مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (15 امتیاز)

ویزای توریستی


 

ویزای توریستی یک اقامت کوتاه مدت در کشور مدنظر است. پرطرفدارترین ویزاهای توریستی، ویزای شنگن و ویزای کانادا می‌باشند. مدت اعتبار ویزا‌ها و نحوه درخواست ویزا توریستی از اهمیت زیادی برخودار هستند. شما با دریافت ویزا توریستی می‌توانید در مدت‌زمان مشخصی در کشور موردنظر خود بمانید و به بازدید دوستان و اقوام، دیدن جاذبه‌های گردشگری کشور مدنظر و فعالیت‌های تفریحی دیگر بپردازید. هزینه دریافت ویزای توریستی سینگل و مولتی به ترتیب ۶۰ و ۱۰۰ یورو می‌باشد.

موسسه مهاجرتی رهپویان عدالت در این مقاله قصد دارد شما را با انواع ویزای توریستی و نحوه ارائه مدارک مورد نیاز آن آشنا کند، زیرا سالانه متقاضیان زیادی به علت عدم رعایت در نحوه ارائه مدارک شان به سفارت با رد درخواست مواجه می‌شوند.

 

ویزای توریستی

 

ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی یک مجوز مشروط است که توسط یک کشور خاص به یک خارجی اعطا می‌گردد و به او امکان ورود، ماندن و دیدن کشور میزبان را می‌دهد. معمولا ویزا توریستی می‌تواند شامل مدت زمان اقامت فرد، مناطقی در داخل کشور که ممکن است وارد آن شود، تاریخ‌هایی که می‌توانند وارد شود و تعداد بازدیدهای مجاز در کشور مورد نظر باشد.

این نوع ویزا کاربردها و انواع مختلفی دارد که افراد بر اساس شرایط و دلایل خود نظیر گردشگری، بازدید از اقوام، شرکت در کنگره یا همایش، درمانی یا تجاری برای سفر اقدام به دریافت ویزا توریستی می‌کنند. ویزاهای توریستی از نوع ویزای کوتاه مدت یا موقت محسوب می‌شوند و به‌صورت یک‌بار ورود یا سینگل صادر می‌گردند. برای دریافت ویزا توریستی سه روش وجود دارد.

ویزای توریستی یک سند مسافرتی یا یک سند هویتی می‌باشد که توسط دولت یا سازمان بین‌المللی معاهده به منظور تسهیل در حرکت افراد یا گروه‌های کوچک توریستی در مرزهای بین‌المللی، به دنبال توافق‌های بین‌المللی صادر می‌شود. رایج‌ترین سند مسافرتی یک گذرنامه می‌باشد که ویزا به شکل تمبر در داخل آن ثبت می‌گردد.

ویزا به شما این امکان را می‌دهد که فقط به کشور تعیین شده سفر کنید و به شما اجازه ورود به کشور یا اقامت در کشور دیگری را نمی‌دهد. یک افسر مهاجرت در کنترل مرز می‌تواند مانع ورود شما شود، حتی اگر ویزا داشته باشید. هر مسافر باید برای ویزای توریستی جداگانه اقدام کند و ویزا توریستی اصلاً به‌صورت خانوادگی اعطا نمی‌گردد. درخواست ویزای توریستی برای یک جوان (کمتر ۱۸ سال) باید توسط والدین یا سرپرست قانونی آن‌ها انجام شود.

 

درخواست ویزا توریستی

شما از کشور خودتان یا کشور محل اقامت قانونی خود باید درخواست ویزا کنید. باید درخواست خود را ۳ ماه پیش از سفر آماده کنید.

برنامه شما ۳ قسمت دارد:

1.درخواست ویزا را آنلاین انجام دهید.

2.هزینه درخواست ویزا را پرداخت نمائید.

3.گذرنامه و اسناد دیگر خود را برای پردازش ارسال نمائید.

 

پیشنهادات ویزا

 

چنانچه در مورد ویزای توریستی و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای توریستی میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. ✨

5/5 - (15 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/08/04
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823