مشاوره و ارزیابی رایگان!

🎓 تحصیل در کانادا | دوره های کالج و کارشناسی در کانادا (2022)

تحصیل در کانادا کشور کانادا کانادا منابع‌ طبیعی‌ مختلفی دارد‌ . آب و هوای آن سرد‌ و در خیلی از نواحی قطبی است‌ . هرچند آب و هوا‌ در قسمت جنوب غربی ، جایی که شهر‌ ونکوور در آن قرار دارد‌ ، معتدل‌ می باشد…


تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

کشور کانادا

کانادا منابع‌ طبیعی‌ مختلفی دارد‌ . آب و هوای آن سرد‌ و در خیلی از نواحی قطبی است‌ . هرچند آب و هوا‌ در قسمت جنوب غربی ، جایی که شهر‌ ونکوور در آن قرار دارد‌ ، معتدل‌ می باشد . آبشار نیاگارا ، پهناورترین آبشار دنیا هم در مرز‌ این کشور‌ با ایالات متحده قرار دارد‌.

نزدیکی جغرافیایی این کشور‌ به آمریکا موجب گشته تا روابط اقتصادی‌ کانادا و آمریکا خیلی گسترده‌ باشد‌ ، به گونه‌ای که آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین ارتباط اقتصادی‌ را در جهان دارند و حجم‌ معاملات‌ این دو کشور‌ با هم از معاملات‌ هر دو کشور‌ دیگری در جهان افزون‌تر است‌.

تحصیل‌ در کانادا در دوره های کالج

 

تحصیل در کانادا کالج

 

در کانادا علاوه بر مدارس ، مؤسساتی هم برای تحصیل‌ در کانادا وجود دارد‌ که مرتبط به دوره پس از مقطع متوسطه می شود و کامل کننده مقطع متوسطه می باشد‌ که شامل کالج ها و موسسات فنی و حرفه‌ ای می شوند . دانش‌ آموزان برای ادامه‌ تحصیلات خود دو راه را می توانند پیش بگیرند یا به کالج‌ بروند یا دانشگاه را انتخاب‌ کنند.

تعداد رشته ها و گرایش های گوناگون تحصیلی در دانشگاه بیشتر‌ از‌ کالج است و همچنین در کالج طول دوره ها هم کم تر‌ از‌ دانشگاه است که به همان میزان نیز انتظار‌ می رود‌ که مخارج تحصیل در کالج بسیار کم تر‌ از‌ دانشگاه باشد. با توجه‌ به تفاوتی هایی که این دو دارند ، موجب گشته است‌ که اعتبار مدارک‌ دانشگاهی بیشتر‌ از‌ کالج باشد .

برای ورود به کالج های کانادا داشتن معدل بسیار مطلوب یا ریز نمرات عالی چندان‌ اهمیت زیادی ندارد. در صورتی که برای ورود‌ به دانشگاه و تحصیل‌ در یک رشته خوب معدل خوب و عالی ، می تواند شانس‌ فرد را در قبول شدن‌ بالا‌ ببرد.

ولی شرط‌ لازم برای رفتن‌ به کالج ، مهارت و دانش زبان می باشد . مخارج تحصیل‌ در کالج در کانادا هم با توجه به طول دوره هایی که برگزار می گردد متفاوت است . همچنین به نوع کالج نیز بستگی‌ خواهد داشت که عمومی‌ است یا خصوصی ، چون کالج های خصوصی معمولا گران‌ تر‌ از‌ کالج های دولتی می باشند .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در فرانسه

 

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

 

تحصیل در کانادا کارشناسی

 

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی در رشته های زیادی میسر است. تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های کانادا می تواند فرصت بی نظیری را برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور رقم‌ بزند. با وارد شدن به دانشگاه های کانادا متقاضیان می توانند آینده بسیار روشنی را برای خود‌ فراهم سازند چون امکانات و سطح تدریس و آموزش در این کشور بسیار بالا‌ است‌.

همچنین نظام‌ آموزشی قوی در این کشور‌ ، فارغ‌ التحصیلان را برای وارد شدن به بازار کار نیز آماده‌ می‌کند‌ . تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا معمولا 3 سال وقت می برد که در سال پایانی به صورت تکمیلی ارائه می شود.

رشته‌های‌ محبوبی که در دانشگاه های کانادا عموما برای دانشجویان بین المللی جذابیت بیشتری دارد‌ ، مانند رشته هایی همچون علوم کامپیوتر‌ ، ریاضیات ، مهندسی ، روانشناسی ، زبان و … خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید: تحصیل در انگلیس

 

به طور عمومی شرایط سنی پذیرش‌ در مقطع‌ کارشناسی کانادا برای افراد معمولا زیر 21 سال است و باید دوره‌ 12 ساله تحصیلات مدرسه را به اتمام رسانده باشد تا مدرک‌ دیپلم را دریافت‌ کرده باشد. نکته‌ قابل توجه‌ این است که در مقطع لیسانس امکان‌ دریافت بورسیه نسبت‌ به مقطع‌های بالاتر کمتر می باشد.

مورد دیگر این که دانشجویان برای انتخاب دانشگاه در کانادا ، گزینه های بسیار زیادی را پیش‌ رو دارند که اغلب دانشگاه های کانادا دارای رتبه‌ بندی های عالی در سطح جهانی است. هر دانشگاه برای پذیرش دانشجو شرایط‌ و قوانین خاص به خود‌ را دارا است و دانشجویان می توانند با توجه به رشته و دانشگاه هدف خود‌ اقدام به پذیرش نمایند.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کانادا به مدارکی احتیاج است که شامل‌ موارد‌ زیر‌ هستند :

• ارائه‌ مدرک‌ دیپلم 12 ساله هم ارزش‌ با دیپلم‌ کشور کانادا

• ریز نمرات 3 سال آخر تحصیل

• تکمیل فرم ثبت درخواست پذیرش دانشگاه مقصود

• ارائه نمره زبان IELTS که برای هر دانشگاه و کالج متفاوت است ولی به صورت عمومی نمره‌ ای در سطح IELTS 6 مورد نیاز‌ است (برخی از دانشجویان می توانند بدون داشتن نمره زبان هم پذیرش بگیرند به صورتی که قبل از شروع دوره‌ تحصیلی‌ ، دوره‌ زبان بگذرانند)

 

چنانچه در مورد تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مور تحصیل در کانادا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (33 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823