مشاوره و ارزیابی رایگان!

🟧 تحصیل در رشته باستان شناسی در مجارستان در سال 2023

  بهترین شهر ها برای آموزش در شاخه باستان شناسی در مجارستان عبارتند از شهر های بوداپست ، سگد ، گودولو و میسکولچ . این شهرها برحسب تعداد‌ دانشگاه های عالی و امتیاز آنها در عرصه باستان‌ شناسی‌ شناخته میشوند . علاقه ‌مندان به تحصیل…


باستان شناسی در مجارستان

 

بهترین شهر ها برای آموزش در شاخه باستان شناسی در مجارستان عبارتند از شهر های بوداپست ، سگد ، گودولو و میسکولچ . این شهرها برحسب تعداد‌ دانشگاه های عالی و امتیاز آنها در عرصه باستان‌ شناسی‌ شناخته میشوند . علاقه ‌مندان به تحصیل در شاخه باستان ‌شناسی‌ در خارج‌ از کشور خود ، با انتخاب‌ مجارستان به عنوان مقصد آموزش خود‌ ، می توانند تحصیل با کیفیت بالا‌ را با مخارج  پایین در کشوری اروپایی تجربه‌ کنند .

مجارستان از بهترین کشور های پیشرفته است که در اروپای مرکزی‌ و شرقی قرار گرفته و به مقصدی عالی برای مهاجران و گردشگران تمام دنیا تبدیل‌ شده است‌ . موسسه‌ ره پویان عدالت مطلب حاضر را برای راهنمایی‌ علاقه ‌مندان به تحصیل در شاخه باستان شناسی در مجارستان آماده کرده است .

 

🔸 اگه حوصله خوندن مقاله رو ندارید، میتونید به فایل صوتی آن گوش بدید. 🔸

 

عالی ترین دانشگاه ها برای شاخه باستان شناسی در مجارستان

در نمودار پایین 6 دانشگاه عالی در مجارستان برای شاخه باستان ‌شناسی‌ را شرح داده ایم . این دانشگاه ها برحسب راندمان پژوهشی خودشان در عرصه باستان ‌شناسی‌ امتیاز بندی شده‌ اند :

دانشگاه                               امتیاز در مجارستان               امتیاز در اروپا                               امتیاز در جهان

دانشگاه اتوش لورند                          1                              119                                              282

دانشگاه سگد                                  2                              225                                               555

دانشگاه سزنت ایستوان                      3                              314                                               814

دانشگاه میسکولچ                            4                              331                                                866

دانشگاه پچ                                   5                              334                                                 879

دانشگاه دبرسن                              6                              360                                                  966

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: تحصیل جراحی پلاستیک در مجارستان

 

کارشناسی ارشد‌ شاخه باستان ‌شناسی‌ در دانشگاه اتوش لورند مجارستان

 

باستان شناسی در مجارستان

 

مقصود طرح کارشناسی ارشد‌ (MA) باستان ‌شناسی‌ در دانشگاه اتوش لورند مجارستان ، تحصیل متخصصانی می باشد که امکان انجام‌ باستان‌ شناسی‌ با علم عمومی‌ کسب شده‌ خودشان در عرصه باستان‌ شناسی‌ را دارند. این طرح ، علم کامل بعضی از عرصه ها در باستان ‌شناسی‌ اروپای مرکزی‌ و اوراسیا را ارانه می دهد‌ .

این طرح بر موضوعاتی مثل باستان ‌شناسی‌ آئین ها ، باستان ‌شناسی‌ هنر ، روش ها و هویت‌ ها ، باستان ‌شناسی‌ جنگ‌ ، باستان ‌شناسی‌ بزم ها و غذا‌ها‌ ، باستان ‌شناسی‌ اجتماعی‌ ، باستان ‌شناسی‌ مرگ‌ ، بازرگانی ، حمل و نقل‌ و انتقال تمرکز‌ دارد‌ .

 

نوع‌ طرح    مدت‌ زمان‌ آموزش          زبان تحصیل      شروع طرح        فرصت فرستادن تقاضا          موقعیت آموزش

تمام‌ وقت‌          2 سال                     انگلیسی        سپتامبر 2022         30 ژوئن 2022              پردیس‌ دانشگاه

 

مخارج آموزش در این طرح 2500€ (یورو) در هر نیمسال آموزشی اعلام شده‌ است‌ . دانشگاه اتوش لورند (ELTE) در بوداپست – پایتخت‌ و یکی از عالی ترین شهرهای مجارستان برای آموزش – قرار دارد‌ . ELTE از نظر‌ تعداد‌ دانشجویان و کارمندان ، وضعیت فراگیری و تحقیقات و روابط بین‌ المللی خود‌ ، یک موسسه‌ ارزشمند تحصیلی عالی‌ دولتی در مجارستان می باشد که از هنگام احداث خود‌ در سال 1635 به صورت پیاپی فعالیت‌ می ‌کند‌ .

ELTE به عنوان یک دانشگاه پژوهشی دارای امتیاز عالی در مجارستان ، مشهور ترین موسسه‌ تحصیلی عالی‌ در میان متقاضیان و همینطور دارای پنج برنده‌ جایزه‌ نوبل و چهره های برجسته‌ در تکنولوژی ، سیاست‌ کلی و فرهنگ‌ در مجارستان می باشد .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: شاخه جذاب چشم پزشکی در مجارستان

 

مخارج آموزش دانشجویان شاخه باستان شناسی در مجارستان

 

مخارج باستان شناسی در مجارستان

 

درباره دانشگاه های دولتی مجارستان میتوان گفت‌ در مقایسه با دیگر کشور های اروپای غربی ، شهریه‌ در مجارستان خیلی مقرون‌ به صرفه‌ می باشد . شهریه‌ها‌ باتوجه به دانشگاه و رشته برای دانشجویان بین‌ المللی متغیر می باشند .

اکثر شاخه های پزشکی‌ و دندانپزشکی از جمله گزینه های گران‌ تری هستند‌ که شهریه‌ آنها بین 12000€ تا 16000€ (یورو) خواهد بود در صورتی که دیگر  رشته هایی که کمتر تخصصی هستند میتوانند تا 5000€ (یورو) هم باشند . درباره دانشگاه های خصوصی میشه گفت که میتوان توقع شهریه بالاتری را داشت .

با این وجود ، دانشجویان میتوانند صفحه اصلی دانشگاه انتخابی خودشان را برسی کنند تا اطلاع پیدا کنند که چقدر میبایست شهریه پرداخت کنند .

 

مخارج مکان سکونت دانشجویان شاخه باستان شناسی در مجارستان

یافتن یک محل مطلوب برای سکونت قسمت خیلی مهمی از تجربه‌ آموزش در خارج‌ از کشور مادری می باشد . زمانی که بحث مسکن‌ دانشجویی در مجارستان به میان‌ می آید ، دانشجویان چند گزینه دارند . اغلب دانشگاه های مجارستان دارای استراحتگاه می باشند که اکثراً ارزان‌ ترین گزینه خواهد بود .

شاید  دانشجویان استاندارد‌ استراحتگاه را اندکی کم تر‌ از‌ آن چه به آن عادت‌ کرده اند بیابند ، منتها زندگی در این فضا های مشترک روش جالبی برای پیدا‌کردن‌ دوستان جدید‌ می باشد . گزینه دیگر برای خانه دانشجویی در مجارستان ، کرایه آپارتمان‌ می باشد ، چه به تنهایی و چه با دوستان .

 

همینطور ، دانشجویان می توانند کرایه فرعی‌ را انتخاب‌ کنند ، که به این مفهوم می باشد که یک اتاق یک نفره در خانه فرد دیگری کرایه می کنند . کرایه خانه های شخصی باتوجه به ناحیه (بوداپست گران‌ ترین آنها است) و داخل شهر‌ بین 50000 HUF تا 60000 HUF (فورینت مجارستان) برابر 190€ تا 230€ (یورو) در دسترس می باشد .

استفاده‌ مشترک از خانه طبیعتا کم ‌قیمت تر در می باشد . اکثر زمان ها دانشجویان می توانند از کالجی که تقاضا می دهند برای جستجوی خانه دانشجویی در مجارستان کمک‌ بگیرند . شاید بهتر باشد‌ که شخصی که زبان مجاری‌ می داند برای ترجمه‌ به دانشجو کمک‌ نماید .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: شاخه حسابداری در مجارستان

 

مخارج  زندگی دانشجویان رشته باستان شناسی در مجارستان

 

مخارج باستان شناسی در مجارستان

 

مخارج  زندگی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی پایین‌ می باشد . مخارج  به صورت عادی در شهر های خیلی بزرگ نظیر بوداپست بالاتر می باشد . دانشجویان در مجارستان بایستی بتوانند با حدود 750 (یورو) در ماه زندگی کنند که ‌نه‌ تنها برای کرایه ، حتی برای حمل و نقل‌ همگانی ، بیمه درمانی ، متریال آموزشی‌ و چند شب بیرون‌ رفتن‌ در شهر هم کفایت میکند . نمودار پایین  مخارج  زندگی در این کشور اروپایی را شرح داده است :

 

حمل و نقل  ‌ پوشاک‌ و کفش‌   ورزش‌ و تفریحی   خرید‌ از بازار ‌ خدمات‌ رفاهی (ماهانه)  کرایه ما‌هیانه   صرف‌ غذا‌ در غذاخوری

14.3%         3.9%                       6.4%            32.4%              9.1%                  20.4%              13.5%

مطالعه ها حاکی‌ از آن می باشد که مخارج زندگی در مجارستان زیاد تر‌ از‌ ایران و کرایه در این کشور کم تر‌ از‌ ایران می باشد .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: داروسازی در مجارستان

 

حقوق‌ متخصصان شاخه باستان شناسی در مجارستان

شخصی که به عنوان باستان‌ شناس‌ در مجارستان کار‌ می کند معمولاً ما‌هیانه حدود 553000 HUF (فورینت مجارستان) حقوق‌ دریافت می‌کند‌ . حقوق‌ باستان‌ شناسان در این سرزمین میان 288000 HUF (کم ترین) تا 847000 HUF (بیش ترین) (فورینت مجارستان) در ماه متغیر‌ می باشد .

درصورتی ‌که مایل به آموزش در شاخه باستان شناسی در مجارستان می باشید ، پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه‌ و همچنین عالی ترین دانشگاه های مجارستان با کارشناسان مجرب و آزموده ما در موسسه‌ ره پویان عدالت ارتباط داشته باشید.

 

 

چنانچه در مورد تحصیل در رشته باستان شناسی در مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در رشته باستان شناسی در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚

5/5 - (22 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/07/27
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823