مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (6 امتیاز)

تحصیل در مجارستان + شرایط‌ آن🟡🔵

تحصیل در مجارستان + شرایط‌ آن

تحصیل در مجارستان

 

شرایط‌ کلی تحصیل در مجارستان چه چیزی است ؟

کشور‌ مجارستان با فراهم‌ آوردن‌ شرایط‌ مناسب‌ برای مهاجرین در زمینه های مختلف ، به یکی از مقصدهای محبوب علاقه مندان به مهاجرت در سال های اخیر‌ تبدیل‌ شده‌ است ؛ تحصیل‌ در مجارستان از جمله موضوعاتی می باشد که به علت‌ استانداردهای بالای آموزشی در شهرهایی مانند بوداپست ، توجه زیادی را به خود‌ اختصاص داده . به طوری که در سال 2020 حدود 32 هزار‌ دانشجوی بین‌ المللی در دانشگاه های مجارستان مشغول‌ به تحصیل‌ بودند و این درصورتی است‌ که این رقم‌ در سال 2021 به بیشتر از 34800 نفر ارتقا‌ یافته است‌ .
   (شایان ذکر‌ است که تعداد دانش‌ آموزان بین المللی که در مدارس مجارستان مشغول به تحصیل می باشند ، در این آمار‌ گنجانده نشده است‌ .) قدمت‌ تاریخی‌ و اعتبار‌ علمی دانشگاه های مجارستان ، همزمان با امکان‌ تحصیل‌ به زبان انگلیسی در تمامی مقطع‌های تحصیلی‌ آن ، از اصلی‌ ترین دلایل جذابیت تحصیل‌ در دانشگاه های مشهوری چون Budapest University of Technology and Economics ، Semmelweis University و McDaniel College Budapest به شمار‌ می رود.
تحصیل در مجارستان + شرایط‌ آن

برای تحصیل‌ در مجارستان چه مدارکی نیاز است ؟

   از مهم ترین شرایط تحصیل در مجارستان ، آشنایی و اطلاع‌ از مدرک های لازم جهت‌ ثبت‌ نام‌ در دانشگاه های این کشور‌ می باشد . شرکت در آزمون‌ Entrance Exam و برخورداری از مدرک‌ زبان (آیلتس 6) دو شرط‌ اصلی‌ اخذ پذیرش‌ از دانشگاه های این کشور می باشند . بایستی توجه‌ داشت که مطابق آمار بیش‌از‌ 90 درصد از رشته‌های‌ دانشگاهی در مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می گردند و شایان‌ ذکر‌ می باشد که حدود 65 درصد متقاضیان تحصیل در این کشور ، برای مقطع کارشناسی اقدام می کنند .
   اشخاص بایستی همراه با ارائه مدرک‌ فارغ‌ التحصیلی ، ریز‌ نمرات و همچنین‌ آخرین مدرک‌ تحصیلی‌ خود را  بفرستند . ذکر این نکته‌ حائز اهمیت‌ می باشد که در فهرست‌ مدرک‌های موردنیاز ، اشاره‌ ای به شرط‌ معدل نشده است‌ اما بدیهی می باشد که افراد با نمرات بالاتر‌ ، از‌ شانس بیشتری‌ برای اخذ‌ پذیرش‌ و اقامت تحصیلی‌ مجارستان برخوردار‌ هستند . همچنین‌ به عنوان نمونه متقاضیان شرکت در رشته هایی همچون دندانپزشکی ، پزشکی و داروسازی ، درصورت داشتن نمرات بالا در دروس پایه‌ چون زیست شناسی و شیمی شانس خویش را افزایش می دهند.
تحصیل در مجارستان
تحصیل در مجارستان + شرایط‌ آن

تحصیل در مجارستان بدون مدرک‌ زبان امکانپذیر می باشد ؟

   طبق قوانین تعریف‌ شده ، تحصیل در مجارستان تنها زمانی امکانپذیر می باشد که افراد به زبان این کشور‌ مسلط باشند و یا با ارائه‌ مدرک‌ زبان انگلیسی اقدام‌ به اخذ‌ پذیرش نمایند؛ ولی دو حالت‌ وجود دارد‌ که متقاضیان می توانند بدون ارائه‌ مدرک‌ زبان به تحصیل در کشور‌ مجارستان بپردازند. در روش اول اگر  شخص دارای سابقه‌ تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه کشوری دیگر باشد‌ ، می تواند با ارائه مدرکی دال‌ بر گذراندن‌ دوره تحصیلی به زبان انگلیسی در گذشته‌ اقدام‌ به دریافت‌ پذیرش از دانشگاه موردنظر‌ خویش در مجارستان نماید .
   همچنین‌ اشخاص می توانند با ثبت نام‌ دوره‌های‌ زبان مجاری‌ در کالج‌های‌ زبان این کشور نیز ، بدون‌ نیاز‌ به ارائه‌ مدرک‌ زبان اقدام به تحصیل نمایند . بایستی توجه‌ داشت که متقاضیان باید در ابتدا‌ درخواست‌ تحصیل‌ بدون‌ نیاز به ارائه‌ مدرک‌ زبان را به دانشگاه مورد نظر ایمیل نموده و منتظر‌ نتیجه‌ ارزیابی درخواست خویش باشند . در مرحله‌ بعد‌ ممکن است احتیاج به مصاحبه حضوری گردد تا سنجش دقیق تری از میزان‌ صلاحیت‌ شخص صورت‌ گیرد .
تحصیل در مجارستان + شرایط‌ آن

نتیجه گیری

   کشور‌ مجارستان با فراهم‌ آوردن‌ شرایط‌ مناسب‌ برای مهاجرین در زمینه های مختلف ، به یکی از مقصدهای محبوب علاقه مندان به مهاجرت در سال های اخیر‌ تبدیل‌ شده‌ است ؛ تحصیل‌ در مجارستان از جمله موضوعاتی می باشد که به علت‌ استانداردهای بالای آموزشی در شهرهایی مانند بوداپست ، توجه زیادی را به خود‌ اختصاص داده است.

5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/07
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823