مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در مجارستان و مهاجرت تحصیلی 🤩کاملا رایگان(2023)

تحصیل در مجارستان تحصیل‌ در مجارستان دانشگاههای مجارستان مانند دانشگاه بوداپست در شمار بهترین دانشگاههای جهان قرار دارد . جهت اطلاع از چگونگی و نحوه پذیرش‌ تحصیلی ، اقامت پس از تحصیل در مجارستان و همچنین‌ هزینه‌ تحصیل در مجارستان تا انتهای این بخش ما…


تحصیل در مجارستان و مهاجرت تحصیلی 🤩کاملا رایگان

تحصیل در مجارستان

تحصیل‌ در مجارستان  تقریبا در تمام‌ رشته‌‌ها‌ و مقطع‌های تحصیلی به زبان انگلیسی برای علاقمندان به مهاجرت تحصیلی‌ مقدور خواهد بود . دانشگاههای مجارستان مانند دانشگاه بوداپست در شمار بهترین دانشگاههای جهان قرار دارد . جهت اطلاع از چگونگی و نحوه پذیرش‌ تحصیلی ، اقامت پس از تحصیل در مجارستان و همچنین‌ هزینه‌ تحصیل در مجارستان تا انتهای این بخش ما را در موسسه  رهپویان عدالت اعزام دانشجو لتسگو یونی همراهی‌ کنید .

تحصیل‌ در مجارستان

اولین دانشگاه این سرزمین اروپایی با عنوان دانشگاه پچ در شهری به همین نام (پچ Pécs) تاسیس شده است که به تازگی به دو دانشگاه یکی برای پزشکی‌ و ارتودنسی POTE و دیگری برای سایر‌ مطالعه‌ها JPTE تقسیم می شود .

تحصیل در مجارستان  در مقطع‌های خیلی خوب ، در دو بخش‌ آکادمیک کالج‌ و دانشگاه امکان‌پذیر‌ خواهد بود .  به طور کلی دوره‌ تحصیلی در کالج‌ معمولاً 4 سال طول خواهد کشید ،  در حالی که تحصیلات دانشگاهی بسته‌ به رشته‌ و دوره‌ مورد‌نظر‌ 4 تا 6 سال طول خواهد کشید .

برپایه قوانین وضع‌ شده‌ از سازمان‌‌ها‌ی آموزشی‌ مجارستانی ، برنامه‌های تحصیلی برای تحصیل در مجارستان دانشگاه‌های دولتی احتیاجی به پرداخت شهریه‌ نخواهند داشت .

دوره ابتدایی‌ مدرسه‌ها این سرزمین‌ ، از 6 سالگی آغاز می‌شود و در پایان دو دوره 4 ساله دانش‌آموزان‌ مدرک‌ gymnasium دریافت می نمایند. دوره دبیرستان‌ در دو نوعِ فنی‌حرفه‌ای و متوسطه آموزش‌ عمومی‌ ارائه خواهد شد . در پایان‌ دوره‌ مدارس حرفه‌ای‌ مدرکی ارائه نمی گردد؛ در واقع سطح علمی این دوره‌ پایین‌تر‌از‌مدارس متوسطه حرفه‌ای‌ قرار خواهد داشت .

 

پیشنهاد بیشتر : مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای‌(۲۰۲۲)

 

پایتخت ، میزبان تعداد زیادی مدرسه بین‌المللی با سیستم آموزشی‌ مختلف می باشد که میزبان محصل ها بین‌المللی شده است؛ آموزشگاه شبانه‌روزی ، بین‌المللی آمریکایی بوداپست (AISB) ، مدرسه بین‌المللی بریتانیایی بوداپست ، قدیمی‌ترین مدرسه‌ کشور‌ مجارستان یعنی مدرسه‌ بریتانیکا بوداپست ، مدرسه انگلیسی بوداپست و مهدکودک هپی کیدز از جمله برترین مدارس‌ بین‌المللی این کشور برای تحصیل در مجارستان می باشد . جالب خواهد بود که بدانید جمهوری اسلامی ایران هم مدرسه‌ای کوچک‌ با سه اتاق آموزشی‌ در این کشور‌ تاسیس‌ شده است .

تحصیل در مجارستان

دوره‌ آموزش‌ عالی‌ برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی‌ از سنین 18 سال به بالا‌ شروع‌ خواهد شد . علاقمندان به تحصیل در مجارستان می‌توانند از کالج‌‌های‌ خصوصی و دولتی و چنین دانشگاههای مجارستان که در دو بخش شخصی و دولتی تقسیم‌ می گردند ، پذیرش تحصیلی دریافت نمایید .

 هم اکنون 65 موسسه آموزش‌ عالی در کل کشور مجارستان وجود خواهد داشت؛ علاقمندان مهاجرت تحصیلی‌ می‌توانند از دانشگاه‌های علوم‌ کاربردی جزئی‌ گرفته تا دانشگاه‌های عالی تحقیقاتی پذیرش‌ تحصیلی‌ دریافت‌ نمایید و مدارک فارغ‌التحصیلی خود از موسسه‌های آموزشی کشور‌ مجارستان را در رزومه آموزشی خود به ثبت‌ برسانند

 

پیشنهاد بیشتر : وام دانشجویی در آلمان + شرایط ✅دریافت(۲۰۲۲)

 

از این میان 28 موسسه آموزشی‌ با بودجه‌ دولتی ، 11 موسسه‌ با بودجه‌ خصوصی و 26 موسسه با بودجه کلیسا‌ برای انتخاب‌ وجود خواهد داشت. جهت‌ بهبود‌ فرآیند بین‌المللی‌سازی موسسات آموزش عالی‌ همه دانشجویان می‌توانند بیشتر از 500 دوره‌ به زبان‌های انگلیسی ، آلمانی و فرانسوی (و سایر زبان‌ها) پذیرش‌ تحصیلی‌ دریافت‌ نمایند. برنامه‌‌های‌ آکادمیک‌ به زبان‌های خارجی تدریس خواهد شد ، از سطح بالای کیفی برخوردار می باشد؛ از طرف‌ دیگر ،  مخارج های تحصیل‌ در مجارستان به نسبت‌ زیادی از رقبای آن بسیار‌ کم‌تر خواهد شد . 

موسسات آموزش‌ عالی بزرگتر برنامه‌های تحصیل در مجارستان را در تمام زمینه‌ها و رشته‌‌ها‌ ارائه‌ می نمایند؛ در حالی‌ که موسسات کوچکتر برنامه‌های تحصیلی خود را محدود‌ به رشته‌ مشخص و گرایش خاصی طراحی می نمایند. این موسسات آموزش‌ عالی‌ تحت عنوان egyetem (دانشگاه) و főiskola (کالج) برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی‌ پذیرش‌ تحصیلی صادر می نمایند .

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان و سه مقطع‌ آکادمیک‌

فارغ‌ از نوع موسسه آموزشی ، علاقمندان مهاجرت تحصیلی‌ به مجارستان می‌توانند در هر سه مقطع‌ آکادمیک‌ دوره‌ کارشناسی ، دوره‌ کارشناسی ارشد‌ و دوره دکترا پذیرش تحصیلی دریافت‌ نمایند . تعدادی از کالج‌ها دوره‌‌های‌ تحصیلات تکمیلی نیز برگزار می گردد و برخی از دانشگاههای مجارستان برای تحصیل‌ در مجارستان دوره‌های دیپلما نیز ارائه‌ می نمایید .

در سیستم آموزش‌ عالی‌ سرزمین‌ مجارستان برخی دوره‌ها به صورت‌ یکپارچه برگزار می گردند؛ به عبارت‌ دیگر ، مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد‌ این دوره‌ها به طور پیوسته‌ طراحی‌ شده است .  دانشجویان این دوره‌‌ها‌ پس از گذراندن‌ 300 تا 360 واحد درسی در 10 تا 12 ترم (5 تا 6 سال تحصیلی) موفق‌ به گرفتن مدرک‌ فارغ‌التحصیلی خواهند شد .  رشته‌های حقوق‌ و معماری ، مانند‌ رشته های پزشکی‌ ، دامپزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی پیوسته‌ برگزار می گردد .

علاقمندان به مهاجرت تحصیلی‌ می‌توانند در برنامه‌‌های‌ انتقال‌ دانشجو مانند‌ اراسموس پلاس Erasmus+ ، CEEPUS (برنامه مختص‌ کشورهای اروپای مرکزی‌ یا قسمت‌ جنوب شرقی اروپا) و . . . شرکت‌ می نمایند و پس از گذراندن‌ تعداد مشخصی از واحدهای درسی ، به دیگر موسسات آموزش عالی اروپایی و حتی آمریکا منتقل‌ می گردند .

پیشنهاد بیشتر : ویزای انگلیس و جزئیات آن (۲۰۲۲)

 

سیستم‌ آموزش‌ عالی‌ کشور‌ مجارستان هماهنگ‌ با نظام آموزشی‌ اروپا یا همان ECTS هر واحد‌ درسی را معادل‌ 30 آموزش‌ در نظر‌ خواهد گرفت . در پایان‌ ترم پیشرفت‌ تحصیلی‌ دانشجویان مشغول‌ به تحصیل‌ در مجارستان با نمره های 1 تا 5 (5 عالی‌ ، 4 خوب‌ ، 3 متوسط‌ یا رضایت‌بخش‌ ، 2 کافی‌ یا قبولی ، و 1 رد) ارزیابی‌ خواهد شد .

موسسه‌‌های‌ آموزش‌ عالی‌ کشور‌ مجارستان میزبان گرمی برای دانشجویان متنکر از منشا کشورهای سندیکا اروپا و مملکت های غیر سندیکا اروپا خواهند بود . سه چهارم دانشجویان علاقمند به تحصیل در مجارستان تنها از ده مرزوبوم وارد خاک این ملک می‌شود؛ بسیار دانشجویان بین‌المللی که به این کشور مهاجرت تحصیلی کرده‌اند ، از مبدا کشورهایی قبیل آلمان ، ایران ، نروژ و سوئد بوده است .

تحصیل در مجارستان

مزایای‌ تحصیل‌ در مجارستان

در سال تحصیلی 2008 -2009 معیار کل دانشجویان خارجی که در موسسات آموزش‌ عالی‌ مجارستان مشغول‌ به تحصیل‌ می باشند ، 16 هزار‌ و 916 نفر‌ اعلام‌ شده است . با توجه به گزارش‌ شرکت‌ داده‌های آماری استاتیستا Statista این رقم در سال تحصیلی 2020 – 2021 بسیار بیشتر از 32 هزار نفر‌ اعلام شد .

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت موسسات آموزشی کشور مجارستان در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی‌ ایرانی موقعیت جغرافیایی این کشور‌ در اتحادیه اروپا و منطقه‌ شینگن می باشد . دانشجویان با گرفتن پذیرش تحصیلی موسسات آموزشی‌ کشور‌ مجارستان می‌توانند به اقامت‌ دائم شنگن دست پیدا نمایند .

مجوزهای اقامت‌ صادر خواهد شد از سفارت‌ کشور‌ مجارستان برای دانشجویان خارجی به آن‌ها اجازه‌ می‌دهد بدون‌ نیاز‌ به هیچ‌ مجوز‌ و ویزای دیگری به سایر کشور‌های‌ اروپایی و حتی منطقه‌ شینگن سفر نمایند .

 هزینه‌های تحصیل در مجارستان و زندگی در کشور مجارستان از میانگین‌ اتحادیه اروپا خیلی پایین‌تر می باشد . از هزینه‌های اقامت و زندگی گرفته تا شهریه‌ دانشگاه‌ها ، کشور مجارستان یکی از ارزان‌ترین کشور‌های‌ منطقه محسوب‌ خواهد شد . 

دولت‌ برای جذب بیشتر دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مجارستان و کسب درآمد بیشتر به کیفیت‌ و تجهیزات آموزشی‌ موسسات آموزش‌ عالی این کشور‌ اهمیت بسیاری خواهد داد . با این حساب ، در گذشته‌ هم تعدادی‌ از برندگان جایزه‌ نوبل و مخترعان علمی در دانشگاههای مجارستان تحصیل نموده اند . ادوارد تلر پدر‌ بمب هیدروژنی ، پوشکاش اسطوره‌ کشور‌ مجارستان ، گئورگ لوکاچ ، مارک‌ اورل استاین وساموئل میکلوش اشترن و شاندور پتوفی شاعر مجاری‌ از مشاهیر مجارستان خواهند بود .

 

پیشنهاد بیشتر : خرید ملک در اسپانیا با😎ویزای طلایی

 

گرفتن پذیرش تحصیلی‌ عالی ترین دانشگاه‌های مستقر در کشور مجارستان به نسبت دیگر موسسات آموزش عالی قاره‌ سبز آسان‌ترمیی باشد . کیفیت و مدرک‌های مورد‌ احتیاج این موسسات بسیار ساده‌تر و همچنین گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان برای ایرانی‌ها آسان‌تر خواهد بود .

تحصیل در مجارستان

هزینه ی تحصیل در مجارستان

علاوه‌بر این ، برنامه‌‌های‌ کمک‌هزینه مالی خیلی تحت‌ عنوان بورس تحصیلی دولتی ، دانشگاهی‌ و موسسات خصوصی به دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در مجارستان ارائه می گردد . برخی‌ از این برنامه‌‌ها‌ هزینه‌‌های‌ زندگی و حتی سفر دانشجویان واجد‌ شرایط‌ را هم پوشش‌ خواهند داد .  جالب‌ هست بدانید که طبق‌ تفاهم‌نامه وزارت‌ علوم و بهداشت‌ ایران با کشور مجارستان هر ساله 100 دانشجو می‌توانند بورسیه گردند . 

هزینه‌ خوابگاه‌ دانشگاهی‌ و اقامتگاه‌‌های‌ دانشجویی در بیشتر شهر‌های‌ مجارستان بسیار‌ کمتر‌از‌اکثر کشورهای اروپای غربی و اسکاندیناوی می باشد . افزون بر این ، بسیاری‌ از برنامه‌‌های‌ آموزشی به زبان انگلیسی و / یا آلمانی و فرانسوی هم ارائه‌ خواهد شد . بدین‌سبب برای تحصیل‌ در مجارستان الزامی‌ به آموختن زبان مجاری وجود نخواهد داشت .

 کشور مجارستان یکی از زیباترین چشم‌اندازهای اروپای شرقی را خواهد داشت . علاوه‌بر طنازی‌های طبیعت ، شهرسازی و معماری پرشکوه نقطه‌ به نقطه این کشور‌ ، تاریخ‌ مجار و شوروی سابق را یادآور خواهد شد . دانشجویان در طول دوره‌ تحصیل می‌توانند این سرزمین را سیاحت‌ نمایند و ناشناخته‌های طبیعت و تاریخ‌ را کاوش‌ کنند .

از جمله ویژگی های مهاجرت تحصیلی‌ مجارستان می‌توان به امکان‌ اشتغال‌ به کار‌ دانشجویی پاره‌وقت اشاره نمود . دانشجویان بین‌المللی در حین تحصیل‌ می‌توانند تا سقف 24 ساعت در هفته مشغول به کار‌ نیمه‌وقت گردند . 

دانشجویان بین‌المللی خارج از اتحادیه می‌توانند 66 تا 90 روز خارج‌ از دوره تحصیل‌ را به کار‌ تمام‌وقت مشغول شوند . کسب تجربه شغلی حین تحصیل در مجارستان می‌تواند شرایط‌ را برای تبدیل‌ ویزای تحصیلی به کاری‌ آسان‌تر نماید .

با توجه به هماهنگی سیستم‌ آموزش‌ خیلی خوب این کشور با استاندارد‌ دیگر کشور‌های‌ اروپایی امکان دریافت مجوز‌ انتقالی با شرکت در برنامه‌های انتقال دانشجو وجود خواهد داشت .  دانشجو می‌تواند با ارائه‌ کارنامه پایان‌ترم ، برای تقاضای پذیرش تحصیلی‌ و ادامه‌ دوره آموزشی اقدام نماید . 

 

برای دریافت پذیرش‌ تحصیلی کالج‌ها و دانشگاه‌های ساکن در کشور‌ مجارستان ابتدا الزاماً باید رشته‌ و موسسه آموزش عالی مورد نظر مطالعه‌ گردد؛ پس از مشخص‌ شدن‌ مدارک‌ و شرایط‌ موردنیاز آن نوبت‌ به گردآوری‌ ، ترجمه و ارسال‌ آن‌ها  برای تحصیل در مجارستان خواهد رسید .

 

پیشنهاد بیشتر : تحصیل در انگلیس و شرایط استثنایی آن

 

پیش‌ از ثبت درخواست پذیرش‌ تحصیلی‌ و ارسال‌ مدرک‌ها برای تحصیل در مجارستان حتما باید به دلاین دانشگاههای مجارستان یا همان مهلت تعیین‌ شده‌ برای پذیرش‌ و نام‌نویسی توجه‌ شود . چراکه بی‌توجهی‌ به این نکته منجر به تعویق‌ دوره تا یک سال خواهد شد .

 

برای ارتباط و مشاوره رایگان با موسسه ی رهپویان عدالت 

5/5 - (18 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823