تحصیل باید بازپرداخت کند، به میزان درآمد او وابسته است.

 • شقایق رمضانی

  اگر تا مقطع کاردانی در ایران خونده باشیم میتونیم برای کارشناسی اقدام کنیم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، در کل پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی نیاز به آخرین مدرک تحصیلی یعنی دیپلم 12 ساله دبیرستان به همراه ریز نمرات و مدرک زبان انگلیسی در سطح متوسط به بالا را دارد.دانشجویان دوره کارشناسی می‌توانند به مدت 24 ساعت در هفته مشغول به کارشده و اشتغال به کار در روزهای تعطیلات رسمی، تعطیلات آخر هفته یا پایان‌ترم سقف و محدودیتی ندارد.

 • کامبیز

  برای اخذ پذیرش تو مقطع دکتری رنک دانشگاهی که تو ایران درس خوندیم مهمه؟

 • mohamad.k

  بعد از اتمام دوره تحصیل در 9 ماهی که از طرف دولت مجارستان فرصت دریافت کردیم چه اقداماتی باید انجام بدیم برای اخذ اقامت دائم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز،دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند با تغییر نوع اقامت خود از تحصیلی به سایر روش‌ها (کاری و کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت، ازدواج) مجوز خود را تمدید کرده و برای تغییر نوع ویزا باید پیش از انقضای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

   دانشجویان موظف هستند پیش از اتمام اعتبار بیمه دانشجویی، ویزای دانشجویی، با ارائه تمکن مالی مناسب و همچنین اثبات تمدید اقامتگاه برای تغییر نوع اقامت اقدام فرمایند. زیرا بر اساس قوانین این کشور، پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجویان خارجی نمی‌توانند در خاک مجارستان اقامت داشته باشند و با پایان اعتبار ویزای دانشجویی مجبور به ترک کشور می شوند.

 • نگار مولایی

  چطور باید بفهمیم که واجد شرایط برای تحصیل رایگان در مجارستان هستیم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، با نگاهی به شرایط پذیرش تحصیلی موسسه‌های آموزشی کشور مجارستان می‌توان دریافت که حدود 90 درصد رشته‌های تحصیلی در کالج‌ها و دانشگاه‌های مجارستان به زبان انگلیسی هم تدریس می‌شود؛به همین دلیل، دریافت پذیرش تحصیلی از دوره‌های انگلیسی‌زبان نیاز به سطح مطلوبی از دانش زبان انگلیسی دارد.

   پذیرش تحصیلی دوره کارشناسی نیاز به مدرک آیلتس با نمره 6 دارد و برای پذیرش مقطع کارشناسی ارشد نیز به همین شکل میباشد. باید توجه کرد  که شرایط هر رشته و موسسه آموزشی منحصر به فرد است. پس ابتدا باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه و شرایط رشته منتخب را مطالعه کند.

   در بعضی از دانشگاه های مجارستان مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی جهت بررسی شرایط دانشجو مبلغی به عنوان application fee دریافت می‌کنند که معمولا قابل استرداد نیست. برای اخذ پذیرش تحصیلی کالج‌ها و دانشگاه‌های موجود در کشور مجارستان ابتدا باید رشته و موسسه آموزش عالی مورد نظر بررسی شود، پس از مشخص شدن مدارک و شرایط موردنیاز آن نوبت به گردآوری، ترجمه و ارسال آن‌ها می‌رسد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823