مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در فرانسه ✅یک مقصد ایده آل(2022)

تحصیل در فرانسه فرانسه در یک نگاه‌ کشور زیبای فرانسه در اروپای غربی واقع‌ می باشد و یکی از کشورهای مطرح‌ برای مهاجرت تحصیلی‌  و تحصیل در فرانسه به‌خصوص در میان‌ ایرانیان به‌شمار برای تحصیل در فرانسه خواهد آمد . مهاجرت به فرانسه یکی از…


Banner 4 2 -ره پویان عدالت

تحصیل در فرانسه

فرانسه در یک نگاه‌

کشور زیبای فرانسه در اروپای غربی واقع‌ می باشد و یکی از کشورهای مطرح‌ برای مهاجرت تحصیلی‌  و تحصیل در فرانسه به‌خصوص در میان‌ ایرانیان به‌شمار برای تحصیل در فرانسه خواهد آمد . مهاجرت به فرانسه یکی از انتخاب‌‌های‌ اصلی‌ افرادی می باشد که هدف تحصیل رایگان‌ را در مقطع‌ها مختلف دانشگاهی‌ دارند .
 امکان‌ داشتن تحصیل رایگان در فرانسه یکی از مزایای‌ پراهمیت این کشور برای تحصیل در اکثر مقطع‌ها تحصیلی به‌شمار می آید .  داشتن دانشگاه‌های باکیفیت ، شهرهای دانشجویی و مزایای دیگر موجود‌ در این کشور‌ ، فرانسه را به یک مقصد ایده‌آل برای تحصیل‌ تبدیل نموده .
 فرانسه به دلیل فرهنگ غنی ، غذا‌ ، معماری و زندگی پررونق‌ دانشجویی ، مکانی ایده‌آل برای تحصیل در فرانسه در مقاطع متفاوت تحصیلی شما می باشد ! 

از دلایل تحصیل‌ در فرانسه می‌توان به نکات زیر‌ اشاره نمود :

✅فرانسه دارای سطح‌ آموزش‌ عالی‌ و باکیفیت و متناسب‌ با احتیاج های دانشجویان  برای تحصیل در فرانسه می باشد .
✅فرصت‌‌های‌ برجسته‌ تحقیق‌ و توسعه در فرانسه وجود خواهد داشت .
✅فرانسه یک قدرت اقتصادی‌ در سطح‌ جهانی می باشد .
✅فرانسه میزبان شرکت‌‌های‌ بین‌المللی برجسته‌ از قبیل Airbus ، Total ، Orange ، LVMH ، L’Oréal ، Danone می باشد .
✅استعداد‌های‌ جوان‌ در بخش‌های نوآوری و کارآفرینی به سرعت دعوت به کار خواهند شد .
✅پاریس با سبک زندگی فرانسوی ، شهر دانشجویی شماره ۱ خواهد بود !
✅فرانسوی سومین زبان رایج در دنیا‌ و دنیای تجارت‌ می باشد .
✅از هر ۱۰ دانشجوی بین‌المللی در این کشور ، ۹ نفر ، فرانسه را به‌عنوان مقصد تحصیلی‌ به سایر دانشجوها توصیه‌ می شود .
✅داشتن یک مدرک‌ دانشگاهی‌ از کشور فرانسه ، به تقویت‌ رزومه و CV شما کمک فراوانی خواهد کرد .

تحصیل در فرانسه

گرفتن ویزای تحصیلی‌ فرانسه

هر تقاضاکننده که قصد‌ تحصیل در فرانسه را خواهد داشت ، حتما باید برای ویزای تحصیلی این کشور‌ اقدام‌ نماید . قبل‌ از درخواست ویزای تحصیلی‌ ،  الزاماً باید از دانشگاه مدنظر خود در فرانسه ، پذیرش‌ دانشگاه را دریافت‌ نمائید . 

 

آزمون‌‌های‌ ورودی‌ برای تحصیل‌ در فرانسه

اولین موردی که برای تحصیل‌ در فرانسه الزاماً باید حل گردد ، تسلط‌ به زبان این کشور‌ می باشد . در دوره کارشناسی همه دروس به زبان فرانسه ارائه می گردد و در مقاطع‌ بالاتر نیز‌ تعداد‌ محدودی از دروس در تعدادی‌ از دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تدریسمی گردد. به این دلیل تسلط‌ به زبان فرانسه ، برای تحصیل‌ در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار‌ می باشد . 

به‌طور‌کلی ، آزمون‌‌های‌ ورودی به دانشگاه‌های فرانسه ، برای رشته‌‌های‌ غیرپزشکی برگزار نمی‌شود؛ اما‌ برای اطمینان‌ ، خوب تر می باشد شرایط‌ دانشگاه مقصد‌ به‌طور اختصاصی‌ بررسی گردد .

حتماً دانشجویانی که قصد‌ گرفتن‌ پذیرش‌ در مقطع کارشناسی ارشد‌ را دارند ، لازم است در آزمون‌ TCF که توسط‌ سفارت فرانسه در تهران برگزار می گردد ، شرکت‌ نمایند . علاوه بر این یکی از معیار‌های‌ مهم‌ پذیرش‌ در دانشگاه‌های فرانسه ، نمره آزمون GRE می باشد .

تحصیل در فرانسه

 رشته‌های فنی‌و‌مهندسی برای قبولی باید حداقل نمره‌ زبان B1 و رشته‌‌های‌ علوم انسانی و اجتماعی‌ باید حداقل‌ نمره‌ B2 زبان فرانسه را ارائه‌ نمایند . 

متقاضیان ورود‌ به رشته‌های مرتبط‌ با طب ، از قبیل پزشکی‌ باید در آزمون‌های ورودی‌ شرکت نمایند. در واقع‌ پس از ارائه‌ مدرک‌ها و اخذ پذیرش‌ از دانشگاه‌های فرانسه ، دانشجویان باید سال اول تحصیل‌ را به انجام‌ مطالعات پیش‌پزشکی و سلامت بگذرانند . پس‌از آن بایستی در آزمون ورودی‌ شرکت‌ نمایند و درصورتی‌که نمره‌ قبولی کسب کنند می‌توانند به طور‌ رسمی تحصیلات پزشکی‌ خودشان را آغاز نمایند .

تحصیل در فرانسه

 

تسهیلات دانشجویی فرانسه

فرانسه  یکی از کشور‌هایی‌ می باشد که تسهیلات بسیار خوبی‌ را برای دانشجویان خود آماده نموده اند.  در ادامه‌ به بررسی جزئیات خدمات‌ دانشجویی این کشور‌ می‌پردازیم .
✅خدمات‌ بانکی و مالی دانشجویان فرانسه
✅تسهیلات درمانی دانشجویان فرانسه
✅کارت‌ دانشجویی فرانسه
✅محل‌ سکونت دانشجویی در فرانسه
✅کمک خرج دولتی مسکن در فرانسه
✅مشاغل‌ دانشجویی فرانسه
✅همایش ها و جشن‌ها در فرانسه
✅بازار‌ کسب در فرانسه

 

 پیشنهاده بیشتر : ویزای ایتالیا + شرایط استثنایی + انواع (۲۰۲۲)

 

برای شروع‌ به کار‌ در کشور فرانسه ، داشتن تخصص برای افراد‌ ضروری‌ می باشد .  منظور از تخصص‌ ، داشتن حداقل گواهی‌نامه کارشناسی ارشد از یک دانشگاه فرانسوی در رشته‌ای خواهد بود که شخص تقاضای اشتغال‌ در شغل مربوط به آن را خواهد داشت . کار‌ در فرانسه و یافتن شغل‌ در این کشور اکثراً با تحصیل یک مقطع در این کشور ساده‌تر خواهد شد . یکی از راه‌‌های‌ اقامت‌ پس از تحصیل در فرانسه ، ورود به بازار کار‌ این کشور‌ پس از فارغ‌التحصیلی می باشد . 

بورسیه‌های تحصیلی‌ فرانسه

یکی از نکات پراهمیت برای تحصیل‌ در هر کشوری ، بورسیه‌ها و کمک مخارج های حاضر برای تحصیل‌ در آن کشورمی باشد . بورسیه‌های تحصیلی‌ کشور فرانسه ، جزو بورسیه‌های خوب و مورد توجه‌ برای تحصیل به شمار می آید . با وجود امکان تحصیل‌ مجانی در این کشور‌ ، بورسیه‌های خوبی‌ هم در مقطع‌های مختلف برای دانشجویان عرضه می گردد .

تحصیل در فرانسه

تعدادی‌ از بورسیه‌های مطرح‌ کشور فرانسه عبارتند :

✅بورسیه خیلی خوب ایفل
✅بورسیه بنیاد گرنوبل
✅بورسیه گزینشی بین‌ المللی ENS
✅بورسیه بین المللی عالی آمپر مدرسه عادی عالی لیون
✅بورسیه امیل بوتمی
✅بورسیه سفارت‌ فرانسه

تحصیل در فرانسه

مزایای تحصیل‌ در فرانسه

خواص تحصیل در فرانسه به شرح‌ زیر می باشد :

تحصیل ارزان

برخلاف بسیاری‌ از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا ، دانشگاه‌های فرانسه  دوره‌‌های‌ تحصیلی‌ مقرون‌‌ به‌‌ صرفه‌ای ارائه‌ می‌نمایند .  این بدان معناست که شما نیازی‌ به تقاضا وام‌ دانشجویی نخواهید داشت . علاوه‌ بر این ، دولت‌ فرانسه به بسیاری‌ از دانشجویان کمک‌‌های‌ معیشتی در انواع‌ متفاوت ارائه می نماید .

حمل‌ونقل و اسکان‌ با مخارج کم

 مخارج های پایین حمل‌ونقل ،تحصیل در فرانسه را بسیار‌ راحت کرده .  درواقع ، شبکه TER برای جوانان و دانشجویان در هر منطقه از فرانسه ، تخفیف‌ ارائه‌ خواهد داد . از سمت دیگر ، بسیاری از دانشجویان فرانسوی در پاریس از سیستم‌ اجاره دوچرخه به نام Vélib استفاده می نمایند که مقرون‌به‌صرفه‌ می باشد .

 

پیشنهاده بیشتر : ویزای بلغارستان را ۱۲۳ بگیر

 

وقتی‌ صحبت‌ از مسکن‌ خواهد شد ، نمی‌توان Caisse d’Allocations Familiales را که به دانشجویان کمک‌ مالی می نماید ، نادیده گرفت . این امکان برای تمامی دانشجویان اعم از شهروند‌ فرانسوی یا خارجی‌ وجود خواهد داشت . این کمک‌ها بین‌ ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو در ماه خواهد بود .  علاوه‌بر این دانشجو بعد‌ از دوماه سکونت ، اجاره پرداخت می نمایند . 

فرصت‌‌ جستجوی کار‌ در فرانسه

 خیلی از دانشجویانی که در خارج از کشور‌ تحصیل‌ می نمایند درنهایت برای جستجوی کار‌ در همان کشور‌ می‌مانند .  بااین‌حال ، به‌طورکلی ، دریافت ویزای کار‌ یا اجازه‌ سکونت در کشور‌ دیگر پس از فارغ‌التحصیلی آسان نخواهد بود . خبر خوب این خواهد بود که فرانسه در لیست آن کشور‌ها‌ قرار نخواهد داشت .  افرادی که بصورت تمام‌وقت در فرانسه تحصیل‌کرده‌ باشند می‌توانند برای یک سال اجازه‌ کار‌ درخواست‌ نمایند . 

کیفیت‌ بالای سطح‌ تحصیل

تحصیل‌ در فرانسه ،  به علت داشتن دانشگاه‌های عالی و سیستم‌ آموزشی قوی این کشور ، بسیار‌ مورد‌ توجه می باشد .  برخورداری از ۱۴ دانشگاه برتر در رنکینگ جهانی QS و امکان دانشجویی مجانی در این کشور‌ ، از مزایای بسیار‌ مهم تحصیل‌ در کشور‌ فرانسه به‌شمار خواهد آمد .

گرفتن پذیرش‌ دانشگاهی‌ راحت‌ و ساده

برای تحصیل‌ رایگان در فرانسه  داشتن مدرک زبان فرانسوی الزامی می باشد . در‌صورت نداشتن دانش زبان فرانسوی ، می‌توان برای کالج‌‌های‌ زبان این کشور اقدام نمود . برخلاف اکثر‌ کشورها ، دریافت ویزا‌ برای کالج‌ زبان فرانسوی در اکثر موارد بدون مشکل‌ انجام‌پذیر خواهد بود .  از جمله شهر‌‌هایی‌ که گرفتن پذیرش‌ در کالج‌‌های‌ آن برای ایرانیان راحت‌ می باشد ، استراسبورگ و لوتوس خواهد بود . 

لازم‌ به ذکر‌ می باشد که گرفتن راحت ویزای تحصیلی‌ کالج‌های استراسبورگ سبب گشته امروزه ایرانیان زیادی به فرانسه مهاجرت نمایند .

هزینه زندگی و تحصیل در فرانسه

مخارج های زندگی در فرانسه با توجه محل زندگی شما در شهر‌های‌ فرانسه متفاوت‌ خواهد بود . هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه به عوامل متفاوتی مانند دانشگاه ، شهر موردنظر‌ و سبک‌ زندگی بستگی‌ خواهد داشت . بدون‌ در نظر‌ گرفتن اجاره بها ، مخارج زندگی در فرانسه ماهیانه‌ حدود ۸۵۴ .۱۲ یورو خواهد بود . مخارج‌ زندگی دانشجویی در فرانسه نسبت‌ به سبک زندگی و شهری که در آن ساکن‌ می باشید ، مغایرت دارد . شهرهایی مثل بوردو ، لیون یا لوتوس (به طور متوسط ۸۹۸ .۶ یورو به صورت‌ ماهیانه) نسبت به پاریس (به طور‌ متوسط ۹۵۱ .۳۲ یورو در ماه) جزو‌ شهر‌های‌ ارزان‌تر به حساب خواهند آمد .

تحصیل در فرانسه

پول خوابگاه‌های دانشجویی فرانسه به شرح‌ زیر‌ خواهد بود :

مکان‌‌های‌ اقامت دانشجویی : به‌طور میانگین ​​۲۰۰ یورو در ماه (پاریس۴۰۰ یورو در ماه هزینه‌ خواهد داشت) .  حدود ۱۳٪ دانشجویان بین‌المللی درخانه های دانشجویی زندگی می نمایند . این ‌یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های سکونت در بین دانشجویان می باشد . البته میزان‌ تقاضا‌ بسیار‌ بیشتر‌از‌میزان عرضه خواهد بود .

اجاره/اشتراک مسکن : بین‌ ۴۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه (۸۰۰ یورو در ماه در پاریس) هزینه خواهد داشت ،  البته‌ در شهرهای کوچک‌تر فرانسه قادر خواهید بود یک منزل کوچک را با ارزش حدود ۳۰۰ یورو در ماه اجاره‌ نمایید . 

اگر با شریک زندگی و یا فرزند خودتان زندگی می‌کنید ، قیمت اجاره‌ از ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه می باشد و در صورت‌ انتخاب‌ خانه در مرکز‌ شهر‌ لازم‌ می باشد مخارج بسیاری پرداخت نمایید . هزینه‌های ساختمان‌ (برق ، آب ، اینترنت) حدودا ۲۰۰ یورو در ماه خواهد بود .

پیشنهاده بیشتر : وام دانشجویی در آلمان + شرایط دریافت(۲۰۲۲)

خانواده‌ میزبان‌ : برای زندگی در کنار خانواده‌‌های‌ فرانسوی در پاریس باید حدود ۲۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه پرداخت نمایید .

از نظر شهریه ، مخارج ها می‌تواند درمجموع از حدود ۱۸۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو متغیر خواهد بود که تا حد زیادی به دانشگاه بستگی خواهد داشت . اگرچه نباید از یاد‌ برد که ارزان‌ترین دانشگاه‌های تحصیل در فرانسه نیز‌ از پشتوانه علمی بالایی‌ برخوردار می باشد .

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی رهپویان عدالت

5/5 - (15 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

6 دیدگاه برای “تحصیل در فرانسه ✅یک مقصد ایده آل(2022)”

 • یاشر

  آیا امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز بله اگر شما به زبان فرانسه مسلط باشید میتونید بصورت رایگان در این کشور تحصیل کنید .سطح زبان فرانسوی شما در چطوره یاشر عزیز؟

 • حسین

  آیا امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان فرد متقاضی تحصیل در فرانسه وجود دارد؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست خوبم بله قطعا, نه تنها برای کشور فرانسه بلکه برای کل اتحادیه اروپا این امکان وجود داره.اگر متقاضی تحصیل در کشور فرانسه هستید و نیاز به مشاوره دارید میتونید با دفتر ما تماس بگیرید 02122892823

 • حسین

  آیا بدون مدرک زبان می توان در فرانسه تحصیل کرد؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام حسین عزیز تحصیل بدون مدرک زبان در کشور فرانسه در واقع شرایط سنی خاصی داره.شما چند سالتونه ؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823