مشاوره و ارزیابی رایگان!

🟦 کار در اروپا | بهترین‌‌ کشورهای اروپایی برای کار‌ (2023)

بهترین‌‌ کشورها برای کار‌ در اروپا کار در اروپا، اروپا با داشتن اقتصاد قوی ، فرصت‌های شغلی و نرخ بیکاری کم مقصد کاری‌ افراد‌ زیادی است . ولی فهمیدن اینکه کدام‌ کشور‌ اروپایی برای کار‌ کردن‌ مناسب تر است‌ ، دغدغه مهمی برای متقاضیان مهاجرت…


کار در اروپا

بهترین‌‌ کشورها برای کار‌ در اروپا

کار در اروپا، اروپا با داشتن اقتصاد قوی ، فرصت‌های شغلی و نرخ بیکاری کم مقصد کاری‌ افراد‌ زیادی است . ولی فهمیدن اینکه کدام‌ کشور‌ اروپایی برای کار‌ کردن‌ مناسب تر است‌ ، دغدغه مهمی برای متقاضیان مهاجرت است.

 

پیشنهادات کار در اروپا

 

کار در اروپا

آلمان

کار در اروپا، کشور آلمان در طی سه سال اخیر به‌عنوان عالی ترین کشور‌ در اروپا در خیلی از زمینه‌‌ها‌ آشنا شده‌ است. امنیت‌ شغلی ، هزینه‌‌های‌ مناسب‌ خانه و امنیت‌ توریستی از ویژگی های مهاجرت و سفر‌ به آلمان است. کشور‌ آلمان در سال‌های اخیر نیاز به نیروی جوان‌ و ماهر پیدا کرده و اقدام به جذب‌ نیروی کار‌کرده‌ است . ساعات کاری در آلمان ۳۸ ساعت در هفته می باشد .

روش‌های کار‌ در آلمان عبارتند از:

کار در اروپا، ویزای جستجوی کار‌ آلمان (job seeker) : این ویزا به متخصصان واجد شرایط خارج از کشور‌ ، اجازه می‌دهد تا به مدت شش ماه برای پیدا کردن کار‌ به آلمان بروند .
گرفتن جاب آفر آلمان : کسانی‌که پیش از رفتن‌ به کشور‌ آلمان ، از یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد شغلی دریافت کنند و یا قرارداد‌ شغلی داشته باشند ، واجد‌ شرایط دریافت ویزای کار‌ آلمان از روش دریافت جاب آفر آلمان می‎‌شوند .

کار در اروپا، گرفتن بلو کارت‌ آلمان : کارت آبی یا بلوکارت ، سندی است که برای اجازه اقامت و کار‌ در کشورهای اتحادیه‌ اروپا ، برای مدت ۴ سال یا کمتر ، با توجه به مدت‌ قرارداد‌ کار ، صادر می گردد . افراد خارجی‌ که دارای تحصیلات عالی هستند‌ ، پس از یک سال کار‌ در آلمان می‌توانند واجد‌ شرایط گرفتن بلوکارت آلمان شوند .

شغل‌های مورد‌ نیاز‌ در‌ آلمان شامل‌ موردهای زیر‌ می‌شوند :

انواع‌ مهندسی
پزشکی و پیراپزشکی
شغل‌های اداری‌ و امور مالی
شغل‌های غیر تخصصی (مکانیک ، فروشنده)
پرستاری از سالمندان
متوسط درآمد‌ در آلمان به‌صورت ما‌هانه‌ به میزان ۳۸۱۰ یورو و به‌صورت سالیانه ۴۵۷۰۰ یورو می باشد .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: آشنایی کامل با شرایط کار در آلمان

 

اتریش

کار در اروپا، در سال‌های اخیر‌ اتریش در زمینه‌ صنعت‌ ، با رشد چشم‌گیر کمبود نیروی ماهر در بعضی شغل‌های مواجه‌‌ شده‌ است‌ . شرایط‌ ، مزایا‌ و حقوق‌ کار در اتریش ، اتباع‌ خارجی‌ را به مهاجرت به اتریش از طریق کار جذب‌ می نماید . شرایط‌ و روش کار‌ کردن در اتریش با آلمان یکسان میباشد و متقاضیان کار‌ در اروپا می‌توانند از طریق ویزای جستجوی کار‌ اتریش ، جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرما‌ در اتریش و یا گرفتن بلو کارت‌ اتریش اقدام‌ به کار‌ در این کشور کنند .

روش دیگری که برای کار در اتریش وجود دارد‌ از روش دریافت ورق قرمز‌ – سفید – قرمز اتریش است . اقدام‌ برای گرفتن این کارت‌ پیش از سفر به اتریش و پس از گرفتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما است‌ .

ساعات کاری دراتریش ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته است که در بعضی مشاغل می‌توان انتظار ۳۸ ساعت کار‌ در هفته را هم داشت .

شغل‌های مورد‌ نیاز‌ در کشور‌ اتریش عبارتند از :

تکنسین سطح‌ بالا‌ برای آموزش‌ برای مهندسی تکنولوژی‌
مهندسی ماشین‌ آلات کشاورزی‌
فارغ‌التحصیلان مهندسی قدرت
مهندس پردازش داده
نجار‌
بتن کار
ساخت و ساز‌
پزشکی
متوسط درآمد‌ در اتریش ۳۷۹۰ یورو در ماه و ۴۵۵۰۰ یورو به‌صورت سالیانه است.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: کار در کانادا برای ایرانیان

 

هلند

کار در اروپا، کشور هلند یک کشور‌ قوی در زمینه‌های کاری‌ به شمار می‌آید. کار در کشور هلند با حقوق‌ بالا برای افرادی که رزومه کاری خوبی دارند ، سخت نخواهد بود‌ . از این رو مهم‌ترین اصل برای کار در هلند داشتن رزومه پربار و عالی می باشد . در صورت‌ نداشتن رزومه ، می‌توانید‌ در این کشور دوره‌‌های‌ کارآموزی بگذرانید .

کیفیت کار در هلند برای فارغ‌التحصیلان در این کشور راحت‌تر است و می‌توانند سریعا وارد بازار‌ کار‌ شوند . کاریابی در هلند می‌تواند از شیوه وب سایت های کاریابی ، فارغ‌التحصیل‌ شدن‌ از دانشگاه‌های هلند و یا داشتن یک پیشنهاد شغلی انجام بگیرد . ویزای کاری هلند یکی از ویزا‌های‌ ارزشمندی است‌ که در صورت دریافت آن می‌توانید پس از ۵ سال اقامت کاری‌ واجد‌ شرایط گرفتن اقامت‌ دائم این کشور شوید .

در صورتی که مسلط به زبان هلندی باشید ، شانس‌ شما برای گرفتن ویزای کاری‌ اروپا زیادتر می گردد . ساعات کاری در هلند به‌طور میانگین ۳۸ ساعت در هفته می باشد . ولی در بعضی شغل‌ها می‌توان انتظار ۳۶ تا ۴۰ ساعت کار‌ در هفته را هم داشت .

مشاغل موردنیاز در کشور‌ هلند:

تخصص‌های علوم‌ و مهندسی
کارشناس‌ فناوری‌ اطلاعات‌ و ارتباطات
تخصص‌های طراحی‌ و معماری
نصاب و تعمیرکار
معلمی
میانگین درآمد‌ در هلند به‌صورت ماهانه به میزان ۴۸۸۰ یورو و به‌صورت سالانه ۵۸۶۰۰ یورو می‌باشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: فقط در ۱۰۰ روز به اروپا مهاجرت کن

 

نروژ

کار در اروپا، یک سوم افرادی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند ، مهاجرت از روش گرفتن ویزای کاری‌ اروپا را ترجیح می‌دهند . اقتصاد نروژ در بخش‌‌های‌ مالی و انرژی‌ رو به رشد است و این کشور‌ یک جاذبه‌ اقتصادی‌ برای استعدادهای خارجی‌ می باشد.

دولت نروژ از ایجاد کسب و کار‌های‌ جدید‌ حمایت‌ می‌کند . راه‌‌های‌ مهاجرت به نروژ از روش کار به شرح‌ زیر میباشد:
مهاجرت کاری‌ به نروژ از راه گرفتن پیشنهاد کار‌ : نروژ نیز از روش پیشنهاد شغلی به افراد‌ اجازه کار‌ می‌دهد . شرایط‌ گرفتن ویزای کاری‌ اروپا در نروژ با اخذ یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای نروژی ساده‌ تر‌ از‌ کشورهای دیگر می باشد.

کار در اروپا، مهاجرت کاری به نروژ از طریق ویزای جستجوی کار : فارغ‌التحصیلان در نروژ می‌توانند با گرفتن ویزای جستجوی کار به مدت‌ یک سال در نروژ اقامت‌ داشته و برای پیدا کردن کار اقدام کنند .
مهاجرت کاری‌ از روش سیستم‌ کارگران ماهر‌ نروژ (skill workers) : یکی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرتی کاری‌ به نروژ ، سیستم کارگران ماهر است .

برای گرفتن این ویزا ، کارفرمای شما باید از درخواست شما حمایت مالی کند . چنانچه پیشنهاد شغلی ندارید ، سیستم‌ کارگران ماهر به شما یک پروانه اقامت‌ ۶ ماهه برای جستجوی کار‌ می‌دهد .
کار‌ در نروژ از روش ویزای توریستی : شما همچنین‌ قادر خواهید بود از طریق گرفتن ویزای توریستی و یافتن شغل‌ مناسب خود در این کشور برای دریاقت اقامت کاری در نروژ اقدام‌ کنید .
ساعات کاری در نروژ در روز ۹ ساعت و در هفته ۴۰ ساعت است .

متوسط درآمد‌ در کشور‌ نروژ در ماه ۵۱ هزار‌ کرون نروژ و در سال به ۶۱۲ هزار‌ کرون نروژ است .

شغل‌های مورد‌ نیاز در نروژ:

دکتر‌ عمومی‌
استاد‌ دانشگاه
مهندس‌ (مکانیک ، برق و سازه)
مربی‌ مهدکودک
پرستار‌
پرستار کودک‌
متخصص‌ توریسم و گردشگری
کارگران کشاورزی در زمینه‌‌های‌ باغبانی‌ و صنعت‌ ماهی

 

 

 

چنانچه در مورد کار در اروپا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد کار در اروپا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙💛

5/5 - (52 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/06/16
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

6 دیدگاه برای “🟦 کار در اروپا | بهترین‌‌ کشورهای اروپایی برای کار‌ (2023)”

 • آرش

  سلام
  من جایی این موضوع رو خونده بودم که نوشته بود راه هایی برای گرفتن اقامت اروپا تو یکی دو ماه وجود داره، با توجه به تجربه و اطلاعات شما آیا شما هم تایید میکنید این مطلب رو؟
  و اگر تایید میکنید میشه بگید از کدوم روش میشه به این سرعت به نتیجه رسید؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام آرش عزیز بله قطعا همینطوره برای این منظور باید ابتدا شرایط شما بررسی بشه تا ببینیم کدوم یک از روش های اقامتی مناسب شما هست تا بهتر بتونیم کمکتون کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر میتونید با شماره ی 02122892823 در ارتباط باشید تا دوستانم شما را راهنماییی کنند

 • سام

  ثبت شرکت تو کدوم کشور اروپایی راحت تر از بقیه ست؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام سام عزیز ثبت شرکت در کشور مجارستان از بقیه کشورهای اروپایی راحت تر هست و بعد از اون کشور سوییس, ما میتونیم در این زمینه بصورت تخصصی کمکتون کنیم اگر نیاز به مشاوره ی تخصصی در این مورد دارید میتونید با همکاران من در مجموعه رهپویان عدالت در ارتباط باشید تا همکارانم راهنمایی تون کنند 02122892823

 • جعفر عزیزی

  برای مهاجرت کاری به اتریش محدودیت سنی وجود داره؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام آقای جعفری عزیز در واقع باید بگم تو ویزای کاری اتریش اون کار مورد نظر که میخوایید تو اون زمینه وارد بازار کار بشید ارتباط مستقیم با سن و رزومه کاری و تجربه کاری تون داره

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823