مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای تحصیلی سوئیس👩‍🎓 2023+ مقاطع و شرایط

دانشگاه های سوئیس سطح بسیار بالایی در جهان دارند. دریافت ویزای تحصیلی سوئیس برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس ضروری است. ویزای تحصیلی سوئیس یک سال اعتبار داشته و اگر تحصیل شما طولانی است باید هر سال ویزای تحصیلیتان را تمدید کنید. برای کسب اطلاعات…


1 -ره پویان عدالت

دانشگاه های سوئیس سطح بسیار بالایی در جهان دارند. دریافت ویزای تحصیلی سوئیس برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس ضروری است. ویزای تحصیلی سوئیس یک سال اعتبار داشته و اگر تحصیل شما طولانی است باید هر سال ویزای تحصیلیتان را تمدید کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی سوئیس تا انتهای این مقاله با ما باشید😉.

انواع ویزای تحصیلی سوئیس

انواع ویزای تحصیلی سوئیس

برای تحصیل در سوئیس بسته به مدت تحصیلات 2 نوع ویزا وجود دارد:
-ویزای شینگن(ویزای تحصیلی کوتاه مدت C)
با ویزای شینگن نوع C می‌توانید 3 ماه در سوئیس اقامت داشته باشید. در این زمان می‌توانید در دوره‌های کوتاه‌مدت، مدارس تابستانی یا آموزشگاه‌ها مشغول تحصیل شوید.
-ویزای ملی(ویزای تحصیلی بلند مدتD)
با این ویزا می‌توانید در دوره‌هایی که بیش از 90 روز طول می‌کشد مانند دوره‌های لیسانس یا تحصیلات تکمیلی حاضر شوید؛
توجه کنید که اخذ ویزای شینگن نوع C برای تحصیل در دوره‌های کوتاه مدت برای ایرانیان ریسک زیادی دارد. اگر درخواستتان برای ویزا تایید نشود، یک ماه وقت دارید درخواست تجدیدنظر دهید. زمان اعتبار ویزای تحصیلی سوئیس، یک سال می باشد. اگر مدت تحصیل شما از یک سال بیشتر بود، می‌توانید ویزایتان را تمدید کنید. برای تمدید ویزای تحصیلی سوئیس بایستی از طریق اداره مهاجرت سوئیس اقدام کنید. برای تمدید ویزا باید گواهی ادامه تحصیل در سوئیس ارائه کنید.

ویزای تحصیلی سوئیس برای مقاطع مختلف

ویزای تحصیلی سوئیس برای مقاطع مختلف

در ادامه دریافت ویزای تحصیلی سوئیس برای مقاطع مختلف تحصیلی را برای شما توضیح داده ایم.

ویزای تحصیلی سوئیس برای مدارس

زبان تدریس در مدارس سوئیس به زبان بومی هر ناحیه بستگی داشته و ایتالیایی، آلمانی یا فرانسوی است. افرادی که زبان مادری شان انگلیسی نباشد، برای تحصیل در مدارس سوئیس معمولا مشکلاتی خواهند داشت، البته مدیران مدارس در کنار دروس کلی، کلاس های فشرده زبان را نیز برگزار می کنند. زبان دانش آموزان از طریق حضور در این کلاس ها پیشرفت می کند. همچنین این امکان برای دانش آموزان ایجاد می شود تا در مدارس بین المللی و دو زبانه سوئیس درس بخوانند.
هزینه تحصیل در مدارس شبانه و بین المللی سوئیس با توجه به خدمات و امکانات ارائه شده، ۵۰ الی ۱۲۰ هزار فرانک است. به علت اینکه زبان تحصیل در مدارس دولتی و رایگان سوئیس انگلیسی نیست دانش آموزان بین المللی معمولا ترجیح می‌دهند در مدارس انگلیسی و خصوصی سوئیس ثبت نام کنند. بعد از ثبت نام در مدارس بین المللی سوئیس والدین شما می‌توانند به وسیله ویزای دیدار به مدت 90 روز به سوئیس بیایند.

ویزای تحصیلی سوئیس برای دوره کارشناسی

اشاره کردیم که برنامه های تحصیلی سوئیس با توجه به زبان آن منطقه به زبان های ایتالیایی، فرانسوی یا آلمانی ارائه می شوند. البته در قسمت های مختلف سوئیس تحصیل به دو زبان امکان پذیر است. مثلا اگر با ویزای تحصیلی سوئیس در دانشگاه زوریخ ثبت نام کردید می توانید اگر دوست داشته باشید سال اول تحصیلی خود را به آلمانی و سال های دوم و سوم را به انگلیسی انتخاب کنید. برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس در دوره لیسانس باید مدرک آیلتس ۶ ارائه کنید. طول مدت تحصیل در این دوره سه سال می باشد.

 

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

ویزای تحصیلی سوئیس برای دوره کارشناسی ارشد

اگر قصد دارید به منظور تحصیل در مقطع فوق لیسانس در سوئیس به این کشور ثروتمند و زیبا مهاجرت کنید، می بایست اول یکی از برنامه‌ های مختلف ارائه شده به وسیله دانشگاه مورد نظرتان را، انتخاب کنید. برای تحصیل در دوره فوق لیسانس باید حتماً مدرک کارشناسی ارائه کنید. به خاطر این که بیشتر دانشجویان دوست دارند تحصیل به انگلیسی را در سوئیس بگذرانند، دانشگاه های این کشور به دنبال اضافه کردن دوره هایی در این مقطع هستند که به زبان انگلیسی باشند. برای تحصیل در این دوره باید ثابت کنید که به زبان انگلیسی مسلط هستید که ارائه مدرک زبان آیلتس ۶ برای آن لازم است. دوره های تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس ۱.۵ الی ۲ سال می باشد.

ویزای تحصیلی سوئیس برای دوره دکترا

از مدرک های اصلی جهت ارائه برای تحصیل در دوره دکترا در سوئیس، مدرک فوق لیسانس است. باید مدارکتان با رشته ای که برای تحصیل در دوره دکترا انتخاب کرده اید مطابق باشد. دانشجویان بین المللی فقط در صورتی که استاد راهنما داشته باشند می توانند برای دریافت پذیرش از دانشگاه های سوئیس اقدام کنند. بعد از پیدا کردن استاد راهنما شما می توانید برای دریافت ویزای دانشجویی سوئیس اقدام کنید. مدت زمان دوره های دکترا معمولا ۳ الی ۵ سال است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

شما به عنوان دانشجوی ایرانی بایستی جهت دریافت ویزای تحصیلی سوئیس به سفارت این کشور مراجعه نمائید. برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس مدارک زیر را باید به سفارت ارائه کنید:

• فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده
• چهار عدد عکس پاسپورتی
• پاسپورت با اعتبار بیش از سه ماه
• نامه پذیرش صادر شده به وسیله دانشگاه
• اصل و کپی گواهی پرداخت شهریه
• اثبات توانایی مالی به مدت یک سال(۱۹,۲۰۰ یورو برای اثبات توانایی مالی کشور سوئیس)
• مدرک دال بر دریافت بورسیه سوئیس
• رزومه ترجمه شده به یک زبان اصلی در سوئیس
• انگیزه‌نامه ترجمه شده به یک زبان اصلی در سوئیس
• تعهد به ترک سوئیس بعد از اتمام تحصیل

اگر شما سنتان از ۱۸ سال کمتر است، علاوه بر مدارک گفته شده به مدارک دیگری نیز احتیاج دارید، مانند:
• شناسنامه
• فرم درخواست امضا شده به وسیله والدین
• کپی شناسنامه ها و پاسپورت های پدر و مادر
اگر با کسی غیر از پدر و مادرتان به سوئیس مسافرت می‌کنید، مدارک زیر را نیز باید ارائه کنید:
• اصل و کپی پاسپورت فرد همراهتان
• مجوز محضری سفر امضا شده به وسیله والدین

 

نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

مدرک زبان برای ویزای تحصیلی سوئیس

مدرک زبان برای ویزای تحصیلی سوئیس

برای گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست ولی برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید یکی از مدارک زیر را ارائه کنید:
• تافل iBT
• آیلتس
• PTE
ممکن است در بعضی موارد، سفارت برای سنجش سطح زبان شما یک مصاحبه یا تست کتبی برگزار کند😉.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

مراحل دریافت ویزای تحصیلی سوئیس

اگر شما به عنوان دانشجو برای پذیرش دانشگاه سوئیس درخواست دهید و نامه پذیرش دانشگاه سوئیس را دریافت کنید. دو مرحله اصلی برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس پیش رو دارید:

-اول این است که از سوی یک دانشگاه، یا موسسه پذیرش شوید و باید مجوز موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت کرده باشید.

-در مرحله بعدی دریافت ویزای تحصیلی سوئیس باید مدارک را به سفارت یا کنسولگری سوئیس ارائه نمایید.

دریافت اجازه اقامت در سوئیس

دریافت اجازه اقامت در سوئیس

بعد از ورود به کشور سوئیس، فقط دو هفته وقت دارید تا در اداره مهاجرت ثبت نام کنید. در سه ماه اول حضورتان در کشور سوئیس، باید برای ویزای نوع D یا طولانی مدت درخواست ارائه کنید. توجه داشته باشید برای گرفتن این ویزا باید شناسه ویزا، جزئیات ویزا و آدرس منطقه سکونتتان در سوئیس را ارائه کنید.
مجوز اقامت شما فقط برای مدت یک سال اعتبار داشته و باید به اندازه مدت زمان تحصیلتان آن را تمدید نمایید. ممکن است تمدید اجازه اقامت مدت زیادی طول بکشد که شما در این مدت نباید از سوئیس بیرون بروید. در طول این زمان می‌توانید حساب بانکی در سوئیس افتتاح کرده یا ثبت نام بیمه‌های درمانی را انجام دهید.

 

۶روش آسان مهاجرت به سوئیس

 

کار همراه با تحصیل با ویزای تحصیلی سوئیس

کار همراه با تحصیل با ویزای تحصیلی سوئیس

شما می‌توانید در طول مدت تحصیل در سوئیس حدود ۱۵ ساعت در هفته مشغول به کار باشید. در طول زمان تعطیلات میان دو ترم می‌توانید کار تمام‌وقت انجام دهید. ممکن است بعد از تمام شدن دوران تحصیلتان، تمایل نداشته باشید سوئیس را ترک کنید. شما می‌توانید اجازه اقامت خود را به مدت شش ماه تمدید نمایید. در طول این زمان می‌توانید دنبال کار تمام‌وقت باشید.
ارائه این مدرک ها برای گرفتن اجازه اقامت بعد از تحصیل لازم است:
• گواهی تحصیلی در مورد پایان یافتن دوران تحصیل
• گواهی توانایی مالی
• مدرکی دال بر اقامت شما در محل مناسب
بعد از پیدا کردن کار در سوئیس، کارفرمای شما باید مدرکی دال بر فعالیت کاری شما را برای اداره کانتونی سوئیس ارسال نماید، تا مجوز کار برای شما صادر شود.
اگر دوست دارید تحصیل خود را در مقطع تحصیلات تکمیلی در سوئیس ادامه دهید، می‌توانید برای تمدید اجازه اقامت درخواست ارائه کنید. حداکثر زمان تمدید اجازه اقامت دو سال می باشد.

نتیجه گیری

ویزای تحصیلی سوئیس از بهترین ویزاهای آموزشی در اروپا بوده که به اقامت دائم در این کشور نیز منجر می شود. دانشجویان بین المللی با دریافت ویزای تحصیلی سوئیس می توانند برای تحصیل در سوئیس و مهاجرت به این کشور اقدام کنند. مهاجرت به سوئیس با دریافت ویزای تحصیلی آینده فوق العاده ای برای شما به دنبال خواهد داشت.

اگر شما هم به تحصیل در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای تحصیلی سوئیس میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

هزینه اخذ ویزای تحصیلی سوئیس چقدر می باشد؟

هزینه اخذ ویزای تحصیلی حدود ۵۲.۳۴ الی ۱۰۵ دلار است.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی سوئیس چقدر می باشد؟

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی سوئیس یک سال می باشد. اگر زمان تحصیل شما از یک سال بیشتر باشد، هر ساله باید ویزای خود را تمدید نمائید.

آیا می‌توان پس از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی سوئیس، در این کشور ماند؟

شما می‌توانید با اخذ مجوز اقامت سوئیس، مدت زمان شش ماه در سوئیس مانده و در این زمان به دنبال کار باشید.

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823