مشاوره و ارزیابی رایگان!

بررسی کامل مزایای تحصیل رشته‌ مامایی در کانادا 👼👩‍⚕️ + آینده کاری 2023

افرادی که به تحصیل رشته مامایی در کانادا می پردازند نه تنها برای زایمان سالم نوزاد‌ نقش‌ خیلی مهمی دارند ، بلکه نقش‌ حمایتی خیلی مهمی در کمک‌ به خانواده‌ها‌ هم قبل‌ از تولد‌ و هم بعد‌ از تولد‌ نوزاد دارند . کشور کانادا یکی از کشورهایی می باشد که به شدت برای حوزه‌های‌ بهداشتی‌ و درمانی مردم‌ خودش از جمله رشته‌ مامایی اهمیت‌ قائل است .


تحصیل رشته‌ مامایی در کانادا

 

 

 

نسخه صوتی مقاله🎙🎶

 

 
 

مزایای تحصیل رشته‌ مامایی در کانادا

تحصیل رشته‌ مامایی در کانادا

 
   افرادی که به تحصیل رشته مامایی در کانادا می پردازند نه تنها برای زایمان سالم نوزاد‌ نقش‌ خیلی مهمی دارند ، بلکه نقش‌ حمایتی خیلی مهمی در کمک‌ به خانواده‌ها‌ هم قبل‌ از تولد‌ و هم بعد‌ از تولد‌ نوزاد دارند . کشور کانادا یکی از کشورهایی می باشد که به شدت برای حوزه‌های‌ بهداشتی‌ و درمانی مردم‌ خودش از جمله رشته‌ مامایی اهمیت‌ قائل است .
 

اصلی ترین مزیت های تحصیل‌ رشته‌ مامایی در کانادا

 
دانشگاه های معروف در سطح جهانی
 
    هر ساله بیش‌از‌ ۲۰۰,۰۰۰ دانشجوی بین‌ المللی برای‌ تحصیل‌ رشته‌های‌ گوناگون در دانشگاه های کانادا به این کشور سفر می کنند که بخش‌ عمده ای از این متقاضیان ، دانشجویان رشته های بهداشتی‌ و درمان‌ همانند پزشکی‌ ، پرستاری‌ و مامایی می باشند .
 
   دانشگاه های مامایی‌ کانادا با استفاده از به روز‌ ترین امکانات روز‌ دنیا تدریس می کنند و استاندارد‌های‌ عالی‌ تحصیلات موجب شده است‌ تا این دانشگاه ها به عنوان یک گزینه عالی برای تحصیل‌ در رشته مامایی‌ محسوب شوند.
 
   از طرف دیگر ، با وجود بالا بودن کیفیت‌‌ آموزشی تحصیلات در رشته مامایی‌ ، شهریه‌ دانشگاه های پزشکی‌ و پیرا پزشکی‌ در کشور کانادا در مقایسه‌ با دانشگاه های سایر کشور‌ها‌ مانند انگلیس و امریکا به شدت‌ مقرون‌ به صرفه‌ می باشد و کم بودن‌ شهریه های دانشگاه ، خود یکی از مزیت های مهم تحصیل‌ رشته مامایی در این کشور می باشد .
 
تعهد‌ به فرهنگ‌ 
 
   به جرات‌ می توان گفت‌ تقریبا‌ً از تمام کشور‌های‌ دنیا به کشور کانادا سفر‌ می کنند و کانادا یکی از کشور هایی است که متنوع‌ ترین فرهنگ ها را دارد . ونکوور ، مونترال و تورنتو بزرگترین شهر‌های‌ کانادا می باشند که دارای رستوران‌ ها ، موزه ها و مراکز‌ خرید‌ متنوع‌ هستند .
 
   دانشجویان مامایی در کشور‌ کانادا صرف‌نظر‌ از اینکه متعلق به کدام‌ ملیت و کشور‌ می باشند ، بدون هیچ‌ نگرانی‌ به تحصیل‌ یا کار در این کشور مشغول‌ می شوند‌ و تقریبا‌ً هیچوقت تبعیض‌ فرهنگی را تجربه‌ نخواهند کرد .
 
یکی از برترین کشور‌ها‌ برای‌ زندگی
 
   امنیت‌ خیلی بالای زندگی در شهر کانادا باعث شده است تا دانشجویان بین‌ المللی به آسانی بتوانند به عنوان ماما در این کشور زندگی کنند . میزان جرم و جنایت در کشور‌ کانادا در مقایسه‌ با خیلی از کشورها بسیار پایین می باشد به گونه‌ ای که کانادا جزء کشور‌های‌ امن‌ جهان  محسوب می شود.
 
 
بیشتر بخوانید : ⬜ معرفی کامل دانشگاه رویال رودز کانادا (2023)
 
پایین بودن نرخ‌ بیکاری
 
   چشم‌انداز‌ شغلی برای‌ فارغ‌ التحصیلان بین‌ المللی رشته‌ مامایی‌ در کانادا خیلی قوی است پس جای هیچگونه تعجبی نیست‌ که فارغ التحصیلان رشته‌ مامایی‌ از دانشگاه های کانادا کمتر‌ از ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی بتوانند مشغول به کار‌ شوند .
 
اقامت‌ بعد از تحصیل در کانادا
 
   کانادا یکی از کشورهایی است که قوانین به نسبت ساده تری در مقایسه‌ با دیگر کشورها برای اقامت‌ دائم را دارد‌ . خیلی از فارغ‌ التحصیلان رشته‌ مامایی می توانند با داشتن شرایط‌ و الزامات لازم‌ ، اقامت دائم کشور‌ کانادا را بدست بیاورند و به عنوان ماما‌ در بیمارستان‌ها‌ و مطب‌های‌ شخصی خود کار کنند .
 
 
دو زبانه بودن کشور کانادا
 
   با وجود دو زبانه‌ بودن کشور‌ کانادا (انگلیسی و فرانسوی) ، متقاضیان رشته‌ مامایی که به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشند به آسانی می توانند در یکی از دانشگاه های مامایی‌ این کشور به تحصیل‌ بپردازند .
 
 
بیشتر بخوانید : 🟥 تحصیل در دانشگاه کوئست کانادا (۲۰۲۲)
 
استفاده از بورسیه های تحصیلی کانادا
 
   هر ساله دانشکده های مامایی دانشگاه های کانادا بورسیه ها و کمک هزینه‌های‌ مختلفی را با مبلغ‌ خیلی بالا‌ در اختیار‌ دانشجویان مامایی‌ قرار می دهند . مقداری از این بورسیه ها متعلق‌ به پرداخت شهریه ها و مقداری دیگر صرف‌ امر‌ تحقیقات می شود .
 
 
 
بیشتر بخوانید : ترفند اخذ پذیرش برای تحصیل رشته‌ رادیولوژی در کانادا🎓👩‍⚕️ + بورسیه ها و شرایط 2022
 
 
   دیگر مزیت های کلی تحصیل در رشته مامایی‌ در کانادا عبارتند از :
 

  • دریافت ویزای همراه کانادا برای خانواده و همسر
  • امکان‌ استفاده‌ از خدمات‌ بهداشتی و درمانی در کانادا با حداقل‌ هزینه و یا به صورت‌ رایگان‌ 
  • تحصیل‌ در دانشگاه های مامایی با شهریه‌ کم 
  • ثبات‌ اقتصادی‌ کشور‌ کانادا
  • تنوع فرصت های کاری‌ رشته‌ مامایی‌ 
  • مهمان‌نواز‌ بودن مردم کانادا
  • کیفیت بالای آموزش در دانشگاه های پزشکی‌ و پیراپزشکی کانادا
  • معتبر بودن مدارک‌ تحصیلی‌ دانشگاه های کشور کانادا در سراسر‌ جهان

 

آینده‌ کاری رشته‌ مامایی‌ در کانادا

تحصیل رشته‌ مامایی در کانادا
    کشور کانادا به علت اهیمت زیاد‌ آن به حوزه‌های‌ بهداشت‌ و درمان ، امکانات بسیاری را در اختیار کادر‌ درمان و کارشناسان مامایی قرار می دهد . خوشبختانه رشته‌ مامایی‌ در کانادا به اشباع اشتغال‌ نرسیده‌ است‌ به همین سبب فارغ‌ التحصیلان بدون هیچ‌ نگرانی‌ می توانند در مدت‌ کوتاهی کار پیدا‌ کنند .
 
 

کار‌ حین تحصیل رشته‌ مامایی در کانادا

تحصیل رشته‌ مامایی در کانادا
   گزینه های بسیاری برای‌ دانشجویان بین‌ المللی رشته مامایی‌ در دانشگاه های کانادا وجود دارد که  آن ها می توانند در کنار‌ تحصیلات خود‌ ، کار کنند . بسته‌ به شرایط‌ دانشجو ، فرد‌ متقاضی‌ می تواند در دانشگاه ، یا خارج از دانشگاه فعالیت‌ نماید . علاوه‌ بر این ، همسران دانشجویان بین المللی عموماً در صورت‌ تمایل‌ می توانند در کانادا کار‌ کنند .
 
 
 

نتیجه‌گیری‌ 

تحصیل رشته‌ مامایی در کانادا
 
   رشته مامایی یک حرفه‌ بهداشتی است که از رشته‌ پرستاری‌ کاملاً متمایز‌ می باشد . ماما‌ها‌ در عرصه مراقبت های اولیه زنان در دوران‌ بارداری ، زایمان‌ و بعد از زایمان‌ تخصص دارند . آنها برای‌ آزمایش های تشخیصی ، عوارض‌ و خطرات احتمالی مادر و کودک و… آموزش دیده اند و تلاش می کنند این خطرات را کاهش دهند .
 
   در کانادا ، مامایی تحت‌ صلاحیت‌ استانی می باشد و این رشته از دهه ۱۹۹۰ با وضع قوانین استانی به طور‌ قانونی به عنوان یک حرفه‌ در ایالت های کانادا به وجود ‌آمد . در سال ۱۹۹۴ ، آنتاریو و آلبرتا نخستین استانهایی بودند که به تدریس رشته‌های‌ مامایی‌ پرداختند و از این دو استان اهمیت این رشته‌ آغاز‌ شد .
 
 
🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته مامایی در کانادا  میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 
 

چه مدارکی برای ورود به رشته مامایی در کشور کانادا موردنیاز است؟

رشته مامایی در کانادا در بین برنامه های آموزشی “ورود مستقیم” قرار گرفته است و این مسئله به این معنا است که هیچ مدرک دیگری مثل مدرک پرستاری یا موارد دیگری برای ورود لازم نمی باشد.

بازار کار مامایی به چه صورت می باشد؟

ماماها می توانند در مراکز گوناگونی از جمله بیمارستان ها، مطب های خصوصی، مربی بهداشت مدارس، مراکز بهداشتی درمانی، زایشگاه ها و درمانگاه ها، بخش های درمانی، خدمات بهداشتی، پست های مدیریتی و همچنین به عنوان سوپروایزر آموزشی بیمارستان کار کنند.

آیا مامایی در کانادا جزو مشاغل دشوار محسوب می شود؟

مامایی نیز مانند دیگر مشاغل سختی های مخصوص به خود را دارد. مامایی از جمله مشاغلی می باشد که علاوه بر خستگی های جسمی از نظر ذهنی برای شما دغدغه آور می باشد . اما اگر عاشق رشته خود باشید، تمام خستگی ها بی معنا خواهد شد.

5/5 - (4 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823