مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل فلسفه در سوئیس👩‍🎓 2023 (هزینه ها و بازارکار)

تحصیل فلسفه در سوئیس که از برترین کشورها از نظر سیستم آموزشی است انتخابی عالی برای دانشجویان بین المللی می باشد. اگر تحصیل در سوئیس را انتخاب کنید، می توانید از مناظر دلپذیر دیدن کنید، چندفرهنگی را در بهترین حالت تجربه کرده و در شهرهایی…


تحصیل فلسفه در سوئیس 2023 (هزینه ها و بازارکار)

تحصیل فلسفه در سوئیس که از برترین کشورها از نظر سیستم آموزشی است انتخابی عالی برای دانشجویان بین المللی می باشد. اگر تحصیل در سوئیس را انتخاب کنید، می توانید از مناظر دلپذیر دیدن کنید، چندفرهنگی را در بهترین حالت تجربه کرده و در شهرهایی که از نظر کیفیت زندگی در سطح بین المللی هستند سکونت کنید.

اگر از علاقه مندان تحصیل فلسفه در سوئیس هستید تا انتهای مقاله همراهمان باشید😉.

👩‍🎓 تحصیل فلسفه در خارج از کشور

تحصیل فلسفه در خارج از کشور

فلسفه با تمرکز روی فعالیت‌ های فکری، سهم مهمی در آموزش افراد دارد. تحصیل فلسفه در بهترین دانشگاه ‌های جهان به شما آگاهی خوبی در مورد چهره ‌ها و تحولات مهم تاریخ فلسفه، یادگیری دانش به روز و پاسخ‌ های صحیح برای سوالات فلسفی را می دهد.

همچنین یادگیری تفکر انتقادی، تفسیر جدید از مسائل و یافتن ارزش ها از موارد مهم در تحصیل فلسفه است. بسیاری از آموزه هایی را که در رشته فلسفه آموزش می بینید می ‌توان تقریبا در هر زمینه ‌ای استفاده کرد.

تحصیل فلسفه از بهترین تصمیماتی می باشد که می ‌توانید در زندگی بگیرید. علت آن هم این است که جدا از تحصیل و عنوان های درسی، فلسفه دیدی جدید از هر چیز به شما خواهد داد. امروزه فیلسوفان بزرگی در صنایع و بخش های مختلف فعالیت کرده و با علم و دیدگاه عمیق خود پیشرفت های بزرگی را به وجود می آورند.

رشته فلسفه در بیشتر دانشگاه‌ ها در جهان ارائه می ‌شود که شرایط پذیرش در آن ها با هم متفاوت می باشد. ولی به طور کلی لازم است تا مدرک دیپلم و پایان دوره دبیرستان را داشته باشید.

انتخاب بهترین دانشگاه‌ های دنیا در رشته فلسفه مسیر یادگیری شما را هموار خواهد کرد. شرایط تحصیل فلسفه در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و همچنین در مقطع دکترا باید از دانشگاه های مربوطه سوال شود.

زبان تحصیل فلسفه در کشورهای مختلف متفاوت بوده اما معمولا زبان تحصیل به انگلیسی است. تحصیل فلسفه بدون مدرک زبان به دانشگاه محل تحصیل شما بستگی دارد.

شهریه تحصیل فلسفه و هزینه ها از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و وابسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) می باشد. درآمد رشته فلسفه در خارج از کشور نیز متغیر بوده و بستگی به کشور محل سکونت شما دارد.

📚 تحصیل فلسفه در سوئیس

تحصیل فلسفه در سوئیس

تحصیل فلسفه در سوئیس با هدف بررسی مشکلات انسانی مربوط به وجود، دانش و ارزش های اخلاقی حاکم بر رفتار افراد صورت می گیرد. رشته فلسفه در سوئیس در 3 زیر شاخه اصلی ارائه می شود که عبارتند از:

 • فلسفه طبیعی
 • فلسفه اخلاق
 • فلسفه متافیزیکی

درجات فلسفه شاخه های دیگر نیز این موارد می باشند:

 • زیبایی شناسی و فلسفه زبان
 • فلسفه حقوق
 • فلسفه ذهن
 • فلسفه دین
 • فلسفه علم
 • متافیزیک
 • معرفت شناسی
 • منطق

تحصیل فلسفه در سوئیس در دوره کارشناسی مطابق نظام آموزشی این کشور  3 ساله بوده و ارائه مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است. مدت زمان ترم پاییز برای این دانشگاه ها از سپتامبر تا دسامبر و ترم دوم از فوریه تا ماه می است.

تحصیل در مقطع کارشناسی معمولاً به زبان رسمی کانتون (ایالت) محل دانشگاه مورد نظر ارائه می گردد. تدریس در دانشگاهها معمولا به زبان های آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی است.

بعضی دانشگاه های سوئیس زبان انگلیسی نیز ارائه می کنند و بعضی از آن ها نیز تدریس دو زبانه دارند.

داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است. برای کسب اطلاع و بررسی شرایط سوابق آموزشی قبلی باید به وب سایت هر دانشگاه مراجعه، و از شرایط آن مطلع شوید. طول مدت تحصیل فلسفه در سوئیس در دوره کارشناسی ارشد   3 تا 4 ترم یعنی حدود 1.5 تا 2 سال است.

تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد، اقبال بیشتری نسبت به مقطع کارشناسی دارد. معمولاً برای تحصیل به زبان انگلیسی نمره آیلتس 6.5 و برای زبان های آلمانی و فرانسوی مدرک B2 نیاز خواهد بود.

تحصیل فلسفه در سوئیس در دوره دکتری عموماً 3 تا 5 سال زمان خواهد برد. شما برای تحصیل در این دوره باید با استاد راهنما هماهنگی لازم را صورت دهید و سپس از دانشگاه موردنظر پذیرش دریافت کرده و برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید.

لازم به ذکر است امکان کار پاره وقت حدود 30 ساعت در هفته برای دانشجویان دکتری وجود دارد.

تحصیل در سوئیس در سه نوع تحصیل در دانشگاه های دولتی، خصوصی و بورسیه امکان پذیر است. شهریه تحصیل فلسفه در سوئیس بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی، متغیر و متفاوت می باشد.

 

ویزای تحصیلی سوئیس ۲۰۲۳+ مقاطع و شرایط

🌟 بهترین دانشگاه ها برای تحصیل فلسفه در سوئیس

بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل فلسفه

دانشگاه های سوئیس سرمایه گذاری زیادی در زمینه تحقیق و علم انجام داده و در عین حال طیف گسترده ای از مدارک دانشگاهی را ارائه می کنند.

این کشور، از 26 کانتون تشکیل یافته و هر کانتون مسئول امور آموزشی و مقررات خود می باشد. سوئیس برخلاف وسعت کم و جمعیت 8 میلیون نفره خود، در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی حضور چشمگیری به هم رسانده است.
برای تحصیل رشته فلسفه در سوئیس، می توانید از دانشگاه های زیر پذیرش بگیرید:

 • USI – دانشگاه ایتالیا سوئیس
 • دانشگاه ژنو
 • دانشگاه بازل
 • دانشگاه برن
 • دانشگاه لوزان
 • دانشگاه زوریخ

👩‍🏫 بازارکار رشته فلسفه در سوئیس

بازارکار رشته فلسفه در سوئیس

برخلاف تصور بسیاری، تحصیل فلسفه در سوئیس آمادگی خوبی برای تعداد زیادی از مشاغل مختلف ایجاد کرده و آمارها نشان می دهد که کارفرمایان در این کشور آن را مطلوب ارزیابی کرده و به طور معمول تمایل زیادی به استخدام فارغ التحصیلان فلسفه نشان می دهند. شما به عنوان فارغ التحصیل فلسفه در سوئیس می توانید در زمینه های زیر مشاغلی را بر عهده بگیرید:

 • حقوق
 • معماری و هنر
 • معلمی و استاد دانشگاه
 • روابط عمومی
 • سیاست و سیاست عمومی
 • دین و وزارت
 • تجارت و مدیریت
 • روزنامه نگاری
 • جمع آوری کمک های مالی و کار غیر انتفاعی

دستمزد کار در سوئیس برای استادان فلسفه دانشگاه در کمترین حالت 101000CHF در حالت متوسط 194000CHF و در بیشترین حالت 297000CHF فرانک سوئیس می باشد.

تحصیل موسیقی در سوئیس ۲۰۲۳ + شرایط و دانشگاه ها

🤑 هزینه تحصیل فلسفه در سوئیس

هزینه تحصیل فلسفه در سوئیس

کشور سوئیس، 12 دانشگاه دولتی دارد که از این تعداد 10 دانشگاه کانتون و 2 موسسه فناوری می باشد که به صورت فدرال تأمین می گردند. علاوه بر آنها، چندین دانشگاه خصوصی نیز وجود دارد که برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف ارائه می کنند.

از آنجا که دانشگاه های دولتی سوئیس توسط دولت تأمین می شوند، هزینه ها با حق بیمه های اندک برای دانشجویان خارجی و مقرون به صرفه بوده و به همین جهت تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی جذب این کشور شده که 21% از کل جمعیت دانشجویی را شامل می شوند.

برخلاف دوره های کارشناسی که به یکی از زبان های رسمی آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی ارائه می شود، دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هستند. هزینه تحصیل در سوئیس برای رشته های مختلف متفاوت می باشد. متوسط شهریه سالانه برای دانشجویان بین المللی حدود 650£ الی 1000£ (پوند) است.
هزینه تحصیل فلسفه در سوئیس در دانشگاه ژنو سالانه 900£ و در دانشگاه برن 1500£ پوند می باشد.

😊 کار حین تحصیل فلسفه در سوئیس

کار حین تحصیل فلسفه در سوئیس

یکی از مزایای تحصیل در سوئیس علاوه بر کار در حین تحصیل و کسب تجربه لازم امکان یافتن کار پس از تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی است.

اگر شما به عنوان دانشجوی خارجی علاقه مند به کار حین تحصیل فلسفه هستید، باید بدانید که با داشتن ویزای اقامت دانشجویی سوئیس می توانید کار نیمه وقت تا 15 ساعت در هفته در طول ترم و کار تمام وقت در طی تعطیلات را انجام دهید.

اما فقط به شرطی که شما حداقل 6 ماه در کشور سوئیس ساکن بوده باشید. اما اگر مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه خارجی را داشته و در حال کار برای دانشگاه سوئیسی باشید، نیاز نیست که برای انجام کار منتظر گذشت 6 ماه از اقامت خود در سوئیس بمانید.

در این مورد، تنها لازم است کارفرمای شما ویزای کاری دریافت نموده و شما نیز همچنان دانشجوی تمام وقت در سوئیس بوده و در دانشگاه های سوئیس به تحصیل ادامه دهید.

اما بعد از فراغت از تحصیل شما می توانید با تمدید 6 ماهه اقامتتان به دنبال کار دائمی تمام وقت در سوئیس باشید. در طی این مدت 6 ماه هم می توانید تا 15 ساعت در هفته کار کنید.

تحصیل رایگان در سوئیس+ بورسیه ها و شرایط

🙌 نتیجه گیری

کشور سوئیس سطح علمی بالایی دارد، که این امر موجب شده رتبه بالای علمی در سطوح بین المللی داشته باشد. متقاضیان بین المللی بسیاری، همه ساله به دنبال اپلای تحصیل در سوئیس می باشند.

تحصیل فلسفه در سوئیس علاوه بر مزایایی که آموزش این رشته جذاب دارد، مدرک معتبر بین المللی از دانشگاههایی با رتبه خوب جهانی برای شما در پی خواهد داشت.

اگر شما هم به تحصیل فلسفه در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل فلسفه در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید💛.

4.8/5 - (16 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823