مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل مهندسی در سوئیس👩‍🎓👷‍♀️ 2023 + شرایط و مقاطع

تحصیل مهندسی در سوئیس رویای تعداد زیادی از داوطلبان تحصیل در این کشور مدرن است. سوئیس بالاترین کیفیت زندگی را دارد و کیفیت بالای آموزش و بازار کار پیشرفته این کشور زیبا متقاضیان تحصیل و زندگی در آن را سال به سال افزایش می دهد….


6 -ره پویان عدالت

تحصیل مهندسی در سوئیس رویای تعداد زیادی از داوطلبان تحصیل در این کشور مدرن است. سوئیس بالاترین کیفیت زندگی را دارد و کیفیت بالای آموزش و بازار کار پیشرفته این کشور زیبا متقاضیان تحصیل و زندگی در آن را سال به سال افزایش می دهد. با توجه به رونق اقتصادی و باز کار این کشور کارمندان و کارگران درآمد بالایی نیز دریافت می کنند و با وجود این باید گفت هزینه زندگی در سوئیس به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بالاست.

تا انتهای مقاله با ما باشید تا تحصیل مهندسی در سوئیس را بررسی کنیم😉.

تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره کارشناسی

تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره کارشناسی

تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره لیسانس در دانشگاه های دولتی و خصوصی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. معمولا این مقطع سه تا چهار سال طول می کشد. داوطلبان تحصیل مهندسی در سوئیس باید مدرک زبان ارائه کنند و به علت چند زبانه بودن این کشور مطابق شرایط دانشگاه بایستی به یکی از زبان های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و یا انگلیسی تسلط داشته باشند. با توجه به استقبال کشور سوئیس از دانشجویان بین المللی رشته های فراوانی به زبان انگلیسی ارائه می شود. ولی نکته این است که تحصیل مهندسی در سوئیس در همه دانشگاه ها به زبان انگلیسی امکان پذیر نیست.

بیشتر رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی به دوره های ارشد و دکترا مربوط است. تعداد کمی از رشته های تحصیلی در دوره لیسانس در سوئیس به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشگاه های کمی همه دوره های تحصیلی (کارشناسی، ارشد و دکترا) را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. پس می توان نتیجه گرفت که برای تحصیل مهندسی در سوئیس بسته به دانشگاه موردنظر ممکن است مدرک زبان متفاوتی را از شما درخواست کنند. بعضی از دانشگاه ها برای دادن پذیرش از ابتدا از شما مدرک زبان نمی خواهند ولی موقع ورود به دانشگاه برای سنجش میزان تسلط شما به زبان مصاحبه ای با شما انجام می شود. از جمله مدرک های لازم برای دریافت پذیرش از دانشگاه موارد زیر هستند:
• مدارک تحصیلی سال های پیشین (مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با ریز نمرات ترجمه شده به زبان موردنظر دانشگاه)
• مدارک هویتی با ترجمه رسمی
• مدرک زبان با ترجمه رسمی
• انگیزه نامه در مورد تحصیل مهندسی در سوئیس
شهریه تحصیل در سوئیس بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است.

 

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره کارشناسی ارشد

تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره کارشناسی ارشد

رشته های فراوانی و از جمله مهندسی در این دوره به زبان انگلیسی ارائه می شود که بدین منظور شما باید مدرک زبان ایلتس با نمره 6.5 را به دانشگاه انتخابی برای دریافت پذیرش ارائه کنید. البته امکان ارائه مدرک زبان با نمره کمتر در بعضی از دانشگاه های مهندسی سوئیس وجود دارد. اگر می خواهید به زبان دیگر از جمله آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی ادامه تحصیل دهید با توجه به شرایط دانشگاه و رشته انتخابی باید مدرک زبان درخواست شده را ارائه کنید. برای دریافت اطلاعات دقیق از میزان نمره مدرک زبان و دیگر شرایط به وب سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید. دانشگاه های مهندسی سوئیس انواع رشته های مهندسی را ارائه می کنند. از جمله مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دوره کارشناسی ارشد در سوئیس عبارتند از:

 • مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی با ریز نمرات
 • رزومه با ترجمه به زبان خواسته شده
 • مدرک کارشناسی با ترجمه رسمی
 • مدرک زبان
 • مدارک هویتی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از اساتید دوره پیشین

تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره دکتری

تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره دکتری

موقعیت های فراوانی برای تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره دکتری به علت داشتن بهترین دانشگاه های تحقیقاتی، وجود داشته و تحصیل به چهار زبان در آن امکان دارد. به همین دلیل داوطلبان و متقاضیان زیادی دوست دارند تحصیل مهندسی در سوئیس را در دوره دکترا ادامه دهند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مهندسی سوئیس برای دکتری شما باید همه مدارک تحصیلی دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس را با ترجمه رسمی ارائه کنید. مدارک تحصیلی ارائه شده باید مورد قبول سازمان آموزش و دانشگاه های سوئیس باشند. به علت اینکه امکان انتخاب چهار زبان را دارید با توجه به زبان موردنظر مدرک زبان معتبر باید ارائه کنید. اگر خواستار تحصیل به زبان انگلیسی می باشید مدرک زبان ایلتس با نمره 6.5 تا 7 نیاز دارید.

از موارد مهم دیگر برای دریافت پذیرش دکتری در سوئیس این موارد هستند:

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از اساتید دانشگاه و دوره قبلی
 • مقالات ISI
 • داشتن سوپروایزر

هزینه تحصیل مهندسی در سوئیس

هزینه تحصیل مهندسی در سوئیس

از مواردی که شما باید آن را در نظر گرفته و اطلاعات دقیقی در زمینه آن داشته باشید هزینه تحصیل مهندسی در سوئیس است. دانشگاه های دولتی شهریه به نسبت کمتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند. بیشتر دانشگاه های دولتی سوئیس شهریه یکسانی برای دانشجویان بین المللی بدون توجه به ملیت آن ها در نظر می گیرند ولی در تعداد کمی از دانشگاه های دولتی سوئیس دانشجویان اتحادیه اروپا شهریه کمتری نسبت به دانشجویان بین المللی می پردازند. از جمله این دانشگاه ها موارد زیر هستند:
• دانشگاه لوسرن
• دانشگاه لوگانو
• دانشگاه فریبرگ
• دانشگاه نوشاتل
• دانشگاه سنت گالن
• دانشگاه زوریخ
هزینه تحصیل در دانشگاه های مهندسی سوئیس به علت بودجه ای که دولت سوئیس به دانشگاه های خود می دهد مقرون به صرفه تر از تحصیل در دانشگاه های آمریکا است. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های مهندسی سوئیس را در ادامه برای شما آورده ایم:
-دوره لیسانس و فوق لیسانس: شهریه 400 الی 3700 یورو در سال
-دوره دکتری: شهریه 100 الی 900 یورو در سال
-دانشگاه های خصوصی: شهریه میانگین 43 هزار یورو در سال

 

تحصیل پزشکی در سوئیس ۲۰۲۳ + شرایط و هزینه ها

 

شرایط بورسیه برای تحصیل مهندسی در سوئیس

شرایط بورسیه برای تحصیل مهندسی در سوئیس

به دلیل بالا بودن هزینه زندگی و تحصیل در سوئیس شما برای تحصیل مهندسی در سوئیس می توانید از انواع بورسیه های ارائه شده با داشتن شرایط موردنظر استفاده کنید. بعضی از بورسیه هایی که دولت سوئیس به دانشجویان ارائه می کند بیشتر به دوره های تحصیلی تکمیلی و محققین داده می شود. بیشتر بورسیه های سوئیس به وسیله خود دانشگاه ها و دیگر سازمان ها ارائه و تامین می گردد. بعضی از این بورسیه ها کمک های مالی بلاعوض به مدت یک سال و به میزان 9,200 الی 13,700 را به افرادی که ترم اول را با موفقیت تمام کرده اند به عنوان کمک هزینه ارائه می کنند.

نوع دیگر بورسیه تحصیلی سوئیس به صورت وام تا سقف 11 هزار یورو است که تا حدود 40 درصد هزینه ها را ساپورت می کند. بیشتر بورسیه های دیگر به دانشجویانی داده می شود که رزومه عالی از نظر علمی ارائه کنند. به عنوان مثال ارائه مقالات معتبر، داشتن جوایز در مسابقات علمی، معدل بالا و سطح بالای زبان یا ارائه مدرک زبان با نمره عالی و … همه از مواردی اند که شانس شما را در دریافت بورسیه افزایش می دهند. از جمله این بورسیه ها موارد زیرند:

-Swiss Government Excellence Scholarships:
جزء کمک هزینه های تحقیقاتی می باشد و پوشش کامل شهریه، کمک هزینه مسکن 280 یورو در ماه، کمک هزینه 1800 یورو در ماه، ساپورت کامل هزینه بیمه درمانی را دربرمی گیرد.

-ETH Zurich Excellence Masters Scholarships:
این بورس شامل کمک هزینه تحصیل به میزان 13250 دلار برای هر ترم تحصیلی و معاف شدن از پرداخت شهریه می باشد.

مدارک موردنیاز برای تحصیل مهندسی در سوئیس

مدارک موردنیاز برای تحصیل مهندسی در سوئیس

از مدارک لازم جهت تحصیل مهندسی در سوئیس دریافت پذیرش در دانشگاه مورد نظر و سپس دریافت ویزای تحصیلی سوئیس است. برای اینکه بتوانید به صورت قانونی در سوئیس تحصیل و زندگی کنید باید اجازه اقامت طولانی مدت دریافت کنید. بدین منظور باید برای ویزای ویزای تحصیلی بلندمدت یا D اقدام کنید که برای اقامت های بیش از سه ماه صادر می شود. دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مهندسی سوئیس بسته به نوع دانشگاه مدارک متفاوتی را نیاز دارد.

از جمله مدارکی که برای دریافت پذیرش مورد نیاز است عبارتند از: مدرک زبان بسته به نوع زبان انتخابی برای تحصیل، مدارک تحصیلی سال های پیش با ریز نمرات ترجمه شده، مدارک هویتی، انگیزه نامه برای تحصیل در رشته مورد نظر. دانش زبان و میزان تسلط شما بر زبان مورد نظر، اهمیت زیادی در تحصیل و همچنین دریافت ویزا بازی می کند به طوری که حتی اگر شما موفق به دریافت پذیرش بدون ارائه مدرک زبان شوید در مرحله ویزا با مشکل مواجه شده و درخواست ویزای شما رد می شود.

علاوه بر همه موارد بالا شما باید نامه توانایی مالی ارائه کنید به این معنا که قدرت تامین شهریه تحصیلی و هزینه های زندگی را دارید. شرایط و مدارک موردنظر برای دانشگاه های مختلف متفاوت است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را در رشته های مختلف ارائه می کند پس توصیه می کنیم به وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و اطلاعات دقیق را کسب نمایید. دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر و کسب بورس تحصیلی شانس شما را برای دریافت ویزا بالا می برد.

تحصیل مهندسی در سوئیس به انگلیسی

تحصیل مهندسی در سوئیس به انگلیسی

گفتیم که تحصیل مهندسی در سوئیس به چهار زبان امکانپذیر است. تحصیل به زبان انگلیسی در دوره کارشناسی نسبت به دوره ارشد و دکتری محدودتر است و دانشگاه های کمتری دوره کارشناسی در سوئیس را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. برای تحصیل به زبان انگلیسی مدرک زبان ایلتس معمولا برای دانشگاه های مهندسی سوئیس مورد قبول است. نمره ایلتس 6 برای دوره لیسانس، ایلتس 6.5 دوره فوق لیسانس و ایلتس 7 در دوره دکترا مورد تایید می باشد. ممکن است بعضی از دانشگاه ها با توجه به گرایشات رشته مورد نظر نمره متفاوتی را از شما بخواهند. توجه کنید حتی اگر دانشگاهی مدرک زبان از شما درخواست نکرده باشد و با شما مصاحبه کرده و پذیرش را صادر کند شما در مرحله دریافت ویزا خواهید داشت زیرا در سفارت ارائه مدرک زبان لازم است. پس تحصیل در سوئیس بدون مدرک زبان امکانپذیر نیست.

تحصیل در بهترین دانشگاه های مهندسی سوئیس که معتبرترین دانشگاه های جهان هستند موقعیت بسیار خوبی است ولی این موضوع را نمی توان منکر شد که هزینه زیاد تحصیل و زندگی در این کشور از نکات منفی تحصیل مهندسی در سوئیس می باشد.

 

نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

برترین دانشگاه های مهندسی در سوئیس

برترین دانشگاه های مهندسی در سوئیس

دانشگاه های سوئیس از برترین دانشگاه های جهان هستند. در ادامه موضوع تحصیل مهندسی در سوئیس، لیستی از بهترین دانشگاه های مهندسی سوئیس که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها رتبه بندی شده اند برای شما آورده ایم:

 • Bern University of Applied Sciences
 • University of Applied Sciences Western Switzerland
 • Lucerne University of Applied Sciences
 • Swiss Federal Institute of Technology Zurich
 • University of Zurich
 • University of Geneva
 • University of Lausanne
 • University of Neuchatel
 • University of Italian-speaking Switzerland
 • University of Applied Sciences and Arts of Italian Switzerland
 • University of Applied Sciences Zurich
 • University of Bern
 • University of Basel
 • University of St. Gallen
 • University of Fribourg

 

درآمد مهندسان در سوئیس

درآمد مهندسان در سوئیس

مهندسان در سوئیس به طور میانگین، درآمد بیشتری از میانگین درآمد در این کشور دارند. در کل می توان گفت شغل مهندسی در سوئیس، در جمع مشاغل با رفاه بالاست.

نتیجه گیری

تحصیل مهندسی در سوئیس یک راه بسیار عالی برای تبدیل شدن به یک مهندس همه فن حریف است. دانشگاه های زیادی در سوئیس در رشته های مهندسی دانشجو پذیرش می کنند. رتبه بین المللی این دانشگاه ها در رشته های مهندسی در سال های اخیر همیشه کمتر از 100 بوده است.

اگر شما هم به تحصیل مهندسی در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل مهندسی در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

بعد از چندسال دریافت اقامت دائم کشور سوئیس امکانپذیر است؟

امکان دریافت اقامت دائم سوئیس بعد از ده سال کار و پرداخت مالیات در این کشور وجود دارد.

نمره آیلتس لازم برای تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره دکتری چند است؟

نمره ایلتس لازم برای تحصیل مهندسی در سوئیس در دوره دکترا آیلتس 7 است.

نرخ بیکاری در کشور سوئیس چقدر است؟

درصد بیکاری در کشور سوئیس بسیار پایین و کمتر از سه درصد است.

آیا سوئیس برای زندگی کشور گرانی می باشد؟

بله. کشور سوئیس برای زندگی کشور گرانی بوده و هزینه زندگی در آن دو تا سه برابر هزینه زندگی در دیگر کشورهای اروپاست.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *



مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823