مشاوره و ارزیابی رایگان!

کشور انگلستان

اِنگلستان (به انگلیسیEngland) یکی از چهار کشور تشکیل‌دهندهٔ پادشاهی متحد و پراهمیت‌ترین بخش آن است که نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهد.[۱][۲][۳] انگلستان وسیع‌ترین، پرجمعیت‌ترین و ثروتمندترین کشور پادشاهی متحد می‌باشد و پایتخت آن شهر لندن است.

این کشور از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال است و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت بریتانیا است. پرآب‌ترین رود انگلستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

پادشاهی‌های مستقل انگلستان و اسکاتلند در سال ۱۷۰۷ تصمیم گرفتند که به واسطه یک قرارداد سیاسی میان دو مجلس اسکاتلند و انگلستان، «پادشاهی متحد (United Kingdom)» را با یکدیگر تشکیل دهند. در این اتحاد، امروزه کشور انگلستان به همراه با کشورهای اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، حاکمیت بریتانیای کبیر یا همان «پادشاهی متحد» را تشکیل می‌دهد.[۴][۵]

مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا واپسین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفر بوده‌است.[۶]

نام انگلیسی: United Kingdom
پایتخت: لندن
نوع حکومت: پادشاهی/ ملکه
قاره: اروپا
زبان رسمی: انگلیسی
زبان‌های رایج: لهستانی، اردو و پنجابی
جمعیت: بیش از ۶۷ میلیون نفر
واحد پولی: پوند استرلینگ معادل ۱.۳۳ دلار آمریکا
منطقه زمانی: GMT+1 . UTC
پیش‌شماره کشور: 0044
پسوند دامنه وب‌سایت‌ها: .uk.

 

پیشنهادات کشور انگلیس

 

 

 

5/5 - (5 امتیاز)مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823