مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس👩‍🎓 2023 + شرایط و هزینه ها

تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس موضوعی است که سالانه ذهن دانشجویان فراوانی را به خود مشغول می کند. کشور سوئیس به علت برتری آکادمیک شناخته شده است و به خاطر جمعیت چند زبانه آن، اگر دوست دارید زبان دوم را انتخاب کنید، مکانی مناسب برای تحصیل…


تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس+ شرایط و هزینه ها

تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس موضوعی است که سالانه ذهن دانشجویان فراوانی را به خود مشغول می کند. کشور سوئیس به علت برتری آکادمیک شناخته شده است و به خاطر جمعیت چند زبانه آن، اگر دوست دارید زبان دوم را انتخاب کنید، مکانی مناسب برای تحصیل می باشد.

اگر می خواهید در مورد تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس بیشتر بدانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید😉.

🙌 شرایط تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس

شرایط تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس

تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس به زبان انگلیسی برای علاقه مندان امکان پذیر بوده و در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

با توجه به اینکه سوئیس از کشورهایی است که بیشترین تعداد دانشجوی بین المللی را داراست، دانشگاه های این کشور سعی کرده اند برنامه های درسی خود را با دروس و برنامه های انگلیسی مطابقت دهند.

در حال حاضر، بیشتر دانشگاه های سوئیس برنامه های فوق لیسانس و دکتری خود را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. سوئیس با وجود قرار داشتن در قلب قاره اروپا، بخشی رسمی از اتحادیه اروپا نبوده و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور به ویزای دانشجویی نیاز دارند.

اصولا هیچ دانشگاهی در سوئیس نیست که کاملاً رایگان باشد. به همین جهت بسیاری از دانشگاه های سوئیس بورسیه تحصیلی ارائه می کنند. این بورسیه ها معمولاً کل شهریه و بیشتر هزینه های اضافی زندگی و تحصیل در سوئیس را ساپورت می کند.


در این کشور، دانشجویان مانع زبانی نخواهند داشت زیرا انگلیسی رایج ترین زبان غیر ملی بوده و 45% از مردم سوئیس مرتبا به این زبان صحبت می کنند. زبان انگلیسی در بخش آلمانی زبان سوئیس بیش تر از مناطق ایتالیایی و فرانسوی زبان است.

در مورد وضعیت کار دانشجویان در سوئیس باید بگوئیم دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا به سوئیس می روند، در صورت تمایل می توانند در طول تحصیل کار انجام دهند. دانشجویان بین المللی نیز می توانند حداکثر 15 ساعت در هفته (در طول تعطیلات ترم به صورت فول تایم) مشغول به کار باشند.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس ۲۰۲۳ + شرایط و مزایا

🏫 دانشگاه های برتر برای تحصیل مهندسی شیمی

دانشگاه های برتر برای تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس

آموزش عالی سوئیس شامل 10 دانشگاه کانتونی و 2 موسسه فناوری فدرال می باشد. قدیمی ترین موسسه، دانشگاه برن، در سال 1460 ساخته شده است.

از طرفی، جدیدترین موسسه، دانشگاه لوسرن است که در سال 2000 تاسیس شد. سیستم آموزشی کشور سوئیس به دلیل استانداردهای بالای علمی، خروجی های پژوهشی مورد توجه و سیستم آموزشی دانشجو محور در سطح بین المللی مشهور می باشد.

تحصیلات عالی در این کشور از فرآیند بولونیا پیروی کرده و به 3 دوره برنامه با مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تقسیم می شود.
شما برای تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس می توانید دانشگاه های زیر را انتخاب کنید:

 • فدرال پلی تکنیک لوزان که رتبه جهانی آن ۷۰ و رتبه آن در بین دانشگاه های مهندسی شیمی ۲۰ است.
 • موسسه فدرال فناوری سوئیس زوریخ که رتبه جهانی آن ۲۶ و رتبه آن در بین دانشگاه های مهندسی شیمی ۶۹ است.

💵 هزینه تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس

هزینه تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس

شاید کشور سوئیس برای زندگی کشوری گران باشد، اما شهریه دانشگاه ها در سوئیس بسیار مناسب می باشد، بخصوص اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئیس را داشته باشید.

هزینه های موسسات آموزش عالی سوئیس به وضعیت شهروندی شما، دانشگاه، سطح تحصیلات و رشته تحصیلیتان بستگی دارد. برای دانشگاه های دولتی با بودجه دولتی، هزینه برنامه دوره لیسانس از 5000CHF الی 2400CHF فرانک سوئیس در هر ترم شروع می شود.

به عنوان مثال متوسط شهریه دریافتی موسسه فناوری فدرال سوئیس در زوریخ سالانه 1298CHF فرانک سوئیس برای دانشجویان سوئیسی و غیر سوئیسی می باشد.

 

نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

📝 مدارک لازم برای پذیرش تحصیل مهندسی شیمی

مدارک لازم برای پذیرش تحصیل مهندسی شیمی

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور سوئیس، دانشجویان بین المللی باید فرم درخواست را تکمیل کرده و همراه با مدارک پشتیبان ارسال کنند. مدارک لازم برای پذیرش تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس به تخصص و دانشگاه مهندسی انتخاب شده در این کشور بستگی دارد.

در حالت کلی، مدارک عمومی مورد نیاز شما این موارد می باشند:

 • نتایح تحصیلی و ریز نمرات
 • مدرکی دال بر دانش کافی زبان انگلیسی
 • مدرک لیسانس برای دوره فوق لیسانس
 • پاسپورت معتبر
 • توصیه نامه
 • سوابق کاری
 • بیانیه هدف
 • مدرک سابقه کار (اگر دارید)

🟡 اخذ ویزا برای تحصیل مهندسی شیمی 

اخذ ویزا برای تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس بسته به کشور مبدأ شما مورد نیاز می باشد. دو نوع ویزا برای تحصیل در سوئیس وجود دارد:

 • ویزای C: این ویزا ویزای کوتاه مدت می باشد و به شما اجازه می دهد برای مدت کوتاهی در سوئیس بمانید. می توان از این ویزا برای مدارس تابستانی، سمینارها یا آموزشگاه های زبان که تحصیل در آن ها حداکثر 90 روز زمان می برد، استفاده کرد.
 • ویزای D: ویزای بلند مدت D برای کسانی است که به دنبال تحصیل یا کار در سوئیس می باشند. ویزای شنگن به مدت یک سال با امکان تمدید به دانشجویان بین المللی داده می شود.

به عنوان شهروند غیر اروپایی باید ویزای دانشجویی سوئیس را دارا باشید تا بتوانید هنگام تحصیل در این کشور اجازه ورود و اقامت داشته باشید. شما باید به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور محل

اقامت خود مراجعه کنید و برای ویزا وقت بگیرید. مدارک زیر برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس مورد نیاز می باشد:

 • گذرنامه/کارت شناسایی معتبر
 • فرم درخواست مجوز اقامت تکمیل شده
 • نامه پذیرش دانشگاه سوئیسی
 • بودجه لازم برای حمایت در طول تحصیل قابل ارائه با صورتحساب های بانکی
 • گواهی پرداخت هزینه های دانشگاه
 • رزومه
 • بیانیه کتبی مبنی بر ترک سوئیس بعد از اتمام تحصیل

 

تحصیل دکتری در سوئیس (۲۰۲۳)

 

🤑 درآمد مهندسان شیمی در سوئیس

درآمد مهندسان شیمی در سوئیس

شخصی که به عنوان مهندس شیمی در سوئیس فعالیت می کند معمولاً حدود 11000CHF فرانک سوئیس در ماه حقوق اخذ می کند. حقوق مهندسان شیمی در کشور سوئیس از حدود 5040CHF (کم ترین) تا 17400CHF (بیش ترین) فرانک در ماه تغییر می کند.

🔵 نتیجه گیری

همواره نیاز به مهندسان حرفه ای در کل جهان وجود دارد. تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس فرصتی عالی برای دانشجویان بین المللی در عرصه جهانی به وجود می آورد. شما با تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس مدرک معتبر بین المللی به دست آورده و از علم خود برای بهبود فرآیندها و تجهیزات استفاده شده در فرآوری مواد شیمیایی و یافتن راه حل برای مشکلات صنایع مختلف استفاده خواهید کرد، تحقیقات و آزمایش ها را انجام داده و برنامه های بهینه سازی عملیات کارخانه را توسعه خواهید داد.

اگر شما هم به تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

آیا راهی برای کاهش هزینه تحصیل مهندسی شیمی در سوئیس وجود دارد؟

بله. بعضی از دانشگاه ها در صورتی که شما هنگام شروع برنامه تحصیلی تمام مبلغ را پرداخت کنید، تخفیف خواهند داد.

هزینه تحصیل در سوئیس برای دانشجویان بین المللی که از طریق برنامه تبادل به این کشور می آیند به چه صورت است؟

دانشجویان بین المللی که در یک برنامه تبادل به سوئیس می آیند هیچ شهریه ای پرداخت نخواهند کرد.

امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823