مشاوره و ارزیابی رایگان!

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور 2022🆎

زبان انگلیسی مرسوم‌ ترین زبان بین‌المللی می باشد . تقریباً مردم تمام سرزمین های جهان تا حد زیادی با زبان انگلیسی آشنا‌ هستند‌ . درصورتی‌ که مایل به آموزش در خارج‌ از کشور خود می باشید ، حتماً می‌دانید که بایستی مدرک زبان سرزمین مورد…


تحصیل زبان انگلیسی در خارج از کشور

زبان انگلیسی مرسوم‌ ترین زبان بین‌المللی می باشد . تقریباً مردم تمام سرزمین های جهان تا حد زیادی با زبان انگلیسی آشنا‌ هستند‌ .

درصورتی‌ که مایل به آموزش در خارج‌ از کشور خود می باشید ، حتماً می‌دانید که بایستی مدرک زبان سرزمین مورد هدف خود را هم داشته باشید .

خبر‌ خوش این است‌ که شما قادر خواهید بود در خیلی از سرزمین های غیر انگلیسی ‌زبان ، مثل ترکیه و فرانسه ، به زبان انگلیسی آموزش ببینید .

شایان‌ ذکر است‌ که احتمال آموزش به زبان انگلیسی به ‌صورت رایگان‌ در سرزمین هایی نظیر مالزی که یکی از مقصدهای زیبای مهاجرتی برای ایرانیان می باشد ، هم وجود دارد‌ .

شرایط‌ آموزش به زبان انگلیسی در خارج‌

عالی ترین دانشگاه‌ها برای آموزش به زبان انگلیسی

برای آموزش به زبان انگلیسی در خارج‌ از سرزمین خود بایستی سرزمین و دانشگاهی‌ را پیدا‌ نمائید که نوبت های آموزشی را به زبان انگلیسی برگزار کنند .

درصورتی ‌که این سرزمین ها جزء‌ سرزمین های انگلیسی ‌زبان نباشند معمولاً رایگان‌ می باشند و یا مخارج اندکی از دانشجویان دریافت‌ می‌کنند .

زبان تدریس در دانشگاه‌های سرزمین های انگلیسی ‌زبان نظیر آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، انگلستان و… انگلیسی می باشد .

بدین ‌لحاظ آموزش به زبان انگلیسی در این سرزمین ها رایگان‌ نخواهد بود .بعدازاینکه سرزمین هدف خودتان را انتخاب‌ کردید باید‌ ببینید که آیا شاخه مقصود شما در دانشگاه‌ در آن سرزمین به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد یا نه .

برای اگاهی از این مورد‌ می‌توانید‌ به سایت دانشگاه‌های آن سرزمین سر بزنید و یا برای دسترسی سریع ‌تر ، با مشاوران ره پویان عدالت تماس‌ بگیرید .

وقتی ‌که دانشگاه مورد نظررا پیدا‌ کردید ، الزاماً باید درمورد رایگان‌ بودن‌ یا نبودن دانشگاه اطمینان‌ حاصل‌ نمائید .

درصورتی ‌که شاخه هدف شما رایگان‌ نباشد ، احتمالاً باید‌ مخارج اندکی برای آن پرداخت نمائید . مرحله نهایی پس از پیدا‌کردن‌ دانشگاه این است‌ که تقاضای خودتان را برای قبولی در دانشگاه ارسال‌ نمائید .

مدرک‌های زبان مورد‌ تأیید برای آموزش به زبان انگلیسی

عالی ترین دانشگاه‌ها برای آموزش به زبان انگلیسی

با توجه به این که از عنوان این مقاله پیداست ، برای آموزش به زبان انگلیسی نخستین شرط‌ این می باشد که زبان انگلیسی را به‌ طور پیشرفته بلد‌ باشید .

به این منظور‌ شما به مدرک‌ های زبان احتیاج دارید . برای تقاضا در بیشتر دانشگاه‌های جهان و آموزش به زبان انگلیسی بایستی یکی از امتحان های زبان انگلیسی پایین را که به‌ طور گسترده‌ در جهان مقبول گشته است‌ ، پشت‌ سر بگذارید .

Button textتحصیل در مدارس بین المللی مجارستان+📚مزیت های آن

امتحان IELTS Academic

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور

سیستم‌ بین‌المللی امتحان زبان انگلیسی (IELTS) یک امتحان استاندارد‌ مهارت زبان انگلیسی می باشد که افراد‌ متفاوتی که تمایل به آموزش ، کار‌ کردن و زندگی در یک محیط‌ انگلیسی ‌زبان دارند در آن شرکت‌ می‌کنند .

این امتحان مورد قبول خیلی از دانشگاه‌های جهان خواهد بود . لااقل نمره‌ آیلتس را دانشگاه هدف مطرح می‌کند‌ ، ولی معمولاً میان ۶ الی ۶٫۵ می باشد .

امتحان PTE Academic

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور

PTE یک امتحان انگلیسی برپایه رایانه می باشد . دانشجویان در کل جهان از PTE Academic استفاده‌ می‌کنند تا‌م‌هارت‌‌های‌ زبانی‌ خودتان را به ‌عنوان بخشی از فرآیند تقاضای قبولی آموزشی به مسئولان ثابت‌ کنند . یکی از برتری های این امتحان سرعت‌ آن می باشد .

شرکت ‌کنندگان معمولاً نتیجه های امتحان را ظرف‌ ۲ روز‌ کاری‌ پس از آزمون اخذ می‌کنند و می‌توانند آزمون‌‌ها‌ را تا ۲۴ ساعت پیش از امتحان ذخیره کنند شماره امتحان PTE با استفاده‌ از معیار جهانی انگلیسی از ۱۰ تا ۹۰ می باشد .

لااقل نمره‌ قبولی برای PTE وجود ندارد‌ ، برای‌اینکه هر دانشگاه لااقل نمره‌ PTE موردقبول خودشان را مشخص می‌کند‌ . ولی معمولاً این نمره‌ بایستی دست‌کم میان ۵۵ تا ۶۰ باشد‌ .

امتحان TOEFL iBT

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور

امتحان تافل iBT پذیرفته ‌شده‌ ترین امتحان زبان انگلیسی در جهان برای آموزش ، کار‌ کردن و مهاجرت می باشد . دانشگاه‌ها و مؤسسات بسیاری در جهان این امتحان را در اولویت قرار داده اند .

نمره‌ این امتحان از ۰ تا ۱۲۰ می باشد ، ولی نمره‌ قبولی تافل به دانشگاه هدف ارتباط خواهد داشت . لااقل نمره‌ موردقبول برای امتحان تافل ۷۰ الی ۸۰ می باشد .

تاپ ترین سرزمین ها برای آموزش به زبان انگلیسی

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور

چنانچه قصد دارید به زبان انگلیسی آموزش ببینید و مخارج اندکی برای آموزش خودتان بپردازید ، طبیعتاً بایستی به سرزمین های کم‌ هزینه برای آموزش فکرکنید. این سرزمین ها الزاماً باید دانشگاه‌هایی داشته باشند که شاخه هدف شما را به انگلیسی تدریس می‌کنند .

ره پویان عدالت در ادامه‌ عالی ترین سرزمین های غیر انگلیسی ‌زبان که شاخه هایی به زبان انگلیسی دارند را به شما معرفی‌ می نماید .

آموزش به زبان انگلیسی در اروپا

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور

اروپا به ‌سرعت در حال‌ تبدیل ‌شدن به یکی از نواحی برتر‌ برای آموزش به زبان انگلیسی می باشد ، حتی در سرزمین هایی که زبان آن‌ها انگلیسی نبوده .

درصورتی ‌که تبعه اتحادیه‌ اروپا می باشید می‌توانید‌ در نیمی از سرزمین های اروپایی ازجمله دانمارک ، اتریش ، نروژ و یونان ، تحصیلات آکادمیک رایگان‌ اخذ نمائید . منتها آموزش به زبان انگلیسی مخارج را برای دانشجویان غیر اتحادیه‌ اروپا هم کاهش‌ می‌دهد .

آموزش به زبان انگلیسی در آسیا‌

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور

سرزمین های آسیایی هم در طی چند سال گذشته خیلی ارتقا پیدا کرده‌اند و بعضی دانشگاه‌ها در این سرزمین ها به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند . این سرزمین ها برای دانشجویان ایرانی مناسب ‌تر می باشند ، چون ازلحاظ فرهنگی و همینطور مسافت‌ به هم نزدیک ‌ترند .

آموزش به زبان انگلیسی در آفریقا

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور

احتمالا فکر‌ کنید‌ که سرزمین های آفریقایی هنوز هم کم ‌بضاعت می باشند و امکانات فراوانی ندارند ، ولی بایستی بگوییم که اقلیم آفریقا هم دانشگاه‌های ارزشمند بسیاری دارد‌ . اگرچه دانشگاه‌های محدودی در این اقلیم می باشند که یک شاخه را کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند .

به ‌طورمثال یکی از سرزمین های آفریقایی که به انگلیسی هم‌ دوره‌ برگزار می نماید مصر‌ می باشد که ماهیانه آن رایگان‌ نبوده ، ولی با پرداخت مبلغی حدود 14.556 دلار قادر خواهید بود در آنجا به آموزش بپردازید . هرچند مخارج در هر دانشگاه متغایر می باشد ، ولی متوسط مخارج آموزش در این سرزمین همین مقدار‌ است‌ .

بیشتر بخوانید : 🟧 تحصیل در رشته باستان شناسی در مجارستان در سال

عالی ترین دانشگاه‌ها برای آموزش به زبان انگلیسی

آموزش به زبان انگلیسی در خارج از کشور

همه‌ می‌دانند که یکی از ویژگی های اصلی‌ آموزش در خارج‌ از سرزمین مادری فرصت‌ آموزش با یک زبان خارجی‌ می باشد . به‌ طورمثال خیلی از اشخاص به این هدف مهاجرت می‌کنند که در کنار‌ آموزش بتوانند یک زبان جدید‌ به‌ غیر از انگلیسی هم یاد‌ بگیرند . منتها درصورتی ‌که آموزش زبان خارجی‌ هدف‌ اصلی‌ شما نبوده قادر خواهید بود با آموزش به زبان انگلیسی شهریه‌ دانشگاه را به مقدار زیادی‌ کاهش‌ دهید .

در ادامه‌ چند دانشگاه را به شما معرفی‌ خواهیم کرد که بعضی از شاخه ها در آن‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند :

دانشگاه ماستریخت
(Maastricht University)
هلند هنر ، علوم‌ اجتماعی‌ ، بازرگانی و اقتصاد‌ ، . علوم‌ زیستی ، علوم‌ انسانی ، حقوق‌ ، روانشناسی
دانشگاه جان‌ کابوت
(John Cabot University) ایتالیا هنر ، بازرگانی ، طرح ‌ریزی ، مهندسی ، . . سلامت و تندرستی ، علوم‌ انسانی ، حقوق‌ ، علوم‌ پایه‌
دانشگاه استکهلم
(Stockholm University) سوئد علوم‌ رایانه ، مجموعه های مخابراتی ، اقتصاد‌ صنعتی . و مدیریت ، MBA ، مهندسی میکانیک – مکانیک‌ سازه‌ ، مهندسی برنامه ، مهندسی ماده‌ها ، مکانیک‌ کاربردی
دانشگاه ملی‌ سنگاپور
(National University of Singapore) سنگاپور طراحی‌ مد ، مدیریت ، هتلداری بین‌المللی ، تحصیلات . تکمیلی دکترای پزشکی‌ ،
دانشگاه سوفیا
(Sophia University) ژاپن علوم‌ انسانی ، علوم‌ ارتباطات ، اقتصاد‌ ، مدیریت ، MBA ، جامعه ‌شناسی ، مهندسی ، پزشکی‌ و …
دانشگاه هنگ ‌کنگ
(University of Hong Kong)هنگ ‌کنگ هنر ، علوم‌ انسانی ، دادوستد و اقتصاد‌ ، فراگیری ، . مهندسی ، حقوق‌ ، علوم‌ پایه‌ ، علوم‌ اجتماعی‌
دانشگاه کارلوس سوم مادرید
(Universidad Carlos III de Madrid) اسپانیا دانش‌ها پایه‌ ، مهندسی ، حقوق‌ ، مدیریت بازرگانی‌ ، حسابداری‌
دانشگاه فنی مونیخ
(Technical University of Munich) آلمان طراحی کردن انیمیشن سه ‌بعدی ، پرینت سه‌بعدی ، مجموعه های انرژی‌ ۴ بعدی‌ مدرن‌ ، گفتاردرمانی دانشگاهی ، طراحی کردن لوازم‌ جانبی ، حسابداری‌ و امور مالی ،
دانشگاه لیون
(Université de Lyon) فرانسه مهندسی هوافضا ، مهندسی ریسک زیست ‌محیطی ، . آب و هوا ، فیزیک و شیمی ، بنیان‌ها حقایق سیستم ، مالی توسعه‌یافته
دانشگاه کاتولیک‌ پرتغال
(Universidade Católica Portuguesa) پرتغال علوم‌ اجتماعی‌ ، بازرگانی ، حقوق‌ ، علوم‌ پایه‌ ، . . علوم‌ انسانی ، هنر ، مهندسی ، ساختمان ‌سازی ،
دانشگاه علم‌ و صنعت‌ نروژ (NTNU) نروژ بیوتکنولوژی ، تکنولوژی ارتباطات ، مهندسی برق ، . . طراحی کردن مجموعه های الکترونیکی ، زیست‌شناسی ، . پزشکی‌ مولکولی ، مدیریت منبع‌های طبیعی‌ ، تکنولوژی . دریایی‌ ، انرژی‌‌های‌ تجدید‌ پذیر در محیط‌ دریایی‌ و …
دانشگاه آلبورگ
(Aalborg University) دانمارک مهندسی و تکنولوژی ، هنر ، طراحی کردن و معماری ، علوم‌ اجتماعی‌ ، بازرگانی و مدیریت ، علوم‌ رایانه و فناوری‌ . . اطلاعات‌ ، پژوهش‌ها محیطی و علوم‌ اقلیم ، علوم‌ طبیعی‌ ، ریاضیات ، پزشکی‌ ، مهمان‌داری ، روزنامه‌نگاری و رسانه ، روابط بین‌الملل ، سرمایه‌گذاری
دانشگاه آلتو (Aalto University) فنلاند معماری ، طراحی‌ صنعتی ، انیمیشن ، اتوماسیون و مهندسی برق ، .0 . تجزیه ‌وتحلیل کسب‌ وکار ، علوم‌ رایانه ، فناوری‌ اطلاعات‌ ، . . فیلم‌ برداری ، فیلم ‌نامه ‌نویسی ، مستندسازی‌
دانشگاه مالتا (University of Malta) مالتا حسابداری‌ ، مهندسی زراعت ، طراحی کردن هواپیما‌ ، . . زیست ‌شناسی کاربردی ، مخابرات‌ ، الهیات و …

• مدرک‌های موردنیاز برای آموزش به زبان انگلیسی در خارج‌
• مدرک‌های آموزشی سابق : دیپلم‌ ، لیسانس یا فوق ‌لیسانس؛
• کارنامه‌ آموزشی ، سوابق‌ یا نمرات؛
• توصیه‌نامه
• انگیزه‌ نامه
• مقالات؛
• کپی‌ شناسنامه‌ یا پاسپورت؛
• حداکثر ۴ تصویر در مقیاس پاسپورت؛
• تایید تمکن‌ مالی (در حالت نیاز) .

بعضی از دانشگاه‌ها انتظارات بالاتری در مقابل به دانشگاه‌های دیگر دارند . به ‌طورمثال چنانچه از شما تقاضا شد تا در یک مصاحبه‌ اینترنتی یا حضوری هم شرکت‌ نمائید ، تعجب‌ نکنید . مدرک‌ها را می ‌توان برای خیلی از دانشگاه‌ها به‌ صورت اینترنتی فرستاد؛ یعنی مدرک‌ها را آپلود‌ کرد‌ .

منتها بعضی دانشگاه‌ها هنوز هم امید دارند که ورژن رسمی و فیزیکی مدرک‌ها را داشته باشند . پس بایستی خودتان را برای هر شرایطی حاضر کنید‌ .موسسه‌ حقوقی و مهاجرتی ره پویان عدالت به شما در گردآوری و ترجمه‌ مدرک‌ها ، روش اپلای ، دریافت وقت سفارت‌ و پیکاپ ویزا‌ کمک‌ می‌کند‌ .

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/07/30
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823