مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل‌ داروسازی در مجارستان + 🔵🟡شرایط ویژه(2023)

تحصیل‌ رشته داروسازی مانند‌ همه رشته‌‌های‌ علوم‌ پزشکی خواهان فراوانی در دنیا‌ خواهد داشت . تحصیل‌ داروسازی در مجارستان به نسبت‌ سایر‌ کشور‌های‌ عضو اتحادیه اروپا ، مقرون‌ به صرفه‌ تر خواهد بود .   تحصیل در مجارستان و دانشگاه‌های این کشور‌ هدف‌ بسیاری از…


تحصیل‌ داروسازی در مجارستان + شرایط ویژه

تحصیل‌ رشته داروسازی مانند‌ همه رشته‌‌های‌ علوم‌ پزشکی خواهان فراوانی در دنیا‌ خواهد داشت . تحصیل‌ داروسازی در مجارستان به نسبت‌ سایر‌ کشور‌های‌ عضو اتحادیه اروپا ، مقرون‌ به صرفه‌ تر خواهد بود .  رشته داروسازی در دانشگاه‌های مجارستان به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد که از این لحاظ جایگاه‌ ویژه‌ای در بین دانشجویان بین‌المللی خواهد داشت . 

 

تحصیل در مجارستان و دانشگاه‌های این کشور‌ هدف‌ بسیاری از دانشجویانی خواهد بود که دارای برنامه‌ مناسبی برای آینده‌ خود می باشید و تصمیم دارید در یک کشور‌ معتبر‌ اروپایی با مخارج پایین‌ و در رشته‌ موردنظر خود‌ تحصیل‌ کنید . ما در این مقاله از موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت به بررسی‌ شرایط‌ تحصیل‌ در رشته‌ داروسازی ، دانشگاه‌ها و مخارج های تحصیلی این رشته در کشور‌ مجارستان خواهیم پرداخت .

درصورتی‌که قصد تحصیل‌ در رشته‌ داروسازی در مجارستان را خواهید داشت . می‌توانید جهت‌ اخذ اطلاعات بیشتر‌ و هچنین چگونگی گرفتن ویزای تحصیلی‌ مجارستان با مشاورین ما در موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت تماس‌ حاصل‌ نمایید .

شرایط‌ وفرم کلی تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

شرایط‌ وفرم کلی تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

تحصیل‌ داروسازی در مجارستان شامل  یک دوره‌ پنج‌ساله (ده ترم) می باشد که به زبان انگلیسی ارائه‌ خواهد شد . تحصیل‌ داروسازی در مجارستان به دو بخش تقسیم خواهد شد که عبارتند از :

بخش‌ اول‌ : مقدمه‌ای بر دروس علوم‌ پایه‌ خواهد بود که مبنایی برای مطالعات‌ دارویی محسوب‌ خواهد شد و شامل ۲ سال اول تحصیل‌ می‌گردد .

بخش‌ دوم : شامل ۳ سال آموزشی می باشد ، دانشجویان در برنامه‌‌های‌ عمومی و تخصصی داروسازی شرکت‌ می نمایند . این برنامه‌ها به‌تدریج‌ از دروس تئوری‌ به سمت‌ دروس عملی و آزمایشگاهی پیش می‌روند تا دانشجویان بتوانند دانش خود را در سطح‌ عملی نیز‌ آزمایش‌ نمایند .

 آموزش‌‌هایی‌ که دانشجویان داروسازی در دوره ۵ ساله می‌گذرانند شامل آموزش‌‌های‌ بالینی‌ و نحوه‌ استفاده از دارو‌ها‌ ، فرمولاسیون دارو‌ ، اهداف درمانی ، موارد منع مصرف‌ دارو‌ها‌ ، عوارض جانبی دارو و … می باشد .  آموزش‌‌ها‌ و دوره‌‌هایی‌ که در دانشگاه‌های مجارستان برگزار خواهد شد که هر سال طبق جدیدترین دانش روز دنیا‌ در حال‌ تحول‌ و پیشرفت‌ می باشد .  دانشجویان پس از موفقیت در آزمون‌‌های‌ دوره‌ داروسازی ، مدرک‌ داروسازی خود‌ را از دانشگاه اخذ نمایند . 

دوره‌ فاندیشن برای تحصیل داروسازی در مجارستان

دوره‌ فاندیشن برای تحصیل داروسازی در مجارستان

تحصیل‌ در دوره‌‌های‌ پیش‌پزشکی یا فاندیشن در مجارستان ، می‌تواند بهترین‌ گزینه برای آن دسته از متقاضیانی که از نظر دانش‌ زبان انگلیسی ضعیف می باشند و یا آمادگی‌ کافی برای ورود‌ به مدرسه های طبابت و داروسازی را نخواهند داشت ، محسوب‌ گردد . در دوره‌‌های‌ پیش‌پزشکی مجارستان ، متقاضی به مدت‌ یک‌ تا‌ دو ترم به زبان انگلیسی در مجارستان تحصیل خواهد کرد و دانشگاه او را برای گذراندن‌ آزمون ورودی‌ آماده می نماید .

 

بیشتر بخوانید : تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان+📚مزیت های آن(۲۰۲۲)

 

شانس قبولی در رشته‌ داروسازی برای تحصیل‌ داروسازی در مجارستان، برای متقاضیانی که در دوره‌‌های‌ فاندیشن شرکت‌ می نمایند به مراتب بیشتر می باشد . چون‌که با منابع‌ آزمون‌ کاملا آشنا‌ بوده اید و از قبل خود‌ را برای سوالات آزمون‌ آماده‌ کرده اید . دوره‌های فاندیشن نیز به زبان انگلیسی ارائه می گردند . 

تحصیل داروسازی در مجارستان

آزمون‌‌های‌ ورودی‌ رشته‌ داروسازی برای تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

دانشگاه‌های مجارستان جهت‌ اخذ پذیرش‌ در رشته داروسازی در مجارستان آزمون‌‌های‌ ورودی برگزار می نماید تا دانش ، مهارت و انگیزه متقاضیان را ارزیابی بنماید. آزمون‌‌های‌ ورودی دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل‌ داروسازی در مجارستان شامل دو بخش کتبی و شفاهی می باشد .

1.آزمون کتبی با توجه به چارچوب دانشگاه‌ها به صورت‌ آنلاین‌ برگزار می گردد و شامل ۲۰ سؤال زیست‌ شناسی ، ۲۰ سؤال شیمی ، ۴۰ سؤال زبان انگلیسی عمومی‌ و ۲۰ سؤال انگلیسی پزشکی‌ می باشد . این سوالات به صورت چندگزینه‌ای طرح شده و مدت‌ زمان‌ پاسخگویی به آن‌ها یک ساعت و ۴۰ دقیقه می باشد.

2.بخش‌ شفاهی آزمون‌ ، یک مصاحبه ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای با استاد‌ دانشگاه مورد‌نظر‌ از طریق‌ اسکایپ می باشد که سوالات آن درباره‌ پزشکی و انگیزه‌ تحصیلی‌ تقاضاکننده می باشد . در نظر بگیرید که شرایط فوق بسته به انتخاب‌ هر ۴ دانشگاه مختلف می باشد .

شرایط و مدرک‌های ضروری جهت‌ تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

شرایط و مدرک‌های ضروری جهت‌ تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

متقاضیان پس از قبولی در آزمون ورودی جهت‌ تحصیل‌ داروسازی در مجارستان باید مدارک‌ زیر‌ را جهت ثبت‌نام به دانشگاه مربوطه ارائه‌ نمایند. ارائه‌ مدرک‌ زبان آزمون‌ آیلتس یا آزمون‌ تافل الزامی‌ می باشد . :

مدارک‌ لازم‌ جهت‌ گرفتن پذیرش‌ در رشته‌ داروسازی در مجارستان عبارتند از
ارائه گواهی دیپلم و ریز‌ نمرات به صورت کامل‌ و ترجمه شده به زبان انگلیسی
ارائه مدرک‌ پاسپورت‌ که باید در حدود ۶ ماه تاریخ انقضائ داشته باشد‌ .
ارائه‌ مدرک‌های شناسایی‌ ، شناسنامه و کارت ملی‌ و یا سایر مدارک‌ شناسایی‌ فرد تقاضا کننده به صورت‌ کاملاً‌ ترجمه‌ شده به زبان انگلیسی
پرداخت تمامی‌ مخارج های مرتبط به امور ثبت‌نام‌ و پذیرش‌ تحصیلی‌ در کشور‌ مجارستان توسط‌ فرد تقاضاکننده
ارائه گواهی زبان رسمی‌ تافل۶۰ تا ۸۰ یا آیلتس ۵ تا ۶
ارائه‌ برگه‌ قبولی امتحان و یا مصاحبه‌ که با توجه‌ به نوع‌ دانشگاه در کشور‌ مجارستان متفاوت‌ می باشد.

دانشگاه‌های عالی  برای تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

دانشگاه‌های عالی  برای تحصیل‌ داروسازی در مجارستان

سیستم‌ آموزش‌ عالی مجارستان شامل‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی‌ می باشد که هم برنامه درسی آموزشی‌ و هم مقاطع مربوط‌ به آن را تا مقطع دکترا فراهم می‌کنند . دانشگاه‌های مجارستان همچنین‌ به فعالیت‌‌های‌ تحقیقاتی‌ کمک می نماید .  مجارستان ۴ دانشگاه جهت تحصیل‌ در رشته‌ داروسازی خواهد داشت که از دانشجویان بین‌المللی که مایل‌ به تحصیل‌ داروسازی در مجارستان می باشند استقبال‌ می نمایند .

کارشناسان مهاجرتی رهپویان عدالت، علاوه‌بر پروسه اخذ پذیرش‌ در دانشگاه‌های داروسازی ، در مسیر گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان و گرفتن بورسیه‌های آموزشی و پیدا کردن محل‌ سکونت مناسب ، به شما کمک می نماید و در کل مسیر‌ همراه شما خواهند بود .

کار‌کردن پس از تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان

کار‌کردن پس از تحصیل در رشته داروسازی در مجارستان

 دانشجویان بعد‌ از فارغ‌ التحصیلی ، ۹ ماه اجازه‌ خواهند داشت در کشور مجارستان بمانند  و به جستجوی کار‌ بپردازند و درصورتی که بتوانند کار‌ پیدا‌ نمایند ، می‌توانند ویزای تحصیلی‌ مجارستان را به ویزای کاری‌ تبدیل‌ نمایند و اقامت‌ مجارستان را دریافت‌ نمایند. فارغ‌التحصیلان داروسازی می‌توانند در بیمارستان‌‌ها‌ ، مراکز‌ بهداشت ، دانشگاه‌ها ، داروخانه‌ها ، شرکت‌های آرایشی و بهداشتی و مراکز تحقیقاتی‌ و پژوهش‌ مشغول‌ به کار گردند .

 

بیشتر بخوانید : تحصیل‌ دکترا در مجارستان👩‍🎓| رایگان در مجارستان به تحصیل بپردازید.

 

درآمد ماهیانه داروسازان در مجارستان

شخصی که به عنوان داروساز در مجارستان کار می کند معمولاً حدود ۱۴۵۲.۲۰یورو در ماه درآمد‌ خواهد داشت . اجرت ها از ۷۸۴.۲۹ یورو (کمترین) تا۲,۱۹۰.۹۵ یورو (بالاترین) متغیر‌ می باشد .

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه ی رهپویان عدالت در تماس باشید

5/5 - (12 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823