مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا 👩‍🚀🚀+ شرایط جدید 2023

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا یکی از بهترین رشته‌ها برای متقاضیان تحصیل در خارج محسوب می شود. تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا یکی از جدیدترین شاخه‌های مهندسی می باشد که در قرن ۱۹ میلادی فعالیت این حرفه با نخستین آزمایش بر روی نیروی پرواز آغاز شد.


تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا

 

نسخه صوتی مقاله🎙🎶

 

درمورد تحصیل در رشته مهندسی هوا‌ فضا

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا
   کمتر رشته‌ای است که به اندازه رشته‌ مهندسی هوا‌ و فضا‌ از بشریت‌ الهام گرفته شده‌ باشد‌ . مهندسان هوا‌ فضا هنوز هم در تلاش می باشند تا به ما در مشاهده یال‌‌های‌ جهان و همچنین‌ بهبود‌ روش زندگی ما در اینجا یعنی در سیاره زمین‌ کمک کنند .
 
چنانچه اهداف شغلی شما شامل‌ ایجاد‌ فناوری‌های نوآورانه‌ای می باشد که قرن‌ بیست و یکم را شکل‌ می‌دهد ، ممکن است‌ بخواهید مدرک‌ خود‌ را در مهندسی هوا‌ و فضا کسب نمائید.
 
   مهندسی هوا‌ و فضا پایه و اساس خود‌ را در مهندسی مکانیک‌ دارد‌ ، بدین‌سبب کسب مدرک کارشناسی در مهندسی هوا و فضا‌ می‌تواند به طیف گسترده‌ای از مشاغل‌ هم در پرواز‌ و هم در زمین‌ منتهی شود‌ ، به عنوان نمونه نیاز‌ به سوخت‌های کارآمدتر برای‌ هواپیما‌ها‌ و فضاپیماها منجر به پیشرفت در منابع‌ سوخت پایدار‌ شده‌ است‌ که درحال حاضر در محصولات گسترده‌ای استفاده‌ می‌شود .
 
   دامنه‌ پروژه‌های مهندسی هوا و فضا‌ تا حدودی همیشه‌ مستلزم کار‌ تیمی‌ می باشد به گونه‌ای که هر یک از مهندسان به عنوان بخشی از یک تیم‌ به فعالیت‌ می‌ پردازند . بدین سبب می‌توان رشته مهندسی هوا و فضا را به عنوان یک حرفه آموزشی‌ که‌نه‌ تنها به تحصیلات دانشگاهی‌ و شغل‌ مهندسی بلکه‌ بر کار گروهی و ارتباطات هم تاکید دارد‌ ، معرفی‌ نمود.
 

برترین دانشگاه ها برای تحصیل‌ در رشته‌ مهندسی هوا فضا‌ 

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا
   در جدیدترین رتبه‌بندی سالانه برتر‌ین دانشگاه‌های جهان که برای‌ اندازه‌گیری‌ کیفیت‌ آموزش و تاثیرات اقتصادی و اجتماعی آن در جامعه‌ انجام شد ، در میان چندین‌ دانشگاه برتر‌ برای‌ تحصیل در رشته‌ مهندسی هوا‌ و فضا‌ نام دانشگاه هوانوردی ترکیه نیز‌ به چشم می‌خورد ، این دانشگاه یک کالج‌ تازه‌ تاسیس‌ است و در شهر آنکارا می باشد .
 
   بهترین‌ دانشگاه‌های هوا فضا‌ در کشور‌ ترکیه دارای ۳ پردیس در ۲ شهر‌ می باشد و اعتبار بخشی را تضمین‌ می‌کنند ، بدین صورت‌ که دانشگاه‌های معتبر با اخذ‌ مجوز برای‌ رعایت‌ استاندارد‌‌های‌ آموزشی و بالا‌ بردن‌ کیفیت دانشگاه‌ها سعی در اعطای مدارک‌ معتبر‌ برای‌ دانشجویان خود می باشند . نام دانشگاه دولتی ترکیه در شاخه هوانوردی دانشگاه دولت می باشد و دانشگاه آزاد ترکیه در شاخه‌ هوانوردی دانشگاه اُزل می باشد .
 
علاوه‌ بر دانشگاه ترکیه ، از دانشگاه‌های برتر‌ مهندسی هوا‌ و فضا‌ می‌توان به دانشگاه هوا‌ فضایی انگلیس که در رتبه‌ اول قرار دارد و همچنین به دانشگاهای ohio state ، Stanford ، notre dame ، Michigan ، cornel اشاره نمود.
 
   تعدادی از برترین دانشگاه‌های معتبر‌ مهندسی هوا‌ و فضا‌ توسط‌ abet معتبر‌ شناخته می‌شوند . در حقیقت برخی از قدیمی‌ترین دانشکده‌‌های‌ مهندسی جهان فرصت‌‌های‌ تحقیقاتی‌ گوناگونی را برای‌ مشتاقان مهندسی هوا‌ و فضا‌ ارائه‌ می‌دهند ، دانشگاه‌هایی که کارها شغلی یا فراغت های شغلی نظیر برنامه‌‌های‌ تعاونی ، کار‌ آموزی را در کنار‌ تحصیل‌ مهیا می سازند پس از تکمیل‌ تحصیلات راه‌ یافتن‌ شغل‌ متناسب‌ با رشته تحصیلی‌ را هموار‌تر خواهد کرد.
 

زبان تحصیل برای تحصیل‌ در رشته‌ مهندسی هوا فضا‌ 

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا
   رشته مهندسی هوا و فضا‌ مانند سایر رشته‌‌های‌ مهندسی است‌ که اغلب دانشجویان نخبه آن پس از پشت‌ سر‌گذاشتن‌ دوره‌ی کارشناسی و کارشناسی ارشد برای‌ ادامه‌ تحصیل در مقاطع‌ بالاتر به کشورهای اروپایی که دارای رشته‌ مهندسی هوا و فضا‌  می باشند مهاجرت می‌کنند . خیلی از این دانشجویان تسلط‌ کاملی به زبان انگلیسی دارند ولی در مقابل تعدادی نیز درگیری‌های ذهنی‌ در مورد تسلط بر زبان انگلیسی دارند .
 
   شاید‌ بتوان گفت‌ یکی دیگر از مشکلات آن‌ها این است‌ که در فرایند اقدام‌ برای‌ یک کشور و یا دانشگاه خاص علاوه‌ بر زبان انگلیسی بایستی زبان آن کشور را نیز‌ یاد‌ بگیرند .
 
 
بیشتر بدانید : آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور ۲۰۲۲🆎
 
 
   اغلب دانشگاه‌ها و کشورهایی که در زمینه‌ رشته‌ مهندسی هوا‌ و فضا‌ مطرح می باشند و پذیرای دانشجو از اقصی نقاط جهان هستند‌ ، زبان اصلی آن‌ها انگلیسی می باشد. دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه ملی کشور‌ سوئد ، کانادا ، آمریکا و انگلیس به زبان انگلیسی برنامه‌ داده و به همان زبان نیز دروس تدریس می‌شود و بدیهی می باشد که دانشجویان این دانشگاه‌ها باید به زبان انگلیسی مسلط باشند .
 
   یکی از شرایط پذیرش‌ در دانشگاه‌های کشور‌ انگلستان و فرانسه کسب نمره‌ زبان آیلتس بالای ۶ توسط‌ دانشجویان رشته‌ مهندسی هوا و فضا‌ می باشد و امتیاز بالاتر‌ از‌ ۶ در آزمون آیلتس می‌تواند یک برتری به شمار می رود و رزومه‌ی تحصیلی‌ شما را مطمئنا قوی‌تر خواهد کرد .
 
   کشور کانادا از جمله کشور‌های‌ مهم‌ می باشد که امکان ادامه تحصیل‌ در مهندسی هوا و فضا‌ در آنجا وجود دارد‌ و استقبال خوبی هم از این رشته‌ می‌شود‌ و همچنین زبان تحصیلی‌ دانشگاه‌های این کشور‌ نیز‌ به زبان انگلیسی می باشد .
 
درصورتی‌که جزء‌ آن دسته‌ از افرادی می باشید که به زبان روسی مسلط هستید و نمی‌خواهید زبان انگلیسی را ادامه‌ دهید ، می‌توانید برای‌ تحصیل‌ در کشور‌ روسیه اقدام نمائید برا اینکه زبان تحصیل‌ در آنجا روسی می باشد.
 
   در یک جمع‌بندی کلی به شما دانشجویان عزیز پیشنهاد می‌شود که همزمان با تحصیل و تلاش‌ در دوره‌ی کارشناسی خویش برای‌ کسب نمرات عالی‌ در دروس تخصصی و موفق‌شدن‌ برای‌ کسب معدل‌ عالی‌ ، برای تقویت‌ و بهبود زبان انگلیسی خود نیز‌ تلاش‌ نموده و وقت بگذارید تا حداقل به زبان انگلیسی در حد برقراری ارتباط تسلط داشته باشید و بتوانید به آسانی کارهای خود‌ را برای اقدام‌ به اخذ‌ بورسیه تحصیلی‌ به درستی‌ انجام‌ داده و از امکانات تحصیل رایگان‌ در صورت‌ کسب بورسیه در کشورهای اروپایی یا آمریکایی بهره مند شوید .
 
 

دانشگاه‌های برتر مهندسی روسیه در رتبه‌بندی ۲۰۲۲QS 

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا
 
دانشگاه رتبه QS ۲۰۲۲
دانشگاه لومونسوف مسکو ۵۷
دانشگاه ITMO ۱۱۶=
موسسه فیزیک و فناوری مسکو ۱۵۰=
دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ ۱۷۱=
پتر کبیر سن پترزبورگ ۱۷۹=
دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو ۱۹۱=
دانشگاه دولتی نووسیبیرسک ۲۲۲=
دانشگاه تحقیقات ملی پلی تکنیک تومسک ۲۴۳=
دانشگاه ملی علم و صنعت MISIS ۲۶۹=
دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای MEPhI (موسسه فیزیک مهندسی مسکو) ۲۸۷=
 
دانشگاه‌های برتر مهندسی روسیه
 
 
 
   بدیهی می باشد که هر کدام از چندین دانشگاه برتر روسیه با توجه به اعتبار علمی در هر کدام از رشته‌های مهندسی پیشتاز می باشند به عنوان مثال دانشگاه ملی مسکو در مهندسی هوا و فضا و رشته‌های هواپیمائی، مهندسی راکت و مهندسی زیست‌شناسی خیلی مشهور است.
 
   موسسه فیزیک و فناوری در رشته‌های فیزیک و ریاضی کاربردی، نرم‌افزار و تجزیه و تحلیل، دانشگاه ملی تحقیق هسته‌ای در رشته فیزیک و انرژی هسته‌ای، دانشگاه پلی تکنیک تامسک در فناوری نانو، توسعه میدان نفت و گاز، مهندسی مکانیک، علوم مواد، مهندسی نرم‌افزار و دانشگاه پلی تکنیک در عرصه هایی مثل مهندسی برق، فناوری اطلاعات و عمران پیشتاز بوده و هستند.
 
کشور روسیه به رشته مهندسی هوا و فضا بسیار اهمیت می‌دهد و یک دانشگاه مخصوص برای این رشته تاسیس کرده است، دانشگاه سامرا یک مرکز علمی تخصصی در زمینه آموزش مهندسی هوا و فضا، موشک و فضانوردی می باشد.
 

نتیجه گیری

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا
   تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا یکی از بهترین رشته‌ها برای متقاضیان تحصیل در خارج محسوب می شود. تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا یکی از جدیدترین شاخه‌های مهندسی می باشد که در قرن ۱۹ میلادی فعالیت این حرفه با نخستین آزمایش بر روی نیروی پرواز آغاز شد.
 
 
بیشتر بدانید : تاپ ترین دانشگاه های مهندسی معماری در مجارستان👩‍🎓 2022
 
 
   مهندسان هوا فضا طراحان هواپیماها، فضاپیماها و موشک‌ها می باشند ، افزون بر این ، آن‌ها نمونه‌های اولیه را مورد آزمایش قرار می‌دهند تا عملکرد محصول ساخته شده منطبق با طرح برنامه ریزی شده‌ باشد و از نحوه عملکرد آن اطمینان حاصل شود. این متخصصین نیز قطعاتی شامل موتورها، بال‌ها، قاب‌های هوایی، وسایل فرود، سیستم‌های کنترل و ابزار را طراحی می‌کنند. مهندسان هوا فضا می‌توانند انتظار کسب ۵۸۰۰۰ دلار آمریکا تا ۱۱۰۰۰۰ دلار آمریکا را سالانه داشته باشند.
 
 
 
🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا چه کشوری است؟

بهترین کشور در زمینه تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا کشور روسیه میباشد. به خاطر موقعیت جغرافیایی وسیع و اینکه در قسمت شمالی کره زمین می باشد و رصد کردن فضا در شبهای بی‌ابر به خوبی میسر می باشد.

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا مناسب چه کسانی میباشد؟

تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا که یکی از شاخه‌های مهندسی مکانیک می باشد .درباره مهندسی هوافضا مجموعه‌ای از علوم و توانمندی‌های علمی است که در زمینه طراحی، آنالیز و ساخت وسایل پرنده هوایی مثل هواپیما، بالگرد، گلایدرها، موشک‌ها و وسایل پرنده فضایی مانند شاتل‌ها، ماهواره‌ها و فضاپیماها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کدام دروس دوره دبیرستان در تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا بیشتر استفاده می شود؟

پایه‌های اصلی مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا دروس ریاضیات، فیزیک، شیمی و زبان انگلیسی می باشند.

5/5 - (13 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823