مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (21 امتیاز)

پزشکی در انگلیس

Banner Recovered -ره پویان عدالت

رشته پزشکی‌ در کشور‌ انگلیس ، یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها به شمار می‎‌آید . از این رو تعداد‌ زیادی از دانشجویان ، هرساله از کل دنیا‌ اقدام‌ به تحصیل‌ در این رشته در دانشگاه‌های برتر انگلستان می‌کنند .

باتوجه به سطح بالای آموزش‌ و فراگیری در شاخه پزشکی‌ ، پذیرش‌ در دانشگاه‌های انگلیس با رقابت‌ تنگاتنگی بین متقاضیان همراه است .

شاخه پزشکی‌ در انگلستان ، یکی از رشته‌‌های‌ محبوب‌ و معروف در بین دانشجویان بوده‌ و مهاجرت به انگلستان از راه تحصیل در این رشته ، مسیری برای دست‌یابی‌ به اهداف است .

موسسه‌ مهاجرتی ره پویان عدالت ، تمام‌ خدمات‌ مهاجرتی از طریق تحصیل در انگلیس را به شما ارائه‌ می‌دهد . از این رو ، در این نوشته شرایط ، ‌ مدارک‌ لازم‌ ، شهریه‌ و سایر موارد‌ تحصیل پزشکی‌ در انگلیس را برای شما موردبررسی قرار داده‌ایم .

شرایط‌ عمومی تحصیل‌ پزشکی در انگلستان

شاخه پزشکی‌ یکی از رقابتی‌ترین شاخه ها برای پذیرش‌ و تحصیل بین دانشجویان در انگلیس است . هرساله هزاران دانشجوی خارجی‌ و بین‌المللی از طریق دانشگاه‌های انگلستان در رشته پزشکی پذیرفته‌ می‌شوند .

در انگلیس تحصیل‌ در رشته پزشکی و دریافت مدرک آن ، به دانشجویان امکان آمادگی‌ برای کار‌ در خدمات‌ بهداشتی‌ و سلامت‌ ملی‌ (NHS) را به‌عنوان یک پزشک می‌دهد .

تحصیل در رشته پزشکی از مقطع کارشناسی در انگلستان امکان‌پذیر است‌ و این یعنی پس از پایان دبیرستان‌ ، با اخذ پذیرش‌ در دانشگاه‌های پزشکی ، بلافاصله‌ مشغول به تحصیل در این شاخه خواهید شد .

انگلستان عالی ترین مقصد برای دانشجویان و دانش‌آموزانی است که هدف‌ آن‌ها تحصیل‌ در رشته‌ پزشکی می باشد .

مدت‌زمان تحصیل‌ پزشکی در انگلیس

فرایند تبدیل‌ شدن به یک دکتر در انگلستان ، یک فرایند طولانی‌ است و تحصیل‌ در زمینه‌‌های‌ تخصصی شاخه پزشکی ممکن‌ است به‌مدت ۱۰ سال به‌طول انجامد . اما در حالت کلی‌ ، تحصیل در شاخه پزشکی‌ در انگلستان به‌مدت ۶ سال می باشد .

در این مدت زمان ، دانشجویان یک دوره‌ مطالعاتی در دانشگاه خواهند داشت که در آن به کسب دانش‌ در زمینه‌های بیماری‌‌ها‌ ، پیشگیری و درمان‌ بیماری‌‌ها‌ ، امور بیمارستانی و بالینی‌ می‌پردازند .

گفتنی است که به‌غیر از ۶ سال تحصیلی‌ در دانشگاه ، دوره‌های دیگری برای سپری‌ کردن‌ وجود دارد‌ . این دوره‌‌ها‌ شامل‌ دوره Foundation و تخصص‌‌های‌ پزشکی‌ میباشد .

فارغ‌التحصیلان پس از گذراندن دوره‌ ۶ ساله کارشناسی ، می‌توانند به انتخاب خود‌ و باتوجه به توانایی‌هایشان ، در یکی از دوره‌‌های‌ تخصصی پزشکی مشغول‌ به آموزش شوند . مدت‌زمان آموزش در دوره‌های تخصصی پزشکی‌ بستگی به تخصص‌ انتخابی داوطلبان دارد .

حتما بخوانید : تاپ ترین 👩‍🎓دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان

دانشگاه‌های پزشکی‌ در انگلستان

دانشگاه‌های بسیاری در انگلستان به دانشجویان امکان‌ تحصیل‌ در شاخه پزشکی‌ را می‌دهند . بعضی از این دانشگاه‌ها ، از برترین دانشگاه‌ها در زمینه پزشکی‌ در جهان محسوب‌ می‌شوند . در این نوشتار ، دانشگاه‌های برتر در زمینه رشته پزشکی‌ را برطبق استاندارد‌های‌ مختلف جهانی گرد‌ آورده‌ایم .

فهرست دانشگاه‌های برتر انگلستان که رشته پزشکی را ارائه‌ می‌دهند ، برحسب رنکینگ جهانی QS ، مطابق‌ با جدول‌ زیر است‌ :

عنواان دانشگاه رتبه بندی براساس شاخص جهانی QS 2023 رتبه بندی براساس برترین دانشگاه های انگلیس در سال 2023
دانشگاه آکسفورد 2 1
دانشگاه کمبریج 3 2
دانشگاه ایمپرپال لندن 7 3
کالج دانشگاهی لندن UCL 8 4
دانشگاه ادینبورگ 16 5
دانشگاه منچستر 27 6
کالج پادشاهی لندن 35 7
دانشگاه وارویک 61 9
دانشگاه بریستول 62 10
دانشگاه کویین مری لندن 117 11

شرایط‌ ورود به دانشگاه‌های پزشکی در انگلیس

شرایط‌ ورود به دانشگاه‌های پزشکی انگلستان ، با توجه به دانشگاه مورد‌نظر‌ متفاوت‌ میباشد . دانشگاه‌ها فرایند قبول دانشجویان در رشته پزشکی‌ را به‌طور سفت‌ و سخت دنبال‌ می‌کنند . به‌همین دلیل علاقه‌ ، یک معیار بااهمیت برای دانشجویانی است که قصد‌ تحصیل در شاخه پزشکی را در دانشگاه‌های انگلیس دارند .

اخذ پذیرش درشاخه پزشکی از دانشگاه‌های انگلستان ، نیازمند‌ کسب امتیاز بالا‌ از دوره‌ دبیرستان‌ است . استاندارد نمرات دبیرستان برای دانش‌آموزانی که هدف تحصیل در شاخه پزشکی‌ دارند ، کسب سطح‌ A -Level در سه درس ، به‌خصوص‌ درس‌‌های‌ بیولوژي و شیمی ، یا معادل امتیاز ۳۸ در معدل‌ IB است .

ارائه‌ مدرک‌ زبان آیلتس با نمره‌ ۷ یا مدرکی معادل‌ آن ، برای تحصیل‌ در رشته پزشکی‌ در انگلستان برای دانشجویان خارجی‌ اجباری می باشد .

امتحان های ورود‌ به دانشگاه‌های انگلستان برای تحصیل در شاخه پزشکی‌

آزمون‌‌های‌ UCAT و BMAT دو مورد از آزمون‌‌های‌ استاندارد رایج‌ موردنیاز دانشگاه‌های انگلیس برای پذیرش‌ در رشته‌ پزشکی‌ می باشد . این دوامتحان برای آزمودن دانشجویان در زمینه‌های مختلف‌ مهارت‌های فکری دانش‌ پزشکی‌ ، علاقه و استعداد‌ در زمینه پزشکی‌ برگزار می‌شوند .

۲۵ دانشگاه پزشکی‌ انگلستان نتایج امتحان UCAT را به‌عنوان آزمون‌ ورودی برای دانشجویان می‌پذیرند . تعدادی از دانشگاه‌های انگلیس نیز نتایج آزمون BMAT را برای پذیرش‌ در شاخه پزشکی می‌پذیرند .

تخصص‌های پزشکی در انگلستان

پزشکی در انگلیس

بیشتر از ۶۰ تخصص‌ برای فارغ‌التحصیلان رشته‌ پزشکی عمومی‌ در انگلیس وجود دارد‌ . فارغ‌التحصیلان پزشکی در انگلیس ، می‌توانند باتوجه به علاقه‌ و سطح‌ دانش‌ پزشکی‌ خود‌ ، در یکی از این تخصص‌ها مشغول‌ به تحصیل‌ گردند . محبوب‌ترین تخصص‌‌های‌ پزشکی‌ در کشور انگلستان عبارتند از :

🔘هوشبری
🔘پزشکی‌ عمومی
🔘پاتولوژی یا آسیب‌شناسی
🔘روان‌پزشکی
🔘رادیولوژی
🔘جراحی

💻 تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در انگلستان + مدارک مورد نیاز

هزینه‌ تحصیل‌ پزشکی در انگلستان

شما به‌عنوان یک دانشجوی پزشکی که در انگلستان تحصیل می‌کند ، دو هزینه‌ اصلی‌ برای پرداخت خواهید داشت . اولین‌ مبلغ مرتبط به هزینه دانشگاهی‌ است که در آن تحصیل می‌کنید و دومین هزینه‌ مربوط به دوره‌های پزشکی‌ است که قبل یا بعد‌ از تحصیلات خود حتما باید بگذرانید .

هزینه تحصیل‌ در شاخه پزشکی‌ در انگلیس با توجه‌ به دانشگاه متفاوت است‌ .

ولی به‌طور کلی‌ می‌توان گفت میانگین‌ هزینه‌ تحصیل در رشته پزشکی‌ در انگلیس برای دانشجویان بین‌المللی در حدود ۳۸ هزار‌ پوند در سال می باشد .

کار‌ پس از تحصیل‌ پزشکی در انگلستان

خیلی از دانشجویان پزشکی‌ در انگلستان رزومه کاری‌ خود‌ را در موقع تحصیل از راه کار‌ کردن‌ در کلینیک‌های پزشکی ، قوی می‌کنند . داشتن تجربه‌ کاری‌ از طریق کار‌ در انگلیس می‌تواند برای فارغ‌التحصیلانی که پیگیر کار در حوزه‌ پزشکی‌ هستند ، بسیار‌ مفید باشد .

خیلی از دانشجویان پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی سراغ مشاغل مربوط‌ به بیمارستان و پزشکی‌ می‌روند .

فرصت‌‌های‌ شغلی به‌عنوان دکتری عمومی‌ برای فارغ‌التحصیلان شاخه پزشکی‌ در سازمان خدمات بهداشت و سلامت‌ ملی‌ (NHS) و بیمارستان‌‌های‌ خصوصی‌ وجود دارد‌ .

همچنین فرصت‌‌های‌ شغلی پایین برای کسانی که مایل‌ به طبابت در مکان‌ و زمینه‌های متفاوت‌ هستند ، وجود دارد :

✔نیروی ارتشی‌
✔آژانس‌های کمک‌رسانی خارجی
✔زندان‌ها
✔موسسات تحقیقاتی‌
✔سازمان‌های آزمایش درمانگاهی
✔مراکز درمانی خصوصی
✔خانه سالمندان
✔خدمات آمبولانس‌ هوایی

5/5 - (21 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/21
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823