مشاوره و ارزیابی رایگان!

کشور چین چند استان دارد؟🐉🎏 (معرفی استان‌های چین در 2024)

تعداد استان‌های چین 22 تا می‌باشد که البته به جز این استان‌ها این کشور دارای 5 منطقه خودمختار نیز می‌باشد. کشور چین، یکی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی و سیاسی برجسته شناخته می‌شود. این کشور بر…


کشور چین چند استان دارد؟🐉🎏 (معرفی استان‌های چین در 2024)

تعداد استان‌های چین 22 تا می‌باشد که البته به جز این استان‌ها این کشور دارای 5 منطقه خودمختار نیز می‌باشد. کشور چین، یکی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی و سیاسی برجسته شناخته می‌شود. این کشور بر اساس نظام مرکزیتی تقسیمات کشوری به 23 استان، ۵ منطقه‌ی خودمختار، ۴ فرمانداری و مناطق ویژهٔ اقتصادی (SEZs) تقسیم می‌شود. هر استان خصوصیات جغرافیایی، فرهنگی، تاریخی و اقتصادی منحصر به فردی دارد. در زیر به برخی از استان‌های برجسته چین اشاره می‌شود:

برای دریافت مشاوره رایگان درمورد مهاجرت به اروپا و یا کانادا و هم‌چنین تحصیل در کشور چین با مشاوران باتجربه ما تماس بگیرید در اطلاع جزئیات خدمات موسسه ره پویان عدالت قرار بگیرید.

021-22892823

🎎 استان‌های چین

کشور چین چند استان دارد؟🐉🎏 (معرفی استان‌های چین در 2024)

چین به عنوان یکی از کشورهای بزرگ جهان، دارای 23 استان (Sheng)، 5 منطقه خودمختار (Zìzhìqū)، 4 فرمانداری (Zìzhìshì) و 2 منطقه ویژه (Tèbié Xīngzhèngqū) است. هر یک از این مناطق دارای ویژگی‌ها، جمعیت و اهمیت اقتصادی متفاوتی هستند. در زیر به معرفی مختصری از برخی از استان‌های چین می‌پردازم:

نام شهر توضیحات
آن‌هوئی

(anhui)

از جمله مکان‌های تاریخی مجذوب‌کننده آن‌هویی، دو روستای باستانی Xidi و Hongcun در نزدیکی Huangshan هستند که در سال 2000 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شدند. 
فـوجیـان

(Fujian)

با ساحل زیبا و فرهنگ منحصر به فرد خود، جذابیت‌های گردشگری زیادی دارد.
گـانــسـو

(Gansu)

شرکت‌های بزرگ و متوسط ​​دولتی، از مهم‌ترین عوامل توسعه صنعتی و وجود موقعیت‌های شغلی خوب در این استان‌ هستند. گانسو بالاترین میزان تولید نیکل و آلومینیوم در چین را دارد و تولید فروآلیاژها، نفت خام، پلاستیک و مواد شیمیایی جزو خدمات مهم این استان در سطح ملی می‌باشند.
گـوانــگ‌ دونـگ

(Guangdong)

گوانگ‌دونگ به عنوان قلب اقتصاد چین شناخته می شود. این کشور دارای بزرگترین و سریعترین اقتصاد از نظر تولید ناخالص داخلی در میان 31 استان و فرمانداری در سرزمین اصلی چین است. گوانگ‌دونگ همچنین دارای منطقه اقتصادی دلتای رودخانه مروارید (PRD) و مناطق ویژه اقتصادی شانتو، شنژن و ژوهای است.
شـاآنـشـی

(Shaanxi)

استان شاآنشی به دلیل مکان‌های تاریخی بسیاری از جمله ارتش سفالی، مقبره ژائولینگ، مقبره کیانلینگ، بخش ژنبیتای دیوار بزرگ، مسجد بزرگ، برج ناقوس، برج طبل و بتکده غاز وحشی بزرگ مشهور است.
گــوئــیـــژو

(Guizhou)

بزرگترین آبشار آسیا، کوه شماره 5 بودایی چین، غار کارست در چین، بزرگ ترین اندازه چین از چشم انداز Danxia و غیره همه در گوئیژو یافت می شوند! به علاوه، خانه اصلی بیش از 18 گروه قومی از 56 گروه اقلیت چین است. گوئیژو یکی از بهترین مناطق برای گردشگری در چین است!
هــنـــــان

(Henan)

با دارا بودن مکان‌های تاریخی مانند دولان و آمبوی محل تولد تمدن چین است.
هــایـنـــان

(Hainan)

جزیره‌ای استوایی در جنوب چین که با مناظر طبیعی زیبا و جاذبه‌های گردشگری متعدد هر ساله تعداد زیادی از مسافران را جذب می‌کند.
هـبــئـی

(Hebei)

پنج تا از میراث جهانی یونسکو را می توان در این استان یافت: دیوار بزرگ چین، استراحتگاه کوهستانی چنگده، کانال بزرگ، مقبره های چینگ شرقی و مقبره های چینگ غربی و همینطور این شهر خانه پنج شهر تاریخی و فرهنگی مشهور ملی است: Handan، Baoding، Chengde، Zhengding و Shanhaiguan.
هـوبـئـی

(Hubei)

شهر ووهان، مرکز استان هوبئی، مهمترین مرکز تجاری و صنعتی این استان است.
هـــونـــان

(Hunan)

استانی در جنوب چین با فرهنگ و تاریخ بسیار قدیمی؛ شهرهای مهمی مانند چانگشا و هنگژو در این استان واقع شده‌اند.
جـیـانگـسو

(Jiangsu)

این استان به عنوان یک مرکز فرهنگی برای جنوب کشور چین است و همچنین مبدا بسیاری از سنت‌های معروف چین مانند اپرای چینی معروف به کاکو، داستان‌سرایی به سبک سنتی پینگتان و غذاهای خاص این منطقه که در فهرست 8 سنت بزرگ در آشپزی در چین نامبرده‌ شده‌اند می‌باشند. 
جیانگشی

(Jiangxi)

جیانگشی به عنوان “گهواره انقلاب چین”، “زادگاه تائوئیسم” و “پایتخت چینی چین” شناخته می شود.
لیـائـونـیـنگ

(Liaoning)

با تأسیس جمهوری خلق چین، لیائونینگ به مرکز توسعه صنعتی سنگین تبدیل شد. زغال سنگ، آهن، نفت و فولاد در اینجا به مقدار زیاد تولید می شود.
 هیلـونگ‌ جیـانگ

(Heilongjiang)

اکثر جمعیت این استان چینی هستند، اما گروه‌های قومی مهم دیگری نیز وجود دارند، به‌ویژه مانچوها، کره‌ای‌ها، هوی‌ها (مسلمانان چینی) و مغول‌ها (از جمله مغول‌های داور).
شــانــدونـــگ

(Shandong)

از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار مهم است. شهرهایی همچون کینگدائو و کینگچاو از جمله شهرهای معروف این استان هستند.
چـینگـهـای

(Qinghai)

استان چینگهای در شمال غربی چین است که رودخانه های یانگ تسه و زرد از آنجا سرچشمه می‌گیرند. استان چینگهای بیش از 700,000 کیلومتر مربع مساحت دارد و بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. همچنین به دلیل وجود دریاچه چینگهای که بزرگترین دریاچه داخلی چین است نیز مورد توجه قرار گرفته است.
چـجــیــانـگ

(Zhejiang)

یکی از ثروتمندترین استان‌های چین است.
شـنـشـی

(Shanxi)

این استان دارای تاریخ بسیار کهن و غنی است. برای بیش از 1000 سال مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی چین باستان بود. پایتخت های 13 سلسله از جمله ژو، چینگ، هان، سوئی، تانگ در آنجا قرار داشت.
سـیــچـوان

(Sichuan)

منطقه‌ای مشهور برای غذاهای تند و طبیعت بکر. شهر چنگدو و لوشان در این استان قرار دارند.
جی‌لین

(Jilin)

مناظر خیره کننده زمستان همان چیزی است که جی‌لین به آن مشهور است. وقتی زمستان فرا می رسد، جاده‌های کنار ساحل رودخانه سونگهوا به دنیایی رویایی از برف رقصان و یخ کریستالی تبدیل می شوند.
یــون‌نــــان

(Yunnan)

یون‌نان احتمالاً بیشترین تنوع فرهنگ، غذاها، مناظر و آب و هوای اقلیت های قومی را در سراسر چین دارد. اکثر 52 اقلیت قومی، زبان، سنت های آشپزی و حتی مذهب خود را دارند. در فصول مختلف سال، مراسم و جشن های بسیاری در اینجا برگزار می شود.
مناطق خودمختار جمعیت
گـوانـگشـی

(Guangxi)

این منطقه دارای تعداد زیادی غار، ذخایر طبیعی و مناظر ساحلی است که در آن طبیعت سرسبز است.
سین کیانگ

(Xinjiang)

سین کیانگ منطقه‌ای بین اوراسیا بوده است که تمدن های بزرگ هند و چین را از طریق جاده ابریشم به غرب اوراسیا متصل می کند. تاریخ و آینده منطقه ارتباط تنگاتنگی با شرق و آسیای مرکزی دارد. امروزه این منطقه از طریق بزرگراه‌ها و راه آهن به همسایگان آسیای مرکزی متصل است.
تــبــــت

(Tibet)

چشم انداز خارق العاده تبت یکی از زیبایی‌های کم‌نظیر طبیعت را به شما عرضه می‌کند: ناهموار، دورافتاده و فراموش نشدنی. تبت اغلب به عنوان “سقف جهان” شناخته می شود.
مغـولستـان داخـلـی

( Inner Mongolia)

در این منطقه 23,760,000 نفر زندگی می کنند که یک نهم آنها مغول هستند. هم‌چنین هنوز 48 قوم دیگر مانند هانس، مانچوس و هوئیس در این منطقه زندگی می کنند. مغولستان داخلی 1183000 کیلومتر مربع مساحت دارد که یک هشتم کل مساحت این شهرستان است.
نینگ شیـا

(Ningxia)

نینگ شیا به عنوان “سرزمین رویایی ستارگان” نیز شناخته می‌شود. در هر دو طرف رودخانه زرد – در بالای کوه لیوپان یا در دامنه کوه هلان، بازدیدکنندگان می‌توانند از مناظر عالی دیوار بزرگ در زیر نور صبحگاهی و آسمان درخشان از ستاره ها در شب لذت ببرند. 
فرمانداری جمعیت
پــــکــــــن

(Beijing)

پکن خانه بسیاری از آثار ملی و موزه‌ها است و دارای هفت اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است – شهر ممنوعه، معبد بهشت، کاخ تابستانی، مقبره‌های مینگ، ژوکودیان، و بخش‌هایی از دیوار بزرگ و کانال بزرگ – که همه گردشگران محبوب هستند. 
چـونـگ‌کـیـنگ

(Chongqing)

چونگ کینگ با تاریخی 3000 ساله همواره یک مرکز مهم سیاسی، اقتصادی و استراتژیک در غرب چین بوده است. این شهر به دلیل داشتن زمین های ناهموار و تنگه های شیب دار به «شهر کوهستانی» معروف است. مردم باقی استان‌های چین این استان را یکی از چهار “کوره” چین می نامند زیرا در تابستان گرم و مرطوب می‌شود.
شـانـگــهـای

(Shanghai)

بزرگترین شهر و مهمترین مرکز مالی و تجاری چین و هم‌چنین یکی از شهرهای پرجمعیت و مستعد برای سرمایه‌گذاری در جهان می‌باشد.
تـیـانجـیـن

(Tianjin)

تیانجین، همچنین به عنوان “جین” شناخته می شود، در لغت به معنای “بندر برای امپراتور” است، که این نام برای اولین بار در سال دوم سلطنت یونگل در طول سلسله مینگ (در سال 1404) گذاشته شد. یکی از چهار فرمانداری که مستقیماً تحت حکومت مرکزی چین قرار دارد و به دلیل ایمن بودن و هزینه کمتر معروف است.
مناطق اداری ویژه جمعیت
هــنــگ‌ کـنــگ

(Hong Kong)

هنگ کنگ یکی از مقاصد اصلی توریستی در جهان است که به دلیل غذا، زندگی شبانه پر جنب و جوش، معابد زیبا و زیبایی های طبیعی جذاب بسیار معروف است. همچنین، هنگ کنگ به بهشتی برای افراد علاقه‌مند به خرید معروف است.
مـاکـــائـو

(Macao)

ماکائو به عنوان “مونته کارلو شرق” و “لاس وگاس شرق” شناخته می شود که به دلیل تعداد زیادی از کازینوها در سراسر این استان این لقب را دریافت کرده است.

مناطق خودمختار: مناطق خودمختار (به چینی: 自治区؛ پینیین: Zìzhìqū) یکی از چهار نوع تقسیمات سطح استانی چین است. مناطق خودمختار به استان‌هایی اطلاق می‌شود که از نظر قانون‌گذاری و حکمرانی از استقلال (تا حدی) بیشتری برخوردارند، از جمله خودمختاری برای تنظیم مقررات خودگردان و سایر مقررات جداگانه.  مناطق خودمختار معمولاً حضور گسترده ای از گروه های اقلیت قومی (یعنی غیر چینی هان) دارند. 

فرمانداری:فرمانداری‌ها به شهرهایی با قدرت استانی اطلاق می شوند که مستقیماً به دولت مرکزی گزارش می دهند تا به یک دولت استانی، همانطور که معمولاً در مورد شهرهای معمولی چین صادق است. این چهار شهر عبارتند از پکن، چونگ کینگ، شانگهای و تیانجین.

مناطق اداری ویژه: مناطق اداری ویژه (SAR) بیشترین استقلال را در بین تمام بخش‌های اداری در سطح استان چین دارند. دو SAR منطقه اداری ویژه هنگ کنگ و منطقه اداری ویژه ماکائو هستند.

تحصیل پزشکی در چین🔴🩺 (شرایط و مزایا 2024)

💥 نتیجه‌گیری

در این مقاله، به بررسی استان‌های چین و ویژگی‌های آن‌ها پرداخته شد. با توجه به معرفی مختصری از هر استان، مشخص شد که چین یک کشور با وسعت جغرافیایی و تنوع فرهنگی بسیار بزرگ است. از طرفی، استان‌های چین از لحاظ مساحت، جمعیت، اقتصاد، منابع طبیعی، فناوری و موارد دیگر با یکدیگر تفاوت‌های قابل توجهی دارند.

به عنوان مثال، استان‌های گوانگ‌دونگ و بیجینگ دارای بیشترین جمعیت و قویترین اقتصاد بین استان‌های چین می‌باشند، در حالی که استان‌های یون‌نان و سیچوآن با مناظر طبیعی زیبا و جاذبه‌های گردشگری فراوان، هر کدام دارای از بهترین مقاصد توریستی چین می‌باشند. از این رو، انتخاب استان‌های چین برای مسافرت، تجارت یا سرمایه‌گذاری، باید با مطالعه دقیق تر و در نظر گرفتن نیازها و اهداف مشخص انجام شود. 

تحصیل در چین با زبان انگلیسی و با هزینه مناسب🧐🤑 2024

🧐 سوالات متداول

📍 بزرگترین استان میان استان‌های چین کدامند؟

استان اینگان (Qinghai) با مساحت حدود ۶۰۸٬۸۰۰ کیلومتر مربع بزرگترین استان چین است.

📍 پایتخت چین کدام استان است؟

استان بیجینگ (Beijing) پایتخت چین است.

📍 پرجمعیت‌ترین استان چین کدام است؟

استان گوانگ‌دونگ (Guangdong) با جمعیت بیش از ۱۱۰ میلیون نفر بزرگترین استان چین به لحاظ جمعیت است.

📍 کدام یک از استان‌های چین از نظر قویترین اقتصاد را دارد؟

استان گوانگ‌دونگ (Guangdong) و شهر ویژه شنژن (Shenzhen) به عنوان پایگاه تولید و فن‌آوری اقتصادی قدرتمندترین استان چین محسوب می‌شود.

📍 کدام یک از استان‌های چین برای گردشگران جذاب‌تر می‌باشند؟

استان یونان (Yunnan) با مناظر طبیعی زیبا و متنوع و جو مناسب برای گردشگری، پرترددترین استان چین در بین گردشگران داخلی و خارجی است.

📍 کدام استان‌های چین از نظر تکنولوژی و فناوری پیشتاز هستند؟

استان های نانگ‌جیانگ (Jiangsu) و زجیانگ (Zhejiang) به عنوان مراکز تولید و فناوری پیشتاز در چین شناخته می‌شوند.

📍 شهرهای پرجمعیتی مانند شانگهای در کدام یکی از استان‌های چین وجود هستند؟

استان شانگ‌های (Shanghai) که در حقیقت یک شهر و شهر ویژه مستقل است، پرجمعیت‌ترین استان چین است.

📍 کدام یکی از استان‌هی چین از آب و هوا و مناظر طبیعی زیبایی برخوردارند؟

استان‌های یون‌نان (Yunnan)، سیچوآن (Sichuan) و شان‌شی (Shanxi) در بین استان‌های چین با مناظر طبیعی زیبا، پارک‌های ملی، کوهستان‌ها و رودخانه‌های زیبا از بهترین مناظر طبیعی برخوردارند.

5/5 - (3 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823