مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (20 امتیاز)

سفر به انگلیس 2023👌

Banner 1 22 -ره پویان عدالت

مکان‌های توریستی انگلیس

سرزمین انگلستان یکی از کشورهای بریتانیای عظیم و پاتخت آن شهر‌ لندن است . انگلیس از سمت غرب با کشور ولز و از طرف شمال با کشور اسکاتلند در ارتباط‌ می باشد . دریای ایرلند در شمال غربی انگلستان و دریای سلتیک در جنوب غربی این سرزمین قرار گرفته‌است . همین مبحث سبب شده است‌ تا هرساله تعداد زیادی افراد از کل جهان برای دیدار از فضا های توریستی انگلیس به این کشور مهاجرت کنند .

گفتنی است که از سال ۲۰۲۰ شهر انگلیس رسما از سرزمین های جزو‌ اتحادیه اروپا جدا شد . به‌همین علت هر شخصی که ویزای انگلیس را دریافت‌ می نماید ، دیگر قادر‌ به مهاجرت به دیگر سرزمین های اروپایی نخواهد شد .

با این حال‌ میزان گردشگرانی که به کشور‌ انگلیس سفر می‌کنند ، همواره در حال افزایش‌ بوده است . دلیل زیاد شدن جمعیت توریست در این کشور ، وجود آب‌و‌هوای مناسب ، مکان‌ها و جاذبه‌‌های‌ گردشگری زیبا‌ ، هتل‌ها و خدمت‌های گردشگری است که به کاربران ارائه خواهد شد . در دنباله با ۸ مورد از برترین جایگاه های توریستی کشور‌ انگلیس آشنا‌ خواهیم شد :

موقعیت های توریستی در انگلیس :

 

کاخ باکینگهام (Buckingham Palace)

سفر به انگلیس
از مشهورترین جاذبه‌ توریستی در کشور انگلیس می‌توان به قصر باکینگهام اشاره‌ نمود . این کاخ در پایتخت انگلیس یعنی ناحیه لندن قرار گرفته است‌ . کاخی مجلل که به قرن‌ ۱۸ میلادی بر می‌گردد‌ و از سال ۱۸۳۷ ستاد رسمی پادشاهان بریتانیا بوده‌ است . امروزه این قصر به خانه ملکه الیزابت دوم تبدیل شده‌ است‌ . البته این به‌معنای این نبوده که گردشگران اجازه بازدید از این کوشک را ندارند . بساکه آن‌ها می‌توانند به‌راحتی از قسمت‌‌هایی‌ از این کاخ دیدن کنند .

دیوار هادریان (Hadrian’s Wall)

سفر به انگلیس
دیوار یا قلعه‌ هادریان که به دستور امپراتور رومی و به لقب او نام‌ گذاری شده است ، قلعه‌ای باشکوه و باعظمت در شمال انگلیس می باشد . این مکان احتمالا مشهورترین موقعیت رومی خارج از ایتالیا و یکی از مشهورترین جذبه های گردشگری در انگلیس است‌ . طول این دیوار ۱۳۵ کیلومتر می باشد و از رودخانه تاین در شرق انگلستان تا خور سالوی در غرب این کشور‌ ادامه داشته است‌ .

امروزه هنوز قسمت هایی از این دیوار برجای مانده و در ۱۹۸۷ به عنوان بخشی از قلمرو های پادشاهی روم در فهرست میراث‌ جهانی یونسکو به ثبت‌ رسیده است‌ .

برج‌ لندن (The Tower of London)

سفر به انگلیس
برجی قدیمی در مرکز لندن است‌ که در سمت شمالی رودخانه تیمز واقع‌ شده‌است . این برج‌ یکی از ترسناک‌ترین ساختمان‌های جهان نیز‌ قلمداد می‌شود‌ . ترسناک‌ بودن‌ این برج ناشی از میزان زیاد اعدام‌ها ، قتل‌ها و شکنجه‌هایی است که در هزار‌ سال گذشته در پس دیوارهای این مکان صورت گرفته‌است . برج‌ سفید مستحکم‌ترین نقطهٔ دفاعی برج لندن و محل زندگی پادشاه‌ و همراهان نزدیک وی بود .

مرکز‌ جورویک وایکینگ (Jorvik Viking Centre)

سفر به انگلیس
این مکان در سال ۱۹۸۴ ساخته شد و شامل مانکن‌هایی با سایز اصلی از وایکینگ‌ها می‌شود‌ . در بازدید از این موزه‌ می‌توان با روش زندگی این دسته‌ از اشخاص آشنا‌ شد . همچنین گردشگران در حین بازدید در موزه می‌توانند شواهد‌ ، صداها و حتی بوی دوران تاریک‌ اروپا را از نزدیک‌ لمس کنند .

کاخ بلنهایم (Blenheim Palace)

سفر به انگلیس
اقامتگاه بزرگی در نزدیکی وودستاک واقع‌ در آکسفوردشایر انگلستان می باشد . این بنا که در ۱۹۸۷ به علت اهمیت نوع معماری آن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت ، نمونه بارزی از معماری باروک در بریتانیای کبیر می باشد . از افراد سرشناسی که در این ارگ زاده شده‌اند می‌توان به وینستون چرچیل ، از نخست‌وزیران انگلستان اشاره‌ نمود .

کاخ‌ وست‌مینستر یا عمارت پارلمان انگلیس و برج‌ بیگ بن (Palace of Westminster)

سفر به انگلیس
عمارت پارلمان انگلیس همراه با برج پرآوازه ساعت بیگ بن از اولین ساخت هایی است که زمان سفر به لندن احتمالا‌ مشاهده کنید . این برج‌ از یک جهت به رودخانه تیمز و از طرفی دیگر با میدان‌ پارلمان‌ ارتباط‌ داراست که همین موضوع سبب شکوه و زیبایی این جاذبه گردشگری می گردد .

استون‌هنج (Stonehenge)

سفر به انگلیس
این مجموعه در واقع‌ دایره‌ای از سنگ‌های خاکستری‌ بسیار بزرگ در میان یک میدان است که تبدیل‌ به یک جایگاه مرموز و مهیج برای گردشگران شده‌ است . این بنا‌ مشهورترین یادمان پیشاتاریخی و یکی از مشهورترین و دیدنی‌ترین جاذبه‌‌های‌ گردشگری انگلستان می باشد . از آنجایی که این مکان بسیار پربازدید است ، گردشگران باید حتما از پیش بلیت خودشان را تهیه کنند . این مجموعه ، ۲۰ کیلومترمربع وسعت دارد و سنگ‌های درشت آن قدمتی بین‌ ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد دارند .

قلعه‌ ویندسور (Windsor Castle)

سفر به انگلیس
اقامتگاهی سلطنتی که اندکی خارج از شهر‌ لندن واقع شده است‌ و بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین قلعه‌ دنیا است که هنوز هم مورد‌ بهره برداری قرار می‌گیرد و در آن اقامت می‌شود . این قلعه مورد علاقه ملکه‌ انگلستان برای گذراندن تعطیلات آخر هفته بوده است و اگرچه هنوز هم مورد‌ سکونت خاندان امپراطوری می باشد ، ولی بیشتر بخش های این کاخ به روی گردشگران و بازدید‌ کننده‌ها باز است و می توان‌ از آن بازدید نمود

خدمت‌های بانکی‌ برای گردشگران در انگلیس

امروزه ، بریتانیا هفتمین مقصد‌ توریستی مطلوب و چهارمین مقصد‌ توریستی در اروپا است که هر ساله حدود ۴۰ میلیون بازدیدکننده دارد . برای گردشگران ایرانی در مهاجرت به انگلیس در مدت محدود‌ ، امکان استفاده‌ از کارهای بانکی انگلیس وجود ندارد . گردشگرانی که دارای کارت‌های اعتباری قابل اتصال‌ به سیستم‌های بانکی‌ جهان هستند ، می­‌توانند از خدمت‌های کارت‌های اعتباریشان استفاده نمایند .

در غیر این‌صورت بهتر است‌ که به‌مقدار لازم‌ پوند که واحد‌ رسمی پول‌ کشور‌ انگلیس می باشد به‌همراه خود داشته باشید . حتی داشتن یورو و دلار هم در این کشور قابل‌ پذیرش است . چنانچه کارت‌‌هایی‌ مثل ویزا‌ کارت‌ یا مستر کارت به‌همراه خود‌ داشته باشید ، قادر خواهید بود از آن‌ها برای خریداری و انتقال‌ پول استفاده بکنید .

تسهیلات درمانی برای گردشگران در انگلیس

خدمات درمانی برای شهروندان بریتانیا و شهروندان کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه اروپا در موسسه خدمات سلامت ملی‌ (NHS) رایگان بوده است . اما برای گردشگرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به انگلیس سفر‌ می‌کنند اینطور نیست . آن‌ها بایستی پیش از جابجایی به انگلیس تحت پوشش‌ بیمه خصوصی سلامت ، برای استفاده از خدمات‌ سلامت‌ ملی (NHS) قرار بگیرند .

در غیر این‌صورت ، الزاماً باید با مخارج های بالای خدمات‌ درمانی در انگلیس روبرو‌ گردند . مسافران می‌توانند به شکل اینترنتی یا با بازدید حضوری به شرکت‌های بیمه ، بیمه درمانی را دریافت نمایند .

درصورت وقوع تصادف و پیش‌آمدهای اورژانسی ، مراجعه به پزشک عمومی برای همگی رایگان‌ خواهد بود . به اضافه اینکه چنانچه به خدمات درمانی احتیاج داشته باشید و تا زمان‌ برگشت به سرزمین خود امکان‌ به‌خطر افتادن سلامتی‌ وجود داشته باشد ، امکان‌ بهره‌مندی از خدمت‌های درمانی انگلیس را خواهید داشت و هزینه‌های آن را می‌توانید بعدا پرداخت نمائید . در این صورت‌ ، تنها یک متخصص‌ بالینی می‌تواند تایید کند که احتیاج به درمان سریع خواهید داشت .

اجاره خودرو در انگلیس

کرایه اتومبیل در سفر‌ خود‌ به انگلیس و دیدار از این کشور با خودرو‌ ، می‌تواند یک بحران برای شما باشد‌ . اگر‌ کرایه خودرو برای سفر‌ شما ضروری می باشد ، می‌توانید برای خود‌ از کمپانی های خودرویی ماشین کرایه نمائید . در کل شهرهای انگلیس کرایه اتومبیل میسر است اما بایستی توجه‌ داشته باشید که فرمان‌ خودرو ، سمت‌ راست‌ خواهد بود و هزینه سوخت در کشور انگلیس بالا است‌ .

برای کرایه خودرو در انگلیس ، بایست گواهینامه رانندگی ، پاسپورت‌ و یک کارت‌ اعتباری از خود‌ ارائه‌ بدهید . پیشنهاد می گردد در هنگام ورود به کشور‌ انگلیس از فرودگاه اتومبیل اجاره‌ نکنید و داخل‌ کشور به‌دنبال‌ کرایه خودرو با قیمت‌ مناسب باشید . در سفر‌ به انگلیس ، کرایه خودرو از کمپانی های معتبر‌ کرایه‌ خودرو‌ میسر است‌ و از طریق آنلاین یا حضوری می‌توان سفارش‌ اجاره ماشین را انجام‌ داد .

مدارکی که کمپانی ها برای کرایه دادن‌ ماشین بدون‌ راننده در کشور‌ انگلیس از شخص‌ تقاضاکننده دریافت‌ می‌کنند شامل موردهای ذیل می باشد :

گواهینامه رانندگی و پاسپورت
اجازه‌ رانندگی بین‌المللی (IDP)
نشانی محل سکونت
کد DVLA (این کد یک فایل شخصی‌ اینترنتی از تصویر و گواهینامه فرد‌ می باشد . این کد به شخص اجازه مشاهده یا به اشتراک گذاری اطلاعات‌ گواهینامه خود از جمله سابقه رانندگی و وسایل نقلیه که می‌تواند براند را می‌دهد .)

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/21
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823