مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان+📚مزیت های آن(2022)

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان کشور‌ مجارستان جزو کشورهای درجه‌ یک عضو‌ اتحادیه‌ اروپا به‌شمار خواهد آمد . اشخاص با تحصیل‌ در مدارس‌ مجارستان و به‌ویژه تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان و در پی آن گرفتن اقامت‌ این کشور ، شرایط ورود‌ به کشور‌های‌…


تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان

کشور‌ مجارستان جزو کشورهای درجه‌ یک عضو‌ اتحادیه‌ اروپا به‌شمار خواهد آمد . اشخاص با تحصیل‌ در مدارس‌ مجارستان و به‌ویژه تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان و در پی آن گرفتن اقامت‌ این کشور ، شرایط ورود‌ به کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه‌ اروپا و کشور‌های‌ متحدالمنافع اروپا را خواهند داشت . سیستم‌ تحصیلی مورد‌ استفاده‌ در مجارستان ، بسیار پیشرفته‌ می باشد .

سیستم‌ آموزشی این کشور‌ ،  هم‌تراز با سیستم‌ تحصیلی بسیاری‌ از کشور‌های‌ برتر‌ جهان مانند کانادا ، سوئیس ، آلمان ، انگلیس و… می باشد . از این رو ، تحصیل‌ در مجارستان می‌تواند یکی از بهترین‌ انتخاب‎‌‌ها‌ برای ایرانیان محسوب خواهد شد . چنانچه می‌خواهید به عنوان یک مهاجر در این کشور‌ زندگی نمایید ،تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان ممکن خواهد بود تنها گزینه برای فرزندان شما باشد‌ .  متوسط شهریه‌ این مدارس‌ در مجارستان بین‌ ۹,۵۰۰ تا ۱۱,۰۰۰ یورو در سال می باشد 

دریافت ویزای تحصیلی‌ مجارستان در مقایسه با سایر کشور‌های‌ اروپایی برای ایرانی‌ها ساده‌تر و کم هزینه‌تر خواهد بود . به همین دلیل می‌توان از مجارستان به عنوان دروازه‌ ورود‌ به بهترین کشورهای اروپایی استفاده‌ نمود . هرچند که مجارستان خود‌ ، یکی از زیباترین کشور‌های‌ اروپایی می باشد. کشوری که از تنوع‌ فرهنگی بی‌نظیری برخوردار‌ می باشد . به‌گونه‌ای که باخیال راحت‌ می‌توان گفت‌ :  مجارستان برای تحصیل و گرفتن اقامت بهترین‌ کشورمی باشد ! ما در این مقاله‌ از موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت به بررسی شرایط‌ تحصیل در مدارس‌ بین‌المللی مجارستان خواهیم پرداخت .

شرایط تحصیل‌ در مدارس بین‌المللی مجارستان

شرایط تحصیل‌ در مدارس بین‌المللی مجارستان

دانشجویی در مدارس بین المللی بهترین مسیر تحصیلی برای دانش‌آموزان‌ و به‌ویژه فرزندان اتباع‌ خارجی‌ به حساب‌ خواهد آمد (دیپلمات‌ها ، مدیران شرکت‌های چند ملیتی و کارمندان اداره های مردم‌ نهاد) . البته شما در این مدارس قادر خواهید بود اتباع مجارستانی را هم ببینید ، منتها مدارس بین المللی معمولاً برای دانش‌آموزان‌ بین المللی در مجارستان طراحی شده است . تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان از الگوی برنامه درسی ایالات متحده ، انگلستان یا آلمان پیروی می نمایند . آموزش‌ اولیه‌ ممکن‌ می باشد به هر زبانی صورت پذیرد (معمولاً چندین‌ زبان آموزش داده می‌شود) ،  منتها عموما به زبان انگلیسی یا آلمانی می باشد . 

 

بیشتر بخوانید : پایان ثبت نام لاتاری😲

 

مدارس بین‌ المللی مجارستان ، استانداردهای مشابهی برای تحصیل در سراسر جهان عرضه می نماید و حتی انتقال‌ آسان بین مدارس را در فرانسه یا ویتنام فراهم‌ می نماید .تحصیل در مدارس‌ بین‌المللی مجارستان همچنین  دارای مدرک‌ با اعتبار‌ بین‌المللی  می باشند . شهریه‌‌ها‌ در مدارس‌ بین‌المللی مجارستان بر‌اساس‌ استاندارد‌های‌ محلی گران‌می باشد، اما‌ در کنار‌ آن ، استانداردهای بالای یادگیری‌ را ارائه‌ می‌دهند و دارای امکانات درجه‌ یک و فوق برنامه‌ خواهند بود . امکانات شبانه‌روزی در برخی از مدارس‌ بین‌المللی مجارستان وجود خواهد داشت ، اما اکثر آن‌ها فقط‌ کلاس‌های روزانه را ارائه‌ می نمایند .

ارزیابی و عضویت در شورای مدارس‌ بین‌ المللی مجارستان

ارزیابی و عضویت در شورای مدارس‌ بین‌ المللی مجارستان

شورای مدارس بین المللی یک انجمن‌ غیرانتفاعی از مدارس‌ بین‌ المللی و موسسات پس از متوسطه در مجارستان می باشد  که اعتبار‌ آموزشی‌ ، خدمات استخدام معلم و رهبری‌ ، پیوند‌هایی‌ به آموزش‌ عالی ، کمک‌‌های‌ حکومتی و کمک‌ به تأسیس مدارس جدید‌ را ارائه‌ خواهد داد .

انجمن‌ کالج‌‌ها‌ و مدارس ایالت‌های مرکزی (MSACS) یکی از برجسته‌ترین انجمن‌‌های‌ معتبر‌ در جهان می باشد.
شورای اروپایی مدارس‌ بین‌ المللی (ECIS) یک شبکه مشارکتی خواهد بود که ایده‌ آل‌‌ها‌ و بهترین شیوه‌های آموزش بین المللی را تبلیغ‌ می نماید .

مزیت‌های تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان

مزیت‌های تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان نسبت‌ به سایر‌ مدارس جهان ارزان‌تر می باشد.
در تمامی نقاط دنیا‌ دانش‌ آموزان خارجی‌ باید در مدارس‌ بین‌المللی ادامه تحصیل‌ بدهند . در اغلب‌ کشورها هزینه‌ی تحصیل‌ در مدارس بین المللی در مقایسه‌ با مجارستان بیشتر‌ می باشد . به گونه‌ای که شهریه‌ی تحصیل‌ در مدارس عالیه اکثر‌ کشور‌های‌ اروپایی رقم‌‌های‌ بسیار بیشتری‌ نسبت‌ به مدارس‌ بین‌المللی در مجارستان اخذ می نمایند . 

 

بیشتر بخوانید : تحصیل در مجارستان و مهاجرت تحصیلی 🤩کاملا رایگان(۲۰۲۲)

 

تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان بدون نیاز به ولی

 جدای از مبحث‌ هزینه‌ در اغلب‌ کشور‌های‌ اروپایی مشخص‌کردن‌ قیم فرزند اجباری‌ می باشد . به این معنی‌ که شخص زیر‌ هجده سال به تنهایی حق مهاجرت ندارد  . مگر‌ این‌که به همراه قیم‌ اقدام به مهاجرت نماید یا اقوام‌ نزدیکی در کشور مقصد داشته باشد‌ . این امر‌ می‌تواند ، برای برخی‌ دردسر‌ساز و یا مستلزم‌ صرف‌ هزینه‌ بیشتر‌ گردد . به همین دلیل لازم‌ می باشد به این نکته اشاره کنیم؛ که  تحصیل‌ در مجارستان مشکل حق قیم‌ را نخواهد داشت . چرا‌که‌ در این کشور مدارس عالیه‌ای وجود خواهد داشت که خود‌ حق قیومیت دانش آموز را بر عهده‌ خواهد گرفت . بدین‌سبب دانش‌‌ آموزان با خیال‌ راحت خواهند توانست در این مدارس ادامه‌ تحصیل دهند .

گرفتن دیپلم‌ بین‌المللی با تحصیل در مدارس بین‌ المللی مجارستان

گرفتن دیپلم‌ بین‌المللی با تحصیل در مدارس بین‌ المللی مجارستان

 دوره‌های آموزشی‌ دبیرستان‌‌های‌ مجارستان به صورت دو زبانه‌ برگزار خواهد شد اما‌ زبان اصلی‌ آموزش انگلیسی می باشد.  به همین علت مدارک‌ ارائه‌ شده‌‌ این مدرسه‌‌ها‌ در سراسر اروپا و آمریکای شمالی مثل‌ کانادا مورد تایید‌ خواهد بود .
محصلانی که یک نوبت تحصیلی را در مجارستان گذرانده باشند . با گذراندن دوره‌های a -level و فاندیشین می‌توانند در دانشگاه‌های انگلستان تحصیل‌ نمایند . دیپلم‌ بین‌المللی(international Baccalaureate) ارائه‌ شده‌ توسط مدرسه های مجارستان مورد‌ تایید اغلب کشور‌های‌ پیشرفته‌ می باشد .

 

بیشتر بخوانید : اخذ 🤩اقامت دائم مجارستان پس از تحصیل (۲۰۲۲)

 

 نوبت دبیرستان‌ در مجارستان چهار سال به طول می‌انجامد  . در اغلب مدارس مجارستان در پایان دوره‌ی تحصیل‌ چهار ساله ، آزمونی نهایی از دانش‌آموزان‌ به عمل‌ خواهد آمد .  با طی کردن دوره‌ زبان آلمانی در مجارستان نیز‌ می‌توان در دانشگاه‌های آلمان تحصیل‌ نمود و در صورت‌ موفقیت در آزمون‌ ، مدرک‌ دیپلم‌ بین‌المللی(IB) به دانش‌آموزان تعلق‌ خواهد گرفت .

دروس امتحانی در این آزمون معمولا دروسی خواهند بود که در دوره‌ی چهار ساله‌ی دبیرستان تدریس می شوند . سال تحصیلی برای تحصیل در مدارس بین‌ المللی مجارستان معمولا شامل‌ دو ترم می باشد . همچنین بسته به مدرسه‌ مورد‌ نظر‌ پذیرش در ماههای آگوست و سپتامبر انجام‌ می گردد .

تحصیل در مدارس بین المللیی مجارستان

تحصیل در یکی از بهترین و امن ترین کشورهای اروپایی

در سراسر‌ مجارستان تعداد‌ زیادی مدرسه‌ی بین‌المللی جهت‌ ادامه‌ تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان برای دانش‌آموزان‌ خارجی ساخته‌ شده اما اغلب مدرسه‌ها در پایتخت‌ کشور مجارستان یعنی بوداپست قرار خواهندداشت .  بوداپست یکی از امن‌ترین شهر‌های‌ اروپایی محسوب می گردد به همین جهت محلی‌ مناسب‌ برای ادامه‌ تحصیل و زندگی افراد می باشد . 

 

مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی رهپویان عدالت

5/5 - (22 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

4 دیدگاه برای “تحصیل در مدارس بین المللی مجارستان+📚مزیت های آن(2022)”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823