مشاوره و ارزیابی رایگان!

0 تا 100 تحصیل رشته داروسازی در فرانسه🔵👩‍🔬👨‍🔬🟡

تحصیل رشته داروسازی در فرانسه، امکان استفاده از امکانات برتر آموزشی را به‌صورت تقریباً رایگان و همراه با انواع کمک‌ هزینه‌های دولتی برای شما مهیا می‌سازد. تحصیل در این رشته به مدت ۶ تا ۹ سال طول می‌کشد و بعد از آن، شما با اخذ مدرک “diplome d’état de Docteur en Pharmacie” به‌عنوان یک دکتر داروساز، می‌توانید در فرانسه فعالیت داشته باشید .


تحصیل رشته داروسازی در فرانسه

 

مراقب لحظات آزاد خود باشید. آن لحظات مانند الماس‌های نتراشیده‌اند؛ اگر آن‌ها را بتراشید و خرد کنید؛ ارزش حقیقی خود را از دست می‌دهند .اگر مراقب آن‌ها باشید؛ شفاف‌تر و درخشنده‌تر جلوه خواهند کرد.

 

اگه روزمرگی شما را از مطالعه دور کرده ، سعی کردیم با تهیه این پادکست اندکی جای خالی مطالعه رو برای شما پر کنیم.

 

نسخه صوتی مقاله🎙🎶

 

شرایط‌ عمومی تحصیل رشته داروسازی در فرانسه

تحصیل رشته داروسازی در فرانسه

   کشور‌ فرانسه رشته داروسازی را در سطح‌ بین‌المللی توسعه داده است . این کشور‌ دارای ۲۴ دانشکده داروسازی می باشد . ظرفیت پذیرش‌ دانشجویان در این رشته ، بسته‌ به نوع دانشگاه و برنامه‌‌های‌ تحصیلی‌ متفاوت‌ می باشد . داشتن مدرک‌ دیپلم‌ و معدل‌ بالای ۱۶ ، از شرایط‌ اخذ پذیرش‌ در دانشگاه‌های برتر‌ فرانسه در رشته داروسازی می باشد. تحصیل در این رشته‌ ، به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان‌پذیر می باشد .

   داشتن مدرک B2 زبان فرانسوی برای‌ تحصیل‌ به زبان فرانسه ، و ارائه نمرات آیلتس و تافل برای تحصیل‌ به زبان انگلیسی ، از دیگر الزامات ورود‌ به دانشگاه‌های فرانسه می باشد . تحصیل‌ در فرانسه به زبان فرانسوی تقریباً رایگان‌ می باشد و دانشجویان از بدو ورود‌ ، برای‌ تامین هزینه‌‌های‌ زندگی خویش ، می‌توانند مشغول‌به‌کار شوند‌ .

بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته داروسازی در کشور فرانسه ، دانشجویان ۶۲ هفته به صورت‌ کارورز مشغول‌به‌کار می‌شوند . این دوره کارآموزی برای آمادگی‌ بیشتر‌ از‌ لحاظ عملی‌ ، برای ورود‌ به فضا کسب و کار‌ داروسازی می باشد.

 

بیشتر بخوانید : تاپ ترین 👩‍🎓دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در مجارستان(2022)

 

برنامه‌ درسی رشته داروسازی در فرانسه

   دانشجویانی که می‌خواهند مدرک‌ دکترای داروسازی (de Docteur en Pharmacie) را بدست‌ آورند ، حتماً باید به‌ترتیب ، دوره‌‌های‌ آماده‌سازی‌ ، دانشگاهی‌ ، جایگاه‌های بالینی‌ و عملی‌ را پشت‌سر بگذارند که به شرح زیر‌ می باشد :

سال اول رشته داروسازی در فرانسه

   دانشجویان باید در سال نخست ، دوره‌های‌ آمادگی PASS یا L .AS را برای تحصیل در رشته‌ داروسازی بگذرانند .

سال دوم و سوم رشته داروسازی در فرانسه

   در سال‌های دوم و سوم ، دانشجویان نخست ، دانش عمومی‌ در علوم‌ داروسازی را کسب خواهند کرد . مباحث‌ درسی این دوره‌ می‌تواند شامل دروسی همانند فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و… باشد‌ . بعد از آن ، دانشجویان در دوره‌های کاربردی پزشکی و علوم سلامت ، اعم از مکانیزم بیماری‌ها ، تشخیص‌ و درمان ، فرمولاسیون و تولید‌ دارو‌ها‌ و… به تحصیل می پردازند .     افزون بر‌ این ، دوره آموزشی عملی‌ ارائه می‌شود و دانشجویان به طراحی‌ و انجام‌ آزمایش‌‌ها‌ ، تحلیل‌های زیستی برای شناسایی بیماری‌ها و مطالعه عوارض‌ دارویی ، خواهند پرداخت .

در انتهای سال سوم ، دانشجویان دیپلم‌ آموزش‌ عمومی علوم‌ دارویی (DFGSP) را اخذ می کنند که معادل‌ مقطع لیسانس در فرانسه می باشد .

سال های چهارم و پنجم رشته‌ داروسازی در فرانسه

   در سال‌های چهارم و پنجم ، دانشجویان دانش عمیقی در علوم‌ بیولوژیکی و دارویی کسب می کنند . این دانش‌ ، شامل‌ مواردی مانند مطالعه‌ بیماری‌ها ، مدیریت درمان و ارائه‌ خدمات‌ به بیمار ، بهینه‌سازی درمان ، مطالعه سطح‌ تحمل‌ ، آثار‌ سو دارو‌ها‌ ، اصول‌ اخلاقی و رفتار حرفه‌ای‌ و بهداشت‌ عمومی می باشد .

    دانشجویانی که کارآموزی را انتخاب می کنند ، حتماً باید در سال پنجم در یک آزمون‌ رقابتی شرکت‌ نمایند . در انتهای سال پنجم، دانشجویان دیپلم‌ آموزش‌ پیشرفته‌ علوم دارویی (DFASP) را کسب می کنند که معادل‌ مقطع فوق‌ لیسانس در فرانسه می باشد . 

 

بیشتر بخوانید : تحصیل‌ داروسازی در مجارستان + 🔵🟡شرایط ویژه(2022)

 

دوره‌ کارآموزی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت داروسازان

   دوره سوم تحصیل‌ داروسازان ، شامل‌ دوره کارآموزی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت می باشد .

✅دوره‌ کوتاه‌ مدت کارآموزی ، به مدت‌ شش ماه بعد از سال پنجم ارائه‌ می‌شود‌ . در این دوره‌ ، دانشجویان می‌توانند انتخاب‌ نمایند که دوره کارآموزی خود‌ را در داروخانه بگذرانند یا در صنعت. در‌صورت انتخاب‌ صنعت‌ ، توصیه می‌شود‌ که دوره‌‌های‌ موازی‌ مرتبط‌ با زمینه‌های مهندسی یا کسب‌و‌کار نیز‌ گذرانده شود .

 

کارآموزان باید برای کسب مدرک داروسازی دولتی فرانسه (DE) از پایان‌نامه عملی‌ خود دفاع‌ نمایند.

 

✅دانشجویان برای شرکت در دوره‌ درازمدت کارآموزی ، حتماً باید در یک آزمون‌ رقابتی شرکت نمایند . این دوره‌ بعد از سال پنجم ، در ۴ تا ۵ سال ارائه می‌شود‌ و دانشجویان برطبق امتیاز کسب‌شده و علایق خود‌ ، می‌توانند در داروخانه بیمارستان یا بیولوژی پزشکی‌ ، دوره کارآموزی خود‌ را بگذرانند .

 

در انتهای سال سوم کارآموزان با دفاع‌ از پایان‌نامه‌ عملی (DE) و سپس‌ پایان‌نامه دوم (DES) مدرک‌ تخصص داروسازی خویش را بدست می آورند .

 

هزینه تحصیل رشته داروسازی در فرانسه

تحصیل رشته داروسازی در فرانسه

   شهریه دانشگاه‌های این کشور توسط دولت فرانسه معین می‌شود، این هزینه‌ها در همه جای کشور یکسان است. هزینه تحصیل در کشور فرانسه برای دانشجویان بومی عبارتند از:

✔برای برنامه های لیسانس متوسط شهریه حدود ۱۷۰ یورو در سال می باشد.
✔برای برنامه های مهندسی متوسط شهریه در حدود ۶۲۰ یورو در سال می باشد.
✔هزینه تحصیل در رشته پزشکی می‌تواند سالانه تا ۴۵۰ یورو باشد.
✔هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب برابر ۲۶۰ و ۳۹۶ یورو در سال می باشد.

    توجه داشته باشید که مقادیر ذکر شده، فقط مربوط به دانشگاه‌های دولتی فرانسه می باشد . شهریه دانشگاه‌های خصوصی فرانسه، می‌تواند بیشتر باشد که این مقدار به صورت متوسط مبلغی حدود ۳,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ یورو در سال است. 

برترین دانشگاه‌های کشور فرانسه

تحصیل رشته داروسازی در فرانسه

   دانشگاه‌های کشور فرانسه از شهرت بسیاری در زمینه تدریس و تحقیق برخوردار هستند. در جدول زیر، لیست پنج دانشگاه برتر فرانسه، نوشته شده است:

 

نام دانشگاه  رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۲ رتبه بندی در سال ۲۰۲۲
دانشگاه PSL ۵۲ ۴۶
مدرسه پلی‌تکنیک ۶۱ ۸۷
دانشگاه سوربن ۸۳ ۸۷
دانشگاه مرکزی پاریس ۱۳۸ ۵۰۱
مدرسه عالی عادی لیون ۱۶۱ ۲۵۱

برترین دانشگاه‌های رشته داروسازی در فرانسه

نتیجه گیری

تحصیل رشته داروسازی در فرانسه

   اگر علاقمند به تحصیل در رشته داروسازی در خارج از کشور هستید، کشور فرانسه یکی از گزینه‌های عالی پیش‌روی شما خواهد بود. تحصیل رشته داروسازی در فرانسه، امکان استفاده از امکانات برتر آموزشی را به‌صورت تقریباً رایگان و همراه با انواع کمک‌ هزینه‌های دولتی برای شما مهیا می‌سازد.

   تحصیل در این رشته به مدت ۶ تا ۹ سال طول می‌کشد و بعد از آن، شما با اخذ مدرک “diplome d’état de Docteur en Pharmacie” به‌عنوان یک دکتر داروساز، می‌توانید در فرانسه فعالیت داشته باشید . این مدرک فقط در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و در اتحادیه اروپا از اعتبار بالایی برخوردار می باشد.

در این نوشتار درمورد شرایط تحصیل داروسازی در فرانسه، هزینه‌های تحصیل داروسازی در فرانسه و … صحبت کردیم که امیدواریم که با خواندن این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کرده باشید.

 

🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته داروسازی در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

 

 آیا تحصیل رایگان داروسازی در فرانسه امکان پذیر است؟

بله. دانشجویان می توانند در دانشگاه های دولتی فرانسه به صورت رایگان در رشته داروسازی تحصیل نمایند.

شرایط اخذ پذیرش در رشته داروسازی در فرانسه چگونه می باشد؟

برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی در فرانسه فرد باید مدرک زبان فرانسوی داشته باشد و دیپلم 12 ساله خود را نیز دریافت کرده باشد.

 درآمد داروسازان در فرانسه چقدر می باشد؟

افرادی که به عنوان داروساز در فرانسه کار می کند معمولاً سالانه حدود 63200 یورو درآمد دارند. محدوده حقوق از 30.300 یورو (کمترین) تا 99200 یورو (بالاترین) می باشد.

5/5 - (21 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

3 دیدگاه برای “0 تا 100 تحصیل رشته داروسازی در فرانسه🔵👩‍🔬👨‍🔬🟡”

  • آدرینا

    سلام من مقاله داروسازی در مجارستان هم خودندم ولی الان این سوال برام پیش اومده که فرانسه یرای تحصیل رشته داروسازی بهتره یا مجارستان؟

  • ارزو

    سلام من لیسانس شیمی کاربردی دارم میخواستم بدونم میتونم برای فوق لیسانس داروسازی بخونم در فرانسه؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823