مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در انگلستان | مدارس انگلستان (2022)

تحصیل در انگلستان کشور انگلستان یکی از کشورهای توسعه‌ یافته در زمینه تحصیل‌ و زندگی می باشد . انگلیس از بالاترین سطح‌ کیفیت‌ آموزشی و امکانات رفاهی با دانشگاه های فوق‌العاده معتبر‌ برخوردار می باشد ، از این رو هیچگونه جای‌ تعجبی ندارد‌ که انگلستان…


تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای توسعه‌ یافته در زمینه تحصیل‌ و زندگی می باشد . انگلیس از بالاترین سطح‌ کیفیت‌ آموزشی و امکانات رفاهی با دانشگاه های فوق‌العاده معتبر‌ برخوردار می باشد ، از این رو هیچگونه جای‌ تعجبی ندارد‌ که انگلستان همیشه در میان ۳ کشور برتر دنیا در زمینه جذب‌ دانشجویان بین‌ المللی قرار دارد‌.

دانشگا‌ه‌های انگلستان امکان دریافت مدرک در مقطع کارشناسی را در عرض ۳ سال و در دوره کارشناسی ارشد‌ را در عرض‌ یک سال به دانشجویان خود‌ می‌دهند . فرصت‌ ۱۲ ماهه برای یافتن کار‌ و استخدام شدن در شغل های پردرآمد انگلستان ، پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های انگلستان از مزیت‌های تحصیل در انگلستان می باشد.

 

تحصیل در انگلستان مهاجرت به انگلستان ویزای انگلستان

 

کار در انگلستان سرمایه گذاری در انگلستان

 

مقاطع تحصیلی‌ در انگلستان

 

تحصیل در انگلستان

 

مهاجرت به انگلستان از روش تحصیل‌ در انگلستان، رویای خیلی از دانش‌آموزان و دانشجویانی است‌ که هدف آن‌ها دریافت مدارک‌ تحصیلی‌ در سطح جهانی است‌ . دانش‌آموزان در کشور انگلستان ، پیش از ورود‌ به دانشگاه یا کالج‌ ، به تحصیل‌ در مدارس‌ به‌مدت ۱۲ سال می‌پردازند . مقاطع تحصیلی‌ این کشور‌ ، به ۵ بخش تقسیم‌ می گردد.

این ۵ قسمت شامل سال‌ های اولیه‌ تحصیل ، ابتدایی‌ ، متوسطه ، آموزش عالی‌ پیش از دانشگاه (FE) و آموزش‌ عالی آکادمیک (HE) می باشد . در انگلیس تحصیل‌ برای کودکان ۵ تا ۱۶ سال الزامی است. مقطع آموزش‌ عالی‌ پیش از ورود‌ به دانشگاه ، برای همه الزامی نیست‌ و برای آن گروه از دانش‌آموزانی است‌ که تحصیلات دبیرستان‌ آن‌ها در سطح A -Level نباشد .

آموزش عالی‌ دانشگاهی‌ در انگلستان ، شامل مقطع‌های تحصیلی‌ کارشناسی ، کارشناسی ارشد‌ ، دکتری‌ و پسا دکتری‌ می‌شود . معادل‌ این مقاطع‌ در همه کشور‌ها‌ وجود دارد . برای ورود‌ به مقطع کارشناسی انگلستان ، دانش‌آموزان‌ موظف‌اند تا امتیاز‌ A -level را در دوره دبیرستان‌ بدست‌ بیاورند . درغیراین‌صورت ، بایستی دوره ۱ ساله در کالج را بگذرانند .

سطح A -Level برای تحصیل در انگلستان سطح‌ پیشرفته‌ ، که در دانشگاه‌ها باعنوان A -Level شناخته می گردد ، یک سطح‌ کیفی آموزشی است که به وسیله موسسات آموزشی‌ در انگلستان ارائه می گردد . سطح A -Level ، به دانش‌آموزان‌ ممتاز‌ دوره دبیرستان‌ با نمرات دیپلم‌ بالا‌ یا از روش گذراندن یک دوره دو ساله تحصیلی در کالج‌های انگلستان ارائه می‌شود . با شرکت‌ در آزمون A -LEVEL ، دانشگاه‌ها صلاحیت‌ دانش‌آموزان را برای تحصیل در دوره کارشناسی ارزیابی‌ می‌کنند.

 

تحصیل در مدارس‌ انگلستان

 

تحصیل در انگستان مدارس

 

مدارس در انگلستان، به‌ علت پرورش‌ دانش‌آموزانی با پتانسیل بالا‌ شناخته می‌شود . جالب است بدانید که مدارس‌ شبانه‌ روزی و همین طور مدرسه‌ های تک جنسیتی دخترانه یا پسرانه در این کشور وجود دارند . وجود برخی مدارس که بطور تخصصی در رشته‌‌ هایی‌ مانند ورزش ، هنر یا موسیقی به پرورش دانش‌ آموزان‌ می‌پردازند هم موجب محبوبیت‌ مدرسه‌های کشور‌ انگلستان برای پدر و مادران شده‌ است‌ .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: 🟢 با تحصیل در مجارستان خیلی ساده اقامت بگیرید! 🟢

 

مدارس بین‌المللی انگلستان

 

تحصیل در انگستان مدارس بین المللی

 

پیدا کردن مدرسه‌ مناسب‌ در انگلیس برای فرزندان یکی از نگرانی‌های پدر‌ و مادرانی است که به کشور‌ انگلستان مهاجرت می‌کنند . مدارس و موسسه‌های آموزشی انگلستان، همیشه در بین بهترین مدارس جهان و در رتبه‌بندی‌های بالا قرار دارند. جای تعجب ندارد‌ که بیشتر از ۵۰۰ هزار دانش‌آموز بین‌المللی از ۲۰۰ کشور به انگلستان مهاجرت می‌کنند تا بعد از اتمام مقطع متوسطه ، تحصیلات عالی داشته باشند .

لیستی از بهترین مدرسه های بین‌ المللی کشور‌ انگلیس :

مدرسه‌ بروکس بریتانیا | (Brookes United Kingdom)

مدرسه‌ ویندرمر | (Windermere School)

مدرسه‌ ژانین مانوئل لندن | (École Jeannine Manuel London)

هاوس برکشایر | (Reddam House Berkshire)

مدرسه بدفورد | (Bedford School)

مدرسه‌ فولهام | (Fulham School)

کالج دخترانه هاروگیت | (HarrogateLadies’College)

پیشنهاد میکتم بخوانید: 🟣 آینده ایده آل با تحصیل در کانادا

 

تحصیل‌ در مدارس ایرانی در انگلستان

 

تحصیل در انگلستان مدارس ایرانی

 

خبر خوب برای پدر‌ و مادران ایرانی مهاجر این است که در انگلیس ، مدرسه های ایرانی هم وجود دارد . این مدارس‌ هم شبیه دیگر مدارس انگلیس به دانش‌ آموزان‌ برای دریافت سطوح کیفیتی A -Level و GCSE کمک‌ می‌کنند . مدرسه‌های ایرانی در انگلیس قرار دارند عبارتند از :

  • مدرسه ایرانی رستم
  • مدرسه‌ ایرانی هدف‌
  • مدرسه‌ ایرانی رازی

پیشنهاد میکتم بخوانید: به راحتی با تحصیل در روسیه اقامت بگیرید!

 

شهریه تحصیل‌ در مدارس در انگلستان

 

تحصیل در انگلستان شهریه

 

تحصیل‌ در مدارس دولتی انگلیس برای افرادی که تابعیت انگلیس را دارند ، رایگان است . ولی برای دانش آموزان مهاجر و غیرانگلیسی ، حتی مدرسه‌های دولتی هم شهریه سالیانه دریافت‌ خواهند نمود . معمولاً شهریه‌ مدرسه‌های دولتی در دوره ابتدایی‌ سالانه بین‌ ۱۰ الی ۲۰ هزار‌ پوند می باشد . در واقع این هزینه‌ بستگی‌ به سطح‌ مدرسه‌ و امکاناتی‌ که ارائه‌ می‌دهد ، دارد . دانش‌آموزان مهاجر اغلب در مدارس خصوصی ثبت‌نام می‌کنند.

شرط‌ ثبت‌نام در این نوع مدرسه‌ها ، وجود سرپرست قانونی‌ برای دانش‌آموز‌ ، در انگلیس می‌باشد . در غیر این‌ صورت تحصیل‌ در مدارس شبانه‌روزی تنها انتخاب باقی‌مانده برای دانش‌آموزان‌ می باشد . هزینه تحصیل در مدرسه‌های خصوصی یا شبانه‌روزی بیشتر‌ از‌ مدارسه های دولتی هست و با توجه‌ به این نکته که تفاوتی که بین‌ هر مدرسه‌ وجود دارد‌ نمی‌شود‌ مبلغ‌ مشخصی به این نوع مدارس اختصاص‌ داد.

 

بیشتر بخوانید: تحصیل در دانشگاه های انگلیس

 

 

چنانچه در مورد تحصیل در انگلستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در انگلستان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (7 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823