مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس🔵📕 2023 + مقاطع و شرایط

سوئیس از فوق‌العاده‌ترین کشورها برای تحصیل مهندسی کامپیوتر است؛ همه ساله متقاضیان فراوانی برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس به این کشور راهی می‌شوند. دانشگاه‌های با سطح علمی بالا و بازار کار عالی موجب شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان رویای تحصیل در سوئیس…


تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس 2023 + مقاطع و شرایط

سوئیس از فوق‌العاده‌ترین کشورها برای تحصیل مهندسی کامپیوتر است؛ همه ساله متقاضیان فراوانی برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس به این کشور راهی می‌شوند.

دانشگاه‌های با سطح علمی بالا و بازار کار عالی موجب شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر جهان رویای تحصیل در سوئیس را در سر داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید😉.

با گوش دادن به پادکست کوتاه زیر درباره مقاله حاضر، نیازی به خواندن کل مقاله نخواهید داشت😊.

🙂 شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

شرایط تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

🟠 سوئیس دانشگاه‌های معتبر بسیاری دارد که نکته مثبتی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور پیشرفته است. زبان تحصیل در دانشگاه های سوئیس فرانسه و آلمانی می باشد و اگر شما زبان آلمانی را انتخاب کنید باید مدرک B2 برای آن اخذ نمائید.

🟠 البته به این نکته نیز توجه کنید که بیشتر دانشگاه‌های سوئیس در زمان حاضر تحصیل مهندسی کامپیوتر را به زبان انگلیسی ارائه می کنند که لازم است برای تحصیل به این زبان مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ داشته باشید.

🟠 اصولاً دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر در سوئیس حدود 3 سال خواهد بود و شما می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی در این مقطع وارد بازار کار شوید. همچنین اگر قصد اشتغال به کار را نداشته باشید می‌توانید در مقاطع بالاتر در این رشته تحصیل خود را ادامه دهید.

✨ مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس موارد زیر هستند:

📌 شناسنامه و کارت ملی

📌 مدرک دیپلم همراه ریزنمرات با ترجمه رسمی

📌 مدرک زبان (انگلیسی،فرانسه، آلمانی، ایتالیایی)

📌 پاسپورت معتبر

📌 توصیه نامه

📌 انگیزه نامه

📌 گواهی عدم سوء‌پیشینه بین‌المللی

📌 مدرک اثبات توانایی مالی

⭐️ زمانی که پذیرش از دانشگاه مربوطه را اخذ کردید لازم است تا برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. ویزای تحصیلی سوئیس برای دانشجویان از نوع ویزای تحصیلی D می باشد. مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی دانشگاه‌های سوئیس به این صورت هستند:

📎 فرم درخواست ویزای تحصیلی تکمیل شده

📎 پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه

📎 پروپوزال

📎 انگیزه نامه

📎 ارائه گواهی سلامت عقلی

📎 تأیید استاد راهنما برای داوطلبان دکتری

📎 بیمه دانشجویی

📎 ترجمه مدارک تحصیلی

📎 مدارک پرداخت شهریه دانشگاه

📎 مدرک توانایی مالی

📒 دوره کارشناسی تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

دوره کارشناسی تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

🔵 برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس در دوره کارشناسی شما باید مدرک دیپلم 12 ساله داشته باشید. طول این دوره معمولا 3 سال است.

🔵 دانشجویان بین المللی می توانند طی تحصیل در این دوره حداکثر تا 16 ساعت در هفته کار پاره وقت انجام دهند و در تعطیلات بین ترم ها نیز اشتغال به کار تمام وقت ممکن است. تحصیل در دوره کارشناسی در سوئیس به زبان های آلمانی، فرانسه و انگلیسی امکان پذیر است.

🔵 مدرک زبان انگلیسی لازم برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس معمولا آیلتس 6 می باشد. به عنوان دانشجوی بین المللی این امکان را نیز خواهید داشت که بعد از پایان دوره تحصیلی حداکثر به مدت 6 ماه در سوئیس اقامت داشته و به دنبال شغل مرتبط با تخصص خود بگردید.

 

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳

📗 دوره کارشناسی ارشد تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

دوره کارشناسی ارشد تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

🟣 برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در سوئیس باید مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط داشته باشید.

🟣 هم چنین اگر تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی دارید باید مدرک زبان آیلتس 6 نیز ارائه کنید. در بعضی از دانشگاه های سوئیس حتی این امکان هم برای دانشجویان خارجی دارای آیلتس 6 وجود دارد که با همان مدرک نیز تحصیل کنند.

🟣 در این حالت امکان دارد دانشگاه یک دوره زبان کوتاه مدت جهت بالا بردن سطح زبان متقاضیان صورت دهد و هزینه ای نیز در این مورد دریافت نماید.

🟣 دوره های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد 1.5 الی 2 سال طول می کشد و شما حین تحصیل اجازه دارید تا به مدت 15 ساعت در هفته کار پاره وقت انجام دهید.

😎 اپلای دکتری جهت تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

اپلای دکتری جهت تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

✔️ برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس در دوره دکترا باید مدرک کارشناسی و ارشد مرتبط دریافت کرده باشید. معمولا می توانید به صورت بورسیه و یا با پرداخت شهریه ای بسیار پائین در این دوره تحصیل کنید.

✔️ همچنین در دوره دکتری در سوئیس کارهای دانشجویی نیز معمولا به شما پیشنهاد خواهد شد که 500 الی 2,000 فرانک در ماه درآمد خواهد داشت.

✔️ تحصیل دکتری در سوئیس عمدتا به روش تحقیقاتی و پروژه ای بوده و برای اخذ پذیرش داشتن استاد راهنما در دانشگاه سوئیس، رزومه علمی عالی، سابقه کاری و سوابق پژوهشی مرتبط لازم است.

✔️ دوره دکتری در سوئیس معمولا 3 الی 4 سال طول کشیده و شما حین تحصیل می توانید در دانشگاه نیز کار کنید. به علت اینکه تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس در دوره دکترا متقاضیان فراوانی دارد ممکن است در یافتن استاد راهنما مشکل پیدا کنید و یا حتی پروسه دریافت پذیرش نیز طولانی شود.

 

ویزای تحصیلی سوئیس ۲۰۲۳ + مقاطع و شرایط

 

😇 گرایش ‌های مهندسی کامپیوتر در سوئیس

گرایش ‌های مهندسی کامپیوتر در سوئیس

تحصیل مهندسی کامیپوتر در سوئیس در گرایش های مختلفی ارائه می شود.

✨ از جمله این گرایش‌ها موارد زیر را می توان نام برد:

📎 مبانی نرم افزار

📎 سیستم‌های اطلاعاتی

📎 امنیت سایبری

📎 نظریه علوم کامپیوتر

📎 ارتباط بی‌سیم

📎 سیگنال‌ها

📎 تصاویر و رابط‌ها

📎 شبکه و تحرک

📎 تجزیه و تحلیل داده‌ها

🙂 برترین دانشگاه‌ ها برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

برترین دانشگاه‌ ها برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

🟢 تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس نیز مانند دیگر کشورهای پیشرفته جهان در بالاترین سطح ممکن ارائه می گردد و دروازه های کار در شرکت های معتبر جهانی به روی فارغ التحصیلان در سوئیس گشوده شده و می توانند درآمد بسیار خوبی به دست آورند.

🟢 دانشگاه های سوئیس در رشته مهندسی کامپیوتر در بسیاری از رده بندی های جهانی رتبه های عالی دارند.

⭐️ از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس می‌توان موارد زیر را برشمرد:

📌 دانشگاه ETH زوریخ

📌 دانشگاه بین‌المللی ژنو

📌 دانشگاه سنت گالن

📌 دانشگاه وبستر ژنو

📌 دانشگاه دلا سوئیزرا ایتالیانا

📌 دانشگاه لوسرن

📌 دانشگاه لوگانو

📌 دانشگاه زوریخ

📌 موسسه فدرال فنی لوزان EPFL

📌 دانشگاه ژنو سوئیس

📌 دانشگاه بازل

💰 هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

🟤 هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس بسیار مقرون به‌صرفه بوده در حالی که هزینه زندگی در این کشور بسیار بالا است بنابراین باید پشتوانه مالی مناسبی داشته باشید.

🟤 دانشجویان بین المللی برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس باید هزینه پرداخت کنند که این هزینه با توجه به رشته و دانشگاه متغیر است.

🟤 متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئیس در دوره لیسانس و فوق لیسانس  400 الی3,700 یورو و هزینه تحصیل در دوره دکتری 100 الی 900 یورو در سال است.

🟤 دانشگاه های خصوصی سوئیس معمولا شهریه های بیشتری دارند که از 16,000 تا 43,000 یورو در سال می رسد.

🟤 بعضی از دانشگاه ها در صورت پرداخت تمام شهریه در هنگام شروع برنامه تحصیلی، به شما تخفیف خواهند داد. برای بعضی از دوره های تحصیلی دیگر نیز شهریه بر طبق تعداد کل دروس یا واحدها حساب می شود.

 

تحصیل مهندسی در سوئیس ۲۰۲۳ + شرایط و مقاطع

 

🙃 بازار کار بعد از تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

بازار کار بعد از تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

🟡 به عنوان دانشجوی مهندسی کامپیوتر می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته و به دنبال شغل مورد نظر خود باشید.

🟡 در این مدت شش ماه شما می‌توانید با کار‌های پاره وقت هزینه زندگی خود را تأمین کنید. همچنین کسانی که تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس را می گذرانند بیشتر مورد توجه کارفرمایان خواهند بود.

🟡 درصد بیکاری در سوئیس بسیار پایین است و به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به آسانی شغل مورد نظرشان را پیدا کرده و مشغول به کار شوند. شما می‌توانید برای یافتن کار به موسسه‌ها و دفاتر کاریابی مراجعه نمائید.

🤗 اقامت بعد از تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

اقامت بعد از تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس

🟧 تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس به تنهایی موجب دریافت اقامت این کشور نمی شود. کشور سوئیس این موقعیت را در اختیار شما قرار می‌دهد که بعد از پایان تحصیل به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته و به جستجوی شغل مورد علاقه تان بپردازید.

🟧 هنگامی‌ که شما اشتغال به کار را شروع کنید می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری سوئیس تبدیل نمائید. بعد از گذشت ده سال از اشتغال در این کشور و همچنین پرداخت به موقع بیمه و مالیات شما می توانید اقامت دائم سوئیس را به دست آورید.

💵 درآمد مهندسان کامپیوتر در سوئیس

درآمد مهندسان کامپیوتر در سوئیس

🟨 از آن جایی که سوئیس از کشورهای پیشرفته جهان است و شرایط کاری و امکانات مناسبی را داراست، شما بعد از تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس شانس کاریابی بالایی خواهید داشت.

🟨 مهندسی کامپیوتر از جمله رشته هایی است که در سوئیس بازار کار مناسبی دارد. متوسط درآمد مهندسان در سوئیس سالیانه 10,500 فرانک یا 53.85 فرانک در ساعت می باشد.

🟨 شغل های ابتدایی تر درامد مینیمم 90,084 فرانک در سال دارند، در حالی که بیشتر اشخاص با تجربه سالیانه تا 12,500 فرانک نیز درآمد دارند.

🟨 مهندسان کامپیوتر در سوئیس معمولا 105,000 فرانک در سال درآمد دارند و در بیشتر موارد حقوق یک مهندس نرم افزار معمولا 80,000 الی 130,000 فرانک در سال می باشد.

😌 نتیجه گیری

نتیجه گیری

سوئیس همچون کشورهای پیشرفته دیگر دنیا بالاترین سطح علمی را برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر داراست و عموما دانشگاه‌های سوئیس در این رشته رتبه بالایی در رده‌بندی جهانی دارند.

✅ دانشجویانی که تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس را در دانشگاه‌های برتر این کشور سپری می کنند آینده شغلی بسیار عالی و درامد مناسبی خواهند داشت.

✅ اگر شما هم به تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

😌 سوالات متداول

👈 بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر سوئیس کدامند؟

دانشگاه های زوریخ، برن، ژنو و… از بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر سوئیس هستند

👈 درآمد مهندسی کامپیوتر در سوئیس چقدر می باشد؟

متوسط درامد مهندسان در سوئیس سالیانه 105,000 فرانک است.

👈 اقامت دائم و اخذ تابعیت بعد از پایان تحصیل مهندسی کامپیوتر در سوئیس به چه صورت است؟

برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت سوئیس، باید در ابتدا درخواست اجازه اقامت دهید و با دریافت اقامت حداقل 10 سال در این کشور زندگی کنید.

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823