مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل+کار در رشته حقوق آلمان2023👨‍⚖️

امروزه بسیاری از ایرانیان متقاضی تحصیل و کار در رشته ی حقوق بخصوص در کشور آلمان هستند و وکالت جزو برترین و پرطرفدار ترین رشته در علوم انسانی به شمار می رود .در این مقاله توضیحات کاملی درباره ی تحصیل و بازار کار این رشته…


کار رشته حقوق در آلمان۳۲۰۲ -ره پویان عدالت

امروزه بسیاری از ایرانیان متقاضی تحصیل و کار در رشته ی حقوق بخصوص در کشور آلمان هستند و وکالت جزو برترین و پرطرفدار ترین رشته در علوم انسانی به شمار می رود .در این مقاله توضیحات کاملی درباره ی تحصیل و بازار کار این رشته به شما ارائه می دهیم🥰.

مزایای تحصیل رشته حقوق آلمان

مزایای تحصیل رشته حقوق آلمان

از مزایای تحصیل رشته حقوق آلمان می توان تحصیل رایگان در دانشگاه های برتر این کشور را نام برد. بهره مندی از تحصیل با کیفیت در رشته حقوق موجب کسب مدرک همراه با کسب علم می شود.
 
متقاضیان بعد از فارغ التحصیلی در رشته حقوق فقط 18 ماه فرصت دارند تا به کاریابی در این رشته مشغول شوند و از آنجایی که گرایش های متفاوت رشته حقوق در آلمان بازار کار مناسب دارد فارغ‌ التحصیلان این رشته می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

شرایط پذیرش در رشته حقوق در آلمان+مقاطع مختلف

شرایط پذیرش در رشته حقوق در آلمان+مقاطع مختلف

شرایط پذیرش رشته حقوق در آلمان بسته به دانشگاه متفاوت خواهد بود تعداد زیادی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در آلمان آموزش رشته حقوق را به زبان انگلیسی ارائه می دهند اما بسیاری دیگر از دانشگاه ها شرط اصلی و مبنای پذیرش در رشته حقوق را مسلط بودن به زبان آلمانی قرار داده اند.

تحصیل کارشناسی حقوق در آلمان

تحصیل در دوره کارشناسی در کشور آلمان  4 سال به طول می انجامد و متقاضیان برای شرکت در این دوره در دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی و در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی تحصیل می کنند. در مقطع کارشناسی دروس عمومی و پایه به متقاضیان آموزش داده خواهد شد و پس از پایان این دوره، متقاضیان مجازند در آزمون های وکالت کشور آلمان شرکت نمایند.

تحصیل کارشناسی ارشد حقوق در آلمان

پس از اتمام دوره لیسانس حقوق و اخذ مدرک، متقاضیان می توانند به تحصیل در رشته حقوق در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند. طول دوره کارشناسی ارشد حقوق در آلمان  1 الی 2 ساله می باشد و در این مقطع، متقاضیان باید گرایش مورد علاقه خود را در یکی از شاخه های حقوق انتخاب نمایند و به تحصیل در رشته مورد نظرشان مشغول شوند.

تحصیل دکتری حقوق در آلمان

برای تحصیل در مقطع دکترا، متقاضیان باید از استاد راهنمایی که دانشگاه تعیین می کند درخواست پذیرش کنند و تائیدیه پذیرش دانشجویان طبق رزومه آکادمیک این افراد صورت می گیرد. تحصیل در رشته حقوق در آلمان در مقطع دکترا به مدت 3 الی 4 سال و به زبان های آلمانی و انگلیسی صورت می گیرد.
 
شرایط تحصیل رشته حقوق در انگلستان 2023
 

مدارک مورد نیاز پذیرش حقوق در آلمان

مدارک مورد نیاز پذیرش حقوق در آلمان

 
همانطور که گفته شد مدارک و شرایط مورد نظر هر دانشگاه ارایه دهنده مقاطع مختلف رشته حقوق با دیگری متفاوت است ولی به صورت اجمالی و به صورت عمومی مدرک دیپلم، مدارک قبلی دانشگاهی برای مقاطع بالاتر، ریز نمرات دوره های تحصیلی و مدارک هویتی در بیش تر دانشگاه ها در آلمان برای پذیرش در رشته حقوق از ملزومات به شمار می رود.
 
تسلط به زبان انگلیسی و یا آلمانی با توجه به الزامات دانشگاه امری بسیار مهم به شمار می رود . همچنین در دانشگاه های مختلف سطوح متفاوتی از دوره ها و آزمون های زبان مورد توجه می باشد. تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان نیز برای پس از پذیرش لازم است.
 

آزمون ورودی رشته حقوق در آلمان

تمامی متقاضیان ورود به رشته حقوق در آلمان باید آزمونی تحت عنوان LNAT (آزمون استعداد ملی قانون) را با موفقیت بگذرانند. در واقع این آزمون دانش متقاضی در رشته حقوق را مورد سنجش قرار نمی دهد، بلکه به دانشگاه ها در آلمان کمک می کند تا استعدادهای متقاضی را برای مهارتهای مورد نیاز تحصیل در رشته حقوق ارزیابی کنند. این آزمون متشکل از دو بخش می باشد و به دانشگاه ها کمک می کند که برای پذیرش از بین متقاضیان ورود به رشته حقوق انتخاب منصفانه تر و بهتری انجام دهند.
 
بخش A
بخش اول یک آزمون چند گزینه ای می باشد. از متقاضی درخواست می شود قسمت هایی از متن را بخواند و به سؤالاتی پاسخ دهد که درک او را آزمایش می کند. نمرات متقاضی از بخش چند گزینه ای آزمون توسط کامپیوتر بررسی می شود و یک نمره از 42 ایجاد می شود که به عنوان نمره LNAT فرد محسوب می شود.
 
بخش B
در بخش دوم آزمون از فرد درخواست می شود که یک انشا از لیست سه موضوع پیشنهادی بنویسید. این بخش توسط مرکز آزمون علامت گذاری نشده است و به امتیاز LNAT فرد کمکی نمی کند، اما این فرصت را به متقاضی می دهد تا توانایی هایش را در ایجاد یک استدلال قانع کننده و رسیدن به نتیجه نشان دهد.
در نهایت نتایج این آزمون هم نمره LNAT و هم مقاله در اختیار دانشگاه های شرکت کننده قرار داده میشود. سپس از این موارد برای تکمیل درخواست دانشگاه فرد و نشان دادن استعدادش جهت تحصیل در رشته حقوق آلمان استفاده خواهد شد.
 
تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل ۲۰۲۳

تحصیل حقوق به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل حقوق به زبان انگلیسی در آلمان

 
همانطور که گفته شد دانشگاه هایی در آلمان وجود دارد که رشته حقوق را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. اکثر این دانشگاه ها دوره فوق لیسانس را به زبان انگلیسی ارائه می کنند که این فرایند سبب سهولت پذیرش دانشجویان بین المللی می شود چرا که زبان آلمانی با دشواری هایی همراه است.
بیش از 50 برنامه از رشته حقوق در آلمان به زبان انگلیسی است که اکثر دانشکده های حقوق در آلمان باید در یکی از آزمون های زبان انگلیسی قبول شده باشند.

هزینه تحصیل حقوق در آلمان+بورسیه تحصیلی

هزینه تحصیل حقوق در آلمان+بورسیه تحصیلی

 
تحصیل رشته ی حقوق در مقطع لیسانس در آلمان از زمان معرفی قانون جدید در سال 2014 در دانشگاه‌های دولتی رایگان است. اگر چه دانشگاه‌های دولتی در ایالت بادن-وورتمبرگ در سال 2017 هزینه‌های تحصیل را مجدداً اعلام کردند، بیشتر دانشگاه‌های دولتی در سراسر آلمان تحصیلات رایگان دارند.
به عنوان یک دانشجوی حقوق در آلمان، متقاضیان می توانند مدرک حقوق خود را با هزینه کمتر از 250 یورو (~ 305 دلار) در هزینه های اداری در هر ترم دریافت کنند.
از جهت دیگر، تحصیل حقوق در دانشگاه های خصوصی در آلمان حدودا 20000 یورو (24425 دلار) ممکن است در سال هزینه داشته باشد که این مبلغ بخشی از هزینه مهاجرت به آلمان است.
 
برنامه فوق لیسانس حقوق و بازرگانی Bucerius می تواند تعداد محدودی از Deutschlandstipendien را اعطا کند تا به متقاضیانی که سوابق تحصیلی و استعداد برجسته ای دارند طبق سطح مشارکت اجتماعی و نیاز مالی آنان حمایت مالی ارائه کند. ارزش بورسیه عبارت است از کمک هزینه ایی 300 یورویی در ماه.
 
چند نکته درباره دوره های تحصیلی در آلمان📚 + ویزای تحصیلی آلمان👩‍🎓در سال ۲۰۲۳
 

تحصیل رایگان رشته حقوق در آلمان

تحصیل رایگان رشته حقوق در آلمان

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در رشته حقوق در آلمان هستند می توانند از بورسیه تحصیلی رایگان استفاده کنند🤑. تعداد زیادی از دانشگاه های دولتی در آلمان آموزش با کیفیت را به شهروندان و دانشجویان بین المللی به صورت رایگان ارائه می کنند. بنابراین، علاقه مندان به یک برنامه حقوقی در دانشکده حقوق عمومی در آلمان، مجازند به صورت رایگان در آلمان در رشته حقوق تحصیل کنند.
 
متقاصیان اگر قبل از ورود به دانشگاه در یک مدرسه دولتی تحصیل کنند نیز می توانند به صورت رایگان در رشته حقوق تحصیل نمایند. تسلط به زبان آلمانی را می توان جزو شروط لازم برای تحصیل رایگان در آلمان به حساب آورد. دانشجویان بین المللی که به زبان آلمانی تسلط دارند و قبل از ورود به دانشگاه تحصیلات متوسطه خود را در آلمان گذرانده اند ، می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های آلمان به تحصیل رشته حقوق بپردازند.
 

بهترین دانشگاه های حقوق آلمان

بهترین دانشگاه های حقوق آلمان

  • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ
  • Humboldt-Universität zu Berlin (HU Berlin)
  • دانشکده حقوق بوسریوس
  • دانشگاه هایدلبرگ
  • دانشگاه بن – Universität Bonn
  • دانشگاه فرایبورگ
  • دانشگاه آزاد (FU) برلین
  • دانشگاه کلن
  • دانشگاه مونستر
  • دانشگاه گوته فرانکفورت

بازار کار رشته حقوق در آلمان

بازار کار رشته حقوق در آلمان

 
پارامترهای بسیار زیادی برای سنجش بازار کار در کشوری مانند آلمان وجود دارد از موارد اساسی و مهم آن می توان به درآمد و دستمزدهای شاغلین در زمینه مورد نظر و فرصت های شغلی که در انتظار جذب متقاضیان هستند نام برد. فارغ التحصیلان رشته حقوق که قصد ورود به بازار کار در آلمان و فعالیت در شغل های متنوع این بخش هستند از موقعیت های خوب و مناسب برخوردارند.
 
همه چیز درباره ی تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در آلمان۲۰۲۳🤞
 

درآمد وکیل در آلمان

درآمد وکیل در آلمان

 
متوسط ​​حقوق وکلا در آلمان 7850 یورو در ماه می باشد، به این صورت که نیمی (50٪) از افرادی که به عنوان وکیل کار می کنند کمتر از 7850 یورو درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 7850 یورو درآمد دارند. میانه نشان دهنده ارزش متوسط ​​حقوق می باشد.
رابطه مستقیمی بین میزان سابقه کار وکیل و حقوق و دستمزد او وجود دارد تا جایی که حقوق یک وکیل با کمتر از دو سال تجربه تقریباً 3800 یورو در ماه است.در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین دو الی پنج سال 5070 یورو در ماه درآمد داشته باشد که 34 درصد بیشتر از فردی با تجربه کمتر از دو سال است😧.

نتیجه گیری

افرادی که معدل بالا و سطح علمی خوبی دارند می توانند به راحتی در بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل مقطع کارشناسی وارد شوند و همچنین فرصت های شغلی مناسبی نیز در این کشور برای وکلای با تجربه و  باسواد وجود دارد که از حقوق و مزایای بالایی نیز برخوردار خواهند شد.
 

در صورتی که سوالاتی در رابطه با رشته حقوق در آلمان دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته حقوق در آلمان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

حقوق و دستمزد در آلمان چگونه است؟

حقوق خالص ۲۰۰۰ یورو تا ۳۰۰۰ یورو می باشد وحتی گاهی تا بیش از ۳۵۰۰ یورو هم می‌رسد.

تحصیل حقوق در آلمان در چه مقاطعی ممکن است؟

تحصیل در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس،دکتری امکان پذیر است.

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823