مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

ویزای انگلیس


انواع ویزاهای انگلیس

انواع مختلفی از ویزا برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد، برای افرادی که می خواهند به خانواده در این کشور ملحق شوند که می خواهند تحصیل کنند، کار کنند یا به سادگی از انگلیس دیدن کنند. به شهروندان خارجی توصیه می شود در وهله اول نوع ویزای مورد نیاز خود را بررسی کرده و سپس مدارک مورد نیاز برای درخواست را تهیه کنند. دسته بندی انواع ویزای انگلیس عبارتند از:
• ویزای کار
• ویزای سرمایه گذاری
• ویزاهای تجاری
• ویزاهای خانوادگی
• ویزای دانشجویی
• ویزای بازدیدکننده
ویزای بازدید و اقامت در انگلیس تا ۶ ماه
با ویزای بازدید انگلیس می توانید به تعطیلات بروید یا با دوستان و خانواده خود در انگلیس ملاقات کنید. ویزای بازدید انگلیس به عنوان ویزای استاندارد ویزیت شناخته می شود و میلیون ها نفر از بازدیدکنندگان به انگلیس برای سفر از آن استفاده می کنند. موسسه رهپویان عدالت می تواند به شما کمک کند مدارک و درخواست خود را به درستی فراهم کرده و شانس دریافت ویزا را افزایش دهید.

جزئیات ویزای بازدید از انگلیس
روند صدور ویزای بازدید انگلیس معمولاً ۳-۴ هفته طول می کشد و پس از صدور ویزا می توانید تا ۶ ماه در انگلیس بمانید. ویزای بازدید انگلیس برای موارد زیر قابل اعمال است:
• بازدید از دوستان و خانواده در انگلیس
• بازدید از انگلیس برای تفریح و گردشگری
• بازدید از انگلیس به دلایل پزشکی
• سایر فعالیت های غیر تجاری
شما می توانید تا شش ماه در این ویزا بمانید. اگر برای درمان خصوصی به انگلیس آمده اید، می توانید اقامت خود را با پرداخت هزینه های اضافی تمدید کنید. همچنین اگر برای شرکت در یک برنامه دانشگاهی در کشور هستید، می توانید اقامت خود را تمدید کنید.

ویزای تجاری انگلیس

یکی از ویزاهای قابل صدور برای مهاجرت به انگلیس، ویزای تجاری است. انگلیس یکی از پر جنب و جوش ترین اقتصادهای جهان است. نقش آن در اقتصاد جهانی آن را به یکی از مقاصد اصلی برای تجار از سراسر جهان تبدیل می کند. برای بازدید از انگلیس برای کسب و کار، باید برای ویزای استاندارد ویزیتور درخواست دهید. این ویزای ۶ ماهه است که می توانید حداکثر ۳ ماه قبل از سفر برای آن درخواست دهید.

ویزای کاری انگلیس

چه نوع ویزای کاری در انگلیس موجود است؟
ویزای کار عمومی، ویزای ورزشکار، ویزای کارشناس دین و ویزای انتقال درون شرکتی، ویزاهای بلندمدت انگلیس هستند که ردیف ۲ نیز نامیده می شود. انواع مهم دیگری از ویزای کاری وجود دارد که می تواند برای خارجی های علاقه مند به مهاجرت به انگلیس صادر شود.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس به منظور مهاجرت به انگلیس بسته به طول دوره، مکان و نوع تحصیل صادر می شود. انواع ویزای اصلی تحصیلی که می توانید درخواست کنید در اینجا آمده است:
ویزای عمومی دانشجویی: برای دوره های طولانی تر لازم است، با ذکر این که باید جزئیات مربوط به کالج یا دانشگاه انتخاب شده را اثبات کنید.
ویزای تحصیلی کوتاه مدت: این نوع ویزا دارای اعتبار ۶ ماهه می باشد. دانش آموزان خردسال می توانند تا ۱۱ ماه با این نوع ویزا بمانند.
ویزای تحصیلی کودک: این ویزای معمولاً برای افراد زیر سن ۱۷ سال صادر می شود که در مدارس مستقل در انگلیس تحصیل خواهند کرد.
ویزای خانوادگی
همسران یا اعضای خانواده یک شهروند انگلیسی یا فردی که تابعیت انگلیس را دارد باید برای ورود به این کشور درخواست ویزای خانوادگی دهند. در این صورت، فرد باید رابطه خانوادگی را اثبات کند، دانش زبان انگلیسی مناسبی داشته باشد و بودجه کافی برای حمایت از زندگی در انگلیس داشته باشد. ویزای خانواده انگلیس برای نامزدها یا شرکای مدنی ۶ ماه و برای سایر اعضای خانواده ۲.۵ سال اعتبار دارد.

سرمایه گذاری در انگلیس

ویزای سرمایه گذاری TIER 1 انگلیس
سرمایه گذارانی که به دنبال ویزای اقامت انگلیس هستند می توانند ویزای سرمایه گذاری Tier 1 را در نظر بگیرند. این ویزا نیاز به سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی دارد و اجازه اقامت موقت در انگلیس را برای سرمایه گذار و خانواده نزدیک آنها می دهد. این اقامت ۳ سال و ۴ ماه به طول می انجامد و متقاضیان می توانند برای تمدید این اقامت ۲ سال دیگر اقدام کنند. سرمایه گذاران می توانند پس از ۵ سال برای اقامت نامحدود و پس از ۶ سال تابعیت انگلیس را درخواست کنند. هیچ شهروندی مستقیم انگلیس از طریق برنامه سرمایه گذاری وجود ندارد.

ویزای ثبت اختراع انگلیس

دولت انگلیس ویزای کارآفرین Tier 1 انگلیس را در مارس ۲۰۱۹ بست و ویزای مبتکر و استارت آپ انگلیس را جایگزین آن کرد. این ویزاها برای نوآوران و کارآفرینان واقعی طراحی شده است که مایل و قادر به ایجاد مشاغل نوآورانه هستند که توسط یک نهاد تأییدکننده ثبت شده در انگلیس تأیید شده است.
متقاضی مهاجرت به انگلیس برای دریافت ویزای نوآوری انگلیس باید یک طرح تجاری واقعی و اصلی داشته باشد. باید نیازهای جدید یا موجود بازار را برآورده کند و مزیت رقابتی ایجاد کند. متقاضیان باید مهارت ها، دانش، تجربه و آگاهی از بازار را برای اجرای موفقیت آمیز کسب و کار داشته باشند و باید شواهدی از برنامه ریزی ساختاریافته وجود داشته باشد. این شامل پتانسیل ایجاد شغل و رشد در بازارهای ملی و بین المللی می شود.

 

 

 

چه افرادی احتیاجی به ویزای انگلیس برای ورود به این کشور ندارند؟

شهروندان کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، سوییس و کشورهای مشترک المنافع برای ورود به کشور انگلیس احتیاجی به داشتن ویزای این کشور ندارند.

آیا از طریق دریافت ویزای کشور انگلیس امکان کار در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد؟

خیر. انگلستان از سال ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شده است و از آن پس افرادی که ویزای انگلیس یا اقامت این کشور را اخذ می‌کنند، اجازه کار و زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نخواهند داشت.

آیا از طریق ازدواج با فرد انگلیسی می‌توانم به انگلیس مهاجرت کنم؟

بله امکان مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج وجود دارد اما دارای شرایطی است که یکی از آن‌ها رسمی بودن ازدواج است.

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/21
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823