مشاوره و ارزیابی رایگان!

🐕‍🦺تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان + عالی ترین دانشگاها(2022)

تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان برای دانشجویانی که دارای مدرک‌های تحصیلی‌ مناسب‌ و تسلط‌ خوب به زبان انگلیسی دارند ، یک گزینه عالی به حساب می رود‌. در بیست سال‌گذشته‌ ، بیشتر از 30000 دانشجوی بین‌ المللی در دوره‌های‌ آموزش عالی‌ در مجارستان شرکت‌ نموده اند .


تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان + عالی ترین دانشگاها

 

مجارستان ، این کشور به ویژه برای تحصیل در علوم‌ به خصوص در زمینه‌هایی‌ از قبیل پزشکی‌ ، دندانپزشکی و دامپزشکی بسیار‌ محبوب‌ خواهد بود . جمعاً این شاخه ها برنامه هایی با پذیرش‌ بسیار رقابتی در بسیاری از کشورها می باشند درحالیکه تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان و سایر‌ شاخه های ذکر شده گزینه های در دسترس می باشند .

 

متقاضیان با همراهی کارشناسان موسسه‌ حقوقی ره پویان عدالت تا اتمام این مقاله می توانند علاوه‌ بر شرایط‌ تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان ، همچنین‌ با برنامه‌های‌ مطالعه‌ این شاخه ، دانشگاههای عالی برای تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان و همچنین گرفتن ویزای تحصیلی‌ آن آشنا‌ گردند.

 

بیشتر بخوانید : شرایط استثنایی تحصیل شاخه شنوایی‌ سنجی در مجارستان(۲۰۲۲)

 

شرایط‌ تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان

شرایط‌ تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان

برای ادامه‌ تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان ، دانشجویان می بایست در یک آزمون ورودی وجود خواهد داشت که برای پذیرش می باشد ، شرکت‌ نمایند و از دانشگاه مورد‌نظر‌ خود اقدام‌ به گرفتن پذیرش نمایند.

آزمون ورودی دانشگاهها برای تحصیل دامپزشکی در مجارستان با هدف‌ آزمون‌ صلاحیت‌ به صورت شفاهی و کتبی ، آنلاین یا در صورت‌ امکان حضوری (که به زبان انگلیسی نیز در اختیار دانشجویان می باشد) ، همچنین‌ در ارتباط با دروس دانشگاهی ، که زیست‌ شناسی و شیمی می باشد.

 

بیشتر بخوانید :💚مزایای تحصیل شاخه مدیریت بهداشت‌ عمومی‌ در مجارستان(۲۰۲۲)

 

زبانهای تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان عبارتند از :

✅زبان انگلیسی
✅زبان آلمانی
✅زبان مجاری‌

تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان به دانشجویان فرصت‌ خیلی خوب برای شروع حرفه دامپزشکی می دهد و آنها را با دانش و توانایی‌ کمک به درمان‌ جراحی و مراقبت‌ از حیوانات‌ مجهز‌ می نماید .

 

بیشتر بخوانید: 👨‍🎓تحصیل در شاخه جراحی مغز و اعصاب در مجارستان | اقامت شینگن(۲۰۲۲)

 

دوره‌ تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان معمولی‌ پنج و نیم‌ سال طول خواهد کشید  و ماژولها به طور کلی‌ آناتومی و فیزیولوژی ، دامپروری ، میکروبیولوژی ، بهداشت‌ عمومی‌ ، انگل‌ شناسی و آسیب شناسی را در بر می گیرند . دو سال اول‌ برنامه‌ به عنوان مرحله پایه ، با سومین و چهارمین بالینی و پنجم حرفه‌ ای طبقه بندی می گردد . در ادامه‌ در این زمینه اطلاعات بسیاری در اختیار‌ متقاضیان ارجمند قرار داده ایم .

برنامه های تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان

برنامه های تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان

در طول دوره دو سال ابتدایی (پیش بالینی) دانشجویان آناتومی ، بافت شناسی ، جنین شناسی ، زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، جانورشناسی ، فیزیولوژی ، بیوشیمی ، اخلاق‌ شناسی ، اقتصاد کشاورزی‌ ، گیاه شناسی ، بیوماتاتیک و کاربردهای کامپیوتری را مطالعه می نمایند. زبانهای انگلیسی ، لاتین و مجاری‌ را می توان‌ به عنوان دورههای اختیاری انتخاب‌ نمود .

 

بیشتر بخوانید :✅ شرایط عالی تحصیل دندانپزشکی در مجارستان(۲۰۲۲)

 

در طول سه سال آینده‌ (بالینی و پاراکلینیکی) ، برنامه تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان شامل اصلاح نژاد‌ حیوانات‌ ، آسیب شناسی ، فارماکولوژی ، سم شناسی ، میکروبیولوژی ، پاتوفیزیولوژی ، انگل‌ شناسی ، تغذیه‌ حیوانات‌ ، دامپزشکی ، جراحی ، بهداشت‌ مواد غذایی ، دامپزشکی قانونی ، بهداشت‌ حیوانات‌ ، اپیزولوژی و دامپزشکی دولتی . ترم یازدهم (عملی) شامل‌ کار‌ عملی‌ در کلینیکهای دانشکده‌ها‌ و موسسات وابسته‌ به دانشکده‌ها‌ می باشد .

🟡🔵

کار عملی در مراکز‌ دانشگاهی‌ و مزارع‌ دولتی و مورد دیگر این که با دامپزشکان شاغل بخشی از برنامه درسی می باشد . برای اتمام‌ دوره‌ تحصیلی ، دانشجویان باید پایان‌نامه‌ ارائه‌ بنمایند و در آزمون‌ دولتی شرکت نمایند.

🟡🔵

شایان‌ ذکر می باشد که  مجارستان عضو کامل اتحادیه‌ اروپا می باشد .  مدرک‌ دریافت‌ شده‌ در دانشگاههای این کشور به طور‌ اتوماتیک توسط سرزمین های عضو اتحادیه و در چندین‌ کشور‌ جهان پذیرفته می گردد .

🟡🔵

فارغ‌ التحصیلان دامپزشکی مورد‌ تقاضا هستند و در فعالیتهای خصوصی رفاه حیوانات و همچنین‌ کار‌ در مؤسسات خیریه ، آزمایشگاه ها ، کشتارگاهها و در قسمت بهداشت عمومی‌ نیز‌ شرکت‌ می نمایند. چنانچه دانشجویی ادامه‌ تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان را در مقطع‌ فوق لیسانس را انتخاب‌ کند ، مشاغل‌ می تواند در زمینه‌های‌ تخصصی تر این حرفه‌ ایجاد‌ گردد.

بهترین دانشگاهها برای تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان

بهترین دانشگاهها برای تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان

در حالی که مهاجرت تحصیلی‌ به مجارستان به اندازه دیگر مقاصد‌ اروپایی مانند‌ بریتانیا ، آلمان یا فرانسه برجسته‌ نخواهد بود، ولی به عنوان یک مقصد‌ تحصیلی در خارج از کشور، در تلاش است که به یک مرکز‌ آموزش‌ عالی پیشرو‌ تبدیل‌ گردد .

 

بیشتر بخوانید : شرایط عالی تحصیل در دانشگاه پچ مجارستان🔵🟡 (۲۰۲۲)

 

دانشگاه ‌های مجارستان از تعداد‌ فزاینده ‌ای از دانشجویان بین‌ ‌المللی ، هم در برنامه‌‌های‌ تبادل‌ و هم برای مدارک‌ کامل‌ استقبال‌ می نمایند و به طور فزاینده‌ای دوره‌‌هایی‌ را عرضه می ‌نمایند که به زبان ‌هایی غیر‌از‌ مجارستانی و بیشتر‌ انگلیسی ، تدریس می‌ گردند .

 

بیشتر بخوانید : تحصیل شاخه طب ورزشی در مجارستان | شرایط استثنایی(۲۰۲۲)👨‍⚕️

 

با این احوال ، مجارستان دارای تاریخ‌ طولانی‌ و رنگارنگ آموزش‌ عالی‌ و تحقیقات دانشگاهی بوده است و در دانشگاههای این سرزمین سنت‌ طولانی تدریس به زبانهای خارجی‌ ، در درجه‌ اول انگلیسی وجود خواهد داشت . دانشجویان بین المللی به دلیل ترکیبی جذاب‌ از آموزش‌ با کیفیت‌ بالا‌ با شهریه نسبتاً پایین‌ و هزینه زندگی به مجارستان جذب می گردند .

🟡🔵

در جدول‌ زیر به بهترین دانشگاهها برای تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان اشاره‌ خواهد شد :

نام دانشگاه نام‌ شهر‌ رتبه در مجارستان رتبه در اروپا رتبه‌ جهانی
Szent Istvan University Godollo 1 62 204
Eotvos Lorand University Budapest 2 191 706
University of Debrecen Debrecen 3 204 784
University of Szeged Szeged 4 277 985

 

ظرفیت‌ موجود‌ برای تحصیل‌ در شاخه دامپزشکی در هر سال محدود می باشد و روش‌ درخواست در بین‌ دانشجویان بسیار‌ رقابتی می باشد. تحصیل‌ در این دانشگاهها با بالاترین کیفیت‌ انجام می گردد و با ارائه برنامه های تحصیلی عالی ، این دانشگاهها باعث جذب دانشجویان بیشتر‌ می گردند .

گرفتن ویزا‌ برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

گرفتن ویزا‌ برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

شرایط‌ ویزا‌ برای دانجشویانی که به فکر‌ تحصیل شاخه دامپزشکی در مجارستان می باشند با توجه به تابعیت‌ دارای شرایط‌ خاص خودشان می باشد . از سال 2007 ، مجارستان بخشی از منطقه‌ شینگن می باشد. مجارستان هم اکنون‌ تحت‌ قوانین شنگن قرار خواهد داشت که امکان‌ ترانزیت آسان‌ تر میان کشورهای اتحادیه‌ اروپا (EU) و منطقه‌ اقتصادی‌ اروپا (EEA) را فراهم‌ می نماید .

🟡🔵

با این حال ، شرایط ویزا‌ برای شهروندان غیر اروپایی متفاوت‌ خواهد بود . صرف‌نظر‌ از ملیت ، همه دانشجویان باید قبل از ورود گذرنامه معتبر‌ داشته باشند ، به این معنی‌ که باید پاسپورتی داشته باشند که حداقل‌ دو سال اعتبار داشته باشد‌ . شدیداً توصیه می گردد که دانشجویان پس از ورود اولیه به مجارستان ، تمام مدارکی را که برای درخواست ویزا ضروری است همراه داشته باشند .

 

بیشتر بخوانید : 🟥 تحصیل در دانشگاه کوئست کانادا (۲۰۲۲)

 

این امکان وجود دارد که در هنگام‌ ورود‌ ، از دانشجویان خواسته‌ شود که این فرمها را عرضه دهند ، زیرا داشتن ویزا‌ تنها مجوز‌ اولیه برای ورود‌ به کشور محسوب‌ خواهد شد .

مدارکی که برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان دانشجویان باید‌ جمع‌ آوری نمایند عبارتند از :

🟡پاسپورت و نسخه کپی‌ از آن
🔵فرم‌ کامل شده‌ و امضا شده‌ درخواست ویزای مربوطه
🟡دو عدد عکس‌ با فرمت پاسپورت‌ به صورت‌ رنگی
🔵گواهی پذیرش بدون قید و شرط‌ از دانشگاه
🟡نامه ای از دانشگاه مبنی بر تایید دریافت‌ ,واریز شهریه
🔵کپی مدارک دبیرستان‌ ، کالج یا دانشگاه
🟡پرینت بانکی‌ برای اثبات‌ این که دانشجو توانایی به پرداخت هزینه های اقامت خود در مجارستان است

هموطنان عزیزی که به فکر‌ مهاجرت از طریق‌ تحصیل‌ یا کار در مجارستان می باشند و یا به فکر‌ کسب اقامت‌ باقی کشورهای اروپایی می باشند می توانند با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی ره پویان عدالت اطلاعات کامل از روند امور مربوطه کسب نمایند.

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان عدالت در ارتباط باشید

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل‌ شاخه دامپزشکی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823