مشاوره و ارزیابی رایگان!

📚 آسان ترین راه های تحصیل در کانادا+مزایا و شرایط (2023)

کانادا یکی از گسترده ترین کشورهای مقصد دانشجویان بین المللی است. تحصیل در کانادا طرفداران زیادی در بین دانشجویان ایرانی دارد ،ما در این مقاله به دنبال بررسی کلیه زوایای اقامت و تحصیل در کانادا بخصوص تحصیل دانشجویان ایرانی در این کشور هستیم.  راه های…


راه های تحصیل در کانادا

کانادا یکی از گسترده ترین کشورهای مقصد دانشجویان بین المللی است. تحصیل در کانادا طرفداران زیادی در بین دانشجویان ایرانی دارد ،ما در این مقاله به دنبال بررسی کلیه زوایای اقامت و تحصیل در کانادا بخصوص تحصیل دانشجویان ایرانی در این کشور هستیم.

 راه های تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی و اقامت به این کشور در سال‌های گذشته افزایش چشم گیری داشته است. امکانات خدمات مناسبی که دولت برای مهاجران درنظر گرفته، کانادا را در فهرست کشورهای عالی برای زندگی مهاجران قرار داده ‌است.

😉 مزایای تحصیل در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

درحال حاضر ۴۰۰ هزار دانشجو و دانش‌آموز بین‌المللی در کانادا، مشغول به  کار و تحصیل‌ هستند. رشد بالای اقتصادی، جامعه چند فرهنگی و تنوع زیاد قوم و ملیت ها، کانادا را به کشور محبوبی برای زندگی تبدیل کرده‌ است.

شرایط مناسب تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان ، وجود دانشگاه‌های معتبر و سطح علمی عالی کالج‌ها، امکان کار در کنار تحصیل، بورسیه‌های تحصیلی متنوع،

امکان اقدام برای اقامت دائم بعد از تحصیل، پایین‌تر بودن هزینه‌های زندگی و تحصیلی نسبت به کشورهای دیگر، امکان اخذ اقامت همراه برای همسر و فرزندان، از مهم‌ترین فاکتورها هستند.

🛫 مهاجرت تحصیلی در مدارس و کالج های کانادا

تحصیل در مدارس روزانه یا شبانه روزی‌؟ مدارس خصوصی یا دولتی؟‌ این تصمیم واقعا گیج کننده است. اما جدا از این انتخاب مهم و تاثیر گذار، شرایط تحصیل در مدارس کانادا یکسان است.

مدارس کانادا بلعکس ایران بر اساس سن شما را سطح بندی می‌کنند. معمولا مدارس جداولی دارند که با مقایسه سن شما در جدول مشخص می‌کنند که باید در کدام یک از پایه ها تحصیل کنید.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور یا اقامت را داریدو اگر می‌خواهید از مزایای تحصیل در کانادا برخوردار شوید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مهاجرت✈ تحصیلی در مدارس و کالج های کانادا✔

🤯 تحصیل در کانادا بدون محدودیت سنی 

مهاجرت+ تحصیلی به کانادا +بدون محدودیت سنی

کانادا یکی از فوق العاده ترین سیستم‌های آموزشی دنیا را به خود اختصاص داده‌ است. سیستم آموزشی کانادا در استان‌ها و جاهای مختلف با یکدیگر فرق دارد اما به‌طور کلی، آموزش اجباری از ۵ سالگی و دوره پیش دبستانی آغاز می‌شود.

در مورد شرایط ویزای دانش آموزی کانادا  تا ۱۳ سال بعد، یعنی تا سنین ۱۷-۱۸ سالگی ادامه پیدا می‌کند.

مدارس کانادا به ترتیب شامل پیش دبستانی یا مهد کودک ، مدارس ابتدایی، راهنمایی، دوره اول دبیرستان و دوره دوم دبیرستان است. که سطح هریک از مقاطع را در ادامه مشاهده می‌کنید.

 • ۲ تا ۵ سال: پیش دبستانی 
 • ۶ تا ۱۱ سال: ابتدایی
 • ۱۲ تا ۱۴ سال: دوره اول دبیرستان
 • ۱۵ تا ۱۸ سال: دوره دوم دبیرستان

دانش‌آموزان پس از اتمام تحصیل در مدرسه، اگر قصد ادامه تحصیل یا یادگیری مهارت دارند، می‌توانند وارد دانشگاه شده و به ادامه تحصیل در کانادا بپردازند یا وارد کالج و مؤسسات فنی شوند.

کالج بلعکس دانشگاه، بیش از هرچیزی روی افزایش مهارت‌های فنی و تخصص تأکید دارد و اگر وارد کالج شوید، پس از پایان دوره، با توجه به مهارت کسب شده‌ خود، مدرک‌های فنی یا حتی کارشناسی را دریافت می‌کنید.

دقت داشته باشید که دانشجویان بین‌المللی ، برای ادامه ی تحصیل در کانادا در مقاطع دانشگاهی و کالج، نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر دارند .اگر امکان ارائه مدرک زبان  را ندارید، باید قبل از گذراندن دوره تحصیلی‌تان در دانشگاه یا کالج، یک یا دو ترم، در دوره‌های آموزش زبان شرکت کنید .

🤔 شرایط تحصیل در کانادا

شرایط+تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا و مراحل نسبتا آسان اخذ پذیرش تحصیلی، افراد بسیار زیادی را به سمت اخذ ویزای تحصیلی در کانادا  و مهاجرت سوق می‌دهد.

بدیهی است که جز موارد بالا، یکسری مدارک دیگر از فرد متقاضی خواسته خواهد شد؛

مثل translate تمامی مدارک هویتی، سوء سابقه و… همچنین برای مقاطع ارشد و دکتری یکسری مدارک اضافی‌ (مانند توصیه نامه ، ارائه مدارک سابقه کار ، ارائه مقالات چاپی، پروژه‌ها و….) دولت کانادا، همه ساله پذیرای چند ده‌ هزار دانشجوی بین‌المللی است .

🏫 پذیرش در دانشگاه های کانادا

پذیرش

همین حالا

برای مشاوره رایگان تماس بگیر.

02122892823 

می تونی همه سوال هاتو از ما بپرسی و سریع تر به جواب برسی😉

 💵 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا

اگر سوالتان این است که «آیا می‌توان بورسیه تحصیلی کانادا را دریافت کرد؟» باید گفت بله و پاسخ مثبت است.

گرفتن  scholar ship تحصیلی یکی از راه‌های تحصیل رایگان یا کاهش شهریه تحصیلی در کانادا است که به دانشجویان خارجی هم تعلق می‌گیرد. البته اخذ بورسیه تحصیلی کانادا اسان نیست و بستگی به شرایط تحصیلی  هر فرد دارد.

 

بورسیه 💵تحصیلی در کانادا +2023✔

👨‍🏫 داشتن مدرک زبان معتبر

مدرک+ زبان معتبر برای پذیرش

داشتن مدرک زبان معتبر، یکی دیگر از شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا می باشد. اگر مدرک زبان را دریافت نکرده اید، باید قبل از ورود به دانشگاه مورد نظرتان، حداقل دو ترم،آموزش زبان بگذرانید که با توجه به هزینه های بالای آن، توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای مهاجرت، به یادگیری زبان و گرفتن مدرک‌تان، اقدام کنید. متقاضیان پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف باید نمرات زیر را در آیلتس دارا باشند:

 • کارشناسی: حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس
 • کارشناسی ارشد: حداقل نمره  کسب شده ۶.۵ در آزمون آیلتس
 • دکترا: حداقل نمره ۷ در آزمون آیلتس

دانشگاههای مختلف ممکن است نمرات بیشتر یا کمتری را درخواست کنند.

💰هزینه دوره های زبان در کانادا

 هزینه دوره های زبان در کانادا یکی از بخش های اساسی و مهم  مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

دوره‌های زبان در کانادا معمولا در چند هفته  کوتاه برگزار میشوند که هزینه آموزش زبان در کانادا، بسته به زبان انتخابی و مکان هر مدرسه، فرق دارد . در این‌جا  مثلا هزینه آموزش برخی از مدارس مهم کانادا را آورده‌ایم:

مقطع تحصیلی متوسط هزینه سالانه تحصیل در این مقطع (2023)
مدارس دولتی 12 الی 15 هزار دلار
مدارس خصوصی 20 الی 40 هزار دلار
مدارس شبانه روزی 36 الی 60 هزار دلار
کالج دولتی 14 الی 18 هزار دلار
دانشگاه : کارشناسی 23 الی 35 هزار دلار
دانشگاه : کارشناسی ارشد 16 الی 30 هزار دلار
دانشگاه : دکتری 13 الی 26 هزار دلار

💸 اثبات توانایی مالی

دانش‌آموز یا دانشجو باید مدارک مرتبط با تمکن مالی خود را، جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه کند.

مدارک توانایی مالی، بایدتوانایی مالی شما را، در پرداخت هزینه تحصیل در کانادا، هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و امرار معاش زندگی را نمایش دهد.

طبق اعلام دولت کانادا، شما برای گرفتن اقامت، نیاز به اثبات توانایی تأمین  در حدود ده هزار دلار در سال برای یک نفر دارید. اگر با خانواده ی خود اقدام به اخذ ویزا کرده‌اید، ۴ هزار دلار برای اولین نفر نیاز خواهید داشت.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سطح اول کانادا، کمک زیادی به موفقیت شما در کسب اقامت تحصیلی می کند و هر چه سوابق تحصیلی بهتری داشته‌باشید،شانس شما در دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های برتر این کشور بیشتر می‌شود.اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری راحت‌تر از سایر مقاطع تحصیلی در این کشورمی باشد.

و ارائه هرگونه مدرک مبنی بر اینکه پس از اتمام دوره تحصیل خود کانادا را ترک خواهید کرد، به موفقیت پذیرش ویزای تحصیلی شما کمک زیادی خواهد کرد.

📝 پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان (آیلتس)

پذیرش+ بدون مدرک زبان

برای ادامه تحصیل در هر کشور قطعا داشتن مدرک زبان یک امر مهم است. مدرک آیلتس یا دیگر مدارک های زبان به شما کمک می‌کند که راحت‌تر برای اپلای دانشگاه‌ کانادا اقدام نمایید.

می توانید در بسیاری از مدارس و دانشگاه‌های کانادا  بدون داشتن مدرک زبان درس بخوانید. اما چگونه ؟

برای این‌که بتوانید بدون داشتن مدرک زبان معتبر در کانادا تحصیل کنید باید یکی از این شرایط را داشته باشید:

 1. نشان دهید که تحصیلاتتان به زبان انگلیسی بوده است.
 2. نامه تسلط بر زبان انگلیسی داشته باشید.
 3. دروس خود را به زبان فرانسه برداشته و نشان دهید که تسلط بر زبان فرانسه دارید.
 4. قبل از ورود به دانشگاه دوره‌های آموزش زبان را بگذرانید.

اپلای دانشگاه کانادا

📗 پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان 

پذیرش+ در مقطع کارشناسی

برای پذیرش تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی، به غیر از این‌که می‌توانید دانشگاه‌هایی را انتخاب کنید که نیازی به مدرک زبان ندارند بلکه می‌توانید راه های دیگری را نیز به کاربیاورید تا دایره انتخاب‌هایتان گسترده تر شود. 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا👌

📚 پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی اشد بدون مدرک زبان 

پذیرش+در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد، بسیار آسان تر از بقیه مقاطع می باشد .بیشتر  دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان در این مقطع نیازی به مدرک زبان ندارند  ولی اگر بخواهید در دانشگاه‌های سطح بالای کانادا تحصیل کنید به مدرک زبان نیاز دارید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، معمولا یک دوره 2 ساله است و  بعد از آن دانشگاه شما را آماده پذیرش شغل می‌کند.

📖 پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری بدون مدرک زبان 

تحصیل+در مقطع دکترا

همچنین در مقطع دکترا بورسیه های تحصیلی زیادی به دانشجویان اعطا می شود که در بعضی از بورسیه ها کل هزینه های زندگی و تحصیلی را به دانشجویان می دهند.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع دکتری، با دیگر مقاطع بسیار گوناگون است. برای اخذ پذیرش در این مقطع باید رزومه خوبی  را داشته باشید.

یکی از عوامل تاثیرگذار در رزومه‌ داشتن نمره آیلتس آکادمیک 7 به بالا می باشد. معمولا در صورتی می‌توانید در مقطع دکتری پذیرش اخذ کنید که مقاله، کتاب، اختراع و مدرک زبان کافی  را داشته باشید.

🙌 نتیجه گیری

تحصیل در کانادا به گروه خاصی اختصاص ندارد و همه در هر سنینی می توانند در کانادا تحصیل و در صورتی که افراد متقاضی صلاحیت های عمومی این کشور را داشته باشند، می توانند این کشور را مقصد مهاجرتی و اقامتی خود قرار دهند.

کارشناسان ما در مؤسسه مهاجرتی ره پویان عدالت بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب با سابقه علمی شما برای اخذ پذیرش و بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های کانادا را ارائه خواهند داد.

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1402/02/06
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

10 دیدگاه برای “📚 آسان ترین راه های تحصیل در کانادا+مزایا و شرایط (2023)”

 • رویا جعفری

  چه مدت طول می‌کشد تا ویزای اقامت دائم برای مهاجرت به کانادا را دریافت کنم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز،بسیاری از افرادی که با روش های مختلف به کانادا مهاجرت می کنند، هدف نهایی شان اخذ کارت (Pr) برای اقامت دائم در این کشور است. شاید در نگاه اول این کار سخت باشد و 3 تا 5 سال مدت زیادی به نظر برسد. اما شما در آن 3 تا 5 سال هم در کانادا خواهید بود و بعد از آن تنها شرایط موقت شما به دائم تبدیل می شود که کار سختی نیست.

 • دیانا مرادیان

  اگر قبلا اقدام کرده باشم برای ویزای تحصیلی و ریجکت شده باشم امکان داره مجدد بتونم اقدام کنم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز،وقتی مجوز تحصیلی رد شود، افسر سفارت در نامه‌ای برای متقاضی کلمه ناموفق را می نویسد. در این نامه افسر دلایل خود را برای رد ویزا عنوان می کند. در این مرحله متقاضی ابتدا باید دلایل عنوان شده را به خوبی بررسی کرده و برای رفع مشکل های عنوان شده اقدام کند. پس از اطمینان از این که می تواند مشکلات را برطرف کند، با فرستادن مدارک کامل تر، اقدام به درخواست تجدیدنظر کند.
   حال که با دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا آشنا شدید، در ادامه به معرفی سه روش برای تجدیدنظر ویزای تحصیلی کانادا می‌پردازیم. این روش‌ها عبارت‌اند از:
   درخواست برای ارزیابی دوباره با فرستادن مدارک کامل‌تر
   اعتراض علیه تصمیم دادگاه فدرال
   ثبت‌نام برای درخواست جدید با در نظر گرفتن مشکلات عنوان‌شده

 • رضا

  چه مدت بعد از دریافت اقامت دائم در کانادا وابستگان و خانواده مو میتونم به کانادا ببرم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز،اگر تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا دارای DLI به اتمام رسانده‌اید و قصد دارید در کانادا بمانید و اقامت دائم کانادا پس از تحصیل بگیرید، این کار از طریق روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا مشترک بین همه استان‌ها یا همان فدرال و همچنین روش‌های استانی اخذ اقامت دائم کانادا امکان پذیر است. پس از پایان سال اول و کسب ۱۲ ماه تجربه کار کانادایی می‌توانید از طریق سیستم اکسپرس انتری برای برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی اقدام کنید و ویزای دانشجویی خود را به اقامت دائم کانادا تبدیل کنید.

 • دیاکو رضایی

  بدون مدرک زبان امکان داره بتونم اقامت تحصیلی بگیرم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز،داشتن مدرک زبان معتبر، یکی دیگر از شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا می باشد. اگر مدرک زبان را دریافت نکرده اید، باید قبل از ورود به دانشگاه مورد نظرتان، حداقل دو ترم،آموزش زبان بگذرانید که با توجه به هزینه های بالای آن، توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای مهاجرت، به یادگیری زبان و گرفتن مدرک‌تان، اقدام کنید. متقاضیان پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف باید نمرات زیر را در آیلتس را دارا باشند:
   کارشناسی: حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس
   کارشناسی ارشد: حداقل نمره  کسب شده ۶.۵ در آزمون آیلتس
   دکترا: حداقل نمره ۷ در آزمون آیلتس
   دانشگاههای مختلف ممکن است نمرات بیشتر یا کمتری را درخواست کنند.

 • alireza

  برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس باید نمره آیلتس چند داشته باشیم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس را داشته باشید.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823