مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل+کار رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان2023👨‍⚕️

رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان به دلیل کمبود افراد متخصص در این رشته، جز رشته های پر متقاضی ویکی از روش های آسان مهاجرت قرار دارد که علاقه مندان میتوانند برای اخذ اقامت در رشته ی علوم آزمایشگاهی در آلمان  اقدام کنند و در این…


-ره پویان عدالت

رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان به دلیل کمبود افراد متخصص در این رشته، جز رشته های پر متقاضی ویکی از روش های آسان مهاجرت قرار دارد که علاقه مندان میتوانند برای اخذ اقامت در رشته ی علوم آزمایشگاهی در آلمان  اقدام کنند و در این حرفه مشغول کار یا تحصیل شوند.همراه ما باشید تا از شرایط و مزایا،دانشگاه ها و…..اطلاعات کامل و کافی را بدست آورید🤩

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

تحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

تحصیل+کار رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان2023👨‍⚕️

 

مهاجرت به کشور آلمان از راه تحصیلی بسیار آسان‌تر است.چرا که این روش ریسک پایین تری نسبت به بقیه روش‌های مهاجرت دارد. تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان می‌تواند مزایای زیادی برای شخص داشته باشد و همچنین پس‌از تحصیل شخص می‌تواند وارد بازارهای کار جهانی شود و باتوجه به سطح بالای دانشگاه‌های کشور آلمان، مشکلی برای معادلسازی و پذیرفته شدن مدرک تحصیلی خود در کشورهای دیگر ندارد. در ادامه توضیحاتی در مورد مقاطع مختلف تحصیلی در کشور آلمان ارائه شده‌است.

 • حداقل درآمد سالانه علوم آزمایشگاهی: ۱۲۸۴۰ یورو معادل ۱۳,۶۱۰ دلار در سال
 • حداکثر درآمد سالانه علوم آزمایشگاهی: ۴۴۴۰۰ یورو معادل ۴۷,۰۶۲ دلار در سال
 • متوسط درآمد سالانه علوم آزمایشگاهی:۲۷۸۴۰ یورو معادل ۲۹,۵۰۹ دلار در سال
 • نرخ بیکاری کشور آلمان سال ۲۰۲۱: ۳.۵ درصد

مزایای رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

مزایای رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

 1. دارای چشم‌انداز شغلی ثابت برای ۱۰ سال آینده میباشد
 2.  دانشگاه‌های آلمان در رشته علوم آزمایشگاهی دارای سطح علمی بالایی می باشند.
 3. درآمد مناسب با هزینه‌های زندگی دارد.
 4. امکان اخذ موقعیت‌های کاری مدیریتی را داراست.

 

عناوین شغلی متفاوت رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

عناوین شغلی متفاوت رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

 • کارشناس بانک خون
 • کارشناس شیمی بالینی
 • مدیر انطباق
 • سیتوتکنولوژیست
 • تکنسین EEG
 • EMT
 • مشاور ژنتیک

شرایط تحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

شرایط تحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

اپلای رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان در مقاطع تحصیلی مختلف دارای شرایط مربوط به خود می باشد که دانشجویان علاقه مند به رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان با توجه به مقطع انتخابی خود باید دارای شرایط مورد نیاز دانشگاه انتخابی باشند. درقسمت های بعد  شرایط تحصیل این رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آلمان را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم.

چند نکته درباره دوره های تحصیلی در آلمان📚 + ویزای تحصیلی آلمان👩‍🎓در سال ۲۰۲۳

تحصیل لیسانس علوم آزمایشگاهی در آلمان

مقطع کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان در واقع به صورت دوره های آموزشی سه الی چهار سال برگزار می گردند. این دوره ها شامل دروس تئوری و عملی می باشد و در این مقطع دانشجویان باید یک دوره آموزشی را نیز طی نمایند که این دوره ها به صورت معمول همراه با حقوق می باشند. جهت اپلای علوم آزمایشگاهی در آلمان ارائه مدرک دیپلم و مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 لازم است. دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که ظرفیت پذیرش دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی در آلمان در این رشته محدود می باشد.

تحصیل فوق لیسانس علوم آزمایشگاهی در آلمان

دوره کارشناسی ارشد رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان یک دوره دو سال است. برای اپلای این مقطع از دانشگاه های معتبر آلمان، دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی یکی از رشته های علوم پایه باشند. در این مقطع دانشجویان ساعات زیادی از دوره تحصیل خود را در آزمایشگاه ها سپری می کنند. از دیگر الزامات اپلای علوم آزمایشگاهی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک زبان آلمانی و یا آیلتس 6.5، انگیزه نامه و توصیه نامه می باشد. داشتن انگیزه نامه و توصیه نامه نیز جهت اپلای کارشناسی ارشد در آلمان بسیار موثر است. در پایان دوره، دانشجویان با ارائه پایان نامه دفاع از آن، دوره خود را به پایان می رسانند.

تحصیل دکتری علوم آزمایشگاهی در آلمان

جهت تحصیل دکتری رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان، دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان معتبر آلمانی یا و مدرک آیلتس در سطح 7 باشند. این دوره بیشتر دروس عملی بوده و دانشجویان باید در پایان دوره با ارائه پایان نامه از آن دفاع نمایند. جهت اپلای علوم آزمایشگاهی در آلمان در مقطع دکترا، دانشجویان بین المللی باید موفق به یافتن سوپروایزر یا استاد راهنما در دانشگاه مربوطه شوند. از دیگر مدارک لازم و ضروری جهت اخذ پذیرش در این مقطع، داشتن انگیزه نامه قوی و توصیه نامهمی باشد.

بهترین شرکت ها برای کارآموزی یا کار رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

بهترین شرکت ها برای کارآموزی یا کار رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

Bayer: یک شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی چند ملیتی آلمانی و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی در جهان می باشد. دفتر مرکزی بایر در لورکوزن واقع شده‌است. محصولات این شرکت عبارتنداز: محصولات بهداشتی، مواد شیمیایی کشاورزی، بذر و محصولات بیوتکنولوژی.
Roche: یک شرکت مراقبت‌های بهداشتی چند ملیتی سوئیسی می باشد که شاخه‌ای از آن در کشور آلمان فعالیت می‌کند و پنجمین شرکت بزرگ داروسازی در جهان از نظر درآمد و ارائه‌دهنده پیشرو در درمان سرطان در سطح جهان است و در سرتاسر جهان تحت دو بخش فعالیت می‌کند: داروسازی و تشخیصی.
IQVIA: یک شرکت چند ملیتی آمریکایی می باشد که یک شاخه آن در کشور آلمان فعالیت می‌کند و به صنایع ترکیبی فناوری اطلاعات سلامت و تحقیقات بالینی خدمات می‌دهد. IQVIA ارائه‌دهنده خدمات توسعه بیودارویی و برون‌سپاری تجاری است که عمدتاً روی آزمایش‌های بالینی فاز I-IV و خدمات آزمایشگاهی و تحلیلی مرتبط از جمله خدمات مشاوره تمرکز دارد.

راهنمای جستجوی کار در آلمان ۲۰۲۲ 😜✌

 

مدارک موردنیاز دریافت ویزا برای تحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

مدارک موردنیاز دریافت ویزا برای تحصیل رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان عبارتنداز:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی آلمان.
 • پاسپورت
 • اثبات وضعیت مدنی (ازدواج)
 • گواهی ازدواج
 • شناسنامه
 • شناسنامه فرزندان
 • گواهی فوت همسر
 • دو قطعه عکس
 • کپی ویزای قبلی در صورت وجود
 • مدرک اقامت در آلمان (خوابگاه دانشجویی، خانه و …)
 • گواهی بیمه درمانی دانشجویی تحت پوشش برای کل مدت اقامت در آلمان .
 • رزومه
 • گواهی تمکن مالی (حداقل ۱۰۳۳۲ یورو معادل ۱۰,۹۵۱ دلار در سال یا ۸۶۱ یورو معادل ۹۱۳ دلار در ماه باشد)
 • گواهی اعطای بورسیه تحصیلی
 • تأییدیه کتبی والدین یا حامی مبنی بر اینکه هزینه‌های شما را پوشش می‌دهد.
 • گواهی پایان تحصیلات رسمی
 • نامه پذیرش
 • اثبات تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی (بسته به زبانی که دروس در آن تدریس می‌شود)
 • گواهی های تحصیلات قبلی ارائه کلیه گواهی های تحصیلات رسمی و غیر رسمی قبلی.
 • انگیزه‌نامه
 • برای برنامه‌های آلمانی ، دانشجویان بین‌المللی باید نمره TestDaf یا DSH ارائه دهند. در حالی که برای دوره‌های زبان انگلیسی، دانشجویان باید نمره تافل یا آیلتس را ارائه دهند.
 • تقاضا برای تکنسین‌های آزمایشگاهی در آلمان به طور پیوسته در حال افزایش است.کرونا این روند را تقویت کرده‌است، بنابراین اکنون فرصت‌های خوبی برای تکنسین‌های آزمایشگاهی وجود دارد.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی

شرایط اخذ ویزای دانشجویی

اگر اهل کشوری در منطقه EEA و همچنین لیختن اشتاین، نروژ، ایسلند و سوئیس هستید، برای تحصیل در آلمان به ویزا نیازی ندارید به شرط اینکه:

بیش از سه ماه در حال تحصیل باشید.
در دانشگاه مورد تأیید یا موسسات آموزش عالی ثبت نام کرده باشید.
درآمد کافی (از هر منبع) برای زندگی بدون نیاز به حمایت مالی داشته باشید.
بیمه درمانی معتبری داشته باشید.
دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در آلمان نیاز به ویزا دارند. این روند در سفارت آلمان یا کنسولگری در کشور مبدا با 60 یورو آغاز می شود. ظرف دو هفته از ورود شما به آلمان باید برای دریافت اجازه اقامت در اداره ثبت خارجی ها و دفتر ثبت نام محلی خود ثبت نام کنید. شما یک اجازه اقامت دو ساله دریافت خواهید کرد و در صورت نیاز می توانید آن را تمدید کنید.قبل از انقضا مجوزتان، باید برای تمدید اقدام کنید.

شرایط موردنیاز برای مهاجرت کاری رشته علوم آزمایشگاهی به آلمان

شرایط موردنیاز برای مهاجرت کاری رشته علوم آزمایشگاهی به آلمان

سن بین ۲۲ تا ۵۰ سال
تحصیلات آکادمیک تکمیل شده
تاییدیه به عنوان تکنسین آزمایشگاه در کشور خود یا در کشور محل آموزش
تمایل به یادگیری زبان آلمانی تا سطح B2
داشتن تجربه کاری حداقل ۳ سال
پیداکردن جاب آفر

هزینه تحصیل علوم آزمایشگاهی در آلمان

هزینه تحصیل علوم آزمایشگاهی در آلمان

همان طور که می دانیم کشور آلمان دارای دانشگاه های دولتی بسیار زیادی است که تحصیل در این دانشگاه ها برای تمامی دانشجویان با هر ملیتی رایگان می باشد. اما دانشجویان بین المللی از جمله علاقه مندان به رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان، جهت تحصیل رایگان در آلمان باید تسلط کافی به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه ها تنها حدود 500 الی 1,000 یورو در هر ترم است که این هزینه تنها در قبال ارائه خدمات به دانشجویان، از سوی دانشگاه از آنها دریافت می شود. علاوه بر دانشگاه های دولتی، دانشگاه های خصوصی بسیاری جهت تحصیل علوم آزمایشگاهی در آلمان وجود دارند که هزینه تحصیل در آن ها حدود 30هزار یورو الی 45 هزار یورو می باشد.

آزمون های موردنیاز برای رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

آزمون های موردنیاز برای رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

برخی از آزمون‌های ورودی به سیستم دانشگاهی کشور آلمان در ادامه بررسی شده‌اند.

در آزمون های استعداد تحصیلی در آلمان دانشجویان مقطع کارشناسی باید شرایط Hochschulzugangsberechtigung (اصطلاح آلمانی برای آزمون ورودی دانشگاه) را داشته باشند. اگر دیپلم دبیرستان شما این شرایط را برآورده نمی‌کند، ممکن است لازم باشد قبل از شروع تحصیلات دانشگاهی یک دوره مقدماتی را بگذرانید.

دانشجویان کارشناسی ارشد معمولاً با این مشکل مواجه نمی‌شوند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از ریز نمراتشان از مدرک لیسانس خود و در برخی موارد، نتایج آزمون‌های استعداد خاص را به موسسات معتبر آلمانی ارسال کنند.

در زیر نمونه‌هایی از آزمون‌های رایج برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان آمده است:

FSP: دانشجویان باید در آزمون ارزیابی، که به عنوان FSP نیز شناخته می‌شود، شرکت کنند تا پس از اتمام دوره یک ساله در Studienkolleg، که اغلب به عنوان کالج مقدماتی شناخته می‌شود، واجد شرایط بودن خود برای یک برنامه دانشگاهی را اثبات کنند. این یک آزمون استعدادیابی با موضوع خاص است که سه قسمت از آزمون کتبی است چهارمین قسمت آن به صورت شفاهی می باشد.
تست برای دانشجویان خارجی یا TestAS: دانشجویان خارجی برای ثبت نام در دوره‌های کارشناسی در دانشگاه‌های آلمان باید در این آزمون شرکت کنند. معمولا آزمون موارد زیر را در متقاضیان بررسی میکند:
مهندسی
اقتصاد
مطالعات اجتماعی، علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
علوم طبیعی، علوم کامپیوتر و ریاضیات
با این حال، آزمون به جای دانش موضوعی، استعدادهای شناختی شما را می‌سنجد. اگرچه اجباری نیست، اما چندین دانشگاه نمرات را هنگام پذیرش دانشجو در نظر می‌گیرند.

تحصیل در کالج های آلمان👩‍🎓❤

اقامت رشته علوم آزمایشگاهی در کشور آلمان

12 -ره پویان عدالت

اجازه اقامت دائم آلمان که گاهی اوقات به عنوان مجوز اقامت شناخته می‌شود، می‌تواند برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که بیش از پنج سال در آلمان زندگی کرده‌اند صادر شود. از جمله مزایای چنین عنوان اقامتی این است که نیازی به تمدید ندارد و امکان جابجایی آزاد در منطقه یورو را فراهم می‌کند. اما دریافت این مجوز به معنای شهروندی آلمان نمی باشد.

اجازه اقامت دائم به افراد اجازه می‌دهد تا برای مدت نامشخصی در آلمان بمانند. این مانند دریافت شهروندی آلمان و داشتن پاسپورت آلمانی نمی باشد، اما اقامت دائم امنیت بسیار بیشتری نسبت به داشتن مجوز اقامت موقت ارائه می‌دهد.

در برخی موارد، تنها در دو سال می‌توان اجازه اقامت دائم آلمان را دریافت کرد. این امر در مورد کسانی که از یک دانشگاه آلمان فارغ‌التحصیل شده‌اند و سپس به مدت دو سال در آلمان زندگی و کار کرده‌اند صدق می‌کند.

افراد ازدواج کرده با شهروندان آلمانی ممکن است پس از سه سال بتوانند برای خود و اعضای خانواده خود برای اقامت دائم درخواست دهند. راه دیگر برای پیگیری سریع برای اجازه اقامت دائم این است که در یک حوزه فنی تحقیقاتی خاص حرفه‌ای باشید.

افرادی که دارای مجوز اقامت دائم (استرال) هستند می‌توانند به عنوان مقیم دائم آلمان به طور دائم در آلمان بمانند. با این حال، گام بعدی، در صورت انتخاب آن، درخواست تابعیت (شهروند آلمان شدن) است که پس از ۸ سال اقامت دائم امکان‌پذیر می باشد.

اخذ اقامت آلمان از طریق کارت آبی

اخذ اقامت آلمان از طریق کارت آبی

کارت آبی اتحادیه اروپا نوع نسبتا جدیدی از اجازه اقامت است که به کارگران غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد بدون ویزا اقامت بگیرند که هدف آن کارگران بسیار ماهر است. الزامات کارت آبی اتحادیه اروپا قابل توجه است و مطمئناً راه حل سریع و آسانی برای اقامت نمی باشد. برای شروع، افرادی که مایلند دارنده کارت آبی اتحادیه اروپا شوند باید دارای مدرک دانشگاهی و همچنین یک قرارداد کاری آلمانی و حقوق حداقل ۵۶,۴۰۰ یورو (۶۰,۰۱۸ دلار) یا ۴۳,۹۹۲ یورو (۴۶,۸۰۹ دلار) برای مناطقی که دارای کمبود مهارت هستند، داشته باشند.

شرایط اولیه کارت آبی به طور معمول به فرد اجازه می‌دهد تا حداکثر چهار سال در کشور آلمان، مگر اینکه قرارداد کاری کوتاه‌تر از این زمان باشد. پس این امکان وجود دارد که پس از آن زمان برای وضعیت اقامت دائم درخواست دهید.

هنگامی که به فردی کارت آبی اتحادیه اروپا اعطا شد، می‌تواند پس از مدت ۱۸ ماه زندگی در آلمان به کشور دیگری از اتحادیه اروپا نقل مکان کند.
انواع گرایش های رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان
دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان را دارند، می توانند برای کار در یک آزمایشگاه بالینی در بخشهای مختلف از جمله موارد زیر، به عنوان متخصص آموزش ببینند.

خون شناسی
میکروبیولوژی
ایمونوهاتولوژی
تجزیه شیمیایی
ایمونولوژی
تشخیص مولکولی

شرایط ورود به دانشگاه برای تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

شرایط ورود به دانشگاه برای تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

هرکسی که قصد تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان را دارد، باید توجه داشته باشد که تفکر علمی در کشور بسیار مورد توجه است. همچنین:

مدرک دبیرستان شما باید شامل درسهایی مانند ریاضیات، شیمی، فیزیک، زیست شناسی باشد.
از آنجا که بیشتر ادبیات تخصصی به زبان انگلیسی است، بنابراین دانش انگلیسی نیز لازم است و به شما کمک می کند تا در حفظ واژگان تخصصی بتوانید از مهارت خود استفاده کنید.
مدرک فارغ التحصیلی دبیرستان شما در مورد پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان بسیار مهم است.
برای شروع کارشناسی ارشد در رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان، به یک مدرک پایه در رشته علوم آزمایشگاهی نیاز دارید. نمره نهایی کارشناسی شما می تواند هنگام ورود به دوره کارشناسی ارشد نیز مهم باشد.

              چرا تحصیل پزشکی در آلمان ؟👨‍⚕️ + شرایط ۲۰۲۲💥

دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان

دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته علوم آزمایشگاهی به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه ماربورگ- رشته زیست شناسی انسانی علوم پزشکی(کارشناسی)
 • دانشگاه فیلیپس از ماربورگ- علوم آزمایشگاهی در گرایش زیست شناسی انسانی – زیست شناسی عفونت- زیست شناسی تومور (کارشناسی)
 • دانشگاه ژولیوس ماکسیمیلیان وورتسبورگ- ایمونولوژی، ویروس شناسی و ژنتیک انسان (کارشناسی ارشد )
 • دانشگاه دوسلدورف – زیست پزشکی مولکولی( کارشناسی ارشد)
 • TUM دانشگاه فنی مونیخ گارچینگ – محاسبات پزشکی (کارشناسی ارشد)
 • MHH دانشکده پزشکی هانوفر- علوم آزمایشگاهی پزشکی( کارشناسی)
 • دانشگاه بن – زیست پزشکی مولکولی ) کارشناسی(
 • زیست پزشکی مولکولی(کارشناسی)
 • دانشگاه – Rheinische Fachhochschule Köln زیست پزشکی مولکولی (B.Sc.) (کارشناسی) – به صورت تمام وقت در 6 ترم و نیمه وقت در 7 ترم

میزان درآمد پس از تحصیل

پس از تحصیل -ره پویان عدالت

فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی در آلمان در حال حاضر تقاضای زیادی در بازار کار دارند و حقوق آنها نیز با توجه به سابقه کار، درجه و سطح کار در خدمات عمومی ماهانه حدود 3500 تا 4000 یورو درآمد دارند. در خدمات آزاد نیز می توان ، حقوق ماهیانه حداکثر 5000 یورو کسب کرد. شرکت های بزرگ که در سطح بین المللی فعالیت می کنند، معمولاً حقوق بالاتری نسبت به شرکت های کوچک به کارمندان خود پرداخت می کنند.

🟨 شرایط و چگونگی کار پس از تحصیل در آلمان ۲۰۲۳

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان پرداختیم. همانطور که بیان کردیم تحصیل این رشته در کشور آلمان در تمامی مقاطع تحصیلی، در دانشگاه های دولتی و خصوصی امکانپذیر می باشد. دانشگاه های دولتی این کشور در صورت تسلط به زبان آلمانی برای دانشجویان بین المللی رایگان می باشد. هزینه های تحصیل علوم آزمایشگاهی در آلمان و هزینه زندگی در این کشور مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

 

 

در صورتی که سوالاتی در رابطه با رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

آیا امکان تحصیل رایگان رشته علوم آزمایشگاهی در کشور آلمان وجود دارد؟

بله ، در صورت تسلط به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی این کشور وجود دارد.

راه‌های مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

 با دریافت ویزای جستجوی کار آلمان یا با دریافت جاب آفر نسبت به مهاجرت کاری به آلمان اقدام فرمایید.

5/5 - (16 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823