مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط بی نظیر 👌 تحصیل در آلمان (2022)

تحصیل در آلمان تحصیل در آلمان به صورت رایگان باعث می‌شود دانشجویان زیادی از سراسر جهان، جذب تحصیل در این کشور ‌بشوند. دانشگاه‌های برتر آلمان، بالاتر از استانداردهای جهانی آموزش عالی هستند و تحصیل در آلمان فرصت‌های بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. با مدارک…


تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان به صورت رایگان باعث می‌شود دانشجویان زیادی از سراسر جهان، جذب تحصیل در این کشور ‌بشوند. دانشگاه‌های برتر آلمان، بالاتر از استانداردهای جهانی آموزش عالی هستند و تحصیل در آلمان فرصت‌های بسیاری برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. با مدارک تحصیلی آلمان، کارفرمایان در دنیا از شما استقبال می‌کنند و هیچ سختی ای برای یافتن کار نخواهید داشت.

 

مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان

تحصیل‌ در آلمان مقطع کارشناسی

 

تحصیل در آلمان کارشناسی

 

تحصیل کارشناسی در آلمان ، به طور معمول ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد و در دانشگاه های دولتی ، اکثراً به زبان آلمانی تدریس می‌شود . رایج‌ترین مدارک‌ کارشناسی در آلمان ، کارشناسی هنر (BA) ، کارشناسی علوم‌ (BSc) ، کارشناسی آموزش‌ و پرورش‌ (BEd) و کارشناسی مهندسی (BEng) است .

 

پیشنهادات کشور آلمان

 

مدارک مورد نیاز جهت‌ پذیرش در دوره کارشناسی در دانشگاه‌های آلمان

ترجمه‌ مدرک‌ ديپلم و ريزنمرات آن

ترجمه‌ مدرک‌ پيش‌دانشگاهی و ريزنمرات آن

کپی پاسپورت‌

CV

گواهی‌ زبان آلمانی یا انگلیسی

گواهی‌ قبولی در آزمون‌‌های‌ ورودی‌ دانشگاه‌های آلمان

انگیزه‌نامه به زبان آلمانی

برای تحصیل کارشناسی در آلمان ، اگر مدارک‌ تحصیلی‌ دبیرستان شما معادل مدارک‌ آلمانی نباشد ، باید پیش از ورود‌ به دانشگاه در دوره‌ کالج (مانند دوره G-Course ، T-Course و M-Course) شرکت‌ نمائید. برای ورود به کالج‌های آلمان ، مدرک‌ زبان آلمانی مورد‌ نیاز‌ می باشد.

هرچند می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی در دوره کارشناسی در آلمان به صورت‌ رایگان‌ تحصیل‌ نمائید . اما برای ثبت‌نام در هر ترم ، بایستی هزینه ترمی پرداخت نمائید . این مبلغ‌ معمولاً بیش از ۲۵۰ یورو در هر ترم نمیشود ، اما با توجه به دانشگاه متفاوت‌ است‌. برای دریافت پذیرش‌ از دانشگاه‌های آلمان ، به طور معمول باید از سرویس تبادل دانشگاهی‌ uni-asist استفاده‌ نمایید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با تحصیل در مجارستان خیلی ساده اقامت بگیرید!

 

تحصیل‌ در آلمان مقطع کارشناسی ارشد

 

تحصیل در آلمان کارشناسی ارشد

 

کارشناسی‌ ارشد در آلمان به صورت معمول‌ ۲ سال طول می‌کشد و هر سال تحصیلی‌ معمولاً از ابتدای ماه اکتبر تا آخر سپتامبر سال بعد‌ طول می‌کشد. تحصیل کارشناسی ارشد‌ در آلمان به زبان‌های انگلیسی و آلمانی امکان‌پذیر می باشد.

مدارک مورد نیاز‌ برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی‌ ارشد :

ترجمه‌ مدرک کارشناسی و ریزنمرات آن

ترجمه‌ گواهی‌ اتمام دوره پیش دانشگاهی‌ و ریزنمرات آن

ترجمه‌ گواهی اتمام دوره دیپلم‌ و ریزنمرات آن

کپی‌ پاسپورت

مدرک‌ آیلتس یا تافل (در صورت تحصیل به زبان انگلیسی)

گواهی‌ زبان آلمانی حداقل‌ سطح‌ B2 (در حالت تحصیل‌ به زبان آلمانی)

رزومه‌ تحصیلی‌

انگیزه‌نامه

تحصیل در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های آلمان معمولاً رایگان‌ می باشد ، منتها برای تحصیل‌ در دانشگاه‌های خصوصی‌ آلمان بایستی ، حداکثر ۳۰,۰۰۰ یورو هزینه‌ پرداخت نمائید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید:

تحصیل در کانادا | دوره های کالج و کارشناسی در کانادا

تحصیل در کانادا | دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در کانادا

 

تحصیل‌ در آلمان مقطع دکتری

 

تحصیل در آلمان دکتری

 

مدت‌‌ زمان فارغ‌التحصیلی در دوره دکتری در آلمان ، متغیر‌ است‌ ولی معمولا از ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد. تحصیل‌ دکتری در آلمان ، معمولا بی‌نیاز از پرداخت شهریه تحصیلی‌ می باشد و بیشتر از یک چهارم داوطلبان دکتری در این کشور‌ ، از کمک هزینه‌های تحصیلی‌ عمومی بهره‌مند‌ می‌شوند. دوره‌ دکتری در آلمان به دو صورت‌ ارائه‌ می‌شود :

 

۱. دکترای فردی‌

دکترای فردی‌ ، یک روش‌ سنتی‌ می باشد که هنوز هم متداول ترین شیوه دریافت دکتری محسوب می گردد . شما در حین‌ تحصیل در دوره‌ دکتری در کشور‌ آلمان ، مقاله‌ یا رساله خود را تحت‌ نظارت یک استاد‌ آماده می‌کنید . ولی عمدتاً بایستی به‌ صورت مستقل‌ روی پروژه‌ خود‌ کار نمائید . در این دوره ، محدود‌ به انجام‌ دادن امور پژوهشی‌ فقط در یک دانشگاه نمی‌باشید، بلکه‌ می‌توانید یک پروژه را در یک سازمان‌ پژوهشی غیردانشگاهی یا در یک شرکت‌ آلمانی در بخش صنعت انجام‌ دهید.

 

۲. دکترای ساختاریافته

این روش شامل‌ یک گروه‌ از دانشجویان دوره دکتراست که از سوی گروهی از استادان راهنما‌ ، راهنمایی می‌شوند. بیشتر از ۷۰۰ طرح‌ با این ویژگی‌ در آلمان وجود دارد که بیشتر‌ آن‌ها به زبان انگلیسی انجام‌ می‌شود‌ . این روش با روش دکترای فردی متفاوت‌ می باشد چون پروپوزال تحقیقی دانشجویان حتما باید در قالب‌ یک طرح‌ منسجم‌ با یکدیگر تناسب و ارتباط‌ داشته باشد. در حالی که روش فردی برای طرح‌‌های‌ تحقیقی شخصی ، ساختار‌ آزادانه‌تر و منعطف‌تری دارند.

دانشگاه‌های زیادی در کشور‌ آلمان، ارائه‌دهنده‌ دوره‌ دکتری می باشند . موسسه‌ تبادل آکادمیک‌ آلمان یا همان DAAD پایگاه داده‌ای را ارائه‌ می‌کند‌ که می‌توانید برای جستجوی برنامه‌‌ مناسب دکتری از آن استفاده‌ نمائید. در دوره دکترا ، هزینه ترمی حدود ۲۵۰ یورو است.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: قدم به قدم تحصیل در ایتالیا

 

شرایط‌ پذیرش تحصیل‌ در دانشگاه های آلمان

شرایط‌ پذیرش در دانشگاه های آلمان شامل‌ موارد ذیل می باشد :

آزمون TestAS : برای مقایسه استعداد تحصیلی متقاضیان تحصیل‌ در دانشگاه‌های آلمان است که به دو زبان آلمانی و انگلیسی برگزار می‌گردد . با استفاده از این آزمون‌ ، قادر خواهید بود به صورت واقعی شانس خود‌ را برای اتمام‌ موفقیت‌آمیز دوره‌ تحصیلات خود در یک دانشگاه در آلمان ، ارزیابی‌ نمائید .

آزمون‌ TMS : این آزمون ، مختص‌ تحصیل‌ در رشته‌های پزشکی‌ در آلمان و دندانپزشکی در آلمان می باشد . آزمون TMS دو بار‌ در سال در شهر‌های‌ مختلف‌ آلمان برگزار می‌شود و اطلاعات متقاضی را از نظر‌ علمی و پزشکی‌ مورد‌ بررسی قرار می‌دهد.

• مهارت زبان آلمانی : برای بسیار رشته‌های تحصیلی‌ ، دانش زبان آلمانی پیش‌شرط پذیرش‌ در دانشگاه های آلمان است . بنابراین ، آموزش‌ زبان آلمانی را در برنامه‌ خود‌ بگذارید و با شرکت‌ در یک آزمون‌ زبان مانند TestDaF یا DSH مهارت زبان آلمانی خود‌ را ثابت‌ نمائید .

• اثبات‌ تمکن مالی : حتما باید ثابت‌ کنید که پول‌ کافی برای تأمین هزینه زندگی خود دارید . مقدار تمکن‌ مالی مورد نیاز سفارت آلمان به‌ ازای یک سال ، ۱۰۳۳۲ یورو است و به طور معمول از راه بورسیه‌های تحصیلی یا حساب‌ مسدود شده آلمان ، اثبات‌ می‌شود‌ .

بیمه درمانی : در صورتی‌ که قصد‌ تحصیل در آلمان را دارید ، حتما باید بیمه درمانی داشته باشید . هنگام ثبت‌نام در دانشگاه و درخواست‌ مجوز‌ اقامت ، بایستی مدارک بیمه درمانی را ارائه دهید .

ویزا‌ : به‌عنوان یک دانشجوی بین‌‌المللی برای تحصیل‌ در آلمان به ویزای آلمان نیاز دارید . پیش از ورود‌ به آلمان باید ، برای ویزای تحصیلی‌ آلمان از راه کارگزاری ویزامتریک درخواست‌ دهید .

 

 

 

چنانچه در مورد تحصیل در آلمان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در آلمان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛🖤

5/5 - (55 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823