مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل+کار رشته ی داروسازی در آلمان (2023)💊+ مزایا و درآمد

آلمان مرکز تحقیق و تولید در رشته ی داروسازی می باشد ،همچنین کار به عنوان داروساز در داروخانه های محلی حرفه ای کاملا مورد احترام می باشد، تحصیل در رشته داروسازی در آلمان تمرکز اصلی بر پژوهش علمی و تحقیقات دانشگاهی با آموزش حرفه ای و…


تحصیل+کار رشته ی داروسازی در آلمان (2023)💊+ مزایا و درآمد

آلمان مرکز تحقیق و تولید در رشته ی داروسازی می باشد ،همچنین کار به عنوان داروساز در داروخانه های محلی حرفه ای کاملا مورد احترام می باشد، تحصیل در رشته داروسازی در آلمان تمرکز اصلی بر پژوهش علمی و تحقیقات دانشگاهی با آموزش حرفه ای و مهارت دارویی و یادگیری مسائل قانونی و اخلاقی و نحوه ارتباط با بیماران می باشد.

تحصیل داروسازی در آلمان ممکن است این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار دهد که بتوانند در رشته خاصی مانند توسعه داروهای جدید و یا در رشته مراقبت از بیماران و یا در حوزه تخصصی مراقبت های پزشکی تحصیل کنند.تا انتهای مقاله همراه ما باشید🤩

📝 شرایط پذیرش در رشته داروسازی در آلمان

شرایط پذیرش در رشته داروسازی در آلمان

برای پذیرش و تحصیل در رشته ی داروسازی در آلمان مانند سایر رشته های پزشکی رقابت بالاست و باید با نمرات مناسبی از کالج ام کورس فارغ التحصیل شوید ، از الزامات پذیرش در این رشته می توان به مدرک دیپلم دبیرستان اشاره کرد که باید این مدرک معادل سازی شود .

همچنین تسلط به زبان آلمانی در سطح B2 نیز مورد نیاز است ، البته افراد علاقمند برای آماده شدن در آزمون های ورودی دانشگاه باید در دوره های پری مدیکال شرکت کنند.برای اپلای آلمان هر دانشگاه می‌تواند معیارهای ورود را به‌صورت مستقل مشخص کند.

بنابراین، شرایط ورود به دوره داروسازی در آلمان با توجه به دانشگاه انتخابی شما متغیر است. در زیر فهرستی از شرایط عمومی موردنیاز داوطلبان بین‌المللی برای تحصیل داروسازی در آلمان آورده شده است:

مدارک تحصیلی معادل: اگر دانشجوی بین‌المللی هستید، باید مطمعن شوید که مدارک تحصیلی قبلی شما مطابق با استانداردهای علمی اعمال‌شده در آلمان می باشد. می‌توانید با دانشگاه خود، خدمات تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) یا ZAB تماس بگیرید تا ببینید آیا مدارک شما، معادل مدارک تحصیلی آلمان می باشد یا نه.

اگر مدرک شما در آلمان به رسمیت شناخته نشود و معادل مدارک تحصیلی آلمان نباشد،شما باید قبل از ورود به دوره کارشناسی، یک دوره آمادگی یک‌ساله کالج را بگذرانید. اما در صورتی‌که معادل مدارک تحصیلی آلمان باشد، می‌توانید تاییدیه ZAB آلمان را دریافت کنید.

نمرات آزمون‌های ورودی: برای پذیرش در بعضی از دانشگاه‌های آلمان،باید در یک آزمون آزمایشی خاص شرکت کنید تا استعداد شما ارزیابی شود. اغلب دانشگاه‌ها برای مقطع کارشناسی، آزمون TestAs و برای مقطع کارشناسی ارشد آزمون Gmat و آزمون GRE برگزار می‌کنند.

تسلط به زبان: برای تحصیل داروسازی در آلمان باتوجه به دانشگاه مقصد می‌توانید به زبان انگلیسی یا زبان آلمانی تحصیل کنید. برای تحصیل داروسازی به زبان آلمانی می بایست در یکی از آزمون‌های زبان آلمانی مانند آزمون TestDaf یا آزمون DSH شرکت کنید. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به مدرک آزمونIELTS یا آزمون تافل دارید.

همه چیز درباره ی تحصیل رشته داروسازی در سوئیس۲۰۲۳👩‍🔬

🤔 مزایا و معایب داروسازی در آلمان

مزایا و معایب داروسازی در آلمان

📌 مزایای تحصیل داروسازی در آلمان

 • تحصیل در دانشگاه های عالی و معتبر در سطح جهانی
 • هزینه تحصیل پایین
 • دانشگاه های آلمان مورد تایید وزارت علوم و بهداشت میباشند.
 • امکان برخودراری از بورسیه های تحصیلی
 • امکان اشتغال در آلمان و سایر کشور های جهان پس از اتمام تحصیل در دانشگاه های داروسازی آلمان

 

📌 معایب تحصیل داروسازی در آلمان

 • اجبار فراگیری زبان آلمانی و دشواری فراگیری این زبان
 • دوری از خانواده و دلتنگی
 • سیستم نمره دهی سختگیرانه متفاوت
 • پایین بودن ساعات شرکت در کلاس های درس در مقایسه با کشور های دیگر مانند آمریکا

 

📗 تحصیل در مقطع کارشناسی رشته داروسازی آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی رشته داروسازی آلمان

متقاضی در مقطع کارشناسی داروسازی در آلمان که دوره های بیوشیمی،فیزیولوژی، شیمی آلی و معدنی، فارماکولوژی و غیره را ارائه می دهد، در زمینه علوم دارویی شروع به تحصیل می کند. این مقطع تاکید ویژه ای بر دانش عملی و نظری دارد. دانشجویان رشته داروسازی باید اطلاعات کافی درباره نقش های درمانی داروها، تداخلات بالقوه داروها، عوارض جانبی آن ها، توزیع و استانداردهای تولید، داشته باشند تا بتوانند یک داروساز خوب باشند.

علاوه بر این موارد، داروساز باید بتواند دانش خود را به طور واضح در اختیار بیمار قرار دهد. به طور کلی 21 برنامه تحصیلی لیسانس داروسازی در 16 مدرسه و دانشگاه در آلمان موجود می باشد.

دوره کارشناسی داروسازی حدود 4 سال به طول می انجامد که در این زمان، 3 سال آموزش دانشگاهی و 1 سال آموزش عملی خواهد بود. دانشگاه های دولتی آلمان برای دوره ی کارشناسی داروسازی هزینه ای دریافت نمی کنند اما هزینه ی دانشگاه های خصوصی برای تحصیل کارشناسی ارشد مبلغ 26,000 یورو در سال می باشد.

از آنجایی که در اکثر دانشگاه های آلمان، کارشناسی داروسازی را به زبان آلمانی ارائه می دهند، برای ورود به این دانشگاه ها در سطح B2 مدرک زبان آلمانی مورد نیاز می باشد.

👩‍🎓 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی آلمان

کارشناسی ارشد داروسازی در آلمان به صورت دوره ای دوساله برگزار می شود که به زبان های انگلیسی و آلمانی در دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند تدریس می شود.

متقاضی با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی در این کشور، فرصت های شغلی مناسبی پیدا خواهید کرد. آلمان با داشتن شرکت های بزرگ دارویی مانند بایر و بوهرینگر اینگلهایم،مرکز تحقیقات و تولید صنعت داروسازی است و داروسازانی که در داروخانه های محلی کار می کنند از احترام و توجه زیادی برخوردارند.

با شناخت بیشتر این حرفه قطعا با فرصت های شغلی بیشتری رو به رو خواهید شد. برنامه های کارشناسی ارشد داروسازی در آلمان که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، تعداد زیادی می باشند که بعضی از این برنامه ها به صورت تخصصی هستند به عنوان مثال شما می توانید در داروسازی پزشکی یا صنعتی، شیمیایی و بازاریابی دارویی مشغول به تحصیل شوید.

مدارک کارشناسی ارشد در رشته داروسازی، باتوجه به مشخصات هر برنامه، دانشجویانی را می پذیرد که اولین مدرک تحصیلی را در یک رشته مرتبط مانند پزشکی دارویی، شیمی، زیست شناسی یا موارد دیگر کسب کرده باشند.

برای اکثر برنامه ها، آزمون ورودی یا مصاحبه بخشی از فرآیند پذیرش نمی باشد و متقاضی تنها باید گواهی های استاندارد شامل گواهی مدرک اول، رونوشت سوابق را ارائه دهد.

متقاضی باید CV، انگیزه نامه و در کنار آن توانایی زبان خود را با مدرک زبان، معمولاً در سطح B2، ارائه کند. به دلیل اینکه متقاضی با پزشکان و بیماران در ارتباط است همواره توصیه می شود که زبان آلمانی را یاد بگیرد.

تحصیل داروسازی در دانشگاه های دولتی آلمان که زبان تدریس آن آلمانی است شامل هزینه نیست و متقاضیان می توانند از تحصیل رایگان برخوردار شوند و برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان که زبان تحصیل انگلیسی می باشد انشجویان باید سالانه مبلغ 40,000 یورو شهریه بپردازید.

۰ تا ۱۰۰ تحصیل رشته داروسازی در فرانسه🔵👩‍🔬👨‍🔬🟡

📚 تحصیل در مقطع دکتری رشته داروسازی آلمان

تحصیل در مقطع دکتری رشته داروسازی آلمان

دوره دکترای داروسازی در آلمان به صورت فشرده بر روی موضوعات خاصی تحقیقات می کند. با توجه به موضوع تحقیقات ممکن است زمانی بین 3 تا 5 سال ، تحصیل در این مقطع تحصیلی طول بکشد.

امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی آلمان برای دکتری داروسازی نیز وجود دارد. دانشجویان دکترای داروسازی، تحقیقاتی بر روی داروهای موجود و داروهای جدید انجام می دهند و برای تحصیل در این مقطع نیاز به یک سوپروایزر خواهند داشت.

📄 مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی آلمان

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی آلمان

 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای دانشجویی آلمان
 • پاسپورت
 • اثبات وضعیت مدنی (شناسنامه، گواهی ازدواج، شناسنامه کودکان، گواهی فوت همسر)
 • دو قطعه عکس باکیفیت
 • کپی ویزاهای قبلی (در صورت وجود)
 • اثبات محل اقامت در آلمان (باید ثابت کنید که در طول تحصیل در آلمان مکانی برای اقامت دارید).
 • اثبات بیمه درمانی تحت پوشش دانشجویان برای مدت اقامتتان در آلمان
 • CV
 • انگیزه‌نامه: از طریق انگیزه‌نامه دلیل انتخاب دانشگاه، برنامه تحصیلی و هدف خود را توضیح دهید.
 • اثبات مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی: برای دوره‌های زبان آلمانی، دانشجویان بین‌المللی باید نمره TestDaf یا DSH ارائه دهند.برای دوره‌های به زبان انگلیسی، دانشجویان باید نمره تافل یا آیلتس را ارائه دهند.
 • اثبات تمکن مالی: میزان تمکن مالی آلمان برای دانشجویان، حداقل ۱۰۳۳۲ یورو در سال یا ۸۶۱ یورو در ماه می باشد.

🤗 کار پس از تحصیل داروسازان در آلمان

کار پس از تحصیل داروسازان در آلمان

برای کار به‌عنوان داروساز در آلمان، به تأیید دولت، به‌اصطلاح “تأیید” یا مجوز برای انجام حرفه داروسازی نیاز دارید. تصمیمات مربوط به رسمیت شناختن درجه داروسازی و اعطای مجوز فعالیت توسط مقامات مربوطه در هر یک از ایالت‌های جداگانه آلمان انجام می‌شود.

شما می‌توانید فارغ از ملیت یا وضعیت اقامتی فعلی خود، برای دریافت مدرک داروسازی درخواست دهید. برای کار در آلمان به عنوان داروساز دو صورت امکان پذیر است:

۱- اگر مدرک تحصیلی خود را در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا گرفته اید، کار شما راحت است و اصول ارزیابی خودکار در مورد درجه داروسازی شما اعمال می‌شود. فرآیند ارزیابی خودکار در دستورالعمل پارلمان اروپا و شورای مربوط به رسمیت شناختن صلاحیت‌های حرفه‌ای تنظیم شده است.

۲- اگر تحصیلات خود را در کشوری خارج از اتحادیه اروپا گرفته اید، مراحل تشخیص فردی را طی خواهید کرد. این فرایند ارزیابی می‌کند که آیا تحصیلات شما معادل مدرک آلمانی می باشد یا نه.

اگر مدارک تحصیلی شما با مدارک تحصیلی آلمان معادل نباشد، قبل از گرفتن مجوز کار به‌عنوان داروساز در آلمان، لازم است مدرک خود را معادل‌سازی کنید.

تحصیل‌ داروسازی در مجارستان + 🔵🟡شرایط ویژه(2023)

⬅ درآمد داروسازان در آلمان

داروسازان در آلمان معمولاً ماهیانه حدود ۴۶۰۰ یورو درآمد دارند. حقوق داروسازان بین ۲۱۱۰ یورو (کمترین) تا ۷۳۱۰ یورو (بالاترین) متغیر می باشد. سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق داروسازان می باشد.

اصولا  هرچه سال‌های تجربه و سابقه کار بیشتر باشد، دستمزد بالاتر می‌رود. به‌طور مثال، داروسازانی که تخصص آنها بین ده تا پانزده سال است، دستمزد معادل ۵۷۸۰ یورو در ماه دریافت می‌کنند که ۲۲ درصد بیشتر از فردی است که پنج تا ده سال سابقه کار دارند.

🤩 اخذ اقامت در آلمان پس از تحصیل

اخذ اقامت در آلمان پس از تحصیل

پس از اتمام تحصیل در آلمان، مجازید اقامت خود را تا ۱۸ ماه تمدید کنید تا به‌دنبال کار مرتبط با تحصیل خود باشید. پس از پیدا کردن کار، باید برای اجازه اقامت آلمان یا بلو کارت آلمان اقدام کنید. در صورت گرفتن بلوکارت حدود ۳ سال بعد می‌توانید اقامت دائم آلمان را دریافت کنید اما در غیراینصورت ۵ سال بعد مجازید اقامت دائم را دریافت کنید.

429 موسسه عالی آموزشی در آلمان وجود دارد که 106 موسسه آموزش عالی آن دانشگاه های برتر آلمان می باشند که از استاندارد های جهانی آموزش عالی برخوردار می باشند. با توجه به معیار های اعلام شده، لیست 5 دانشگاه آلمانی را در قسمت پایین میبینید.

🟡 تحصیل در دانشگاه (TU BRAUNSCHWEIG)

تحصیل در دانشگاه TU BRAUNSCHWEIG

دانشگاه TU BRAUNSCHWEIG از سال 1835  یکی از بزرگترین دانشگاه های بزرگ آلمان در رشته داروسازی می باشد که در ایالت نیدرزاکسن قرار دارد و تدریس خود را برای دانشجویان بین المللی شروع کرده است.

امروزه این دانشگاه پذیرای بیش از 600 دانشجوی بین المللی می باشد. دانشجویان علاوه بر یادگیری علوم آماده سازی مواد زیست فعال، تجزیه شیمیایی و فرمول دارویی و تاثیر آن بر بدن انسان در بخش های مختلفی همانند تمرکز بر پژوهش های مشترک مانند مولکول های بیووائیت و توسعه دارویی را به دست می آورند.

🟢 تحصیل در دانشگاه  (MARBURG)

تحصیل در دانشگاه MARBURG

این دانشگاه جز قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد. این دانشگاه به عنوان یک موسسه پروتستان در سال 1527 آغاز به کار می کند. در حال حاضر می توان گفت نزدیک به 25,000 دانشجو در ماربورگ تحصیل می کنند که 12 درصد از دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان بین المللی می باشد.

تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل ۲۰۲۳

🌟 تحصیل در دانشگاه  (GREIFSWALD)

 تحصیل در دانشگاه GREIFSWALD

دانشگاه GREIFSWALD در سال 1456 تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا می باشد و با بیش از 12,000 دانشجو از سراسر جهان با دریافت مدرن ترین روش های تحصیلی و ایجاد فرصت های هیجان انگیز امکان ادامه تحصیل را فراهم کرده است. تحقیقات علمی جز اولویت های دانشگاه گریسوالد در علوم پزشکی می باشد.

🏫 تحصیل در دانشگاه  (FRANKFURT)

تحصیل در دانشگاه FRANKFURT

دانشگاه گوته فرانکفورت جز دانشگاه های برتر بین المللی قرار گرفته است که انواع  برنامه های تحصیلی در گروه های مختلف تحصیلی را ارائه می دهد. این دانشگاه در بخش های شیمی، بیوشیمی و داروسازی با برخورداری از 32 استاد برجسته مشغول به فعالیت است. این دانشگاه با بیش از 1,850 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از 500 دانشجوی دکتری در موضوعات داروسازی، شیمی و بیوشیمی مشغول به تحصیل و تحقیق می باشند.

🔵 تحصیل در دانشگاه (FREIBURG)

تحصیل در دانشگاه FREIBURG

در میان تمام شرایط اعلام شده برای تحصیل در رشته داروسازی، دانشگاه فرایبورگ یک رویکرد عالی برای دانشجویان خود ارائه می دهد، چرا که زمینه های تحقیق در این موسسه شامل مدلسازی تعاملات مولکولی، پیش بینی اثرات بیولوژيکی مولکولی و شناسایی عوامل بالقوه دارو های جدید می باشد. همچنین در این دانشگاه واکنش مختلف و اثرات درمان و پاسخ تجزیه و تحلیل درمان داروها بر بدن انسان مورد بررسی قرار می گیرد.

یکی دیگر از شرایط تحصیل در این دانشگاه، کار کردن در محدوده آزمایشگاه های این دانشگاه و بررسی ارزیابی های به دست آمده بر اساس مقدار و دوز مصرفی و فرآیند تولید دارو می باشد.

🙌 نتیجه گیری

آلمان کشور مناسبی جهت تحصیل داروسازی می باشد و متقاضیان تحصیل داروسازی پس از گذراندن دور های یکساله می توانند وارد دانشگاه های پزشکی و پیراپزشکی این کشور شوند که به مدت 4 سال در دوره کارشناسی مشغول به تحصیل شوند.

نکته مهم جهت تحصیل در دوره 4 ساله داروسازی، گذراندن علوم پایه همچون زیست شناسی، فیزیک، ریاضی و شیمی می باشد که در دو سال اول به صورت تئوری و در دو سال دوم به صورت عملی و تخصصی است.

 

در صورتی که سوالاتی در رابطه با رشته دارو سازی در آلمان دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته داروسازی در آلمان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😁

👈 درآمد داروسازان در آلمان چه قدر می باشد؟

درآمد داروسازان در آلمان به عوامل مختلفی بستگی دارد امامیانگین درآمد داروسازان در آلمان 44,000 یورو در سال می باشد.

👈 برای تحصیل داروسازی در آلمان شرایط سنی وجود دارد؟

بله، شرایط سنی در آلمان حداکثر 23 سال برای متقاضیان تحصیل کارشناسی و حداکثر سن 30 سال برای متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد می باشد.

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823