مشاوره و ارزیابی رایگان!

معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

شهر اتاوا پایتختکانادا می‌باشد که در استان مهم انتاریو است. انتاریو ازین لحاظ حائز اهمیت است که پرجمعیت‌ترین شهر کانادا و دارای اقتصاد بسیار قدرتمند در کانادا می‌باشد. از سوی اکثر منابع موثق و همینطور از نظر مردم به دلیل وضعیت خوب کار و اشتغال،…


معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

شهر اتاوا پایتختکانادا می‌باشد که در استان مهم انتاریو است. انتاریو ازین لحاظ حائز اهمیت است که پرجمعیت‌ترین شهر کانادا و دارای اقتصاد بسیار قدرتمند در کانادا می‌باشد. از سوی اکثر منابع موثق و همینطور از نظر مردم به دلیل وضعیت خوب کار و اشتغال، تمرکز امکانات، امنیت و آرامش، پیشرفت و رفاه، تحصیل و آموزش و… جزء یکی از شهرهای برتر کانادا برای زندگیست.

حال می‌خواهیم ببینیم چرا این شهر انقدر پراهمیت و محبوب شده و چه ویژگی‌هایی دارد.

🏰 پیشینه اتاوا

معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

ملکه ویکتوریا در سال 1867 شهر اتاوا را پایتخت کشور کانادا تعیین کرد و به دنبال آن مجلس کانادا در این شهر ساخته شد. پس از جنگی که در سال 1812 رخ داد دولت کانادا مردم را به مهاجرت به این شهر تشویق کرد.

به دلیل تلاش های سرهنگ جان بای در سال 1832 کانال ریدو در این شهر ساخته شد. این کانال بسیار حیاتی و مبتکرانه بود که توانست مسیری میانبر با فاصله‌ای دورتر از مرز آمریکا به سوی مونترال را ایجاد کند.

در ابتدا نام این شهر بای تاون بود و بعد ها در سال 1857 نام آن به اتاوا تغییر کرد. اُتاوا لفظی است که فارسی زبانان و عرب‌ها برای تلفظ نام این شهر استفاده می‌کنند که این تلفظ فرانسوی نام این شهر است تلفظ آمریکایی آن آدووا و تلفظ بریتیش آن آتوواست.

قطب گردشگری کانادا(2023)🟡شهر تورنتو🤩

☀️🌧️آب و هوای اتاوا

معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

شهر اتاوا دارای آب و هوای قارس و سرد است. فصل زمستان در این شهر بسیار سرد است و درجه حرارت بیشتر از 15- درجه سانتیگراد می‌رسد. در میانگین، در طول روز در فصل زمستان درجه حرارت حدود -10 درجه سانتیگراد است و در شب‌ها ممکن است به زیر -20 درجه سانتیگراد برسد. برف در این فصل بسیار رایج است و معمولاً در طول زمستان تا آپریل سفید می‌ماند.

فصل بهار در کمی معتدل‌تر است، اما هنوز همجوان‌ها هوا تازه شده و بارش‌های باران و برف طولانی همچنان ادامه خواهد داشت. درجه حرارت در این فصل معمولاً بین 0- و 10 درجه سانتیگراد قرار دارد.

تابستانی با آب و هوای معتدل دارد و درجه حرارت متوسط در طول روز بین 20- تا 30 درجه سانتیگراد است. اما در برخی روزها ممکن است درجه حرارت به 35 درجه سانتیگراد نیز برسد. این فصل همچنین بارش باران حداکثر روزانه را دارد.

پاییز در این شهر به عنوان فصلی زیبا و رنگارنگ شناخته می‌شود. در این فصل، درجه حرارت متوسط بین 10- تا 20 درجه سانتیگراد است. همچنین، در پاییز ممکن است بارندگی همراه با باد و رگبار رخ دهد.

به طور کلی، این شهر دارای آب و هوای سرد و متغیر است. بنابراین، برای سفر به این شهر، بهتر است به تغییرات هوا توجه کرده و لباس و تجهیزات مناسب برای هر فصل را با خود ببرید.

موقعیت جغرافیایی اتاوا

شهر اتاوا در جنوب شرقی کانادا واقع شده است و به عنوان پایتخت کانادا محل قرارگیری دارد. شهر از طرف شرقی به استان کبک محدود می‌شود و از طرف غربی و جنوبی با منطقه گاتینو هم‌مرز است. شهر اتاوا در استان انتاریو قرار دارد و بر روی رود اوتاوا و در میان نهرهای غربی قایق‌رانی قرار دارد.

موقعیت جغرافیایی آن باعث شده تا دسترسی خوبی به دیگر شهرها و مناطق کانادا داشته باشد. تاورنتو، مونترال و نیاگارا فالز از جمله شهرهایی هستند که به سهولت از شهر اتاوا قابل دسترسی هستند. به علاوه به عنوان مرکزی برای حمل و نقل در منطقه شمال شرقی کانادا شناخته می شود.

با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در نزدیکی شهر کبک، که در آن دو زبان فرانسوی و انگلیسی رایج است، این شهر نیز به عنوان یک مرکز دوزبانه و فرهنگی در کانادا محسوب می‌شود.

💵 اقتصاد اتاوا

معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

به دلیل تکنولوژی و صنایع پیشرفته از لحاظ اقتصادی در سطح بالایی قرار دارد.

از عوامل کلیدی در اقتصاد این شهر دولت، فناوری اطلاعات و ارتباطات، آموزش عالی، صنایع فنی و مهندسی، گردشگری می‌باشند. هم‌چنین کشاورزی هم یکی از زمینه‌هاییست که نقش چشمگیری در توسعه اقتصاد داشته است. به دلیل استفاده از تکنولوژی در کشاورزی تولید محصولات مرغوب و صادرات در این شهر رونق فراوان دارند.

13 نکته برای اخذ پذیرش %100 رشته اقتصاد در کانادا💵

😍 زندگی در استان اتاوا

معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

شهر اتاوا امن، تمیز و با مردمی خونگرم و مهاجرپذیر است اما هزینه‌های زندگی در آن بالاتر از متوسط می‌باشد هم‌چنین دارای تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌هایی سرد و طولانیست و ترافیک طولانی آن بعضی اوقات که عجله دارید می‌تواند اذیت کننده باشد.

البته اگر قصد مهاجرت تحصیلی به شهر اتاوا را دارید نگران نباشید زیرا مسکن ارزان‌تر هم پیدا می‌شود که بیشتر به دلیل وجود دانشگاه‌های معروف اعم از اتاوا و کارلتون است.

از مزایای دیگر این شهر مانند امکانات بهداشتی باکیفیت⚕️، امکان دسترسی به فضای باز🏞️، نزدیکی به ایالات متحده و استان کبک که جزو ایالات معروف کاناداست، مدارس زیبا🏫، فرصت‌های شغلی متنوع و در آخر تنوع سبک زندگی که به سه دسته تقسیم می‌شود:شهری، روستایی و حومه شهری می‌توان نام برد.

👨‍💼 کار در اتاوا

معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

برای کار در این شهر پرامکانات باید بدانید پردرآمدترین آن‌ها کدام است. در پایین لیستی از پردرآمدترین‌ها به ترتیب نوشته شده:

🔹 پزشک physician

🔹 دندان‌پزشک dentist

🔹 طراح تجربه کاربری یا UX

🔹 مدیر فناوری اطلاعات IT manager

🔹 مهندس داده data scientist

🔹 مهندس سخت افزار hardware engineer

🔹 مدیر تولید product manager

🔹 وکیل attorney

🔹 مهندس مکانیک mechanical engineer

🔹 داروساز pharmacist

🔹 توسعه دهنده موبایل mobile developer

🔹 مهندس نرم‌افزار software engineer

🔹 مدیر پروژه project manager

🔹 مهندس عمران civil engineer

🔹 بازاریابی محتوا content marketing

📕 تحصیل در اتاوا

معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

تحصیل در شهر اتاوا و به دنبال آن اخذ اقامت دائم یک راه رایج در بین ایرانیان است.

اعتبار مدرک تحصیلی، کیفیت مطلوب زندگی و رفاه اجتماعی باعث جذب دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا شده است. از طرفی دیگر این شهر پرامکانات جزو شهرهاییست که میزان درآمد در آن زیاد است لذا می‌توانید در کنار تحصیل کار پاره وقت با درآمد مناسبی داشته باشید. معروف‌ترین موسسات آموزشی در این شهر دانشگاه اتاوا و دانشگاه کارلتون می‌باشند.

دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا اولین موسسه آموزشی تاسیس‌شده در شهر اتاوا برای ادامه تحصیل در مقاطع عالی است، این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دو بانه (انگلیسی-فرانسوی) دنیاست😧 و در بین دانشگاه‌های کانادا در رتبه 10 و در سطح جهانی در رتبه 137  قرار دارد. دانشگاه اتاوا در مرکز شهر قرار دارد پس از امکانات و دسترسی خوبی برخوردار است.

باتوجه هزینه‌های زندگی دانشجویی این دانشگاه امکاناتی فراهم کرده تا دانشجویان بتوانند در کارهای پژوهشی نیز شرکت کنند و ازین طریق کسب درآمد کنند.🤩

موزه آثار باستانی کلاسیک دانشگاه اتاوا در سال 1975 به عنوان مرکز تحقیقاتی در این دانشگاه تاسیس شد که آثار گران‌بهای بسیاری با قدمت 700 سال پیش از میلاد مسیح در این محل حفظ و نگهداری می‌شوند. از آنجا که این دانشگاه دوزبانه است اگر به یکی از زبان‌های انگلیسی و فرانسه مسلط باشید می‌توانید مشغول به تحصیل شوید.

مزایا:

  • امکان کار کردن حین تحصیل
  • خوابگاه دانشجویی
  • امکانات آموزشی
  • دوره آموزش زبان

دانشگاه کارلتون

محوطه دانشگاه کارلتون در سرزمین آلگون کوین در کنار کانال تاریخی ریدو (Rideau canal) که سایت رسمی میراث جهانی یونسکو در پایتخت کانادا است، واقع شده است. رتبه این دانشگاه در کانادا 20 و در جهان 601 می‌باشد.

⬜ معرفی کامل دانشگاه رویال رودز کانادا (2023)

⛺ جاذبه‌های گردشگری در اتاوا

معرفی شهر اتاوا،⭐✅شرایط زندگی و تحصیل2023

رودخانه اتاوا

رودخانه اتاوا یک رودخانه کوتاه است که به عنوان اتاوا کریک نیز شناخته می‌شود. رودخانه سنت لارن یکی از زیر شاخه‌های این رودخانه است. این رودخانه سرچشمه‌های زیادی را تشکیل می‌دهد.

موزه جنگ کانادا

تاریخ نظامی این کشور شامل بقایا و تجهیزات جنگ‌های سرد، عملیات پشتیبانی صلح، تمام اسلحه‌ها و تجهیزات جنگی و دفاعی به جا مانده از نیروی دریایی، نیروی هوایی و نیروی زمینی ارتش کانادا در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود.

ساختمان پارلمان

این بنا از سه ساختمان و باغ بزرگ تشکیل شده است و در مرکز شهر و مشرف به رودخانه اتاواست. ازین محوطه برای نمایش‌ها و جشن‌ها نیز استفاده می‌شود. این ساختمان نماد شهر اتاواست. سبک معماری آن گوتیگ می‌باشد.

ارتفاع این ساختمان تاریخی 50 متر می‌باشد. برنامه‌های متعددی در این ساختمان اجرا می‌شود که مراسم شیفت گارد یکی از جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین آن‌هاست.مردم عادی می توانند هنگامی که جلسات دولت در حال برگزاری است، از برج بالا بروند و مناظر را تماشا کنند و حتی سوالات خود را بپرسند.

کانال ریدو

با طول ۲۰۲ کیلومتر یکی از طولانی‌ترین کانال‌های آبی کاناداست که از شهر اتاوا، تا دریاچه انتاریو و رودخانه سن لوران در کینگستون امتداد دارد.

کانال ریدو بزرگ‌ترین پیست اسکی طبیعی جهان است. این کانال آبی در فصل زمستان کاملا یخ زده و محوطه‌ای به طول ۹ کیلومتر روی کانال ریدو به عنوان پیست اسکی استفاده می‌شود.

بعد از زمان جنگ از کانال ریدو به‌عنوان راه آبی برای حمل‌ و نقل بین شهرها و کینگستون استفاده می‌شد پس نقش مهمی در تاریخ این کشور ایفا کرده.

امروزه علاوه بر صنعت حمل و نقل برای تفریح قایق‎رانی نیز از این کانال استفاده می‌شود. رستوران‌ها و کافه‌های متعددی در اطراف آن ساخته شده که می‌توانید اوقات خوشی را در آن‌ها سپری کرده و از منظره چشم‌نواز این رودخانه و قایق‌های رنگارنگ زیبایی که از آن می‌گذرد، لذت ببرید.

🧐 نتیجه‌گیری

در نتیجه، شهر اتاوا با ترکیبی از فعالیت‌های فرهنگی و طبیعت بسیار زیبای خود جذابیت‌های توریستی بسیاری، به عنوان یک مقصد مهم در آمریکای شمالی شناخته می‌شود. بافت شهری پیچیده و شیوه زندگی مدرن اتاوا از بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین جاذبه‌ها برای توریست‌ها است، بنابراین بسیاری از مقالات و گزارش‌ها درباره شهر اتاوا و جاذبه‌های آن نوشته شده است.

🤔 سوالات پرتکرار

📍 چه زبانی در اتاوا صحبت می‌شود؟

در اتاوا دو زبان رسمی وجود دارد، انگلیسی و فرانسوی. اما به طور کلی انگلیسی بیشتر به کار می‌رود.

📍 آب و هوای اتاوا چگونه است؟

آب و هوای اتاوا معتدل و متغیر است. تابستان‌ها گرم و خشک و زمستان‌ها سرد و برفی است.

📍 چه جاذبه‌هایی در اتاوا وجود دارد؟

در شهر اتاوا جاذبه‌های معروفی مانند پارلمان کانادا، قلعه ریدو، موزه تاریخ طبیعی، موزه هنر کانادا و کانال ریدو وجود دارد.

📍 آیا اتاوا یک شهر سبز است؟

بله، شهر اتاوا به عنوان یک شهر سبز شناخته می‌شود. در شهر باغ‌ها، پارک‌ها و فضای سبز بسیاری وجود دارد.7. 

📍 چه رویدادهایی در اتاوا برگزار می‌شود؟

در شهر اتاوا رویدادهای متنوعی همچون جشنواره تئاتر فرینج، جشنواره آتش‌بازی، جشنواره موسیقی بلوزفست و جشنواره سینمای کانادا برگزار می‌شود

📍 آیا اتاوا یک مقصد توریستی است؟

بله، شهر اتاوا یک مقصد توریستی محبوب است. با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی خود، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1402/08/08
  • نویسنده : آناهیتا قمی
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *



مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823