مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل موسیقی در سوئیس👩‍🎓🎶 2023 + شرایط و دانشگاه ها

موسیقی از جذاب ترین رشته های هنر بوده و مردمان نقاط مختلف دنیا برای خود انواع خاصی از موسیقی را دارند. تحصیل موسیقی در سوئیس یک امتیاز برای بسیاری از افراد است و چالش های فراوانی نیز دارد. اگر علاقه مند به تحصیل موسیقی در…


8 -ره پویان عدالت

موسیقی از جذاب ترین رشته های هنر بوده و مردمان نقاط مختلف دنیا برای خود انواع خاصی از موسیقی را دارند. تحصیل موسیقی در سوئیس یک امتیاز برای بسیاری از افراد است و چالش های فراوانی نیز دارد. اگر علاقه مند به تحصیل موسیقی در سوئیس هستید تا انتهای مقاله با ما باشید😉.

تحصیل موسیقی در خارج از کشور

تحصیل موسیقی در خارج از کشور

تحصیل رشته موسیقی در خارج از کشور در دانشگاه های مختلف و از دوره کارشناسی تا دکترای موسیقی ممکن می باشد و هر دانشگاه و یا موسسه ای که رشته موسیقی را ارائه می کند پارامترهای خاصی برای تایید دانشجویان در نظر می گیرد که با توجه به این معیارها مقدار توانمندی و پتانسیل دانشجو برای تحصیل در گرایش های مختلف موسیقی معلوم می گردد. معمولا برگزاری امتحان متداول ترین روش است و این آزمون ها بر اساس قوانین و اصول موسیقی طراحی می شوند.

با توجه به زمینه فعالیت، تجربه و نیز علاقه دانشجویان موسیقی تست های مختلفی از آنها گرفته می شود که از جمله امتحانات مرسوم رشته موسیقی در دنیا می توانیم اندازه گیری میزان شنیداری اولیه و متوسطه موسیقی، سابقه بداهه نوازی، تست سواد موسیقی، تست توانایی موسیقی و ساز شناسی را نام ببریم که در هر قسمت دانشجو باید نمره معین و سطح قابل قبولی را نسبت به شرایط و ضوابط دانشگاه مربوطه به دست آورد.

دانشجویانی هم که دوست دارند تحصیل در دوره های حرفه ای موسیقی را ادامه دهند به شیوه های پیشرفته تر و پیچیده تری از لحاظ مختلف سنجیده می شوند و باید سطح قابل قبول و یا نظر خوب هیئت علمی دانشگاه را به دست آورند.

تحصیل موسیقی در سوئیس

تحصیل موسیقی در سوئیس

برای کسانی که قصد دارند در رشته های هنری ادامه تحصیل دهند، دانشگاه های زیادی در جهان وجود دارد ولی همانطور که می دانید در رشته موسیقی شرایط متفاوت می باشد و شما باید در نظر داشته باشید که مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر دنیا در این رشته متفاوت است. در حال حاضر باید به این نکته توجه کنید که تحصیل در رشته موسیقی برای دانشجویان این رشته در بسیاری از دانشگاه های تراز اول به وسیله امتحان عملی ورودی امکان پذیر می شود اما دانشگاه هایی هم که این رشته را بدون نیاز به این سری آزمون ها ارائه می دهند فراوانند.
فرایند تحصیل در سوئیس به صورتی است که بسیاری از افراد این مسیر را به دلیل احتمال منتهی شدن به دریافت اقامت این کشور ثروتمند انتخاب می کنند. در زمان حاضر سوئیس یکی از بهترین و با کیفیت ترین کشورهای دنیا برای زندگی بوده و کسانی که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می نمایند، بیشتر دوست دارند تا در نهایت مجوز اقامت پس از تحصیل در سوئیس را به دست بیاورند. تحصیل در سوئیس می تواند یک قدم مثبت و رو به جلو برای تعداد زیادی از افراد باشد و به همین جهت است که ما در این مقاله، چگونگی تحصیل رشته موسیقی در سوئیس را بررسی می کنیم. در ادامه خواهیم دید که:
• بهترین دانشگاه های موسیقی سوئیس کدام دانشگاه ها هستند؟
• آیا سوئیس کشور ارزان قیمتی برای تحصیل در رشته موسیقی می باشد؟
• فرایند اشتغال به کار در حوزه موسیقی در این کشور به چه صورت است؟

 

تحصیل موسیقی در اوکراین و اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

 

شرایط تحصیل موسیقی در سوئیس

شرایط تحصیل موسیقی در سوئیس

اگر سوئیس را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اید، باید به این نکته توجه کنید که کشور سوئیس در زمینه شرایط صدور ویزای تحصیلی خود برای دانشجویان غیر اروپایی بسیار سخت گیر عمل می کند و به راحتی نباید انتظار داشته باشید که این ویزای با ارزش را به دست آورید.
برای تحصیل موسیقی در سوئیس، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که به زبان های آلمانی، فرانسه و یا انگلیسی در دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهید و این موضوع از امتیازهایی می باشد که مهاجرت به سوئیس ممکن است با آن همراه باشد.

سیستم آموزش عالی سوئیس بین دانشگاه ها و موسسات آموزشی خود تفاوت قائل است. با وجود روش آموزش متفاوت هر دو دانشگاه رتبه برابر دارند. همه موسسات آموزش عالی سوئیس دوره های آموزشی در رشته موسیقی ارائه می کنند. شرایط پذیرش عمومی تحصیلات عالی برای تحصیل موسیقی در سوئیس 12 تا 13 سال تحصیل اجباری و مدرک دیپلم است. در زمان حاضر تحصیل در رشته موسیقی در دوره لیسانس در یک مقطع 3 ساله صورت می گیرد و گرایش های بسیار گوناگونی از این رشته تحصیلی در دانشگاه های معتبر سوئیس ارائه می گردد. از مزیت های خوب تحصیل رشته موسیقی در کشور سوئیس می توانیم به فرصت تحصیل تا دوره دکترا اشاره کنیم.

 

آخرین مهلت اخذ پذیرش رشته هنر در فرانسه ۲۰۲۳

 

بهترین دانشگاه های سوئیس در رشته موسیقی

بهترین دانشگاه های سوئیس در رشته موسیقی
اگر قصد تحصیل در رشته موسیقی را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که دانشگاه های کشور سوئیس از لحاظ کیفیت آموزش سطح بسیار بالایی دارا بوده ولی دانشگاه های برتر این کشور در زمینه رشته موسیقی محدودتر می باشند. نگاهی کلی به لیست بهترین دانشگاه هایی که رشته موسیقی را در جهان ارائه می دهند نشانگر این است که در بین 1019 دانشگاه اول جهان در رشته موسیقی، 9 دانشگاه از کشور سوئیس نیز قرار گرفته اند.
چند نمونه از بهترین دانشگاه هایی که رشته موسیقی را در سوئیس ارائه می دهند شامل این موارند:

  • دانشگاه Zurich
  • دانشگاه Geneva
  • دانشگاه Lausanne

ویزای تحصیلی سوئیس ۲۰۲۳+ مقاطع و شرایط

 

هزینه تحصیل موسیقی در سوئیس

هزینه تحصیل موسیقی در سوئیس
باید به این اشاره کنیم که در حال حاضر هزینه تحصیل در سوئیس بسیار مقرون به صرفه بوده به صورتی که دانشگاه های این کشور به نسبت تعداد زیادی از دانشگاه های اروپایی هزینه های ناچیزی درخواست می کنند و این مسئله جذابیت های انتخاب کشور سوئیس به عنوان مقصد تحصیلی را بیشتر می کند. با این حال این نکته را فراموش نکنید که هزینه های زندگی در سوئیس بسیار گران می باشد و به همین جهت تعداد زیادی از شهروندان خارجی در کشور سوئیس در ارائه مدارک مربوط به توانایی مالی مشکلاتی پیدا می کنند.
موارد اصلی مربوط به هزینه های تحصیل موسیقی در سوئیس شامل اینها هستند:

  • شهریه دانشگاه 2500€ یورو
  • هزینه ماهانه زندگی 1700€ یورو
  • متوسط درآمد دانشجویی در ماه 1200€ یورو

کار بعد از تحصیل موسیقی در سوئیس

کار بعد از تحصیل موسیقی در سوئیس

با دریافت مدرک تحصیلی موسیقی، دانش خوبی در مورد نقش یک موسیقیدان حرفه‌ای پیدا می کنید و می‌فهمید که چگونه می‌توانید برای جامعه خود مفید واقع شوید. به عنوان فارغ التحصیل رشته موسیقی با توجه به طیف گسترده‌ مهارت‌های به دست آمده در دوره تحصیل موسیقی، خواهید توانست در گستره ای از حرفه‌ها و مشاغل مربوط به موسیقی مشغول به کار شده و در آن شغل موفق شوید.
به عنوان نمونه در زمینه فرصت‌های شغلی رشته موسیقی می توانیم این موارد را برشماریم:

• تولید کننده موسیقی
• تهیه کننده موسیقی
• مدیر هنری
• تدریس موسیقی
• نوازندگی
• آهنگسازی

نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال ۲۰۲۳

 

باید به این نکته اشاره کنیم که کشور سوئیس امکان اقامت پس از تحصیل را نیز به شما به عنوان دانشجوی خارجی می دهد و به همین جهت بسیاری از شهروندان خارجی، بعد از تحصیل در سوئیس دوست دارند تا به دنبال کار در این کشور باشند. نوازندگان در سوئیس به طور میانگین درآمدی در حد دیگر مشاغل در این کشور دارند. این طیف درآمدی بیشتر از خواننده‌ها و کمتر از مدیران هنری دارا می باشند. همچنین برای موسیقیدانان، منطقه یا شهری که در آن به کار مشغول هستند هم در میزان درآمد آنها تاثیرگذار است. یک موسیقیدان در کشور سوئیس می تواند در حوزه های مختلفی اشتغال داشته باشد ولی باید به این نکته توجه کنید که بیشتر این مشاغل پروژه محور هستند. در بسیاری از مشاغل به صورت ساعتی درآمد حاصل می شود و متوسط درآمد در کشور سوئیس در حدود 63CHF فرانک سوئیس می باشد.

نتیجه گیری

کشورهای اروپایی می توانند مقصد مناسبی برای مهاجرت از طریق تحصیل موسیقی باشند. اگرچه سوئیس از گران‌ترین کشورهای حوزه اروپا است، ولی مقدار درآمد در آن نیز از بیشتر کشورهای اروپایی بالاتر می باشد. با تحصیل موسیقی در سوئیس از امکان اقامت در سوئیس بعد از فارغ التحصیلی هم برخوردار خواهید شد.

اگر شما هم به تحصیل موسیقی در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل موسیقی در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

زبان تحصیل موسیقی در سوئیس چیست؟

عموما تحصیل موسیقی در سوئیس به زبان آلمانی یا فرانسوی می باشد و در برخی از دانشگاه‌ها نیز به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد.

شرایط تحصیل موسیقی در سوئیس چیست؟

معمولا کسانی که دوست دارند در رشته هنر تحصیل کنند باید پورتفولیو و رزومه قوی در این زمینه داشته باشند و همچنین به یکی از زبان‌های آلمانی یا انگلیسی و فرانسوی تسلط داشته باشند.

دریافت اقامت از طریق تحصیل موسیقی در سوئیس چگونه است؟

افرادی که دوره تحصیل موسیقی در سوئیس را می گذرانند باید بعد از پایان تحصیلات خود در این کشور شاغل شده و اقامت کاری سوئیس را دریافت کنند. پس از ۱۰ سال زندگی در این کشور و پرداخت مالیات می توانید پاسپورت سوئیس را دریافت کنید.

5/5 - (12 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823