مشاوره و ارزیابی رایگان!

چرا تحصیل پزشکی در آلمان ؟👨‍⚕️ + شرایط 2022💥

تحصیل‌ پزشکی‌ در آلمان به‌طورمعمول برای‌ دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان آلمانی رایگان می باشد . تنها هزینه‌ای که آن‌ها باید بپردازند ، هزینه‌ ترمی و دو بار در سال می باشد که بسته به دانشگاه هر ترم مبلغ‌ ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو می باشد .


تحصیل پزشکی در آلمان

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 
 
 
 

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان
امروزه تعداد زیادی دانشکده‌های پزشکی‌ و برنامه‌‌های‌ مطالعاتی پزشکی‌ در تمام جهان وجود دارد . ولی دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا‌ به تحصیل‌ در آلمان علاقه‌مند می باشند. در ادامه بعضی از دلایل‌ محبوبیت تحصیل پزشکی‌ در آلمان ذکر شده است .
 
 
 
🟡دانشکده‌‌های‌ پزشکی‌ دارای رتبه بالا : کیفیت‌ در آموزش‌ و پژوهش‌ ، موجب شده‌ است‌ که دانشکده‌‌های‌ پزشکی‌ در آلمان ، در میان تاپ ترین های جهان قرار بگیرند .
 
🔵شاخه‌های پزشکی گوناگون و گسترده‌ : دانشکده‌‌های‌ پزشکی‌ در آلمان ، طیف گسترده‌ای از گرایش‌‌های‌ پزشکی را عرضه می‌ کنند تا دانشجویان بتوانند زیرشاخه پزشکی‌ موردعلاقه خود‌ را پیدا کنند .
 
🟡امکانات به روز : کار‌ عملی ، بخش مهمی از آموزش پزشکی‌ می باشد. دانشکده‌‌های‌ پزشکی آلمان دارای آزمایشگاه‌های مدرنی می باشند که به جدیدترین و به‌روزترین امکانات مجهز می باشند. جلسات عملی در این‌گونه محیط‌‌هایی‌ به شما کمک‌ می‌کند‌ تا‌ مهارت‌‌های‌ کاربردی گسترده‌ای کسب نمائید .
 
🔵اجتماع دانشجویی بین‌المللی : جدا از یک تجربه‌ دانشگاهی‌ منحصربه‌فرد ، تحصیل‌ در خارج‌ از کشور‌ فرصتی مناسب‌ برای معاشرت‌ با اتباع‌ گوناکون می باشد . آلمان بیشتر از ۳۵۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی را در خود‌ جای‌داده است .
 
🟡آینده‌ روشن‌ : کارفرمایان برای مدارک‌ پزشکی‌ آلمان ارزش بسیاری قائل هستند . مدرک‌ پزشکی آلمان ، شانس‌ کار‌ در آلمان را افزایش‌ خواهد داد و از لحاظ اقتصادی‌ هم درآمد بالایی می‌توانید داشته باشید .
 

شرایط‌ کلی تحصیل‌ پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان
برای‌ بهره‌وری عالی از یادگیری‌ ، برنامه تحصیل‌ پزشکی در آلمان ، در مراحل‌ بخصوصی سازمان‌ یافته است‌ . توجه نمائید که هر مرحله‌ به یک آزمون‌ اختصاصی منجر می‌شود و در نهایت ، شما حتماً باید آزمون نهایی را بگذرانید .
 
 
✔مرحله پیش‌بالینی (Pre -Clinical Stage) : در مدت دو سال تحصیلی اول خود‌ در دانشگاه ، شما با مفاهیم‌ اصلی‌ و موضوعات‌ پزشکی‌ آشنا خواهید شد. در نهایت این مرحله‌ ، پیشرفت‌ تحصیلی‌ شما با استفاده‌ از یک آزمون‌ خاص که به‌صورت کتبی و شفاهی‌ می باشد و مواردی نظیر آناتومی ، بیوشیمی و فیزیولوژی را پوشش‌ می‌دهد ، سنجش خواهد شد .
 
 
✔مرحله‌ علوم بالینی (Clinical Science Stage) : در سه سال بعدی تحصیلات خود‌ ، با شرکت در سخنرانی‌های متعدد ، جلسات آزمایشگاهی ، سمینار‌ها‌ و دوره‌‌های‌ کارآموزی علاوه‌ بر دانش نظری‌ ، مهارت‌های عملی‌ مهمی هم کسب نمود . در انتهای این مرحله‌ ، شما یک آزمون خواهید داشت که به‌طورمعمول یک آزمون کتبی می باشد .
 
 
✔سال بالینی نهایی (Final Clinical Year) : در سال آخر تحصیل‌ به‌عنوان دانشجوی پزشکی‌ در آلمان ، شما آخرین‌ آزمون را سپری‌ خواهید نمود که دانش علمی و شغلی شما را در پزشکی‌ تقریب می‌زند . توجه‌ داشته باشید که چنانچه در آزمون نهایی قبول نشوید ، نمی‌توانید مجوز پزشکی‌ را دریافت نمائید . آزمون نهایی ترکیبی از یک امتحان‌ شفاهی‌ و عملی‌ می باشد .
 
 

هزینه‌ تحصیل‌ رشته پزشکی در دانشگاه‌های آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان
تحصیل‌ در رشته پزشکی‌ در آلمان به‌طورمعمول برای‌ دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان آلمانی رایگان می باشد . تنها هزینه‌ای که آن‌ها باید بپردازند ، هزینه‌ ترمی و دو بار در سال می باشد که بسته به دانشگاه هر ترم مبلغ‌ ۲۰۰ الی ۳۰۰ یورو می باشد . دو سناریو‌ وجود دارد‌ که دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی‌ در آلمان مجبور به پرداخت هزینه‌ می باشند :
 
دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه‌ اروپا که می‌خواهند در دانشگاه ایالت فدرال بادن -وورتمبرگ تحصیل نمایند ، حتماً باید برای‌ هر ترم شهریه‌ ۱۵۰۰ یورو پرداخت نمایند.
 
دانشجویانی که در یکی از دانشگاه‌های خصوصی‌ که در آلمان تحصیل پزشکی‌ ارائه‌ می‌دهند ثبت‌نام می‌کنند ، حتماً باید شهریه‌ای معادل‌ ۵۷۰۰ – ۱۵۵۰۰ یورو در هر ترم پرداخت نمایند.
 
 

 

در برخی از دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی‌ آلمان ، بورسیه تحصیل پزشکی‌ به دانشجویان اعطا می‌شود‌ . ممکن‌ است دانشگاه شما نیز‌ بورسیه‌ها و کمک‌ ‌هزینه‌‌های‌ تحصیلی‌ برای دانشجویان خود‌ در نظر گرفته باشد‌ که می‌توانید‌ با سوال از مشاوران ما در موسسه‌ رهپویان عدالت بورسیه‌های تحصیلی آلمان را بررسی‌ نمائید.

 

 

برترین دانشگاه‌های پزشکی‌ در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان
فهرستی از دانشگاه‌های برتر‌ آلمان در رشته پزشکی‌ ، بر طبق رنکینگ جهانی ۲۰۲۲ QS در جدول پایین نشان‌ داده شده‌ است‌ :
 
 
 
نام دانشگاه نام رسمی دانشگاه QS ۲۰۲۲
     
دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich ۵۰
دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg University ۶۳
دانشگاه مونیخ University of Munich ۶۴
دانشگاه آزاد برلین Free University of Berlin ۱۲۷
دانشگاه هومبولت برلین Humboldt-Universität zu Berlin ۱۲۸
دانشگاه آخن RWTH Aachen University ۱۶۵
دانشگاه فرایبورگ University of Freiburg ۱۷۲
دانشگاه ابرهارد کارلز، توبینگن Eberhard Karls University, Tübingen ۱۷۷
دانشگاه گوتینگن University of Göttingen ۲۰۴
دانشگاه هامبورگ University of Hamburg ۲۱۴
دانشگاه بن University of Bonn ۲۲۶
دانشگاه گوته فرانکفورت آم ماین Johann Wolfgang Goethe University Frankfurt am Main ۳۴۰
دانشگاه ارلانگن نورنبرگ University of Erlangen Nuremberg ۳۲۲
دانشگاه اولم University of Ulm ۳۶۵
دانشگاه وورتسبورگ University of Würzburg ۳۷۸
دانشگاه مونستر University of Münster ۴۱۱
دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینتس Johannes Gutenberg University of Mainz ۴۲۷
دانشگاه لایپزیگ University of Leipzig ۴۴۷
دانشگاه کیل University of Kiel ۴۹۴
 
برترین دانشگاه‌های پزشکی در آلمان
 
 
 

 

همچنین‌ ، دانشگاه‌های ذکر شده‌ در لیست‌ دانشگاه‌های مورد تائید وزارت‌ بهداشت ایران قرار دارند و اگر پس از تمام‌ شدن‌ تحصیلات خود‌ ، قصد بازگشت و کار‌ در ایران را دارید ، برای معادل‌سازی مدارک خود دچار‌ مشکل‌ نخواهید شد.
 
 
 
 

درآمد پزشکان‌ در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان
پزشکان از پردرآمدترین کارمندان در جهان می باشند . داشتن مدرک پزشکی در آلمان هم اشتغال‌زایی بالا‌ و هم حقوق‌ زیادی را برای شما تضمین‌ خواهد کرد . دانشکده‌‌های‌ پزشکی آلمان شهرت‌ برجسته‌ای در تمام جهان دارند ، بدین‌سبب کارفرمایان مشتاق استخدام شما خواهند بود . علاوه‌بر این ، مدرک پزشکی آلمان ، طیف‌ گسترده ای از مهارت‌ها را به شما خواهند آموخت که به‌نوبه خود طیف وسیعی از گزینه‌های شغلی را در اختیار شما قرار می‌دهد .

 

پیشنهاد میکنیم بخوانید : ۵ مزیت تحصیل دندانپزشکی در فرانسه🦷👩‍🎓
 
 
 
حقوق‌ شما به تجربه‌ و موقعیت‌ محل کار‌ در بیمارستان‌ ، بستگی‌ خواهد داشت . به‌عنوان‌ نمونه در آلمان ، یک متخصص‌ به‌طور متوسط ​​سالانه تقریباً ۸۰۰۰۰ یورو درآمد کسب می‌کند‌ . با سال‌ها تجربه‌ ، یک پزشک دارای تخصص‌ پزشکی‌ در آلمان انتظار‌ می‌رود بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ یورو در سال درآمد‌ داشته باشد‌ .
 

هزینه های زندگی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان
علی‌رغم تحصیل رایگان در آلمان برای خیلی از دانشجویان ، مخارج زندگی در آلمان اجتناب‌ناپذیر است . دانشجویان در آلمان ، اکثراً در پیدا کردن خانه ارزان‌قیمت مشکل دارند . اجاره‌بها به طور معمول بیشترین هزینه را در بودجه‌ ما‌هانه‌ به خود‌ اختصاص‌ می‌دهد . اما ، خوابگاه‌‌هاي‌ دانشجویی معمولاً ارزان‌ترین محل اقامت‌ برای‌ دانشجویان می باشند. در خوابگاه‌هاي دانشجویی ، هزینه‌ یک اتاق به طور‌ متوسط ​​۲۴۶ یورو در ماه می باشد .
 
درصورتی‌که نمی‌خواهید در خوابگاه دانشجویی ساکن‌ شويد ، می‌توانید‌ به‌همراه چندین‌ دانشجو ، در آپارتمان‌های اشتراکی‌ زندگی نمائید . به طور میانگین ، دانشجویان هر ماه ۳۶۳ یورو برای یک اتاق در یک آپارتمان مشترک باید پرداخت نمایند.
 
اگر ترجیح‌ می‌دهید تنها زندگی کنید ، می‌توانید‌ خودتان يک آپارتمان اجاره نمائید . اجاره آپارتمان آسان ترین اما گران‌ترین شکل اقامت‌ در آلمان می باشد . دانشجویان به طور متوسط ​​ماهانه ۳۸۹ یورو برای‌ اجاره‌ خانه پرداخت خواهند کرد. به صورت کلي ، میانگین ​​هزینه‌های زندگی ما‌هانه‌ یک دانشجو در آلمان تقریباً ۸۵۰ یورو می باشد .
 
 

نتیجه‌گیری‌ 

تحصیل پزشکی در آلمان
رشته‌ پزشکی‌ یکی از رشته‌‌های‌ خیلی پرطرفدار‌ در دنیا‌ می باشد که دانشجویان ، علاقه‌ بسیاری برای‌ تحصیل در گرایش‌های مختلف‌ این رشته دارند . ازجمله محبوب‌ترین کشور‌ها‌ برای‌ آموزش پزشکی‌ ، آلمان می باشد. یکی از نگرانی‌ها در مورد‌ مهاجرت به آلمان ، طولانی بودن‌ نوبت سفارت و دریافت ویزای آلمان می باشد. اما مشاورین ما در موسسه‌ رهپویان عدالت پرگاس برای‌ تسریع در روند‌ دریافت ویزا‌ به شما کمک خواهند نمود و در کلیه مراحل‌ پذیرش‌ ، ویزا‌ و حتی اقامت‌ ، همراه شما خواهند بود‌ .
 
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل پزشکی در آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 
 

تحصیل پزشکی در آلمان، تقریباً چند سال طول می‌کشد؟

اغلب تحصیل پزشکی در آلمان، ۶ سال و سه ماه تمام‌وقت طول می‌کشد.

آیا دانشگاه‌های تحصیل پزشکی آلمان، برای پذیرش آزمون ورودی می گیرند؟

بله، برای پذیرش در بعضی از دانشکده‌های تحصیل پزشکی در آلمان، باید در یک آزمون آزمایشی خاص شرکت نمائید.

تحصیل پزشکی در آلمان در دانشگاه‌های دولتی ، شهریه دارد؟

تحصیل پزشکی در آلمان، معمولاًبرای دانشجویان بین‌المللی و دانشجویان آلمانی رایگان می باشد . برای دانشگاه‌های دولتی، باید هزینه ترمی و دو بار در سال پرداخت نمائید که بسته به دانشگاه هزینه هر ترم مبلغ ۲۰۰ – ۳۰۰ یورو می باشد.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “چرا تحصیل پزشکی در آلمان ؟👨‍⚕️ + شرایط 2022💥”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823