مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل اقتصاد در سوئیس👩‍🎓📚 + بازار کار 2023

تحصیل در کشور سوئیس با شرایط ویژه ای همراه بوده و مدرک دریافت شده نیز در نهایت اعتبار بالایی دارد. در دوره های تحصیل اقتصاد در سوئیس که توسط دانشگاه ها و کالج های معتبر ارائه می شود یاد خواهید گرفت به چه صورت کلیه…


تحصیل اقتصاد در سوئیس بازار کار 2023

تحصیل در کشور سوئیس با شرایط ویژه ای همراه بوده و مدرک دریافت شده نیز در نهایت اعتبار بالایی دارد. در دوره های تحصیل اقتصاد در سوئیس که توسط دانشگاه ها و کالج های معتبر ارائه می شود یاد خواهید گرفت به چه صورت کلیه اقدامات اقتصادی را برای بهبود رفاه مصرف کنندگان بهینه سازی کنید.

اگر از علاقه مندان تحصیل اقتصاد در سوئیس هستید تا انتهای مقاله همراهمان باشید😉.

🤔 شرایط کلی تحصیل اقتصاد در سوئیس

شرایط کلی تحصیل اقتصاد در سوئیس

متقاضیان تحصیل اقتصاد در سوئیس که ملیت اتحادیه اروپا را ندارند باید نخست با کنسولگری سوئیس تماس بگیرند و در صورت تایید، در دانشگاه های این کشور ثبت نام کنند.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها و یا مراکز آموزشی سوئیس، اول باید ریز نمرات و مدارک زبان همراه مدارک دیگر مانند گواهی توانایی مالی و انگیزه نامه را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

زبان های ارائه شده در دانشگاه های سوئیس شامل ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی هستند و مدرک B1-B2 برای آنها نیاز است.

ضمنا برای تحصیل به زبان انگلیسی مدارکی از جمله آیلتس یا تافل نیز باید ارائه شوند.

📚 تحصیل اقتصاد در سوئیس در مقاطع مختلف

تحصیل اقتصاد در سوئیس در مقاطع مختلف

در ادامه باهم شرایط تحصیل اقتصاد در سوئیس در دوره های مختلف را بررسی می کنیم.

⬅ تحصیل اقتصاد در سوئیس در دوره کارشناسی

حین دوره ی آموزشی در مقطع کارشناسی رشته اقتصاد، در کلاس های متفاوتی حضور پیدا می کنید که با توجه به موسسه متفاوت است.

بعضی از این کلاس‌ها عمومی می باشند مانند: نظریه بازی، مبانی اقتصاد کلان و اقتصاد خرد، توسعه اقتصادی و اقتصاد منابع، آمار و محاسبات، و…. برای برنامه کارشناسی مدیریت بین المللی شما باید بتوانید دانش کافی زبان انگلیسی را نشان دهید.

برای تحصیل اقتصاد در سوئیس در مقطع کارشناسی باید گفت سطح C1 با توجه به مقیاس بندی چارچوب مرجع اروپایی (EFR) نیاز است. مدت دوره تحصیل سه سال است و معمولا شهریه دانشگاه 18500CHF فرانک در سال می باشد.

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳

⬅ تحصیل اقتصاد در سوئیس در دوره کارشناسی ارشد

در دوره ارشد تحصیل اقتصاد در سوئیس، همه ی شرایط دخیل در تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات بررسی می شود. علم اقتصاد، عوامل اقتصادی «اقتصاد خرد» و  «اقتصاد کلان» را تحلیل و بررسی می کند.

رشته اقتصاد معمولا در این دوره یکساله یا دوساله است. ۲۰ برنامه آموزشی کفوق کارشناسی در اقتصاد در بیست دانشگاه سوئیس خدمات ارائه می کنند.

⬅ تحصیل اقتصاد در سوئیس در دوره دکتری

تحصیل اقتصاد در سوئیس در دوره دکتری یک گزینه عالی است. با تحصیل دکترای اقتصاد در سوئیس نظریه اقتصاد، اقتصاد کلان، اقتصاد سنجی، اقتصاد سلامت، مالی، رفتاری، کاربردی یا توسعه، شما می توانید به آموزش تحقیقات تکمیلی در سوئیس پرداخته و همچنین از فضای بین المللی در شهرهایی مانند زوریخ، ژنو، بازل یا برن لذت ببرید.

این رشته در مقطع دکترا معمولا سه تا پنج ساله بوده و بین 400 تا 2000 یورو در سال در دانشگاه های دولتی هزینه دارد.

البته کمیسیون فدرال کشور سوئیس برای دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی (FCS)، بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های معتبر سوئیس را هم در نظر گرفته و اعمال می نماید. همچنین 90000 یورو برای اقتصاددانان دارای مدرک دکترا برای حقوق اولیه محصلین اختصاص می یابد.

تحصیل دکتری در سوئیس (۲۰۲۳)

🤩 بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل در رشته اقتصاد 

بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل در رشته اقتصاد

بر اساس رتبه بندی های جهانی، رتبه اخذ شده توسط دانشگاه های این کشور قابل توجه است. از دانشگاه های مطرح سوئیس می توان به انیستیتو فدرال تکنولوژی سوئیس اشاره کرد که طبق آمار، رتبه 26 را در برترین دانشگاه های جهان و رتبه 60 را در بین بهترین دانشگاه های اقتصاد و تجارت دارا می باشد.

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های سوئیس در حوزه اقتصاد و تجارت، دانشگاه زوریخ است که علاوه بر اقتصاد رشته های دیگری را نیر ارائه می دهد.


در ادامه اسامی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در سوئیس در رشته اقتصاد، به همراه رتبه در بین برترین دانشگاه های جهان و نیز رتبه در بین برترین دانشگاه های رشته اقتصاد جهان را برای شما ذکر کرده ایم:

  • Swiss Federal Institute of Technology Zurich  رتبه ۲۶ و ۶۰
  • دانشگاه  Zurich رتبه ۶۲ و ۶۱
  • دانشگاه  St Gallen رتبه – و  ۷۸
  • دانشگاه  Lausanne رتبه ۱۸۹ و  ۱۶۶

👩‍🎓 تحصیل اقتصاد در سوئیس در گرایشات مختلف

تحصیل اقتصاد در سوئیس در گرایشات مختلف

علاوه بر امتیاز بالای مدارک دانشگاه ها و مراکز آموزشی سوئیس، تنوع رشته ها و گرایشات ارائه شده نیز از دیگر مزایای تحصیل در این کشور است.

از گرایشات ارائه شده در دوره های تحصیل اقتصاد در سوئیس می توان به اقتصاد، محاسبه و اقتصاد، اقتصاد و مدیریت، مدیریت و اقتصاد بین الملل در مقطع کارشناسی اشاره کرد که عموما 3 سال طول می کشند.

برای تحصیل اقتصاد در سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد می توانید گرایشاتی از جمله بانکداری و اقتصاد، اقتصاد کمی و امور مالی، گسترش و سیاست اقتصادی پول، اقتصاد بین الملل، مدیریت و اقتصاد و حقوق بین الملل را انتخاب کنید.

برای دانشجویان دوره دکتری در سوئیس نیز گرایشاتی از جمله اقتصاد بین الملل، فلسفه، سیاست و اقتصاد، اقتصاد تجاری و اقتصاد و بانک داری ارائه می شود.

💵 بورسیه های تحصیل اقتصاد در سوئیس

بورسیه های تحصیل اقتصاد در سوئیس

بورسیه های تحصیلی سوئیس برای پژوهش یا تحصیل در تمام دانشگاه های کانتون سوئیس، دانشگاه های علوم کاربردی و دو موسسه فناوری فدرال و همچنین چهار موسسه تحقیقاتی ارائه می شود.

فقط دانشجویانی که توسط یک مربی دانشگاهی در یکی از این موسسات آموزش عالی معرفی شده اند در نظر گرفته می شوند. بورسیه های تحصیلی برای تحصیل اقتصاد در سوئیس عبارتند از:

💠 بورسیه های IMD MBA : برای دانشجویان بین المللی که سوابق تحصیلی عالی در رزومه تحصیلی خود دارند اما موانع مالی ادامه تحصیل آنها را غیرممکن ساخته است.

💠 کمک هزینه تحصیلی عالی (EPFL) : برای شرکت در این برنامه فوق العاده از اشخاص سخت کوش، موفق و ذهن های درخشان بسیار استقبال می شود.

😉 بازارکار بعد از تحصیل اقتصاد در سوئیس

بازارکار بعد از تحصیل اقتصاد در سوئیس

به علت تمرکز کشور سوئیس بر حوزه بانکداری، از لحاظ شغلی این کشور برای فارغ التحصیلان رشته اقتصاد از بهترین نقاط دنیا است. از موقعیت های کاری افراد متخصص در این حیطه می توان به کار در بانک و حوزه های مربوطه اشاره کرد.

هم چنین کار در دستگاه های دولتی مانند وزارتخانه ها نیز از موقعیت های شغلی ایده آل برای این افراد است. اگر در ارگانهای خصوصی یا دولتی یا سازمان های بین المللی مشغول به کار باشید با توجه به اقتصاد و شرایط کشور سوئیس می توانید به درآمد بالایی برسید.

درآمد رشته اقتصاد در سوئیس خصوصا در حوزه های بانکداری، وزرات خانه ها، تحلیل گران اقتصادی و همچنین مدرسین رشته اقتصاد و… بسیار خوب و قابل توجه می باشد، طبق آمار دریافت شده، متوسط درآمد سالانه یک اقتصاددان در سوئیس 123868CHF فرانک است.

ویزای تحصیلی سوئیس ۲۰۲۳+ مقاطع و شرایط

🤗 نتیجه گیری

کشور سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. تحصیل اقتصاد در سوئیس یک گزینه عالی برای افرادی است که به دنبال تحصیل و سکونت در کشوری با استانداردهای عالی زندگی می کنند،  دریافت مدرک معتبر بین المللی و برخورداری از امکان دریافت اقامت دائم یک کشور رویایی هستند.

اگر شما هم به تحصیل اقتصاد در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل اقتصاد در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

درآمد  اقتصاددانان در سوئیس چقدر می باشد؟

طبق آخرین آمار درآمد یک فرد اقتصاددان در سوئیس به 123868CHF فرانک در سال می رسد.

آیا برای تحصیل اقتصاد در سوئیس بورسیه ارائه می شود؟

بله، برای تحصیل در رشته اقتصاد بورسیه های متنوعی مانند بورسیه های IMD MBA و Ecole Polytechnique Federale Lozanne (EPFL) ارائه می شود.

شرایط اقامت سوئیس پس از تحصیل به چه صورت است؟

پس از تحصیل در این کشور 6 ماه به شما فرصت داده می شود که بتوانید وارد بازار کار شده و ویزای کاری سوئیس را دریافت نمایید.

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823