مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل روانشناسی در سوئیس 👩‍🎓📓 2023 + مقاطع و هزینه ها

تحصیل روانشناسی در سوئیس فرصت عالی برای ادامه تحصیل افرادی است که به دنبال آینده آکادمیک با کیفیت ممتاز هستند چرا که سیستم آموزش عالی سوئیس جزو معتبرترین ها در اروپاست. دو دانشگاه برتر اروپا یعنی موسسه فناوری فدرال سوئیس و دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان…


10 -ره پویان عدالت

تحصیل روانشناسی در سوئیس فرصت عالی برای ادامه تحصیل افرادی است که به دنبال آینده آکادمیک با کیفیت ممتاز هستند چرا که سیستم آموزش عالی سوئیس جزو معتبرترین ها در اروپاست. دو دانشگاه برتر اروپا یعنی موسسه فناوری فدرال سوئیس و دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان که هر دو رتبه زیر 30 دانشگاه های برتر جهان را دارند در این کشور واقع هستند. برای کسب اطلاعات در زمینه تحصیل روانشناسی در سوئیس تا انتهای مقاله همراه ما باشید😉.

تحصیل روانشناسی در سوئیس در دوره کارشناسی و ارشد

تحصیل روانشناسی در سوئیس در دوره کارشناسی و ارشد

علم روانشناسی در مورد احساسات، افکار و رفتار انسان است. در حال حاضر گرایش کارشناسی روانشناسی، مربوط به طراحی، آمار، تئوری و تحقیق در زمینه های خاص روانشناسی است.

یک دوره کامل امکان دارد همراه با آموزش هایی در زمینه حقوق، آموزش، تجارت، مددکاری یا دیگر شغل های مرتبط باشد. شما با تحصیل در دوره کارشناسی روانشناسی می توانید در زمینه های تجارت، خدمات اجتماعی، ارتباطات، رسانه های اجتماعی، آموزش، و منابع انسانی به کار مشغول شوید.


مدرک فوق لیسانس روانشناسی سوئیس، مدرکی در سطح تحصیلات تکمیلی بوده که پس از پایان دوره لیسانس آغاز شده و شامل دو الی سه سال تحصیلی می باشد. دو مدرک معمول در دوره فوق لیسانس روانشناسی، کارشناسی ارشد هنر (M.A) و کارشناسی ارشد علوم (M.S) می باشند.

در مدرک کارشناسی ارشد (MA) تمرکز بیشتر روی هنرشناسی است، در حالی که مدرک M.S تمرکز بیشتری روی تحقیقات و علوم دارد. نوع مدرک ارائه شده بستگی به دانشگاه دارد. بعضی از برنامه های کارشناسی ارشد روانشناسی مدرک ترمینال ارائه می دهند. این نوع مدرک برای آماده کردن فارغ التحصیلان برای تمرین حرفه ای در حیطه تخصصشان ارائه می شود. مدرک فوق لیسانس می تواند به عنوان آمادگی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا باشد.

 

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

تحصیل روانشناسی در سوئیس در دوره دکترا

تحصیل روانشناسی در سوئیس در دوره دکترا

دانشجویان فراوانی علاقه مند به اخذ پذیرش دکترای روانشناسی در سوئیس می باشند و متاسفانه برخی فکر می کنند که باید فرد دیگری این پذیرش را برای آنها بگیرد. توجه کنید برای اخذ پذیرش دکترای روانشناسی، شما باید مدارک علمی پرباری داشته و در حیطه رشته خود فعالیت کرده باشید چرا که استاد راهنما بر طبق رزومه و مصاحبه با شما تصمیم به پذیرش یا عدم پذیرش خواهد گرفت. طول زمان تحصیل در دوره دکتری به فعالیت، تحقیقات و شرایط تحصیلی شما بستگی داشته و بین 3 الی 5 سال است.

 

تحصیل دکتری در سوئیس (۲۰۲۳)

 

تحصیل روانشناسی در دانشگاه های برتر سوئیس

تحصیل روانشناسی در دانشگاه های برتر سوئیس

علاوه بر این که  می توان روانشناسی را به عنوان یک علم تجربی دانست، همچنین در دسته  علوم انسانی و علوم اجتماعی یا طبیعی هم قرار میگیرد. تحصیل روانشناسی در برترین دانشگاه های سوئیس، از جمله دانشگاه هایی که در لیست زیر اشاره کرده ایم، کسب مدارک معتبر بین المللی در سطح جهان را برای شما یه عنوان دانشجوی بین المللی در پی خواهد داشت:

• University of Basel
• University of Bern
• Swiss Federal Institute of Technology Zurich
• University of Lausanne
• University of Fribourg
• University of Zurich
• University of Geneva

مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیل روانشناسی در سوئیس

مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیل روانشناسی در سوئیس

در زیر مهمترین مدارکی که برای دریافت پذیرش از دانشگاه های روانشناسی در کشور سوئیس مورد نیاز می باشد را برای شما عنوان کرده ایم:

 • کپی فرم درخواست امضا شده
 • دو عدد عکس پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • سوابق تحصیلی رسمی از دانشگاه های قبلی
 • گواهی پایان دیپلم یا کارشناسی
 • گواهی مهارت زبان (آلمانی، فرانسوی، انگلیسی)
 • رزومه
 • گواهی پرداخت هزینه درخواست
 • انگیزه نامه
 • نامه از یک مربی دانشکده
 • بیمه نامه

 

هزینه تحصیل روانشناسی در سوئیس

هزینه تحصیل روانشناسی در سوئیس

هزینه تحصیل روانشناسی در سوئیس به دوره تحصیلی و نوع دانشگاه بستگی دارد. دانشگاه های دولتی سوئیس هزینه درخواستی کمتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند. شهریه تحصیل روانشناسی در سوئیس به این صورت است:

 • دوره لیسانس و فوق لیسانس  €500 تا 3800€ یورو در سال
 • دکتری €1000 یورو در سال

بورسیه های تحصیلی سوئیس در مقاطع بالاتر در بیشتر دانشگاه های برتر به دانشجویان شایسته ارائه می گردد. علاوه بر هزینه تحصیل، سایر هزینه ها مانند هزینه زندگی در سوئیس با توجه به کیفیت بالای زندگی در این کشور غیر قابل انکار است.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل روانشناسی در سوئیس

بورسیه تحصیلی برای تحصیل روانشناسی در سوئیس

گفتیم که دانشجویان بین المللی می توانند از بورسیه تحصیلی سوئیس ارائه شده به وسیله دولت استفاده نمایند. بورسیه تحصیل روانشناسی در سوئیس معمولا به داوطلبان دوره فوق لیسانس داده می شود. بسته به نوع بورسیه شما بین 9200 الی 13700 یورو کمک هزینه تحصیلی دریافت خواهید کرد که کاملا به رزومه علمی و موفقیت های تحصیلی شما بستگی دارد. بعضی دانشگاه ها مانند دانشگاه لوزان به دانشجویان بین المللی در دوره فوق لیسانس در صورت داشتن شرایط کافی بورسیه کمک تحصیلی به میزان 1600 فرانک در ماه ارائه می کنند.
• ETH Excellence Scholarships: بورسیه هایی به وسیله ETH زوریخ برای فوق لیسانس ارائه می شود که کمک هزینه های زندگی و تحصیل (12.000 CHF برای هر ترم) و نیز معافیت از پرداخت هزینه تحصیل را شامل می شود.
• University of Geneva Excellence Master Fellowships: دانشکده علوم دانشگاه ژنو نیز برنامه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان نمونه داوطلب تحصیل در رشته های تحصیلی این دانشگاه را در دوره کارشناسی ارشد ارائه می کند. میزان این کمک هزینه 10000 الی 15000 فرانک سوئیس در سال می باشد.

 

ویزای تحصیلی سوئیس👩‍🎓 ۲۰۲۳ + مقاطع و شرایط

 

درآمد رشته روانشناسی در سوئیس

درآمد رشته روانشناسی در سوئیس

درآمد افراد در رشته روانشناسی در سوئیس مطابق سوابق کاری و تجربیات آنها تعیین می شود. به این صورت که فردی که 4 سال سابقه فعالیت در زمینه روانشناسی داشته باشد میزان دریافتی حقوق او به نسبت فردی که 2 سال سابقه فعالیت در همین زمینه را دارد بالاتر است. از عوامل بعدی تعیین کننده میزان حقوق دریافتی می توانیم به سطح تحصیلات و تجارب کاری افراد اشاره کنیم به این شکل که فردی که مدارک عالی تحصیلی مانند فوق لیسانس و دکتری داشته باشد هم از امتیاز بالاتری نسبت به فارغ التحصیلی که دارای مدرک کارشناسی است برخوردار بوده و هم به نسبت تجربه و معلومات بالاتری داراست.

با توجه به این مساله اشخاص دارای مدارک تحصیلی لیسانس در بازار کار روانشناسی در سوئیس معمولا ماهانه در حدود ۱۰ هزار فرانک سوئیس حقوق دریافت می کنند. این دریافتی برای کسانی که مدارک دکتری دارند تا حدود ۲۰ هزار فرانک در ماه هم افزایش پیدا می کند. پس با در نظر گرفتن همه این موارد دریافتی سالیانه فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی در سوئیس در حدود ۱۲۰ الی ۲۴۰ هزار فرانک در سال بدون احتساب مالیات خواهد بود.

 

نتیجه گیری

از آنجا که تعداد زیادی از دانشگاه های سوئیس جوایز رضایت دانشجویان بین المللی در دوره های مختلف را به دست آورده اند می توان گفت تحصیل در سوئیس از بهترین انتخاب های دانشجویان بین المللی است. تحصیل روانشناسی در سوئیس هم برای شما هزینه پایینی خواهد داشت و هم یک محیط آموزشی عالی با بیش از 30 برنامه تحصیلی در 10 دانشگاه و موسسه برای شما فراهم می کند.

اگر شما هم به تحصیل روانشناسی در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل روانشناسی در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

تحصیل در رشته روانشناسی در سوئیس به زبانی امکان پذیر است؟

سوئیس کشوری سه زبانه است و بیشتر رشته ها بسته به نوع دانشگاه به زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی ارائه می شوند.

آیا تحصیل روانشناسی در سوئیس باعث دریافت سریع تر اقامت این کشور می شود؟

خیر. برای اخذ اقامت باید بعد پایان تحصیل وارد بازار کار شده و تا 5 سال بیمه و مالیات پرداخت کنید تا بتوانید اقامت دائم را به دست آورید.

بهترین دانشگاه های روانشناسی سوئیس کدامند؟

برترین دانشگاه های روانشناسی سوئیس دانشگاه لوزان، بازل، زوریخ، ژنو، برن و دانشگاه فرانکلین هستند.

5/5 - (12 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823