مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل حقوق در سوئیس 👩‍🎓(2023)+ هزینه ها و اخذ پذیرش

برای تحصیل حقوق در سوئیس، شما باید یک دوره لیسانس سه ساله حقوق به نام LLB را بگذرانید و همچنین یک دوره دو ساله کارشناسی ارشد را نیز باید سپری کنید که بتوانید وارد بازار کار حقوق در سوئیس شوید. یک دوره جایگزین کوتاه تر…


تحصیل حقوق در سوئیس 2023+هزینه ها و اخذ پذیرش

برای تحصیل حقوق در سوئیس، شما باید یک دوره لیسانس سه ساله حقوق به نام LLB را بگذرانید و همچنین یک دوره دو ساله کارشناسی ارشد را نیز باید سپری کنید که بتوانید وارد بازار کار حقوق در سوئیس شوید. یک دوره جایگزین کوتاه تر و تخصصی تر حقوق به نام LLM نیز وجود دارد که دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در آن هستند. در پایان دوره های LLB، فوق لیسانس حقوق و یا LLM حرفه ایی، شما می توانید وارد دوره دکتری حقوق شوید.

اگر دوست دارید در مورد تحصیل حقوق در سوئیس اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید😉.

🤔 شرایط تحصیل حقوق در سوئیس

شرایط تحصیل حقوق در سوئیس

برای تحصیل حقوق در سوئیس نیاز به گذراندن دوره لیسانس به مدت 3 الی 4 سال می باشد. در ادامه به مدت 2 سال در مقطع فوق لیسانس و به مدت 4 تا 5 سال در دوره دکتری به صورت حرفه ای تحصیل خواهید کرد.

یک راه جایگزین وجود دارد که می توانید پس از دریافت مدرک لیسانس در سوئیس به صورت عملی به این رشته ورود کنید که مدت 2 سال وارد دوره کارآموزی شده و در یک شرکت حقوقی و دادگاه فعالیت خواهید کرد.

توجه کنید که در کانتونی که قصد فعالیت دارید ترجیحا باید تحصیلات خود را بگذرانید و دوره کارآموزی خود را نیز آنجا آغاز کنید که در نهایت با شرکت در آزمون در صورت قبولی بتوانید به عنوان وکیل کار خود را شروع کنید.

گرایش های رشته حقوق در سوئیس در مقاطع مختلف دانشگاهی شامل حقوق بین الملل، اداری، خانواده، کیفری، تجاری، تجارت بین الملل، اروپا، مدنی می باشد.

👩‍🎓 تحصیل حقوق در مقطع کارشناسی سوئیس 

تحصیل حقوق در مقطع کارشناسی سوئیس

همه قدرت قانون گذاری سوئیس در اختیار 26 ایالت آن می باشد که به عنوان کانتون شناخته می شوند. فدرالیسم بخش اساسی سیستم حقوقی سوئیس است. برای اینکه شما بتوانید برای تحصیل حقوق و دریافت ویزای تحصیلی سوئیس در دوره لیسانس اقدام کنید باید در ابتدا دوره LLB را به مدت 3 سال در این رشته بگذرانید.

نکاتی مفید و کاربردی درباره تحصیل کارشناسی در سوئیس در سال ۲۰۲۳

📚 تحصیل حقوق در مقطع کارشناسی ارشد سوئیس 

تحصیل حقوق در مقطع کارشناسی ارشد سوئیس

کوتاه ترین و تخصصی ترین دوره برای فعالیت در این رشته، مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق LLM است. این دوره برای دانشجویان بین المللی بسیار محبوب است که بتوانند هدفمند در یک زمینه خاص از قانون و حقوق تحصیل کرده و آموزش ببینند.

برای تحصیل حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس، لازم است این مدارک را ارائه کنید: مدرک کارشناسی حقوق، مدرک زبان انگلیسی (IELTS 6.5)، توصیه نامه و انگیزنه نامه.

📙 تحصیل حقوق در مقطع دکترا سوئیس  

تحصیل حقوق در مقطع دکترا سوئیس

اول اینکه برای درخواست پذیرش در دوره دکتری حقوق در سوئیس باید مدرک مرتبط کارشناسی ارشد ارائه کنید. شرایط دیگر پذیرش دکترای حقوق به نوع دکترا بستگی دارد که آیا شما دوست دارید به طور پروژه ای و تحقیقاتی با بورسیه حقوق در سوئیس بر روی موضوعی کار کنید و یا به صورت دوره تحصیلی و آکادمیک تحصیلاتتان را ادامه دهید.

همچنین برای پذیرش حقوق در مقطع دکترا در سوئیس بایستی بیانیه شخصی، رزومه قوی علمی، مقالات بین المللی، مدرک زبان انگلیسی (آیلتس7) و تائیدیه استاد راهنما داشته باشید.

تحصیل دکتری در سوئیس (۲۰۲۳)

📝 مدارک لازم برای پذیرش تحصیل  در رشته حقوق 

مدارک لازم برای پذیرش تحصیل  در رشته حقوق 

در ادامه مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیل حقوق در سوئیس را برای شما بیان کرده ایم:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • رزومه
  • مدرک دیپلم 12 ساله
  • مدرک زبان انگلیسی/ آلمانی C1/ فرانسه C1

برای تحصیل در دوره فوق لیسانس مدارک زیر هم نیاز می باشد:

  • مدرک کارشناسی معتبر حقوق
  • توصیه نامه
  • انگیزه نامه

🤑 هزینه تحصیل حقوق در سوئیس

هزینه تحصیل حقوق در سوئیس

هزینه تحصیل حقوق در سوئیس در دوره لیسانس بین 5000 تا 18500 فرانک در هر سال است. همچنین هزینه تحصیل حقوق در سوئیس در دوره فوق لیسانس بین 3000 تا 13000 فرانک در سال می باشد.

💸 بورسیه های تحصیل حقوق در سوئیس

بورسیه های تحصیل حقوق در سوئیس

دانشجویان زیادی تمایل دارند که با بورسیه حقوق در سوئیس تحصیل کنند. در ادامه بورسیه های کشور سوئیس برای تحصیل در رشته حقوق را برای شما لیست کرده ایم:

⬅ بورسیه حقوق در سوئیس برای دانشجویان بین المللی
هر سال کنفدراسیون سوئیس بورسیه های تعالی دولتی را برای پژوهشگران بین المللی در هر رشته به دانشجویان از 18 کشور ارائه می کند. برای دریافت این بورسیه باید دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد بوده و قصد تحصیل در دوره دکتری را به طور تحقیقاتی و پژوهشی داشته باشید.

⬅ بورسیه دانشگاه زوریخ
بورسیه این دانشگاه نیز به دانشجویان ممتاز که مایل به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکتری هستند اعطا می شود و بخشی از هزینه های تحصیل را ساپورت می کند.

⬅ بورسیه تحصیلی EPFL
موسسه فناوری فدرال سوئیس EPFL تعداد محدودی بورسیه حقوق در دوره کارشناسی ارشد را به دانشجویان با سوابق تحصیلی عالی ارائه می کند که ارزش آن 8000 فرانک و به عنوان کمک هزینه تحصیلی می باشد.

⬅ بورسیه دوره دکترا و فوق دکترا
علاوه بر بورسیه های اشاره شده بورسیه های تحقیقاتی برای محققان در تمامی رشته های تحصیلی در تمامی کانتون های سوئیس برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل دکترا و یا فوق دکترا را دارند وجود دارد که می توانند در دانشگاه های سوئیس و دانشگاه های علمی کاربردی و دو موسسه فناوری فدرال از آن بهره ببرند.

🤩 بهترین دانشگاه های حقوق سوئیس

بهترین دانشگاه های حقوق سوئیس

شما کلا می توانید در 9 دانشکده حقوق وابسته به دانشگاه های سوئیس در کانتون های مختلف، در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل کنید. دقت کنید که هیچ موسسه خصوصی دیگری برای آموزش وکیلان و تحصیل حقوق در سوئیس وجود ندارد. این دانشگاه ها شامل دانشگاه لوسرن، ژنو، نوشاتل، زوریخ، لوزان، برن، بازل، فریبورگ، و دانشگاه سنت گالن هستند.

تحصیل پزشکی در سوئیس ۲۰۲۳ + شرایط و هزینه ها

😊 اخذ اقامت و بازار کار بعد از تحصیل 

اخذ اقامت و بازار کار بــعـد از تــحــصـیـل 

به طور کلی به عنوان فارغ التحصیل رشته حقوق در سوئیس می توانید به مدت 12 ماه در سوئیس باشید و با دریافت پیشنهاد کاری مناسب رشته خود اقامتتان را به اقامت کاری سوئیس تغییر دهید.

برای ورود به حرفه وکالت در سوئیس باید در ابتدا تحصیلات خود را حداقل در زمینه LLB به پایان رسانده و پس از گذراندن دوره کارآموزی و شرکت در آزمون وکالت امکان کار و فعالیت را به دست آورید.

در نظر داشته باشید که ممکن است طول دروه کارآموزی و نحوه امتحان وکالت در کانتون های سوئیس با هم متفاوت باشد. شما می توانید پس از اتمام تحصیلاتتان به عنوان وکیل یا منشی قانون، خبرنگاران دادگاه و یا حتی به عنوان قاضی نیز در کشور سوئیس مشغول به کار شوید.

🤗  میزان درآمد رشته حقوق در سوئیس

درآمد رشته حقوق در سوئیس

مشاغل متعددی برای فارغ التحصیلان رشته حقوق در سوئیس وجود دارد. محدوده در آمد برای رشته حقوق در سوئیس بین 3500 تا 6500 فرانک در ماه می باشد و به طور میانگین یک فارغ التحصیل حقوق حدود 4400 فرانک در ماه درآمد دارد.

🙌 نتیجه گیری

شما می توانید با تحصیل حقوق در سوئیس از امکانات و رفاه این کشور ثروتمند و شرایط عالی تحصیلی در دانشگاه های آن برخوردار شده و در عین حال مدرک معتبر بین المللی هم دریافت کنید. رشته حقوق در سوئیس نه تنها از پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در این کشور می باشد بلکه جز پر درآمدترین تخصص ها نیز هست.

اگر شما هم به تحصیل حقوق در سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و در مسیر اخذ ویزای تحصیلی سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل حقوق در سوئیس می دانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

🟢 آیا تحصیل حقوق در سوئیس به زبان انگلیسی امکانپذیر است؟

بله، بسیاری از دانشگاه های سوئیس دو زبانه اند بنابراین در رشته حقوق نیز می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.

🟡 وکیل شدن در سوئیس چه مقدار زمان می برد؟

شما در ابتدا باید حداقل به مدت 3 تا 4 سال در مقطع کارشناسی حقوق تحصیل کنید. بعد از آن می توانید با گذراندن یک دوره 2 ساله و شرکت در آزمون به عنوان وکیل فعالیت خود را شروع کنید.

🔵 آیا کشور سوئیس مکان مناسبی برای تحصیل حقوق می باشد؟

با توجه به فرصت های فراوان شغلی در رشته حقوق و درآمد این رشته در سوئیس می توان گفت تحصیل حقوق در سوئیس از بهترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی می باشد.

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823