مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل مهندسی برق سوئیس👩‍🎓👨‍🎓 2023 + شرایط و هزینه ها

مهندسی برق سوئیس از رشته هایی است که طرفداران زیادی دارد. انتخاب صحیح کشور مورد نظر می تواند لذت این تجربه را 2 برابر کند. تحصیل مهندسی برق سوئیس به عنوان یک کشور اروپایی مزایای فراوانی دارد. دانشگاه های مختلفی در این کشور وجود دارد…


7 -ره پویان عدالت

مهندسی برق سوئیس از رشته هایی است که طرفداران زیادی دارد. انتخاب صحیح کشور مورد نظر می تواند لذت این تجربه را 2 برابر کند. تحصیل مهندسی برق سوئیس به عنوان یک کشور اروپایی مزایای فراوانی دارد. دانشگاه های مختلفی در این کشور وجود دارد که بهترین امکانات و سطح آموزشی را دارند و طیف وسیعی از رشته های مختلف را ارائه می کنند.
با ما باشید تا تحصیل مهندسی برق سوئیس را بررسی کنیم😉.

 

شرایط و مدارک دریافت پذیرش مهندسی برق سوئیس

 

شرایط و مدارک دریافت پذیرش مهندسی برق سوئیس

سوئیس سه زبان رسمی آلمانی، فرانسوی، و ایتالیایی دارد و زبان پایه به دانشگاه موردنظر بستگی خواهد داشت. علاوه بر این، بیشتر دانشگاه های سوئیس نیز گستره وسیعی از دروس و برنامه هایی به انگلیسی را ارائه می کنند. مدارک مورد قبول برای اثبات مهارت و تخصص در هر زبان به صورت زیر است:
• زبان آلمانی: DSH، TestDaF، OSD، telc، و غیره
• زبان فرانسوی: DELF، یا DALf
• زبان انگلیسی: IELTS، TOEFL
مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش نیز شامل این مواردند:
1. یک نسخه چاپی امضاء شده فرم تقاضانامه
2. دو عدد عکس پاسپورتی
3. کپی مدارک شناسایی
4. نسخه رونوشت رسمی و معتبر دانشگاهی از دانشگاه قبلی
5. دیپلم دبیرستان یا لیسانس
6. مدارک تخصص زبان  به آلمانی، فرانسوی، یا انگلیسی
7. رزومه
8. مدرکی دال بر پرداخت هزینه تقاضانامه 150-100 فرانک
9. انگیزه نامه
10. مدارک اضافی دیگر برای کسانی که برای برنامه و مقطع دکترا درخواست می دهند.
11. نامه استاد راهنما

 

ویزای تحصیلی سوئیس ۲۰۲۳+ مقاطع و شرایط

 

دوره های مختلف تحصیل مهندسی برق سوئیس

دوره های مختلف تحصیل مهندسی برق سوئیس

در ادامه دوره های تحصیلی مختلف مهندسی برق در سوئیس را بررسی خواهیم کرد.

تحصیل مهندسی برق سوییس در دوره کارشناسی

برای دریافت پذیرش تحصیل در دوره لیسانس شما باید مدرک maturaé ورود به دانشگاه سوئیس یا مدرک معادل پایان تحصیل خارجی (برای واجد شرایط دانستن دانش آموزان جهت ورود به دانشگاه)، مانند سطح A بریتیش یا دیپلم دبیرستان ایالات متحده داشته باشید. اگر قصد دارید به دانشگاه علمی کاربردی وارد شوید، ممکن است نیاز باشد اثبات کنید در زمینه مورد نظر خود تجربه یا مهارت خاصی دارید.

تحصیل مهندسی برق سوییس در دوره کارشناسی ارشد

برای دریافت پذیرش در دوره فوق لیسانس باید مدرک لیسانس خود را از یک دانشگاه شناخته شده بین المللی بگیرید. هر دانشگاه به صورت جداگانه در مورد اعتبار مدرک لیسانس خارجی تصمیم می گیرند و همچنین امکان دارد شرایط بیشتری برای ورود دانشجویان خارجی مانند شرکت در آزمون ورودی تعیین نمایند. برای پذیرش تحصیلی دانشگاهی سوئیس هیچ نهاد مستقل برای اعتبار سنجی مدارک تحصیلی وجود ندارد.

تحصیل مهندسی برق سوییس در دوره دکترا

دانشگاه های سوئیس مطابق سیستم بولونیا کار می کنند و به سه دوره مجزا تقسیم می شوند. مقطع دکتری یا PhD سومین دوره تحصیلات عالی است که پس از پایان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل در آن امکان پذیر است. این بدان معناست بالاترین مدرک تحصیلی ای که می توانید در این کشور دریافت کنید مدرک دکتری در سوئیس است و کسب آن دستاورد بسیار بزرگی می باشد. مانند سایر کشورها مقطع دکتری در سوئیس پژوهش محور بوده و شامل کارها و پروژه های متعددی است که در انتها به تحویل پایان نامه و تز اصلی می رسد.

در سوییس برای تحصیل در مقطع دکتری دو مسیر خواهید داشت:

دکترای عمومی سوئیس به شکل قدیمی آن فقط به وسیله یک دانشگاه و تحت نظارت و راهنمایی یک یا چند متخصص دانشگاهی به دانشجو ارائه می گردد. در این صورت بیشتر دوران تحصیلتان را به پژوهش و کار روی تز دکتری خود سپری می کنید، علاوه بر آن جهت آموزش بیشتر فرصت های متعددی به شما ارائه خواهد می شود.

دکترای سازمان یافته سوئیس شکل جدیدتری از دوره دکتری است که شامل آموزش های رسمی و آکادمیک به عنوان بخشی از برنامه درسی رشته شما می شود و معمولا همکاری و ارتباط بین چند موسسه را طلب می کند. هر دو نوع دکتری اعتبار خوبی داشته و برای کار در حوزه علوم، پژوهش و سایر بخش ها شما را آماده می کنند.

تحصیل دکترای مهندسی برق سوییس بین 3 تا 5 سال زمان خواهد برد. دکترای عمومی معمولا کوتاهتر بوده اما دکترای سازمان یافته ممکن است مقدار بیشتری طول بکشد و شامل آموزشات و فعالیت های اضافه تری نیز باشد. سال آکادمیک در سوئیس از سپتامبر تا می بوده و به دو ترم آموزشی (سپتامبر تا دسامبر و فوریه یا می تا ژوئن) تقسیم می گردد. پژوهشات دوره دکتری ممکن است در خارج از بازه زمانی گفته شده ادامه پیدا کند اما کلاس های آموزشی رسمی دانشگاه در ماه های ذکر شده برگزار می گردند.

 

نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی برق سوئیس

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی برق سوئیس

تحصیل مهندسی برق سوئیس بالاترین کیفیت و امکانات را به همراه دارد. این دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی برق سوئیس پیشنهاد می شوند هرچند ممکن است دانشگاه هایی را برای تحصیل انتخاب کنید که با شرایط شما بیشتر هم خوانی داشته باشند.
• دانشگاه بازل
• دانشگاه برن
• دانشگاه ژنو
• دانشگاه لوزان سوئیس
• دانشگاه فریبورگ
• دانشگاه گلن
• دانشگاه نوشادال
• ETH زوریخ
• موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در زوریخ
• دانشکده پلی تکنیک فدرال لوزان (EPFL)
• دانشگاه زوریخ

در ادامه دو نمونه از این دانشگاه ها را بررسی خواهیم کرد.

تحصیل مهندسی برق سوئیس در دانشگاه زوریخ (ETH) موسسه فدرال زوریخ

در سال 2018 میلادی، موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ رتبه دهم جهانی را به خود اختصاص داد. این دانشگاه از بهترین دانشگاه های مهندسی برق سوئیس به شمار می رود و به وسیله بودجه اختصاصی دولت، اداره می شود. این دانشگاه کیفیت آموزشی و علمی بسیار بالایی دارد و همه رشته های تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه زوریخ در لیست 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در دوره کارشناسی به آلمانی و در دوره های بالاتر به انگلیسی ادامه دهند. بنابراین داشتن یکی از مدارک زبان آلمانی یا زبان انگلیسی ضروری است. در حال حاضر بیش از 19000 دانشجو در دو پردیس این دانشگاه مشغول تحصیلند و انتخاب تحصیل مهندسی برق سوئیس در این دانشگاه، حتما انتخاب ایده آلی می باشد.

تحصیل مهندسی برق سوئیس در موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان EPFL

یکی از 2 دانشگاه پلی تکنیک فدرال در سوئیس، موسسه لوزان می باشد که در شهری به همین اسم در سوئیس قرار دارد. این دانشگاه در میان دانشگاه های برتر اروپا رتبه هشتم و در سطح جهان رتبه 12 را دارد. از جمله رشته هایی که در این دانشگاه سابقه درخشانی داشته، رشته مهندسی برق می باشد. هر سال متقاضیان زیادی از کل جهان برای تحصیل مهندسی برق در سوئیس، اقدام به دریافت پذیرش در این دانشگاه می کنند. برای اخذ پذیرش و تحصیل در این دانشگاه، باید مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه کنید.

 

تحصیل پزشکی در سوئیس ۲۰۲۳ + شرایط و هزینه ها

 

هزینه تحصیل مهندسی برق سوئیس 2023

هزینه تحصیل مهندسی برق سوئیس 2023

از عمده ترین هزینه های دانشجویان در سوئیس، هزینه های زندگی می باشد. برای اینکه سوئیس از گران ترین کشورهای دنیا بوده و شهرهای مهم آن مثل زوریخ و ژنو از گران ترین شهرهای دنیا هستند. هزینه زندگی در سوئیس با توجه به سبک زندگی و شهری که در آن ساکن هستید ماهانه تقریبا 1800€ الی 2200€ خواهد بود. نکته دیگری که به عنوان دانشجوی مهندسی برق باید به آن توجه کنید شهریه دانشگاه های سوئیس است.
شهریه دانشگاه های خصوصی سوئیس در رشته مهندسی برق امکان دارد به 43000€ در سال هم برسد. البته شهریه دانشگاه های دولتی سوئیس در سال 2023 پایین بوده و با توجه به مقطع تحصیلی شما به این صورت است:
• 400€ الی 3700€ یورو در مقطع لیسانس
• 100€ الی 900€ یورو در مقطع فوق لیسانس
دانشجویان در سوئیس اجازه کار ضمن تحصیل تا سقف 15 ساعت در هفته را دارند. به این صورت بخشی از هزینه های زندگی در کشور سوئیس تامین می شود. حداقل درآمد ساعتی کار دانشجویی در سوئیس CHF20 فرانک و حداکثر آن CHF26 فرانک سوئیس می باشد.

تحصیل مهندسی برق سوئیس به زبان انگلیسی

تحصیل مهندسی برق سوئیس به زبان انگلیسی

هر چند که بیشتر دوره های کارشناسی سوئیس به زبان های آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی ارائه می شود اما شما می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید زیرا دوره های فوق لیسانس و دکترا که به زبان انگلیسی ارائه می شود برای دانشجویان بین الملل در دسترس می باشد.
برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های سوئیس شما باید مهارت زبان انگلیسی خود را به اثبات برسانید. چند آزمون استاندارد وجود دارد که شما می توانید سطح زبان خود را ثابت کنید به عنوان مثال PTE ،TOEFL، IELTS که توسط مجلس بریتانیا و IDP ارائه می شود. IELTS رایج ترین آزمون ارائه شده در بیش از 500 منطقه است و بیش از 9.000 سازمان در کل دنیا این آزمون را به رسمیت می شناسند.

اگر زبان دوره یا برنامه آموزشی که قصد تحصیل در آن را دارید انگلیسی است ضروری است که سطح دانش کافی از زبان انگلیسی داشته باشید تا درخواست شما مورد پذیرش قرار گیرد. سطح زبان مورد پذیرش بسته به موسسه، دوره و برنامه تحصیلی متفاوت می باشد.

نتیجه گیری

برای تحصیل مهندسی برق سوئیس، در مرحله اول باید دروس پایه را سپری کنید و بعد به صورت گروهی و تیمی، تحقیقات و پژوهش های خود را بر روی پروژه های مختلف آغاز نمائید. هزینه تحصیل در سوئیس بسیار مقرون به صرفه است و امتیازات بسیار خوبی مانند امکان دریافت وام تحصیلی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و خارجی ها در نظر گرفته شده است.

اگر شما هم به تحصیل مهندسی برق سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل مهندسی برق سوئیس میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

آیا تحصیل مهندسی برق سوئیس رایگان است؟

خیر، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل مهندسی برق سوئیس باید هزینه تحصیل بپردازند.

آیا تحصیل مهندسی برق سوئیس بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

برای افزایش شانس شما جهت دریافت ویزای سوئیس بهتر است مدرک زبان ارائه کنید.

آیا می توان برای تحصیل مهندسی برق سوئیس بورسیه تحصیلی گرفت؟

بورسیه تحصیلی سوئیس بیشتر برای مقطع دکترا ارائه می گردد و برای دریافت آن باید رزومه علمی قوی و مقالات چاپ شده داشته باشید.

آیا امکان کار بعد از تحصیل مهندسی برق سوئیس وجود دارد؟

بله. پس از پایان تحصیل مهندسی برق سوئیس، به شما فرصتی داده می شود تا در این کشور کار پیدا کرده و اقامت کنید.

آیا برای تحصیل مهندسی برق سوئیس اجازه بردن همراه وجود دارد؟

بله، سوئیس به دانشجویان خود ویزای همراه ارائه می کند.

5/5 - (16 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823