مشاوره و ارزیابی رایگان!

قدم به قدم تحصیل در ایتالیا 🟢 (2022)

    دانشگاه‌های ایتالیا از معتبرترین دانشگاه‌های جهان هستند و شما نه‌ تنها اموزش عالی در یک دستگاه آموزشی باکیفیت را تجربه خواهید کرد، بلکه این شانس را خواهید داشت که از انواع بورسیه‌های تحصیل در ایتالیا بهره‌مند شوید. همچنین شما با دریافت ویزای تحصیلی…


قدم به قدم تحصیل در ایتالیا

 

 

دانشگاه‌های ایتالیا از معتبرترین دانشگاه‌های جهان هستند و شما نه‌ تنها اموزش عالی در یک دستگاه آموزشی باکیفیت را تجربه خواهید کرد، بلکه این شانس را خواهید داشت که از انواع بورسیه‌های تحصیل در ایتالیا بهره‌مند شوید. همچنین شما با دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، توانایی رفت و آمد و مسافرت به کشورهای شینگن را دارید. دانشجویان لازم هست پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا، اقدامات لازم برای درخواست ویزای تحصیلی را انجام دهند.

 نحوه درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا

دانشجویان بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا لازم هست که از طریق سفارت یا کنسولگری ایتالیا در سرزمین خود اقدام کنند. توجه داشته باشید که متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، لازم هست که حداقل ٣ ماه قبل از ورود به ایتالیا اقدام کنند. چون وقت پردازش درخواست ویزا ممکن هست بین ١ تا ٣ هفته و گاهی زیادتر طول بکشد.

 

انواع ویزای تحصیل در ایتالیا

 

تحصیل در ایتالیا

 

به‌طورکلی، دو نوع ویزای تحصیل در ایتالیا وجود دارد. ویزای کوتاه‌مدت و ویزای بلندمدت:

• ویزای نوع C: این ویزا، کوتاه‌مدت هست و به شما توانایی می‌دهد به مدت سه ماه در ایتالیا اقامت و تحصیل کنید.

• ویزای نوع D: این ویزا، بلندمدت هست و برای مدت بیش از ٩٠ روز لازم است.

پس‌ از دریافت ویزای بلندمدت، خواهید توانست آن را به مجوز اقامت دانشجویی ویرایش دهید. شما در‌صورت تحصیلات طولانی‌مدت در ایتالیا، به این ویزا لازم خواهید داشت.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: به راحتی با تحصیل در روسیه اقامت بگیرید! 

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل در ایتالیا

برای دریافت ویزای تحصیل در ایتالیا، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

• نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر: باید یک نامه تأیید از دانشگاه ایتالیا ارائه بدهید که وضعیت شما را به‌عنوان دانشجو ثابت کند.

• گذرنامه معتبر: باید اطمینان داشته باشید که گذرنامه شما دارای دو صفحه خالی هست و در طول مدت اقامت شما، منقضی نمی‌شود و دارای اعتبار است.

• عکس پرسنلی: این تصویر باید در اندازه گذرنامه و اخیرا گرفته شده باشد.

• اثبات تمکن مالی: حداقل تمکن مالی مورد لازم در یک ماه ۴۴٨.٠٧ یورو و مجموعاً ۵٨٢۴.٩١ یورو در سال است.

• بیمه درمانی: پوشش بیمه‌ای مناسب برای درمان پزشکی و بستری شدن در بیمارستان برای اخذ ویزای دانشجویی مورد لازم است. (هزینه این بیمه درمانی ١۵٠ یورو یا ١٧١ دلار برای سال اول تحصیلی است)

• اثبات وجود منابع مالی مورد لازم برای بازگشت به کشور: اثبات وجود این منابع مالی نشان ‌می‌دهد که فرد متقاضی از عهده تمام هزینه‌های حیات خود در این سرزمین برمی‌آید.

• ارائه یک کپی از نرم افزار سفر: این نرم افزار شامل تاریخ صحیح پرواز، شماره پرواز و تاریخ حرکت است.

• فرم درخواست ویزا: باید فرم درخواست ویزای ایتالیا را چاپ کرده و تکمیل کنید.

• ارائه گواهی عدم سوء‌سابقه ارائه رزومه تحصیلی (در چهره وجود): اگر در مقاطع قبلی، در دانشگاه دیگری تحصیل‌ کرده‌اید، باید کپی سوابق تحصیلی قبلی را نیز ارائه دهید.

• مدرک زبان: رایج‌ترین مدرک زبان مورد قبول برای ویزای تحصیلی ایتالیا، مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا گواهی زبان تافل با حداقل نمره ٨٠ و مدرک زبان ایتالیایی حداقل در سطح B2 است.

• اثبات شرایط اقامت در ایتالیا

• درصورتی که والدین قصد دارند فرزند خود را برای تحصیل به ایتالیا اعزام کنند، باید رضایت‌نامه‌ای را به سفارت ایتالیا به چهره مکتوب ارائه دهند.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: فقط در ۱۰۰ روز به اروپا مهاجرت کن

 

مراحل اقدام برای دریافت ویزای تحصیل در ایتالیا

برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، راهنمای گام‌به‌گام زیر را مطالعه کنید:

دانشگاهی در ایتالیا پیدا کنید قبل از درخواست ویزای دانشجویی، باید تأیید پذیرش خود را ارائه دهید. درنظر داشته باشید که موسسه در آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های ایتالیا لازمه اخذ پذیرش است.

نزدیکترین سفارت ایتالیا یا پست کنسولی در سرزمین خود را پيدا كنید. سفارت ایتالیا بخش مهمی از درخواست شما خواهد بود چون به‌عنوان نهاد ارزیابی ویزای دانشجویی شما عمل می‌کند. همچنین تایید مدارک شما در اختیار سفارت این سرزمین است.

برای نخستین قرار ملاقات جهت دریافت ویزا لازم است که با سفارت ارتباط بگیرید و خواهید توانست یک تاریخ ملاقات برای درخواست خود مشخص کنید. پیشنهاد می‌شود به خود وقت بدهید تا به‌طور کامل برای مرحله ها درخواست و مصاحبه از عبارت آماده‌سازی مدارک مورد نیاز، آماده شوید. سعی کنید مقداری ایتالیایی در سطح مبتدی یاد بگیرید. دانش ابتدایی زبان ایتالیایی ممكن هست در مصاحبه ویزای شما سودمند باشد.

فرم درخواست ویزای مورد لازم را از وب‌سایت سفارت بارگیری کنید. این فرم را به درستی پر کنید. همه مدارک و اسناد مورد نیاز را که در بالا گفته شد، جمع‌آوری کنید. همچنین، در چهره وجود هرگونه تغيير يا تغيير در شرایط درخواست ویزا برای سرزمین خود، با سفارت ارتباط بگیرید. هزينه درخواست را پرداخت کنید.

توجه داشته باشید که هزینه پردازش ویزا حتی در چهره ریجکت شدن درخواست شما، قابل استرداد نیست. در تاریخ مقرر به سفارت ایتالیا در سرزمین مراجعه کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه مدارک لازم را همراه داشته باشید. بعد از مصاحبه، افسر کنسولی یک رسید تأیید به شما می‌دهد که تأیید کننده درخواست ویزای دانشجویی می‌باشد. منتظر نتیجه درخواست خود باشید. در وب‌سایت سفارت ایتالیا خواهید توانست به راحتی از وقت اعلام نتایج مطلع شوید. هنگامی که درخواست شما قبول شد، به سفارت مراجعه کنید تا ویزای دانشجویی تأیید شده

خود را بگیرید.

 

چنانچه در مورد شرایط تحصیل در ایتالیا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در ایتالیا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚🤍

5/5 - (32 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

4 دیدگاه برای “قدم به قدم تحصیل در ایتالیا 🟢 (2022)”

 • حامد

  امکان تحصیل به زبان انگلیسی تو ایتالیا هست؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام حامد عزیز بله در ایتالیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم وجود دارد , سطح زبان انگلیسی شما تا چه حدی هست؟

 • نازنین

  امکان تمدید اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا وجود داره؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز, بله شما میتونید با پیدا کردن کار و اشتغال در این کشور در واقع اقامت تحصیلی تون را تبدیل به اقامت کاری کنید و حتی بعد از چند سال هم به اقامت دائم برسید.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتونید با کارشناسان ما در مجموعه رهپویان عدالت در ارتباط باشید…02122892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823