مشاوره و ارزیابی رایگان!

🎓 تحصیل در مجارستان | تحصیل در مدارس مجارستان (2022)

  تحصیل در مجارستان تحصیل در مرکز اروپاست. متقاضیان تحصیل‌ در اروپا با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان می‌توانند به راحتی به همه کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه اروپا سفر‌ کنند. همچنین هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان نسبت به بقیه کشورهای حوزه شینگن مقرون به صرفه‌تر است….


تحصیل در مجارستان

 

تحصیل در مجارستان تحصیل در مرکز اروپاست. متقاضیان تحصیل‌ در اروپا با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان می‌توانند به راحتی به همه کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه اروپا سفر‌ کنند. همچنین هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان نسبت به بقیه کشورهای حوزه شینگن مقرون به صرفه‌تر است.

 

تحصیل در مجارستان

مدارس‌ ایرانی در مجارستان

دو مدرسه ایرانی در شهر بوداپست مجارستان قرار دارند:

دبستان ابتدایی سفارت‌ ایران در بوداپست

یک دبستان ابتدایی با ۳ اتاق در سفارت ایران در شهر‌ بوداپست هست که برای آن دسته از زوج‌‌ های‌ ایرانی که در مجارستان شاغل و یا مشغول به تحصیل هستند، این امکان را فراهم می‌کند تا فرزندان خود را برای آموزش در دوره دبستان‌ ثبت‌ نام‌ کنند.

هزینه تحصیل در این مدرسه‌ مطابق تعرفه‌ ارائه‌ شده از سوی وزارت‌ آموزش و پرورش ایران برابر ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار است. نحوه تدریس و برگزاری‌ امتحانات پایان هر سال در این مدرسه، تحت‌نظر وزارت آموزش و پرورش ایران می باشد. مدرک دریافت شده از این مدرسه ، مورد تایید وزارت آموزش و پرورش ایران می باشد. دانش‌آموزان‌ بعد از پایان دوره تحصیلی خود در این مدرسه ، موظف‌ به تایید مدرک خود‌ در وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ کشور‌ مجارستان هستند تا بتوانند در مقطع‌ های تحصیلی بالاتر هم در مجارستان تحصیل کنند.

با پذیرش در دبستان ابتدایی سفارت‌ ایران واقع در بوداپست، اداره مهاجرت مجارستان به دانش‌آموزان ویزای تحصیلی ارائه نمی‌کند. دانش‌آموزان برای تحصیل در مقاطع بالاتر می‌توانند به مدارس بین‌المللی انگلیسی زبان در بوداپست مراجعه و ثبت‌ نام‌ بکنند .

پیشنهاد میکنم بخوانید: آینده ایده آل با تحصیل در کانادا 

 

مدرسه‌ خوارزمی بوداپست

مدرسه خوارزمی جمهوری اسلامی ایران در بوداپست، در تمامی دوره های تحصیلی در مجارستان، مطابق با نظام آموزشی ایران و به‌صورت حضوری و غیرحضوری ثبت‌نام می‌کند . این مدرسه دارای یک مجموعه‌ مجهز در دو طبقه با ۵ کلاس‌ درس و یک سوئیت مجزا ، حیاط و باغ بزرگ است . شهریه مدرسه‌ سفارت‌ ایران درمجارستان طبق تعرفه آموزش‌ و پرورش ایران هرساله مشخص می‌شود.

کارکنان سفارت‌ جمهوری اسلامی و ایرانیان مقیم در کشور‌ مجارستان می‌توانند فرزندان خود را برای تحصیل در این مدرسه‌ ثبت نام کنند. نحوه تدریس و امتحانات آخر سال مدرسه زیر نظر وزارت آموزش‌ و پرورش‌ جمهوری اسلامی ایران انجام‌ می‌شود و مدرک دریافت شده هم مورد تایید این وزارت‌ خانه و آموزش‌ و پرورش‌ کشور‌ مجارستان هم می باشد.

 

تحصیل در مجارستان مهاجرت به مجارستان ویزای مجارستان

 

کار در مجارستان سرمایه گذاری در مجارستان تمکن مالی در مجارستان

 

مدارس بین‌المللی در مجارستان

از جمله مدارس‌ مشهور بین‌المللی که در شهر‌ بوداپست مجارستان واقع شده‌اند ، می‌توان به سه مدرسه ذیل اشاره نمود:

مدرسه بین‌المللی آمریکایی در بوداپست | (American International School of Budapest)
این مدرسه بین‌المللی در مجارستان به صورت شبانه‌روزی و در تمام مقطع‌ها به دانش‌آموزان‌ خدمات تحصیلی ارائه‌ می نماید . دانش‌آموزان قبل از ثبت‌نام می‌بایست در آزمون‌ زبان انگلیسی و آزمون تعیین‌ سطح‌ این مدرسه شرکت‌ نمایند تا مقطع تحصیلی‌ آن‌ها معلوم شود . این مدرسه با فضای آموزشی بسیار بزرگ‌ و امکانات تحصیلی زیاد ، محیط آموزشی‌ باکیفیت در اختیار دانش‌آموزان‌ قرار می‌دهد. داشتن خوابگاه شبانه‌روزی مجهز از دیگر مزایای این مدرسه‌ می باشد . هزینه تحصیل در این مدرسه ، با توجه به مقطع تحصیلی‌ مورد نظر برابر ۱۲,۶۰۰ تا ۲۴,۷۰۰ دلار به‌صورت سالانه است.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: قدم به قدم تحصیل در ایتالیا

 

مدرسه‌ بین‌المللی انگلیسی در بوداپست | (the british international school Budapest)
این مدرسه‌ بین‌المللی در بوداپست قرار دارد و دارای امکانات آموزشی بالا و خوابگاه کامل‌ برای دانش‌آموزان می باشد . دانش‌ آموزان‌ باید پیش از ثبت‌ نام در آزمون زبان و تعیین سطح علمی خود در این مدرسه‌ شرکت کنند. شهریه با توجه به مقطع‌ تحصیلی از ۳,۶۸۲,۰۰۰ تا ۷,۰۰۱,۰۰۰ فورینت مجارستان (از ۱۲,۴۵۱ تا ۲۳,۶۷۵ دلار) به‌صورت سالیانه متفاوت‌ می باشد. ثبت‌نام حداقل‌ به مدت ۲ سال متوالی از دیگر شرط های تحصیل در این مدرسه است و دانش‌آموزانی را که صرفا برای ثبت‌ نام در سال آخر دبیرستان‌ اقدام‌ می‌نمایند را نمی‌پذیرد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: به راحتی با تحصیل در روسیه اقامت بگیرید!

 

مدرسه بین‌المللی بی‌ ام‌ ای مجارستان | (BME international School)
این مدرسه بین‌المللی وابسته به دانشگاه فنی مهندسی بوداپست می باشد و در نزدیکی همین دانشگاه قرار دارد. هزینه‌ تحصیل‌ در این مدرسه‌ سالانه برابر ۵,۰۰۰ دلار آمریکا است . این مدرسه‌ دارای امکانات خوابگاهی نبوده و دانش‌آموزان‌ برای تحصیل در این مدرسه بایستی خود، خانه اجاره نمایند.

 

 

چنانچه در مورد تحصیل در مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در مجارستان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚🤍

5/5 - (42 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823