مشاوره و ارزیابی رایگان!

تاپ ترین 👩‍🎓دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان(2022)

مجارستان مقصد خیلی از دانشجویانی می باشد که دارای نقشه مناسبی برای آینده‌ خود‌ وقصد دارند در یک سرزمین ارزشمند اروپایی با مخارج اندک و در شاخه هدف خودشان آموزش ببینند . پزشکی‌ در سرزمین مجارستان و تحصیل پزشکی در مجارستان پردرآمد و با پرستیژ…


Banner Recovered Recovered Recovered -ره پویان عدالت

مجارستان مقصد خیلی از دانشجویانی می باشد که دارای نقشه مناسبی برای آینده‌ خود‌ وقصد دارند در یک سرزمین ارزشمند اروپایی با مخارج اندک و در شاخه هدف خودشان آموزش ببینند . پزشکی‌ در سرزمین مجارستان و تحصیل پزشکی در مجارستان پردرآمد و با پرستیژ برای آن گروه از دانشجویانی که می‌خواهند با مخارج کم و همینطور به زبان انگلیسی در یک سرزمین معتبر‌ اروپایی عضو‌ سرزمین های شینگن به آموزش و یا کار بپردازند ، گزینه خیلی مناسبی می باشد .

ما در این مطلب از موسسه‌ ره پویان عدالت به مطالعه وضعیت و چگونگی‌ تحصیل پزشکی در مجارستان ، شرح دانشگاه‌های عالی مجارستان و مخارج تحصیل پزشکی در مجارستان خواهیم پرداخت .

 

وضعیت کلی تحصیل پزشکی در مجارستان

طی چند سال ‌گذشته‌ ، دانشگاه‌های پزشکی‌ مجارستان به‌ عنوان یکی از محبوب ‌ترین گزینه ها برای دانشجویان بین‌ المللی در صحنه‌ اروپا نمایان شده‌اند . دانشجویانی که می‌خواهند در شاخه پزشکی‌ در سرزمین مجارستان آموزش ببیند ، بایستی در ابتدای ماجرا دوره زبان خودشان را تمام کنند . همینطور در نوبت های اولیه پیش‌ پزشکی‌ که در سرزمین مجارستان عرضه می‌گردد‌ شرکت‌ کرده و به خوبی این نوبت ها را به پایان برسانید .

🔵🟡

پس از آنکه یک نفر ۶ سال دوره‌ تحصیل پزشکی در مجارستان را کامل و جامع به خوبی پشت‌ سر گذاشت ، به ‌عنوان دکتر عمومی‌ شناخته خواهد شد و پس از آن هم می ‌تواند برای مهارت در عرصه های گوناگون پزشکی‌ اقدام‌ کرده و دوره‌‌های‌ تخصص‌ را طی کند‌ . احتمال تحصیل پزشکی در مجارستان بدون‌ داشتن مدرک‌ زبان مجارستانی هم وجود خواهد داشت و خیلی از دانشگاه‌های حاضر در کل سرزمین مجارستان ، خدمات‌ آموزشی و تحصیلی خودشان را به زبان انگلیسی عرضه می‌دهند .

دوران پیش ‌پزشکی یا فاندیشن در مجارستاندوران پیش ‌پزشکی یا فاندیشن در مجارستان

دوران پیش ‌پزشکی یا فاندیشن در مجارستان

تحصیل در نوبت های پیش‌ پزشکی‌ یا فاندیشن در مجارستان ، می‌تواند گزینه کاملا مناسبی برای آن دسته‌ از متقاضیانی که از نگرش دانش‌ زبان انگلیسی ضعیف‌ می باشند و یا آمادگی‌ لازم برای ورود‌ به کالج های پزشکی‌ را ندارند ، به حساب‌ می اید .
در نوبت های پیش‌ پزشکی‌ مجارستان ، تقاضا کننده به مدت‌ یک ‌تا‌ دو ترم به زبان انگلیسی در مجارستان آموزش میبیند و دانشگاه او را برای قبولی درامتحان ورودی‌ حاضر می‌کند‌ . احتمال قبولی متقاضیانی که در نوبت های فاندیشن شرکت‌ می‌کنند خیلی زیاد خواهد بود چون با منبع‌های امتحان کاملا آشنا‌ هستند و از قبل‌ خودشان را برای سوالات امتحان حاضر کرده‌اند . نوبت های فاندیشن هم به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند .

 

دریافت ویزا + تحصیل رشته تخصص اطفال در مجارستان👼(۲۰۲۲)

 

 از ویژگی های دوره‌‌ فاندیشن این خواهد بود که داوطلب‌ می‌تواند پس‌ از تکمیل سال سوم دبیرستان‌ وارد این نوبت شوند .  تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان

چگونگی و مدرک‌های ضروری برای گرفتن قبولی در شاخه پزشکی‌ در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان کاملا هم‌ سطح با معیار های موجود‌ در جهان است و جامعه‌ جهانی پزشکی‌ برای خدمات‌ آموزشی و تحصیلی عرضه می شود به وسیله سرزمین مجارستان بالاترین حد وضعیت کیفی را در نظر‌ گرفته است‌ .

 

شرایط 📣تحصیل رشته اورولوژی در مجارستان | امتیاز تحصیل (۲۰۲۲)

 

چگونگی قبولی برای تحصیل پزشکی در مجارستان به گونه‌ ای می باشد که یک فرد‌ به سادگی و با حداقل ترین دشواری می‌تواند به آموزش در شاخه پزشکی‌ در سرزمین مجارستان مشغول‌ گردد . همینطور مخارج زندگی در مجارستان برای دانشجویان در حال‌ آموزش در این سرزمین معقول و به‌صرفه می باشد . دانشجویان خواهان برای تحصیل پزشکی در مجارستان پس از قبولی در امتحان ورودی‌ ، بایستی مدرک‌های پایین را برای عرضه به دانشگاه حاضر کنند :
🔵عرضه مدرک دیپلم و ریز نمرات ترجمه شده
🟡پاسپورت با 6 ماه اعتبار
🔵عرضه مدارک شناسایی شناس نامه کارت ملی…..
🟡پرداخت مبالغ ثبت نام و قبولی دانشگاه
🔵عرضه مدارک های ارزشمند زبان تافل 60تا80 ایلتس6یا5
تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان

شرح دانشگاه‌های پزشکی‌ در مجارستان

مجموعه تحصیلی خیلی خوب مجارستان مشتمل بر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌ عالی‌ ای میباشد که هم طرح درسی تحصیلی و هم مقطع‌های مرتبط به آن را تا مقطع‌ دکترا ارائه میدهند و همینطور به کارهای پژوهشی کمک‌ می‌کنند . مجارستان ۴ دانشگاه برای آموزش در رشته ‌پزشکی دارد که از دانشجویان بین‌ المللی که مایل‌ به آموزش پزشکی‌ در خارج‌ از کشور‌ می باشند استقبال‌ می‌کنند . این دانشگاه‌ها سالیانه بیشتر از ۸۵۰ دانشجوی جدید‌ را در شاخه پزشکی‌ به زبان انگلیسی قبول می‌کنند که عبارتند از :
🏢دانشگاه سگد
🏢دانشگاه دبرسن
🏢دانشگاه pecs
🏢دانشگاه سمل وایس

تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در دانشگاه سگد مجارستان

سگد ، سومین ناحیه کلان مجارستان می باشد که در بخش جنوبی این سرزمین قرار گرفته است . دانشگاه سگد مجارستان در قرن‌ ۱۶ میلادی احداث گشته که کالج پزشکی‌ آن در سال ۱۷۷۵ میلادی تأسیس شد . دانشگاه سگد یکی از برجسته ‌ترین دانشگاه‌ها در مجارستان به حساب می‌آید . این دانشگاه آموزش به زبان انگلیسی را در سال ۱۹۸۵ شروع کرد‌ و امروزه بیشتر از ۱۰۰۰ دانشجو از تمام جهان به زبان انگلیسی در این دانشگاه آموزش میبینند.

🔵🟡

مخارج و شهریه‌‌های‌ شاخه پزشکی‌ در دانشگاه سگد مجارستان

مخارج قبولی و امتحان ورودی‌ دانشگاه سگد مجارستان برای تحصیل پزشکی در مجارستان به مقدار ۴۰۰ دلار آمریکا می باشد و پول هر ترم (۱۲ ترم) در ۶ سال آموزشی شاخه پزشکی‌ در این دانشگاه به توضیح پایین می باشد :

اسم ترم مخارج هر ترم
ترم یک 9.300 دلار آمریکا
ترم دو تا ترم دوازدهم 8.600 دلار آمریکا

تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی‌ در دانشگاه دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن مجارستان در حقیقت در ناحیه تاریخی‌ دبرسن (دومین ناحیه کلان مجارستان) در سال ۱۹۱۲ میلادی ایجاد شد . کالج پزشکی‌ این دانشگاه شکل‌ گرفته از ۲۲ دپارتمان در دانش‌های پایه‌ و ۲۵ دپارتمان بالینی‌ از جمله شاخه های شیمی بالینی‌ ، طب داخلی‌ ، جراحی ، روانپزشکی ، کودکان و غیره می باشد . دانشگاه پزشکی‌ دبرسن همینطور به عنوان یک بیمارستان‌ شهری‌ برای ناحیه دبرسن عمل‌ می‌کند‌ ، و این عالی ترین فرصت‌ برای دانشجویانی قصد تحصیل پزشکی در مجارستان را دارند که خواهان تحصیل بالینی‌ در شاخه پزشکی‌ می باشند .

 

تحصیل جراحی پلاستیک در مجارستان + شرایط استثنایی(۲۰۲۲)🩺

 

کالج پزشکی‌ نوبت آموزشی به زبان انگلیسی را در سال ۱۹۸۷ میلادی و تنها با ۴۹ دانشجو شروع نمود . امروزه دانشگاه دبرسن مفتخر‌ می باشد اظهار کند‌ که بیشتر از ۱۵۰۰ نفر‌ دانشجو از تمام جهان به زبان انگلیسی در این دانشگاه مشغول‌ به آموزش می باشند .

مخارج و شهریه‌‌های‌ شاخه پزشکی‌ در دانشگاه دبرسن

مخارج تقاضای قبولی در دانشگاه دبرسن مجارستان برابر ۱۵۰ دلار آمریکا و مخارج امتحان ورودی‌ این دانشگاه برای آموزش در شاخه پزشکی‌ به مقدار ۳۵۰ دلار آمریکا می باشد . همینطور مخارج تحصیل پزشکی در مجارستان برابر ۱۶۹۰۰ دلار آمریکا در سال بوده است . تایم آغاز کلاس‌‌ها‌ در این دانشگاه اوایل ماه سپتامبر می باشد

تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی‌ در دانشگاه پچ مجارستان

دانشگاه پچ مجارستان در سال ۱۳۶۷ میلادی و در ناحیه پچ (پنجمین ناحیه مجارستان) واقع‌ در جنوب سرزمین مجارستان تشکیل شد و قدیمی ‌ترین دانشگاه این سرزمین به‌حساب می‌آید . امروزه این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های سرزمین مجارستان به‌ شمار می‌اید که مشتمل بر اقسام فعالیت‌‌های‌ پژوهشی و تحصیلی می باشد که در داخل‌ و خارج‌ از مجارستان به رسمیت شناخته‌ شده‌اند .

 

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان+📚مزیت های آن(۲۰۲۲)

 

کالج طبابت در دانشگاه پچ با ۱۰۰ سال سابقه ، دانشجویان را در شاخه های پزشکی عمومی، دندانپزشکی در مجارستان ، داروسازی در مجارستان و تحصیل فیزیوتراپی در مجارستان اموزش میدهند. تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در سال ۱۹۸۵ میلادی ایجاد شد و امروزه افزون بر ۲۵۰ دانشجو هرساله در این مرکز اموزشی تحصیل می‌کنند . اموزش پزشکی در دانشگاه پچ به دو شکل عرضه میشود که در یکی از نوبت ها به زبان انگلیسی و نوبت دیگر تدریس به زبان آلمانی امکان پذیر میباشد.

مخارج و شهریه‌‌های‌ شاخه پزشکی‌ در دانشگاه پچ به زبان انگلیسی

مخارج تقاضا برای قبولی ۲۰۰ دلار آمریکا و مخارج امتحان ورودی‌ دانشگاه پچ برای آموزش در شاخه پزشکی‌ به مقدار ۲۵۰ دلار آمریکا می باشد . همینطور مخارج نام‌ نویسی در این دانشگاه برابر ۲۵۰ دلار آمریکا خواهد بود . هزینه‌ تحصیل پزشکی در مجارستان برابر ۱۶۷۵۰ دلار آمریکا در سال می باشد . (هزینه ترم نخست برابر ۹۰۰۰ دلار آمریکا و هزینه‌ ترم دوم برابر ۷۷۵۰ دلار آمریکا) آغاز کلاس‌‌ها‌ از ابتدای سپتامبر هر سال می باشد .

 

پایان ثبت نام لاتاری😲

 

مخارج و شهریه‌‌های‌ شاخه پزشکی‌ در دانشگاه پچ به زبان آلمانی

مبلغ تقاضا برای قبولی ۲۰۰ یورو و مبلغ امتحان ورودی‌ دانشگاه پچ برای آموزش در شاخه پزشکی‌ به اندازه ۱۷۰ یورو خواهد بود . همینطور مخارج نام‌ نویسی در این دانشگاه برابر ۲۲۰ یورو خواهد بود . مخارج آموزش در شاخه پزشکی‌ برابر ۷۵۰۰ یورو برای هر ترم ارزیابی خواهد شد .
تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان
تحصیل پزشکی‌ در دانشگاه سمل‌ وایس مجارستان

دانشگاه سمل وایس مجارستان در بوداپست ، پایتخت‌ مجارستان قرار گرفته است . کالج پزشکی‌ این دانشگاه در سال ۱۷۶۹ میلادی تأسیس شد و قدیمی ‌ترین کالج پزشکی‌ مجارستان به حساب‌ آمده . این کالج در سال ۱۹۵۱ میلادی به یک کالج پزشکی‌ خودگردان تبدیل‌ شد . کالج های دندانپزشکی و داروسازی در سال ۱۹۵۵ میلادی تأسیس شدند . دانشگاه سمل‌وایس نخستین دانشگاه مجارستانی می باشد که تدریس به دانشجویان بین‌ المللی به زبان انگلیسی را عرضه نمود .

🔵🟡

امروزه بیشتر از ۴۰۰۰ دانشجو در دانشگاه سمل ‌وایس در حالت آموزش پزشکی‌ می باشند که ۳۰۰۰ دانشجو در کالج پزشکی‌ ، ۶۳۰ نفر‌ در کالج دندانپزشکی و ۶۴۹ نفر‌ در کالج داروسازی آموزش می‌بینند .

 

مهاجرت معلولین به 👌آلمان + مهاجرت به آلمان(۲۰۲۲)

 

مخارج و شهریه‌‌های‌ شاخه پزشکی‌ در دانشگاه سمل‌ وایس

مخارج قبولی در دانشگاه سمل‌ وایس مجارستان برابر ۳۵۰ دلار آمریکا می باشد . متقاضیانی که در این دانشگاه قبول شده‌اند بایستی طی ۱۴ روز‌ پس از نام‌ نویسی یک ودیعه غیرقابل استرداد‌ به مبلغ‌ ۲ هزار‌ دلار آمریکا به شماره حساب‌ دانشگاه واریز کنند . این مبلغ‌ از مخارج شهریه‌ ترم یک کسر‌ خواهد شد . مخارج نام‌ نویسی در شاخه پزشکی‌ در دانشگاه سمل ‌وایس برابر ۲۲۰ دلار آمریکا است‌ و شهریه‌ آموزش در شاخه پزشکی‌ در هر ترم به مقدار ۹۱۰۰ دلار آمریکا هزینه‌ دربر خواهد داشت .

🔵🟡

دانشگاههای عالی مجارستان در شاخه پزشکی‌ در سال ۲۰۲۲

دانشگاه‌های عالی مجارستان در شاخه پزشکی‌ که در رنکینگ جهانی QS و رنکینگ جهانی Times رتبه‌ زیر‌ ۱۰۰۰ را از آن خودشان کرده‌اند ، در نمودار پایین عرضه گشته است .

 

اسم دانشگاه امتیاز دانشگاه در مجارستان امتیاز بندی در رنکینگ جهانی QS امتیاز بندی در رنکینگ جهانی TIMES
دانشگاه سگد 1 560_551 801-1000
دانشگاه دبرسن 2 651-700 801-1000
دانشگاه پچ 3 701-750 801-1000
دانشگاه سمل‌وایس 4 401-500

نحوه دریافت قبولی پزشکی‌ عمومی‌ در مجارستان

دانشجویان ملزم به پاس کردن یک امتحان ورودی‌ برای قبولی در دانشگاه‌های پزشکی‌ مجارستان می باشند که مشتمل بر یک امتحان کتبی و یک امتحان شفاهی‌ می باشد . امتحان کتبی حدودا دو ساعت و نیم‌ و حاوی سوالات چند گزینه ‌ای از دروس زیست‌ شناسی ، شیمی ، انگلیسی و انگلیسی پزشکی‌ می باشد . برای قسمت شفاهی‌ امتحان یک مدرس دانشگاه از دانشجویان در مورد‌ مباحث پزشکی‌ مصاحبه‌ می نماید . دانشجویان برای دریافت قبولی در دانشگاه‌های پزشکی‌ مجارستان ، نیاز داردند که تقاضای خودشان را تا ۳۰ ژوئن ارسال‌ کنند .
تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان
مدرک‌های ضروری برای قبولی پزشکی‌ عمومی‌ در مجارستان

متقاضیان تحصیل پزشکی عمومی در مجارستان برای قبولی در دانشگاه مربوطه متعهد به عرضه مدرک‌های پایین می‌باشند.

📚گذراندن ازمون ورودی
📚تکمیل فرم تقاضای قبولی دانشگاه
📚عرضه مدارک دبیرستان یا کالج به همراه ترجمی رسمی
📚عرضه اسناد مربوط به واکسیانسیون مربوطه
📚عرضه تمکن مالی برای یکسال اقامت در مجارستان
📚عرضه گذرنامه
📚عرضه عکس با ابعاد پاسپورتی

کارشناسان مهاجرتی ره پویان عدالت ، علاوه ‌بر پروسه دریافت قبولی در دانشگاه‌های پزشکی‌ ، در راه دریافت ویزا‌ و اخذ بورسیه‌های آموزشی و پیدا کردن مکان سکونت خوب ، به شما کمک‌ می‌کنند و در کل راه همراه شما می باشند .

قوانین تحصیل پزشکی در مجارستان

قوانین تحصیل پزشکی در مجارستان

دانشجویانی که دوره‌ ۶ سال آموزش خودشان در تحصیل پزشکی در مجارستان را به پایان می‌رسانند ، به درجه‌ پزشکی‌ عمومی‌ نایل می‌گردند و پس از تکمیل دوره‌ می‌توانند در نوبت های دریافت مهارت در شاخه های گوناگون پزشکی‌ مشغول‌ گردند . مقدار زمان‌ آموزش در نوبت پزشکی‌ عمومی‌ ۶ سال می باشد که این دوره‌ در ۱۲ ترم عرضه خواهد شد . دو سال نخست دوره‌ شش‌ ساله مربوط‌ به آموزش های اساسی و بنیادی شاخه پزشکی‌ می باشد و در سال سوم آموزش‌‌ها‌ به شکل نظری‌ و بالینی‌ پیگیری‌ خواهند شد.

🔵🟡

همینطور در آخر دوره‌ شش ‌ساله یعنی دو ترم پایانی ، دانشجوی در حال‌ آموزش در شاخه پزشکی‌ یک دوره‌ کارآموزی خواهد داشت .در آخر نوبت شش ‌ساله پزشکی‌ در سرزمین مجارستان ، هیئت‌ مدیره دانشگاه مربوطه مدرک‌ دکترای پزشکی‌ را به کاندید مورد ‌نظر‌ که تمامی فرآیندهای تحصیلی عرضه گشته به وسیله دانشگاه را با موفقیت‌ پشت‌ سر گذاشته ، تقدیم‌ می‌کنند .

 

اقامت دائم مجارستان بورسیه های تحصیلی مجارستان پزشکی در مجارستان

روش دریافت قبولی تخصص پزشکی‌ در مجارستان

افرادی که مایل به تحصیل در نوبت تخصص‌ پزشکی‌ در دانشگاه‌های سرزمین مجارستان هستند ، احتیاج به مدرک‌ امتحان آیلتس یا امتحان تافل دارند. درصورتی که مدارک‌ زبان آیلتس یا تافل ندارید ، حتماً قبل از اقدام‌ برای نوبت تخصص‌ در تحصیل پزشکی در مجارستان برای دریافت این مدرک‌ها اقدام‌ نمایید‌ .

 زبان آموزش در شاخه های گوناگون در دوره‌ تخصص‌ پزشکی‌ در سرزمین مجارستان اکثراً به انگلیسی می باشد  و همینطور در بعضی حالات زبان‌های آلمانی ، فرانسوی و مجارستانی در دوران ستاندن استادی مناسبت بهره برداری بوده اند . طول نوبت استادی قفل به دسته گلچین بند از ۳ تا ۶ سال به طول می‌انجامد .
تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان
مدرک‌ها مورد نیاز برای قبولی تخصص پزشکی در مجارستان

مدارکی که متقاضیان آموزش در دوران تخصص‌ پزشکی‌ مجارستان حتما باید ارائه‌ دهند به توضیح پایین می باشد :
✨عرضه گذرنامه با ارزش با 6 ماه اعتبار
✨عرضه مدارک شناسایی شناس نامه کارت ملی
✨ارائه اخرین مدرک تحصیلی متقاوضی با ریزنمرات
✨تمکن مالی
✨داشتن کارت پایان دوره پزشکی عمومی
✨در صورت نیاز ارائه سابقه کاری
✨عرضه مدرک زبان ایلتس یا تافل

دریافت ویزای تحصیلی  برای تحصیل پزشکی‌ در مجارستان

دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند بیشتر از ۹۰ روز‌ پیاپی در مجارستان بمانند و شهروندان اتحادیه‌ اروپا نیستند ، برای سکونت در این سرزمین احتیاج به تقاضای ویزای دانشجویی طولانی ‌مدت دارند . شرایط‌ ویزای دانشجویی برای مجارستان متغایر می باشد ، ازاین‌رو مهم‌ است‌ که قبل از این ، مطابق قوانین سرزمین خودتان تقاضا نمائید .

🔵🟡

برای اخذ ویزای دانشجویی مجارستان برای تحصیل پزشکی در مجارستان،در شروع بایستی از دانشگاه مجارستان پیشنهاد قبولی داشته باشید . شما تنها قادر خواهید بود برای ویزای دانشجویی خودتان پیش از عزیمت‌ از کنسولگری یا سفارت‌ مجارستان که شایستگی آن در ایالت یا سرزمین مکان سکونت دائم شما می باشد ، اقدام‌ نمائید . پردازش ویزا‌ معمولاً حدود یک ماه به طول خواهد کشید . ویزای آموزشی مجارستان نه‌ تنها به شما این امکان را میدهد تا از ویژگی های تحصیلات عالی مجارستان برخوردار شوید حتی می‌توانید‌ از آن برای بازدید‌ از هر یک از شهر های عضو‌ شینگن در اروپا بهره ببرید .
تاپ ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان
مدرک‌های موردنیاز برای اخذ ویزای آموزشی مجارستان

علاوه‌بر مدرک‌های مبنی‌بر دریافت قبولی دانشگاه یا موسسات در مجارستان ، سفارت‌ این سرزمین برای صدور‌ ویزای آموزشی مجارستان ، از شما اسناد هویتی ، بیمه درمانی ، تمکن‌ مالی و تایید مکان اقامت در مجارستان در طول دوران آموزش را درخواست‌ می‌کند‌ .لیست جامع مدرک‌های موردنیاز برای اخذ ویزای آموزشی مجارستان به توضیح پایین می باشد :
👩‍🎓اثبات پرداخت شهریه
👨‍🎓نامه قبولی از دانشگاه
👩‍🎓پاسپورت معتبر
👨‍🎓کپی صفحه نخست گذرنامه
👩‍🎓عکس پاسپورتی
👨‍🎓تاییدیه بیمه درمانی
👩‍🎓تاییدیه ادرس خونه در مجارستان
👨‍🎓تمکن مالی
👩‍🎓فرم درخاست ویزا
👨‍🎓 پاکت مهردار

 مبلغ تمکن‌ مالی برای اخذ ویزای آموزشی مجارستان ماهیانه‌ میان ۷۰۰ الی ۸۰۰ یورو خواهد بود . 

قوانین تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان و مخارج زندگی

مخارج زندگی  برای تحصیل پزشکی در مجارستان در برابر دیگر سرزمین های اروپایی خیلی پایین ‌تر می باشد . مخارج به صورت عادی در ناحیه های کلان نظیر بوداپست به درجات بیشتر‌ می باشد . دانشجویان در مجارستان می‌توانند تقریباً با ۷۵۰ یورو در ماه زندگی کنند ، که ‌نه‌ تنها برای کرایه حتی برای حمل و نقل‌ همگانی ، بیمه درمانی ، خرید‌ کتب درسی و چند شب سکونت در ناحیه هم کفایت میکند . در نمودار پایین بعضی از اقلام الزامی به همراه قیمت‌ به فارینت قید‌ شده‌است :

اسم کالا‌ قیمت‌ به یورو
شیر(یک لیتر) 0.67 €
قرص‌ نان(۵۰۰ گرمی) 0.81 €
برنج(یک کیلو) 1.04 €
تخم‌مرغ(شانه۱۲ عددی) 1.59 €
پنیر محلی(یک کیلو) 6.86 €
فیله مرغ‌ (یک کیلوگرم) 4.02 €
گوشت گاو (یک کیلوگرم) 8.39 €
آب (بطری ۱ .۵ لیتری) 0.30 €

پیاز‌ (یک کیلوگرم)

سیب زمینی‌ (یک کیلوگرم)

گوجه فرنگی (یک کیلوگرم)

5.75 €

0.82 €

2.40 €

 

سکونت در مجارستان پس از اتمام تحصیل

یکی از بزگترین نگرانی هایی که ذهن‌ خیلی از دانشجویان طالب تحصیل پزشکی در مجارستان را مشغول‌ می‌نماید ، مقوله اخذ اقامت‌ پس از آموزش در سرزمین مجارستان می باشد . دانشجویان پس از فارغ‌ التحصیلی ، ۹ ماه فرصت دارند در سرزمین مجارستان بمانند و به جستجوی شغل در مجارستان بپردازند و درصورتی که توانستند شغلی پیدا‌ کنند ، می‌توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری‌ تغییر دهند و در این سرزمین بمانند .

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی رهپویان عدالت در ارتباط باشید

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل پزشکی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823