مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در مجارستان + شرایط 😎و مدارک مورد نیاز

تحصیل در مجارستان شرایط تحصیل در مجارستان در حال‌ حاضر در بین کشور‌های اروپایی تحصیل در مجارستان در سال 2022 بیشترین میزان درخواست را در خصوص ادامه تحصیل‌ ایرانیان به خود اختصاص‌ داده است‌ . تحصیل‌ در این کشور‌ و وارد شدن به آن با…


Banner 1 5 -ره پویان عدالت

تحصیل در مجارستان

شرایط تحصیل در مجارستان

در حال‌ حاضر در بین کشور‌های اروپایی تحصیل در مجارستان در سال 2022 بیشترین میزان درخواست را در خصوص ادامه تحصیل‌ ایرانیان به خود اختصاص‌ داده است‌ . تحصیل‌ در این کشور‌ و وارد شدن به آن با شرایط بسیار‌ کاملی همراه خواهد بود . تحصیل‌ در مجارستان این روز‌ها‌ طرفداران فراوانی داشته . مجارستان می تواند پلی برای رسیدن دانشجویان و افراد فرهیخته به سایر‌ کشور‌های‌ عالی خواهد بود . برای تحصیل در مجارستان اشخاص حتما باید از قوانین اخذ ویزا‌ آگاه‌ باشند .

 

 

1. تحت‌ چه شرایطی تحصیل در مجارستان به صورت رایگان  امکانپذیر خواهد شد ؟

در این قسمت به تحقیق شیوه های تحصیل‌ رایگان در مجارستان خواهیم پرداخت . دانشگاههای مجارستان دقت فراوانی بر بین‌ المللی سازی نشان می دهند . بنابراین برنامه‌های‌ با کیفیتی ارائه‌ می دهند . همچنین‌ سامانه آموزش‌ عالی مجارستان بر اساس دریافت شهریه‌ طراحی‌ و برنامه ریزی می شود  . پس برای تحصیل رایگان در مجارستان به شرایطی مخصوص نیاز‌ داریم .

اما‌ ضروری می باشد بدانید هزینه تحصیل در مجارستان زیاد بالا نبوده و در خیلی از رشته های تحصیلی‌ و دانشگاههای مجارستان با پرداخت هزینه‌ ای حدود 3 تا 5 هزار‌ یورو می توانید به تحصیل‌ ادامه دهید .

تحصیل در مجارستان + شرایط و مدارک مورد نیاز

از جمله پارامترهایی که موجب تحصیل‌ رایگان‌ در مجارستان خواهد شد ، می توان به موارد زیر‌ اشاره‌ نمود :

 

استفاده از بورس‌های‌ تحصیلی کشور‌ مجارستان و یا کسب نمرات بالا‌ پس از وارد شدن به دانشگاه و دانشجوی ممتاز‌شدن‌ ، برای استفاده‌ از بورسیه های تحصیلی‌ یکی از شیوه های ممکن برای تحصیل رایگان‌ در مجارستان خواهد بود .

 

2. مدت‌ زمان‌ مقطع‌های تحصیلی‌ در مجارستان

طول دوره کارشناسی :

در اکثر موارد طول دوران کارشناسی مجارستان بنا بر رشته ی تحصیلی ، بین 3 تا 4 سال  خواهد بود .

 

یک دوره کارشناسی معمولی 3 سال طول می کشد و 180 اعتبار‌ ECTS را دارا‌ خواهد بود . اما‌ این مدت زمان‌ در خصوص بعضی از شاخه های تحصیلی‌هایی‌ 3 سال و نیم‌ (180 + 30 ECTS) یا 4 سال (240 ECTS) خواهد بود .

 

طول دوره‌ کارشناسی ارشد‌ :

دورههای کارشناسی ارشد‌ در مجارستان اکثراً 2 سال به طول می انجامد . اما احتمال‌ خواهد داشت این دوره‌ از 1 .5 تا 3 سال تغییر نماید .

یک برنامه‌ کارشناسی ارشد‌ معمولی 2 سال طول می کشد و 120 واحد ECTS خواهد داشت . در خصوص بعضی رشته‌های‌ تحصیلی‌ برنامه هایی وجود خواهد داشت که 3 دوره (یک سال و نیم) با 90 ECTS یا 2 ترم (1 سال) با 60 ECTS به طول می انجامد .

 

طول دوره‌ دکترا :

دورههای دکترا در مجارستان به طور معمول 3 سال طولخواهد کشید.

طول دوره‌های‌ پزشکی :

دوره‌های‌ پزشکی در مجارستان برای شاخه های پزشکی‌ ، داروسازی و دندانپزشکی به طور رایج 5 و یا 6 سال زمان‌ خواهد برد .

ادامه‌ ی مطلب پیشنهاداتی در زمینه‌ یافتن مسکن‌ برای تحصیل در مجارستان ارائه‌ خواهد شد . تا انتهای مقاله‌ با ما همراه باشید .

 

پیشنهاد نویسنده:تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

 

 

3 . شرایط‌ کار دانشجویی در دوران تحصیل‌ در مجارستان

دانشجویانی که خارج از اتحادیه‌ اروپا مشغول‌ به تحصیل می باشند ، به شرط داشتن کارت‌ اقامت دانشجویی مجارستان ، به میزان ی 20 ساعت در هفته مجوز کار‌ در این کشور‌ خواهند داشت .

 

در بیشتر دانشگاههای برای  تحصیل در مجارستان دفاتر شغلی در نظر‌ گرفته شده  که در آنها به دانشجویان در یافتن کار دانشجویی یاری و فرصت‌های‌ شغلی خوب را برای آنها منتشر‌ نمایند.

 

13 . هزینه‌های‌ دریافت ویزای تحصیل در مجارستان

در سال 2022 هزینه ویزای شینگن برای شخص‌ بزرگ‌سال (ویزای کوتاه) 80 یورو و برای کودکان دسته سنی 6 تا 12 سال ، هزینه ویزا 40 یورو خواهد بود .
توجه به این نکته‌ ضروری است :

Banner 1 5 1 -ره پویان عدالت

هزینه خدمات در وی اف اس به ازای هر تقاضاکننده 26 یورو در نظر‌ گرفته خواهد شد که این مبلغ نقدی دریافت‌ می گردد .

 

ضمنا همه هزینه‌های‌ صورت‌ گرفته غیر‌قابل برگشت خواهند بود .

 

4. دریافت‌ وقت‌ سفارت‌ مجارستان به منظور گرفتن ویزای  تحصیل در مجارستان چه مدت‌ طول خواهد کشید ؟

فرآیند گرفتن ویزای تحصیل‌ کارشناسی در مجارستان به طور رایج حدودا یک ماه به طول می کشد ، اما‌ احتمال خواهد داشت این مدت‌ طولانی‌تر گردد ، بنابراین لازم‌ شده است هرچه زودتر اقدام‌ صورت گیرد تا از بروز هرگونه اتفاق غیرمنتظره‌ پیشگیری کرده باشید .

 

راههای گرفتن ویزای تحصیل‌ در مجارستان جزو سوالات فراوانی از افراد‌ است . ما در ادامه‌ ی مقاله‌ این راهها را معرفی‌ خواهیم کرد .

 

5 . شرایط‌ اخذ ویزای تحصیل در مجارستان

دانشجویان بین‌ المللی که خواستار اقامت‌ بیشتر از 90 روز‌ متوالی در مجارستان خواهند بود و در حالی که الان شهروندان اتحادیه‌ اروپا هم نمی باشند ، لازم‌ خواهد بود درخواست‌ ویزای طولانی مدت این کشور و یا ویزای دانشجویی مجارستان را بدهند .

تحصیل در مجارستان + شرایط و مدارک مورد نیاز

علت گرفتن ویزای دانشجویی مجارستان ، احتیاج خواهد بود ابتدا‌ از یک دانشگاه در مجارستان پذیرش‌ کسب کرده باشید . شخص دانشجو باید قبل از عزیمت‌ به کنسولگری یا سفارت مجارستان که در کشور‌ محل‌ اقامت‌ دائم او قرار خواهد داشت ، جهت‌ اخذ ویزای دانشجویی خویش اقدام نماید . در صورتی که کشور مدنظر شخص در محل اقامت‌ او سفارت‌ نداشته باشد‌ ، لزومی به این فرآیند نخواهد بود .

پیشنهاده نویسنده:👌تحصیل در مجارستان + بررسی مزایا

 

6. مدارک‌ بایست برای گرفتن ویزای تحصیل در مجارستان

در قسمت پایین‌ می توانید مدرک‌های لازم‌ برای تحصیل‌ در مجارستان را مشاهده نمایید :

 

.اثبات‌ پرداخت شهریه .
.پاسپورت حداقل 6 ماه بیشتر‌از‌تاریخ ورود شما معتبر‌ می باشد .
.نامه پذیرش‌ از دانشگاه در مورد‌ پذیرش‌ شما به عنوان یکی از مهم‌ ترین مدرک‌های ضروری برای تحصیل در مجارستان .
.عکس‌ گذرنامه‌ 6 ماه بیشتر‌ اعتبار ندارد .
.اثبات نشانی یا مسکن در مجارستان .
.کپی از صفحه تصویر گذرنامه‌ خودتان .
.اثبات بیمه درمانی .
.تایید بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی در قالب اطمینان / بیانیه‌ مربوط به بانک .
.فرم درخواست ویزا .

 

7. جدیدترین قوانین تحصیل‌ در مجارستان با دقت به شیوع ویروس کرونا

مجوز‌ اقامت دانشجویانی که از مجارستان خارج‌ نشده و هم‌اکنون‌ در آنجا بوده اند ، پس از انقضای مدت اضطراری‌ ، به صورت اتوماتیک تا 45 روز‌ تمدید‌ خواهد شد

 

اما دانشجویان خارجی‌ که در بازه زمانی‌ شیوع‌ ویروس کرونا از شهر خارج‌ گشته اند و در تاریخ‌ انقضای مهلت‌ اقامت‌شان در مجارستان حضور‌ نداشتند ، واجب است از کنسولگری سفارت‌ مجارستان دلیل ثبت‌ درخواستهای جدید‌ برای اقامت‌ اقدام‌ نمایند تا بتوانند به ادامه تحصیل‌ خودشان بپردازند .

 

  برای مشاوره رایگان با مشاوران تخصصی موسسه ی رهپویان عدالت در رابطه باشید  

 

5/5 - (39 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823