مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل 2023

   هر ساله بر تعداد مشتاقان تحصیل در آلمان افزوده خواهد شد  . امکان‌  تحصیل‌  رایگان و شرایط‌  خوب زندگی در این کشور برای دانشجویان از دلایل افزایش‌  تقاضای مهاجرت به آلمان می باشد  .


تحصیل در آلمان بدون شرط معدل

 

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 
 
 

معرفی سیستم‌  نمره دهی و معدل‌  در آموزش آلمان  

تحصیل در آلمان
   
   یکی از جنبه‌‌های‌  بااهمیت  تحصیل‌  در کشور آلمان ، آشنایی با سیستم نمره‌دهی در این کشور می باشد  . اگر قصد‌  دارید ، از دانشگاه‌های آلمان درخواست پذیرش‌  نمائید  ، لازم می باشد  معدل مقاطع‌  قبلی‌  شما به سیستم نمره‌دهی رایج  در سیستم آموزشی‌  آلمان تبدیل‌  شود‌  .  سیستم‌  نمره‌دهی در آلمان خیلی  غیر‌متمرکز می باشد و ممکن است‌  بسته‌  به دانشگاه متغیر  باشد‌  .
   سیستم‌  نمره‌دهی در دانشگاه‌های آلمان با سیستم نمره‌دهی در نظام‌  آموزشی روسیه یا نظام آموزشی کانادا متفاوت می باشد. سیستم‌  نمره‌دهی که دانشگاه‌های آلمان استفاده‌  می‌ کنند  ، مثل  سیستم‌  ارزیابی‌  “معکوس” در روسیه می باشد  با این تفاوت‌  که نمره‌  ۵ ضعیف و نمره‌  ۱ معادل عالی‌   می باشد  . تعدادی  از دانشگاه‌های آلمان تا نمره 6 را نیز‌  شامل‌  می‌شوند که البته زیاد رایج  نیست‌  .  
 
 
در مدارس‌  آلمان سیستم نمره‌دهی از ۱ “عالی” تا ۵ یا ۶ “ناکافی” می باشد .  
 
 

مفهوم‌ نمرات  سیستم‌  نمره‌دهی آلمان  

تحصیل در آلمان
 
در زیر‌‌  نمرات سیستم‌  نمره‌دهی آلمانی و مفهوم‌  آنها برطبق  پیشرفت تحصیلی‌ شما آورده شده‌  است .  
 
 
 
نمره کسب شده ارزیابی نمره معنی نمره کسب شده
نمره ۱ الی ۱.۵ خیلی خوب شما بخش عمده‌ای از امتحان خود را با موفقیت به پایان رسانده‌اید، اما بعضی از زمینه‌های جزئی وجود دارد که باید آنها را بهبود بخشید.
نمره ۱.۶ الی ۲.۵ خوب شما با انجام صحیح قسمت قابل توجهی از امتحان خود عملکرد تحصیلی مناسبی از خود نشان داده‌اید.
نمره ۲.۶ الی ۳.۵ رضایت بخش عملکرد شما کمی بیشتر از کافی است و باید در چندین زمینه بیشتر کار نمائید.
نمره ۳.۶ الی ۴ کافی شما حداقل نمره برای قبولی در امتحان کسب کرده‌اید، اما عملکرد شما خیلی نیاز به ارتقا دارد.
نمره ۴.۱ الی ۵ رد عملکرد شما در حداقل نمره قرار دارد.
 
نمره‌دهی سیستم آموزشی آلمان
 

 

حداقل معدل‌  مورد نیاز برای تحصیل‌  در آلمان  

تحصیل در آلمان
 
   آلمان دارای طیف وسیعی‌  از دانشگاه‌ها می باشد  که بیشترین‌  تمرکز‌  این دانشگاه‌ها در دو شهر‌  برلین و مونیخ می باشد  . از نظر حداقل معدل قابل قبول‌  نیز‌  دانشگاه‌های آلمان رفتار  متفاوتی دارند . میانگین معدل‌  دانشجویان در دانشگاه‌های آلمان ۳ .۱۴ می باشد . ولی  آیا می‌توان با معدل‌  کم نیز‌  برای‌  دانشگاه‌های آلمان اقدام نمود  ؟ برترین دانشگاه‌های آلمان حداقل معدل ۳ را برای ورود‌  دانشجو در نظر‌  می‌گیرند .
    اگر این معدل‌  را به سیستم‌ نمره‌دهی ایران تبدیل‌  نمائیم ، حداقل‌  معدل‌  ۱۳ برای  دریافت‌  پذیرش‌ دانشگاه‌های آلمان مورد نیاز می باشد  . البته‌   برای  موفقیت‌  در دریافت‌  پذیرش‌  و امکان‌  ورود به کشور آلمان در مقاطع‌  مختلف‌  مواردی را بایستی  در  بگیرید که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد. 
 
 
 

حداقل‌  معدل مورد نیاز برای‌  تحصیل‌  کارشناسی در آلمان  

 
   برای  تحصیل مقطع کارشناسی آلمان می‌توان از دو روش  اقدام‌  نمود . چنانچه  دیپلم ۱۲ ساله داشته باشید ، می‌توانید با دریافت‌  پذیرش‌  از کالج‌های آلمان پس  از گذراندن دوترم کالج‌  و شرکت‌  در آزمون FSP امکان ورود‌  به دانشگاه و رشته‌  مورد‌نظر‌  خویش  را دریافت‌  نمائید. تحصیل‌  در مقطع‌  لیسانس کشور‌  آلمان به زبان آلمانی ارائه خواهد شد  .
   به همین جهت شرط معدل شما برای‌  کالج مقصد  ، خیلی  مهم می باشد  . در روش دوم فرد‌  متقاضی می‌تواند پس  از گذراندن‌  دو ترم از رشته دانشگاهی خویش  در دانشگاه‌های سراسری ایران یا به عبارتی بعد از گذراندن ۳۵ واحد در دانشگاه‌های سراسری ایران ، در رشته‌  خود درخواست‌  پذیرش از دانشگاه‌های آلمان را داشته باشد . 
 

 

با حداقل‌  معدل‌  ۱۳، پذیرش‌  در دانشگاه‌های آلمان  امکان پذیر است. ولی  برای موفقیت بیشتر در اخذ پذیرش‌  و پیرو آن موفقیت در زمینه دریافت‌  ویزای دانشجویی آلمان ، پیشنهاد می‌شود حداقل‌  معدل‌  ۱۵ در نظر‌  بگیرید .  
 
 

 

دانشجویان رشته‌‌های‌ علوم پزشکی‌ دانشگاه‌های سراسری ایران در صورت‌ درخواست‌ پذیرش‌ مستقیم‌ از دانشگاه‌های آلمان ، نیازمند‌ مدرک‌ C1 زبان آلمانی و گذراندن آزمون TMS می باشند.
 
 
 
 

 حداقل معدل‌  مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان  

 
   تحصیل‌  مقطع‌  کارشناسی ارشد آلمان از سمت دانشجویان بین‌المللی بسیار‌  پرتقاضا می باشد . دلیل‌  این امر این است‌  که در مقطع‌  کارشناسی ارشد علاوه‌  بر دوره‌های به زبان آلمانی ، تعداد‌  بالایی‌  دوره‌‌های‌  به زبان انگلیسی نیز از سمت دانشگاه‌ها ارائه‌  خواهند شد . چنانچه  متقاضی‌  تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان به زبان آلمانی می باشید  ، اکثر‌  دانشگاه‌های آلمان معدل‌  ۳ از ۵ یا معادل‌  ۱۳ از ۲۰ را به عنوان حداقل‌  معدل مورد نیاز‌  اعلام کرده‌اند .
   البته خیلی  از دانشگاه‌ها داشتن حداقل‌  معدل‌  ۲ .۵ از ۵ یا معادل ۱۵ از ۲۰ را برای موفقیت در اخذ پذیرش‌  پیشنهاد می کنند.  برای‌  اخذ‌  پذیرش در دانشگاه‌های آلمان به زبان انگلیسی ، حداقل‌  معدل فرد‌  متقاضی مانند  دوره‌های به زبان آلمانی می باشد  . با این تفاوت‌  که به دلیل‌  تقاضای بالا‌  در دوره‌‌های‌  انگلیسی زبان نیاز‌  است شما معدل‌  حداقل ۲ .۵ از ۵ یا معادل‌  ۱۵ از ۲۰ را ملاک موفقیت در اخذ‌  پذیرش‌  خویش قرار دهید . 
 
 
 
بیشتر بخوانید : تحصیل ٪۱۰۰ رایگان در دانشگاه پچ مجارستان😍👌

 

 

حداقل‌  معدل‌  مورد نیاز برای تحصیل‌  دکتری‌  در آلمان  

 
   تحصیل دکتری‌  در آلمان بیش‌از‌  هر شرایطی نیازمند‌  رزومه تحقیقی مناسب شما می باشد  . دوره‌‌های‌  دکتری‌  در آلمان در دو شیوه‌  که  شامل شیوه‌  سنتی و شیوه ساختار‌یافته است ، ارائه‌  می‌شوند . در شیوه‌  سنتی فرد متقاضی با انتخاب‌  یک پروژه‌  تحقیقاتی با نظارت یک فرد متخصص‌  یا اساتید ، تحقیقات خود را در دانشگاه یا سازمان‌  و شرکت‌  غیر‌دولتی به ثمر می رسانند . 
   در دوره‌های ساختار‌یافته ، فرد‌  متقاضی در کنار ارائه‌  پایان‌نامه‌  ، حتماً باید  دوره‌هایی را نیز در همکاری با بعضی موسسات خارجی‌  انجام دهد . دوره‌‌های‌  ساختاریافته اغلب  به زبان انگلیسی ارائه‌  می‌شوند .
 
 

شیوه های جبران‌  معدل‌  پایین‌  برای‌  اخذ پذیرش در آلمان 

تحصیل در آلمان
 
   شیوه هایی   هم  برای‌  جبران معدل‌  پایین وجود دارد‌  . شما با توجه‌  به سابقه‌  تحصیل ، رزومه تحصیلی‌  ، داشتن مدارکی مثل  مدرک‌  GRE یا مدرک‌  زبان با نمره‌  بالا و داشتن سابقه پژوهش‌  می‌توانید‌  دانشگاه را متقاعد‌  نمائید که فرد‌  مناسب برای گرفتن  پذیرش‌  دانشگاه‌های آلمان می باشید. 
 

اسامی دانشگاه های با امکان‌  پذیرش‌  با معدل‌  پایین در آلمان  

تحصیل در آلمان
 
   تعداد‌   زیادی  از دانشگاه‌های آلمان ، درخواست پذیرش‌  با معدل‌  پایین‌  را رد می کنند . منتها  هستند دانشگاه‌هایی که شما می‌توانید برای  اخذ‌  پذیرش‌  با معدل‌  پایین‌  برای‌  آن‌ها اقدام‌  نمائید  . البته تعداد‌  این دانشگاه‌ها صرفاً به لیست‌  پایین  ختم نخواهد شد  اما این لیست برخی  از دانشگاه‌های پیشنهادی با شانس‌  اخذ پذیرش‌  با معدل پایین‌  در آلمان می باشد .  
 
 
🟡🔵
 
 
University of Greifswald دانشگاه گریفسوالد
Hannover Medical School  دانشکده پزشکی هانوفر
 University of Kaiserslautern دانشگاه کایزرسالترن
 Ilmenau University of Technology دانشگاه ایلمناو صنعتی
 University of Kassel دانشگاه کاسل
Jacobs University  Bremen  دانشگاه جاکوبز برمن
University of Oldenburg دانشگاه اولدنبرگ 
 Leuphana University Lüneburg   دانشگاه لوفانا لوئنبورگ
 University of Magdeburg دانشگاه ماگدبورگ
 Universität zu Lübeck دانشگاه لوبک
TU Darmstadt   دانشگاه دارمشتات
 University of Mannheim دانشگاه مانهایم
Goethe  University Frankfurt    دانشگاه گوته فرانکفورت
 University of Passau دانشگاه پاسائو
FAU Erlangen-Nürnberg   دانشگاه ارالنگن نورنبرگ
 University of Cologne دانشگاه کلن 
 Friedrich Schiller University Jena   دانشگاه فردریش شیلر ینا
 University of Stuttgart دانشگاه اشتوتگارت
Ulm University   دانشگاه اولم
 University of Münster دانشگاه مونستر
 Johannes Gutenberg University Mainz دانشگاه گوتنبرگ یوهانس
 University of Siegen دانشگاه سیگن 

     

 

 نتیجه‌گیری‌    

تحصیل در آلمان
 
   هر ساله بر تعداد مشتاقان تحصیل در آلمان افزوده خواهد شد  . امکان‌  تحصیل‌  رایگان و شرایط‌  خوب زندگی در این کشور برای دانشجویان از دلایل افزایش‌  تقاضای مهاجرت به آلمان می باشد  . داشتن معدل‌  مناسب‌  برای دریافت  پذیرش‌  در دانشگاه‌های آلمان بسیار‌  با اهمیت‌  است. متوسط  معدل دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور‌  ۲ .۵ از ۵ می باشد  .
   این امر‌  تایید‌  کننده اهمیت معدل‌  برای دانشگاه‌های آلمان می باشد  . البته دانشگاه‌هایی هم  وجود دارند که  اخذ‌  پذیرش‌  با معدل پایین در آن‌ها امکان بذیر است  . دانشگاه کایزرسلاترن و دانشگاه فنی دارمشتات از این دسته‌  دانشگاه‌ها به شمار  می‌ روند .
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در آلمان با معدل پایین میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 

آیا اخذ پذیرش با معدل پایین از کشورآلمان امکان پذیر است؟

بله، حداقل معدل مورد نیاز پذیرش برای دانشگاه‌های آلمان ۱۳ می باشد ، اما برای اطمینان از اخذ پذیرش و موفقیت در دریافت روادید، حداقل معدل ۱۵ پیشنهاد می‌شود.

در کدام دانشگاه‌های آلمان اخذ پذیرش با معدل پایین امکان پذیر است؟

دانشگاه‌های زیادی در آلمان حداقل معدل ۱۵ را درخواست می‌کنند، اما دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه دارمشتات، دانشگاه کایزرسلاترن و دانشگاه سیگن هستند که با حداقل معدل ۱۳ نیز قابل اقدامند.

رعایت چه نکاتی می‌تواند شانس پذیرش در دانشگاه‌های آلمان با معدل پایین را افزایش دهد؟

رزومه تحصیلی ، داشتن نمرات آزمون‌هایی مانند آزمون SAT، آزمون GRE و سابقه تحقیقات و پژوهش فرد متقاضی در نظر دانشگاه برای موافقت با درخواست پذیرش تحصیلی اثرگذار می باشد.

5/5 - (12 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

5 دیدگاه برای “تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل 2023”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823